Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 05. Sep. 2019 21:52

Ne. Meni take majčke zgledajo ok samo na kakih najstnicah, mogoče tko do nekje 20. leta starosti, za ženske nad 20 se mi niti ne zdi primerno...

Kaj si nazadnje kupila od oblačil/obutve/modnih dodatkov...?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 05. Sep. 2019 21:55

Sem mogla prav pomislit (ker že tako dolgo nisem na cunjah zapravljala)...
Roza a linija obleko s tričetrt rokavi v orsayu. In žepe ima!



Ti?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Sep. 2019 21:57

Hmmm.. verjetno petke, ki sem jih imela za na poroko in mini bela torbica. Petke pudrasto/ pastelno roza, peta nekaj srednjega, ne ful visoka..


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1971
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 05. Sep. 2019 23:26

(*mogoče je malo pomankljivo oz. nerodno bilo postavljeno vprašanje - ne gre za sankcije samo zato, ker se neka družina prehranjuje vegansko. Kakorkoli, če katero slučajno zanima tematika oz. situacija v Belgiji, si lahko prebere članke.

Mimogrede, zadnje čase malo več berem na to temo in đizs...ko človek že misli, da nekaj ve, prideš do raziskave, ki ovrže oz. je v prid nečemu drugemu. Ne vem, če bi si na tej točki upala trdit, da je nekaj absolutno zdravo.)



Kupila sem jakno.


Kako pogosto nosiš visoke pete?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 05. Sep. 2019 23:35

Praktično nikoli.

Ponavljam.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 06. Sep. 2019 3:02

V Lj sem sem redno nosila gleznarje na peto, tu pa to odpade.. Se prevec prehodi. Prav petke sem nazadnje imela na enem tematskem costume zuru ampak sem jih dala dol po 30min.

Ponavljam + kako izgleda tvoj najljubsi par cevljev?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 06. Sep. 2019 21:27

Ananhas napisal/-a:(*mogoče je malo pomankljivo oz. nerodno bilo postavljeno vprašanje - ne gre za sankcije samo zato, ker se neka družina prehranjuje vegansko. Kakorkoli, če katero slučajno zanima tematika oz. situacija v Belgiji, si lahko prebere članke.

Mimogrede, zadnje čase malo več berem na to temo in đizs...ko človek že misli, da nekaj ve, prideš do raziskave, ki ovrže oz. je v prid nečemu drugemu. Ne vem, če bi si na tej točki upala trdit, da je nekaj absolutno zdravo.)



Znanstvene raziskave so lahko tudi pristranske, če stojijo v ozadju lobiji npr.
Ravno zadnjič sem slišala eno zgodbo, kako je neka organizacija v Afriki svarila s kampanjo pred sladkimi pijačami in so potem oglase morali umakniti, ker jim je Pepsi doniral denar.

Zato pač kar se tiče veganizma, so zame največji dokaz, da je takšna prehrana lahko povsem enako zdrava (oz. mogoče še bolj zdrava), dolgoletni vegani, ki so fit in imajo tudi dobre zdravniške izvide.

Pa ne mislim zdaj razvrednotit znanosti in njenih študij, ne me narobe razumet, a previdnost pri branju ni odveč. Me pa tudi hkrati jezi, ko se veganizem oblati na podlagi nekih družin, ki so svoje otroke stradale. Se dogaja, itak, a pač ni fair, da zaradi tega trpi cela veganska skupnost (pa nisem veganka). Je pa problem, ko nekateri veganizem živijo bolj v smislu trenda in ne življenjskega stila, ki zahteva veliko izobraževanja o prehrani in nenazadnje tudi stroškov, ker biti vegan je v nekaterih predelih sveta preprosto zelo oteženo oz. je že klima temu neprimerna in posledično tudi izbira živil v trgovinah ne ustreza temu življenjskemu slogu oz. vsaj ne do te mere, da bi se lahko prehranjeval dovolj raznoliko in polnovredno.

