Vpliv Covid19 na vsakdanje življenje

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 20. Nov. 2020 16:25

Se totalno strinjam glede zabav, obiskov in druženj. Kot tudi glede ljudi, ki mislijo da njihovo slabo počutje pa že ni korona. Ok, mogoče res ne od vsakega, ampak nekaj takih jo pa sigurno ima. Se strinjam... Hkrati pa mislim, da bi ravno taki ljudje lahko s prostim prehodim kamorkoli v Slo, okužili še več ljudi. A ni zadosti vnos okužbe že recimo v podjetje kjer dela? Ah kje, gre čez vikend še na Primorsko k sorodnikom/frendom in okuži še vse njih. Primer pač.
Meni je to mimo! Že itak smo narod ki hvata krivine in se s težavo drži teh nekaj omejitev. Proste roke in pristop “ravnajte pametno in odgovorno” bi zadevo samo še poslabšalo. Pa že zdaj smo na robu, na samem vrhu, vse poka po šivih...
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 20. Nov. 2020 16:36

Mah ja in potem vidiš osebo, ki dela v zdravstvu, slikano v skafandru s pripisom, da je treba ravnati odgovorno. A dobiš od te iste osebe povabilo na praznovanje rojstnega dneva , kjer je povabljenih preko 50 ljudi :D

Zato smo kjer smo, kaznuje se pa "navadne" ljudi, nekateri so celi preplašeni, hitijo, da ne bi kršili policijske ure...
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 20. Nov. 2020 17:24

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:34, skupaj popravljeno 1 krat.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 20. Nov. 2020 17:32

Po mojem mnenju ni zafrkancija, zakaj bi bila, koliko ljudi se bori za življenje. Vsak, ki umre je preveč. Koliko ljudi je ostalo brez dela, koliko ljudi je zaradi nenehnega dela na koncu svojih moči...kriza je takšna ali drugačna.

Vsi imamo dovolj omejitev in tisti, ki bodo december veselo brezglavo izkoristili bodo naredili probleme za naprej. Zaradi takih ljudi je kakor je, ker se ne držijo zase.

Kaj nimamo vsi dovolj te bolezni in bi raje, da se vse to konča? Mislim,da ni človeka, no, razen jj, ki si tega ne bi želel.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 20. Nov. 2020 17:43

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:34, skupaj popravljeno 1 krat.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 20. Nov. 2020 18:11

Psihično pride v možgane manj kisika :D preverjeno, po in med 8h urah nošenja dveh mask sem imela saturacijo še vedno 100%.

Izmeri si, če dvomiš, ne bo razlike. Ok, če imaš kakšno neprodušno plastično je druga zadeva.

Situacija jim je pisana na kožo, kaj vse tlačijo v te "korona" zakone, stvari, ki nimajo blage veze z epidemijo. Zakaj hitijo s prodajo luke koper zdaj v tihem... Preberi si predloge in že sprejete zakone, če dvomiš.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 20. Nov. 2020 18:33

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:34, skupaj popravljeno 1 krat.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 20. Nov. 2020 20:13

Kaj jim je uspelo sploh glede korone? V pol leta niso niti napolnili skladišč z maskami, rokavicami...če bi karkoli od tega nakupili, ne bi zdaj ponovno vsega zmanjkovalo.

Torej kaj jim je uspelo narediti, razen ustrahovati ljudi?
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 20. Nov. 2020 20:57

mmm napisal/-a:
v-e-s-n-a napisal/-a:Seveda da se bodo stvari sprostile. To čivkajo že ptički na veji in vsi, ki mislijo, da bo kako drugače se pošteno motijo in so naivni.


Vir?
Nimam ga. To je samo moje osebno mnenje, glede na to, kako so stvari “reševali” že v 1.valu.
Ne glede na število okužb in vse ostalo... pomembno je bilo, da so se meje odprle pred poletjem ane? Ker bogim slovenčkom nam ni dovolj bon za koriščenje v lastni državi, da bi s tem pomagali našemu turizmu. Ne! Še vedno je bilo poleg vikend pobega v Sloveniji, treba it še v tujino na morje! Itak! Tak kot vsako leto!

In zato trdim da zdaj ne bo nič drugače! Prazniki se bližajo, počitnice... bog ne daj, da bo še sneg! Valda treba it smučat. Pa to ne v KG, ampak Avstrijo, Italijo in Francijo!

