Vpliv Covid19 na vsakdanje življenje

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Jun. 2021 22:01

Kdo je kao bil proti in se potem cepil?

Saj kolikor jaz vem, če greš kamorkoli z letalom ali v določene države, rabiš v vsakem primeru pcr, tudi če si že cepljen, samo za Hr. je dovolj bit samo cepljen.

Ma koliko ljudi je proti cepljenju, brez veze se ukvarjat s takimi, pač ne se cepit in stvar rešena.

Imam jaz par kolegic, ki se tudi še niso cepile, ampak so samo toliko, da se raje ne cepijo, kot ja, ne zganjajo pa nobene propagande proti cepljenju, niti se o tem ne nikoli pogovarjamo.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 21. Jun. 2021 4:56

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:46, skupaj popravljeno 1 krat.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 21. Jun. 2021 5:15

Rad bi imel neko drugo primerljivo alternativno možnost cepljenju, magari samo-testiranje in potem sam prevzamem odgovornost, če "goljufam".


A ni tako zdaj? Se pač testiraš in problem rešen.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 21. Jun. 2021 8:16

mmm napisal/-a:
Najprej so govorili o kolektivni imunosti 65%, sedaj že 85-95, jaz se bojim da bodo hoteli doseči 100% za kolektivno imunost, da druga stran ne bo dala miru dokler ne bodo vsi cepljeni in potem se bo to samo še nadaljevalo.


Razlog za to bi naj bil delta/indijski sev. In glede na to, da se je zdaj vse sprostilo, da bomo ljudje potovali, hodili na morje, se družili (še veliko več kot do sedaj), je to itak logično. Koliko pa dejansko res izvedljivo, pa je drugo vprašanje.

Tudi jaz/ moja družina bomo nekoliko spustili zavore, šli na Obalo pokoristit lanske bone, k frizerju (res mi je že čas! :mrgreen:) ipd…

Tudi svoja otroka bom cepila. Takoj, ko bo to mogoče! :ja:
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 25. Jun. 2021 8:41

mmm napisal/-a:Najprej so govorili o kolektivni imunosti 65%, sedaj že 85-95, jaz se bojim da bodo hoteli doseči 100% za kolektivno imunost, da druga stran ne bo dala miru dokler ne bodo vsi cepljeni in potem se bo to samo še nadaljevalo.

Ne glede na vse, pa imam to pravico, za moje pojme bi možnost izbire morala vedno obstajati, in tokrat je moja možnost izbire precej za moje pojme daleč predaleč pogojevana.



100 % precepljenosti ne bo možno doseči, ker so ljudje, ki se ne smejo cepiti - npr. ljudje z levkemijami, prirojenimi imunskimi pomanjkljivostmi...
Zato govorimo o kolektivni imunosti, glede na to, kako je virus nalezljiv, pa stroka pove, kakšen delež ljudi mora biti cepljen. In po definiciji to potem nikoli ni 100 %, lahko pa je 99 %. Kakšen je ta odstotek, je težko reči - ker se virus spreminja ter ker teh stvari ni možno popolnoma napovedati vnaprej, ampak se naredijo matematični modeli in se opazuje, kaj se dogaja, ko precepiš neko populacijo - kje je bila kritična meja, da se je začel zmanjševati prenos virusa, nekaj predvidevanj pa se vzame tudi iz podatkov o cepivih za druge bolezni. In bolj kot ne imamo trenutno podatke samo iz Izraela.

Pravico do izbire imamo vsi. Pa vsi bi si želeli, da bi imeli čudežno tabletko in bi bilo tega konec. Pa ni. Zato pač izbereš manjše zlo.
Moraš pa vedeti, da imajo tvoje odločitve posledice. Da če zboli ogromno populacije in ni dovolj materiala, aparatur... bo treba sprejeti odločitev ali se da na ventilator tebe ali 60-letnega gospoda, boš dobil ventilator ti. Vprašanje je potem, ali si ti kriv za njegovo smrt ali ne. Pa ne pravno-formalno, to so izredne razmere, vprašanje krivde je moralno, samo na tebi.
Jaz zase vem, da ne bi mogla živeti s to krivdo, pa nisem katolik. Zato sem cepljena.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 03. Jul. 2021 7:56

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:46, skupaj popravljeno 1 krat.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 03. Jul. 2021 8:04

Kje se je bilo treba prijavljati? Za Hrvaško naj bi bil enter Croatia, v drugi polovici junija niti enega hrvaškega policista ni bilo na meji, ko sem šla 3x čez, prosto si peljal. Možno, da so kasneje spet začeli to gledati.