————-

Pete (v smislu salonarji) ca. enkrat na mesec - ne maram zaprtih visokih pet, ker mi leze noga naprej in se mi zvijajo prsti. Potem pač raje kupim eno št. večje, 39, ampak mi nekako ne zgledajo tako fajn kot npr. št. 38.

Najljubši par čevljev verjetno kakšni lepi jesenski gležnarji s par cm pete, včasih tudi višji, odvisno kako udoben je model. Smz da pašejo k vsakemu outfitu in ga naredijo elegantnega in tudi udobnost mi ni problem, kljub peti.

Kakšen je tvoj stil torbic oz. kakšne najraje nosiš (model, velikost, barva itd.)
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Sep. 2019 6:04

Ma vseeno mi je za torbice, kupujem samo, ko nujno rabim in vzamem, karkoli je primerno za uporabo. Edino pravilo je, da so enobarvne, po velikosti, da imam eno klasicno, vecjo za cez dan in eno manjso, ce se ge zvecer kam ven ali kaj podobnega.. imam od obeh velikosti po eno crno in eno belo, tipa crna pozimi, bela za poleti..


Ponavljam + bi rekla, da imaš 'trdo kožo', dobro prenašaš stres, napade adrenalina, kritike?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 08. Sep. 2019 21:08

Stres se kar, znam ohranit mirne zivce. Kritiko pa tezje (tudi odvisno, za kaj tocno gre). Torbic pa ze nekaj casa ne nosim vec, imam manjsi nahrbtnik.

Uporabljas kaksno aplikacijo za stetje korakov?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 08. Sep. 2019 21:43

Sem jo imela že od začetka na telefonu v sklopu ene druge aplikacije, kjer si lahko zapisuješ vse v zvezi s svojim zdravjem.

Eno dejanje/partnerjeva lastnost zaradi katere bi gotovo končal/a zvezo? (Poleg varanja)
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Sep. 2019 22:00

Hm ja prvo je sigurno to, da bi bil seks slab/ ne bi bilo nobene privlacnosti, iskrice ali da bi izginilo.. Ostalo bi se dalo debatirat dosti stvari.. problematicnost na splosno.. tudi kaka pretirana zloraba drog, alkohola, da je skos odsoten in tudi neuravnovesenost, psihicni problemi, bolezni, ce si porocen je eno, ma na zacetku zveze pa ne rabis ne vem kaj vse tolerirat, ce vidis da tebe vlece dol, negativno vpliva..


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 09. Sep. 2019 14:17

Hmm, ce bi naredil karkoli nasilnega (me porinil / grobo povlekel / bog ne daj klofnil ).. tu bi res bilo konec. Se mi pa se ni zgodilo, trk trk.

Ce povezem vprasanje, si kdaj bil/a zrtev fizicnega nasilja (npr. kje na ulici)?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Sep. 2019 16:14

Na ulici ne, to da bi me tip klofnil/ dusil se mi je zgodilo, v bistvu pri obeh, ja. Pri prvem, ko sva si bila ze bivsa in sem potem od tistega dogodka naprej prekinila stike.. pri tem drugem pa tudi enkrat, vmes ko sva se kregala in mu je prav pocil zivc, ma mu je bilo potem ful zal.. Da bi se pa pri komu ponavljalo veckrat pa ne..


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 10. Sep. 2019 15:37

Ne. (Ce ne stejem, ko me je mama po prstih, ker sem kot majhna imela kleptomanska nagnjenja lol)

Si teta / stric?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Sep. 2019 15:50

Ne, js nimam sorojencev. Od njega starejsi brat nima otrok. Sestra od mojega bivsega, prvega fanta je pa drugace lih letos prvic rodila.. ampak ona ima tudi zdaj ene 33/34, kar imam bratrancev in sestricen bolj moje starosti, v dvajsetih, nima noben otrok..


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: haley