Že stotič... mi smo preveč egoistični in v vsem tem iščemo samo luknje in možnosti, kako bi določene stvari kljub prepovedim izpeljali! Imam blizu sebe en tak primer. Se ne morem načudit! Kljub temu, da je v rizični skupini :rolleyes:
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 20. Nov. 2020 21:40

v-e-s-n-a napisal/-a:pomembno je bilo, da so se meje odprle pred poletjem ane? Ker bogim slovenčkom nam ni dovolj bon za koriščenje v lastni državi, da bi s tem pomagali našemu turizmu. Ne! Še vedno je bilo poleg vikend pobega v Sloveniji, treba it še v tujino na morje! Itak! Tak kot vsako leto!


ljudje so spomladi neprimerljivo bolj resno jemali ukrepe, št. okužb je bila malenkost v primerjavi s tem kar je zdaj, in tudi precej je upadlo, med poletjem je bilo zelo malo okužb, med drugim tudi zarad temperatur, tako da je bilo lajšanje ukrepov popolnoma smiselno, ne glede na to da je bila sezona.

to kar se zdaj dogaja je čisto drugače, bolj resno in ne bo tako konec ukrepov (vsaj upam, da ne).
hej norci :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 22. Nov. 2020 20:46

v-e-s-n-a napisal/-a:
Ne glede na število okužb in vse ostalo... pomembno je bilo, da so se meje odprle pred poletjem ane? Ker bogim slovenčkom nam ni dovolj bon za koriščenje v lastni državi, da bi s tem pomagali našemu turizmu. Ne! Še vedno je bilo poleg vikend pobega v Sloveniji, treba it še v tujino na morje! Itak! Tak kot vsako leto!

In zato trdim da zdaj ne bo nič drugače! Prazniki se bližajo, počitnice... bog ne daj, da bo še sneg! Valda treba it smučat. Pa to ne v KG, ampak Avstrijo, Italijo in Francijo!


Pa resno misliš, da smo samo Slovenci taki? Ker meni se zdi, da ko so se odprle meje v Evropi je folk podivjal! Na Hrvaškem je bilo tudi veliko turistov iz Nemčije, Avstrije, Češke... Meni se je zdelo, da so vsi komaj čakali, da gredo ven iz svoje države!
Vem za kar nekaj primerov ljudi iz Velike Britanije, ki so dopustovali v Španiji, Grčiji, Franciji... nekateri so celo lovili zadnji vlak in skoz preverjali datume, da ne bo slučajno karantene za njihovo destinacijo.

Jaz sem septembra dopustovala na slovenski Obali in me je res presenetlo veliko število nemško govorečih turistov. Potem tudi oni niso želeli pomagati domačemu turizmu in so šli raje dopustovat v tujino?
V glavnem mislim, da nismo samo Slovenci taki, ampak tudi ostala Evropa.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 26. Nov. 2020 9:39

Ja, ja itak da nismo samo mi takšni. Ampak živim v Slo, ukrepov se držim teh, ki so jih predpisali v Slo... če se v Franciji in Spaniji recimo ne držijo ukrepov, me to ne bremeni trenutno toliko, ker živim v Slo in moja hči ne gre v šolo tukaj. Zaradi ljudi, ki se v Slo ne držijo ukrepov in izigravajo sistem. Zato o nas, “pametnih” Slovencih, ki smo “super”, ker znamo jebat svoj narod! Bravo naši! :rolleyes:

Kako je možno, da je po vseh teh tednih (5-6 tednov) še vedno toliko sranja???? Oni pa še kar ne dajo strožjih ukrepov in razmišljajo da bodo kaj, 2 tedna pred počitnicami otroke spet spustili v šole in vrtce? Se dejansko splača? Ne vem če...

Zanimiva mi je tudi ideja o zaprtju vseh smučišč. Ker če se ornk vse ne zapre za nekaj časa, nam to polovičarsko zapiranje za dolgo časa itak ne pomaga! :evil:
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 10. Dec. 2020 10:40

Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 12. Dec. 2020 20:51

Haha, seveda.
Temeljni dohodek, bakice, ki dajejo redno za ofer, pa gre skozi mesec. Ne vem kako je tu omejena verska svoboda, nihče ne bo nikogar preganjal, naj ne moli doma. Ker pa smo vsi doma tako ali drugače, pa se mi zdi normalno, da tudi skupnih molitev ni. Pa saj smisel vere ni v tem, da se tiščijo glave skupaj v cerkvi ali pač? Itak je pa zdaj mrzlo, prihranijo na ogrevanju mrzlih cerkva :rolleyes:
The world is as you are.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 12. Dec. 2020 21:33

ja, tudi jaz ne razumem zakaj je nujno treba hodit v cerkev oz. se družit. a ni bistvo vere verovanje in živeti po načelih, ki jih uči? vsaj ni kot tam doli kjer so poljubljal okuženo truplo..

spovedi pa ne rabiš, saj je forum za te stvari :) lahko bi pa župniku poslal link do foruma (spoved prek spleta bi bila fajn ideja za uvest v teh časih)
hej norci :)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov