Vpliv Covid19 na vsakdanje življenje

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3498
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 09. Feb. 2021 9:23

Jaz mislim da ne bo izbire. Vsaj pri nas mlajših.
In tako kot praviš, po kakšnem ključu bi se potem to počelo? Itak se že zdaj ne gremo po pravilih igre...

Se bom pa cepila tudi z Astro... A mi preostane kaj drugega? Dvomim.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 832
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 09. Feb. 2021 11:40

Pomojem izbire ne bo, kar bo na razpolago dobiš. Morda edino, če se kdo dejansko ne sme cepit s katerim cepivom iz kakšnega zdr.razloga mu bodo najbrž dali drugega.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2488
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 10. Feb. 2021 10:05

Saj cez cas bojo verjetno na voljo samoplacnisko in si bos lahko izbiral? Ali kaj je plan? Pri nas verjetno do poletja ne bo cepiva za komercialno cepljenje, cepijo po programu (kot povsod verjetno). Potem si bos pa lahko placal, ker cepiv drzava ne bo vsem castila. Ampak kolikor vem, je pri nas prav Astra Zeneca cepivo na voljo, vsaj zaenkrat.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1731
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 10. Feb. 2021 20:36

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7761
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Feb. 2021 5:07

Ok, to da je antigenski test boleč se mi zdi precejšnje pretiravanje, ne vem ali so eni tako občutljivi.. Moji musclfibri so verjetno precej bolj boleči..
Takoj bi zamenjala, da bi morala delati redno te teste, v zameno, da ne bi imela kakšnih drugih sitnosti, ki jih moram reševati službeno..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1731
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Feb. 2021 6:45

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3498
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 11. Feb. 2021 8:52

Jaz sem takoj za samoplačnisko cepljenje! :D
Ker takole nikamor ne bomo prišli. Pa videlo se bo, komu je resnično do tega, da se čimprej cepi.

Da v 2 mesecih ne moremo precepit niti 80 letnikov? Sramota!
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7761
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Feb. 2021 9:00

Kje ti mmm bereš te zanimive novice, tudi ne vem.

Js sem bila samo na drivein testiranu do zdaj, tam je bilo res hitro, brez problemov, prijazni.. Se pripelješ in se odpelješ, brez čakanja.

Drugače pa itak si daš masko samo pod nos za tiste par sekund in potem nazaj gor čez nos, tisto palčko pa takoj zapakirajo, ko ti vzamejo bris, ne bi smelo biti aerosolov. Edino une gneče za hitre teste res ne izgledajo fajn.
Jaz, če bi še enkrat imela sume na covid bi pač poklicala osebno zdravnico, da me naroči na PCR, tako kot prejšnjič.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 11. Feb. 2021 9:55

mmm napisal/-a:
Kitajci lahko zelo hitro dostavijo enormne količine cepiva, tega nas ne sme skrbeti. Vlade (tisti, ki imate opravka s top management-om v nekih srednje velikih firmah, ki delujejo po "prostozidarskih" načelih, me razumete o kom govorim) so očitno preveč resno vzele, da jim je nekdo povedal, da se bo ta kriza rešila s cepljenjem. Sedaj so se kot (programirani) otroci zapičili v ta cepiva in bodo naredili vse, da cepiva dobijo, torej količina cepiv ne bo več problem, ker bodo vsaj Kitajci imeli dovolj cepiva za izvoz :D


jaz imam rajši evropsko/ameriško cepivo. bolj zaupam strogim evropskim standardom in kakovosti pred količino kot pa kitajcem, kjer ni dobre regulacije. nekaj let nazaj je bilo celo sranje že z nekimi kemoterapevtiki s kitajske. ne gre se samo za to, kako se naredi cepivo v teoriji, ampak za sam nadzor nad sestavinami, procesom dela... in tega niso sposobni povsod. če bi bilo tako, bi tudi naša krka lahko delala cepiva, pa ni tako enostavno...
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1731
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Feb. 2021 9:56

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7761
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Feb. 2021 10:03

Ja potemtakem imajo itak že vse dnaje od žensk od brisov materničnega vratu..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1731
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Feb. 2021 10:07

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:40, skupaj popravljeno 1 krat.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 832
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 11. Feb. 2021 11:33

Ljudje smo različno občutljivi na bolećino. Meni so do sedaj 6x vzeli bris, bolelo nikoli, je pa neprijeten občutek. 2x se mi je potem tudi vlila kri iz nosa,očitno občutljiva sluznica, nič dramatičnega.

Cepljenje bi najbrž res pomagalo, če bi hitro pocepili vse, če se bo tako vleklo pa vprašanje kakšen efekt bo.

No, po parih letih sodelovanja s Kitajci in podjetji,ki tesno sodelujejo z njimi si upam trditi,da je njihov razvoj katastrofa. Znanje črpajo iz tujine, sama proizvodnja jim teče perfektno, pamet pa...
Veliko slovenskih razvojnikov jih drži pokonci na mnogih področjih. Tega njim zelo primanjkuje, ne znajdejo se.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1731
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Feb. 2021 12:24

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7761
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Feb. 2021 12:37

V cepiva se nisem poglabljala kje so kakšna in zakaj, eden od domačih nekaj zelo zagovarja rusko, tudi nisem se pogovarjala točno zakaj.. ni pa nobeden od staršev naravoslovec sicer, da bi se v to strokovno spoznal..

Kitajcev tudi ne moreš vsa področja in vse v enak koš metati, za tehnologijo in znanost je znano, da imajo na visoki ravni in veliko dajo na to.. vprašanje koliko pa dajo na nekaj, kar je za uporabo splošnemu ljudstvu, nisem nič brala o tem.. Kar se tiče same proizvodnje bilo česa, je pa itak znano, da je tam narejeno bolj na poceni in na hitro, ter zato tudi veliko cenejše od Eu proizvodnje..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]