Za Avstrijo se mi niti enkrat ni bilo treba kje prijaviti, v povprečju sem 2x tedensko tam. Naključje ali prijave ni?

Italija, ta teden peljala skozi, kakšna prijava kje?

Papir marsikaj prenese, realnost pa...
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 03. Jul. 2021 8:36

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 03. Jul. 2021 9:46

Tudi za Italijo je treba. Ce tebi niso gledali, ne pomeni, da ni treba :) Konec koncev se tudi cez naselje lahko 70 peljes, pa ce te policaj ni ustavil, se ne pomeni, da ni omejitev 50 :wink:
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 03. Jul. 2021 10:17

Ma ja. Ok je treba ampak moraš biti res rojen pod nesrečno zvezdo, da te ravno kontrolirajo.

Že s Hrvaške, ko so še gledali...človek na meji reče, da so v kampu rekli,da testa ne potrebuje in da se gre lahko nazaj testirati, da ne bo v karanteni in kaj reče mejaš, nič, pomaha, da greš dalje. Kupi takšnih primerov.

Kdor se pazi in dela kot je treba bo to delal, komur to ni v interesu se bo pa vedno znašel.

Da ne bo pomote, imam potrdila, če bi jih potrebovala. Res pa še nisem doživela nobene kontrole na tujih mejah. Tudi naši za nazaj niso zahtevali ničesar, še osebne ne pogledajo vedno.

Če bodo s temi ukrepi želeli kaj doseči bodo morali biti bolj striktni vendar bodo ljudje noreli zaradi čakanja.


Saj nam vlada nastavlja ogledalo z neupoštevanjem lastnih pravil.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 03. Jul. 2021 10:42

OK. Ce me slucajno kdaj ustavijo, bom rekla, da je mayaeb s kozmoforuma rekla, da ne gledajo, kaj se pa grejo zdaj :D

mayaeb napisal/-a:Če bodo s temi ukrepi želeli kaj doseči bodo morali biti bolj striktni vendar bodo ljudje noreli zaradi čakanja.


Ma ja, mi smo konec marca, ko so se pravila cez noc spremenila, da pcr narejen izven evrope ni vec veljal, cakali na Brniku kot nori. Uro in pol sigurno (leto in pol prej sem bila v 15 minutah od pristanka letala ze s prtljago pred vrati terminala). Cel avion je dobil odlocbe o karanteni, ki se je takrat ni dalo vec prekiniti, in verjetno je bilo veliko slabe volje. Jaz sem samo domov in spat hotela :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Jul. 2021 8:31

mmm napisal/-a:O EU digitalnem potrdilu

Dobiš ga na https://zvem.ezdrav.si/

Čist na vrhu se pojavijo potrdila.

Upam, da bo to zdaj dovolj in se ne bo več ob vstopu v tujino (vsaj druge države EU) treba na meji prijavljat kam greš

Pa upam, da bo kmalu na voljo tudi verzija za smartphone-e, ker se mi ne da skoz downloadat pa printat


Drugače je verzija za smartPhone na Yourwalllet aplikaciji..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 08. Jul. 2021 14:13

Moje razmišljanje je, da se bližamo točki popolnega kaosa.

Imamo cepivo, ljudje se nočejo cepiti, ti ljudje imajo svobodno izbiro, in jim ne bi smeli tiščati cepivo pod nos, ali narediti cepivo obvezno.

Dejstvo pa je, da virus neprestano mutira, čredne imunitete ni, in kaj je zdej alternativa?
Da bomo neprestano zapirali vse, da nam bo ta virus vzel leta normalnega življenja?

Potem imamo pa tu stroko, ki je imela grozno komunikacijo glede virusa, ljudje ne razumejo kako delujejo cepiva in enostavno ni nobenega zaupanja v njih.

Počasi se kaže da bodo jeseni spet zaprtja, in tudi ekonomija se počasi bliža mehurčku, in če se začne deliti privilegije na cepljene/necepljene, potem smo prišli do točke, kjer lahko rečemo "zajebal smo, vsi, kompletno".

Dilema je problematična, ker ima opravka z etiko in razumom. Problem je, ker razen cepiva, ne vidim rešitve, in če se več kot pol ljudi noče cepiti, smo obsojeni da se bo ta stvar zavlekla.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 10. Jul. 2021 19:30

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:46, skupaj popravljeno 1 krat.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Jul. 2021 12:18

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:46, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov