Vpliv Covid19 na vsakdanje življenje

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7527
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Okt. 2020 17:34

Js res ne spremljam teh stvari, niti 'znanih slovencev', meni ali je misica, ali instagramerka, animatorka iz Cirkusa, xy punca iz Onlyfans, mi je vse eno in isto.. No nisem hotela bit žaljiva, če je kakorkoli tako izpadlo..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 20. Okt. 2020 19:17

I've been instructed to call on reporters from list...
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7527
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Okt. 2020 19:30

Ne vem, a sem jaz edina tu, ki se mi zdijo takšne stvari, kot je hvaljen je z IQjem cisto čudaške. :D
Kdo bi si sploh šel to merit in zakaj, nisem še za nikogar slišala iz okolice..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 21. Okt. 2020 8:21

Gremo lahko nazaj na temo? No čeprav je res, da nismo ČISTO zašli ;D

Ker ljudje ne verjamem da so tako neumni, da ne razumejo ukrepov in kaj le-ti pomenijo, ampak gre verjetno bolj za “dajmo kršit. Iz principa! Mene že noben ne bo omejeval in mi govoril kaj naj počnem.”
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7527
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Okt. 2020 9:05

MA ja kot kdo, meni deluje, kot da eni resnično verjamejo v te zarote..
Je pa tako, da za moje pojme, bolje kot razumeš situacijo, bolje kot znaš videti celotno sliko, kar ni težko glede na spremljanje situacije v realnem svetu, iz okolice, teh hkrati preko informacij o številkah v Slo in tujini.. Lažje upoštevaš ukrepe in bolj smiselno se ti zdijo.
Zdaj kaj je tu inteligenca, se ne bi spuščala, za moje pojme je inteligenten tisti, ki zna na pragmaticen način čim bolje usmeriti in reševati situacijo za vse, ne, da vidiš neke detajle, skrite/slabe namene za vsakim ukrepom in vsako besedo..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 21. Okt. 2020 10:29

Morda si pa tisti, ki vidijo zgolj zarote na tak način zakrivajo oči pred resnico, da lažje prenesejo vse skupaj.

Celotna situacija mi res ni več všeč. Bojim se, da kmalu zaprejo trgovske centre, nam se pri poslu to kar pozna. Čeprav drogerij ne zaprejo kar tako, so precej nujne že zaradi dojenčkov tako, da vsaj nekaj ostane.
Se pa zavedam, da ukrep ni več daleč, zdravje in življenja so na prvem mestu.

Najbolj bogi ob vsem tem so tisti, ki so doma trpinčeni, vsega tega je zdaj še več in jih nihče ne vidi. Vse več psihičnih bolezni...tudi, če v roku parih let korona izgine, življenje ne bo več enako.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7527
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Okt. 2020 10:46

Mah ja, je težko, če izgubiš sluzbo/ dohodke.. Psihične bolezni iz tega vidika.

Drugače, da te moti pa samo to, da ne moreš ven hodit, po dejavnostih, objektih, ki niso trgovine za živila, ne razumem toliko.. Vsaj nekje do par mesecev, 1 leto bi bilo že preveč, res. Hkrati je pa jasno, da je veliko/večina ljudi na istem.. Takšna je situacija in ne moraš sam ne vem koliko vplivati.. na stanje.

Mislim, da sem jaz osebno bila veliko slabše psihično, ko sem za kakšne stvari krivila izključno sebe in sem bila ena in edina v tistih problemih.. (offtopic ja)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 21. Okt. 2020 12:15

Meni je najbolj žal otrok, teh mlajših, ki potrebujejo socializacijo, družbo vrstnikov, igro, izobraževanje... in jim je potem to vzeto oz. so prikrajšani, zaradi šolanja na domu, zaprtja vrtcev... sem videla na lastne oči pri hčerki, ki je bila doma vse od feb pa do sept. ko je šla v 1.razred.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 21. Okt. 2020 18:05

Res je zanimivo kakšna panika je zaradi te ure. Sprašujem se kdo pa dejansko ima čas ven hodit vsak večer, da je to tako huda težava to.

Za ljudi,ki jih poznam to ni problem. Kdor dela zjutraj, popoldan še kaj doma postori in dan je naokrog. Kdor je popoldan pa itak nima drugega kot iti domov spat, ker je utrujen. Res me zanima kdo so ljudje,ki hodijo okrog zvečer toliko, da to vpliva nanje.

Tistih par vikendov se pa ja da preživeti. :nixweiss: itak ni nič kaj odprtega kakor vem.
Predvidevam, da je bolj težava,ker se nekaj ne sme kot to, da je nekdo za nekaj prikrajšan.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 21. Okt. 2020 22:38

^^Ja, ravno zato mislim, da je ta ukrep nesmiseln. Ker večina ljudi (vsaj med tednom) je zvečer/ponoči doma, še posebej zdej, ko je vsakič bolj mrzlo in vsaj jaz ne poznam nobenega, ki bi se družil zunaj (gostilne so pa itak zaprte).

Tisti, ki se pa hočejo družit ponoči se pa itak še vedno bodo. Ker policija itak ne more nadzirat vsakega dela Slovenije, se bodo ljudje še vedno zbirali na skrivaj po raznih vikendih in zidanicah itd...
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 21. Okt. 2020 23:41

haley napisal/-a:Tisti, ki se pa hočejo družit ponoči se pa itak še vedno bodo. Ker policija itak ne more nadzirat vsakega dela Slovenije, se bodo ljudje še vedno zbirali na skrivaj po raznih vikendih in zidanicah itd...


bistveno je, da je zakonska podlaga za sankcioniranje tistih, ki se na te resne razmere še zmeri požvižgajo. opozorila, priporočila žal niso uspešna pri nekaterih ignorantskih osebkih, in ker je treba to epidemijo ustavit še preden je popolni kaos, jim je pač treba zagrozit še z globami, da bi se vsaj tisti, ki se bojijo globe (če jih že virus ne gane), malo bolj zresnijo.
včeraj je bilo v mb kup protestnikov, danes jih je samo še par, upam da je to znak, da deluje :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 22. Okt. 2020 4:59

mmm napisal/-a:_patchouli_, pa naj nekdo že da znanstveno korekten članek kako nam maska koristi. :) Pa jaz sem za to, da si vsi nadenemo gor neke učinkovite maske, v katerih se bo dalo dihati, in ki nas bodo na koncu še varovale pred okužbo. Smo leta 2020, a je tako težko eno učinkovito masko izdelat?


Sam si ga poisci. Meni jih Google vsaj ene 3 na teden ponudi sam od sebe. Potem pa se ljudje na FB tu in tam kakega delijo. Se celo take z argumenti za in proti.
Ne, leta 2020 ni tezko ene ucinkovite maske izdelat. To ni tatezek del.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 22. Okt. 2020 6:05

Slika
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 22. Okt. 2020 9:06

Mayaeb, tocno to "znanstveno razlago" sem hotela vceraj prilepit, pa se mi ni dalo ukvarjat z lepljenjem slik na forum :lach:
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 22. Okt. 2020 9:10

mayaeb napisal/-a:Sprašujem se kdo pa dejansko ima čas ven hodit vsak večer, da je to tako huda težava to.



Mladi??? Dijaki, študentje...
Tako kot je nekdo že napisal; tisti, ki se bodo hoteli družiti se bodo. Podnevi in tudi ponoči. Pa omejitev števila oseb in policijska ura gor ali dol!!!

Roko na srce, me prav zanima, koliko od nas (ki smo sedaj recimo 30+) bi se pri 17, 18, 20 držali vseh teh ukrepov??? Jaz priznam, da se jih ne bi (v takšni meri kot sedaj, ko imam 2 majhna otroka...).
Žalostno priznam, ampak je res...

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]