Vpliv Covid19 na vsakdanje življenje

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 28. Maj. 2021 1:49

Firestorm napisal/-a:...
Cepit se greš zato, da ne širiš naprej okužbe. Mislim, da je tukaj dobesedno dolžnost tistih, ki so zdravi in vitalni, da se cepijo, zato da se zajezi ta pandemija. Cepimo se zato, ker se določen procent ljudi zaradi težjih bolezni/alergij ne sme cepiti. Cepimo se dobesedno zato, da ne ubijemo teh ljudi, ki so šibki/bolni. Ampak ne, važno, da se samo nase pogleda...


Glede na podatke o precepljenosti je problem tudi v tem, da se precej velik delež najbolj ogroženih noče cepiti. Toliko o solidarnosti! :rolleyes:

Drugače pa AZ ali J zame ne prideta v poštev. :nein:
All is vanity, nothing is fair.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 28. Maj. 2021 8:32

Mah, problem je kdorkoli, ki se noče cepit. Moje mnenje.
Tako kot sem mnenja, da bi za marsikatero skupino ljudi (zdravstveni delavci, zaposleni v šolstvu ipd...) cepljenje moralo biti obvezno.

Zanimivo mi je, da ko je treba it pa v Afriko recimo in se cepit z nevemčimvse, pa ni noben problem! Važno, da guzica vidi puta :lach:

Moje mnenje...
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Maj. 2021 11:42

Meni se zdi, da je še vedno več zanimanja za cepljenje, kot je cepiva, če je treba čakat 1 mesec ali več, da te pokličejo na cepljenje. Tako, da se mi ne zdi tak problem.. za zdaj.

Jaz imam tudi kolegice, ki se ne marajo cepit in delajo v šolstvu. Ma to je za moje pojme pač osebna odločitev, jaz imam s svojimi ožjimi prijatelji bolj druge teme, ko se vidimo, kot covid. Zaradi mene, naj vsaka naredi kot želi.. Ene dve kolegice, pa pravita, da se ne bosta, dokler dojita. (mislim, da je enkrat govorilo, da ni ovira pri dojenju cepljenje? Isto, čisto njihov problem, me ne briga, kako se odločijo.. Gvišno je gvišno, očitno, če dojiš in nisi stoprocenten ali je slučajno kak vpliv ali ne..)

Zdaj so ugotovili, da je pri AZ in J za krvne strdke kriv vektor in ga lahko zamenjajo. Lih poslušala po radiotu v avtu, ko sem se vozila h dohtrju.
No, nekje drugje sem pa prebrala, da so bile odkrite neke nečistoče (samo pri AZ), ki niso povezane s strdki, bi pa lahko imele vpliv na že obstoječe alergije, prirojene imunske odzive, v smislu, da jih še ojača.. ni še kaj preveč raziskano..

Kako je z J pa ne vem, a so že koga cepili s tem in če so bili zaznani kakšni stranski učinki?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Jun. 2021 4:29

Saj zdaj pa že ugotavljajo, da virus človeškega izvora oz. je pobegnil iz laboratorija.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 02. Jun. 2021 6:06

Sem je bilo namenjeno tisto, da so že ob samem začetku korone govorili in na veliko pisali, da je virus iz laboratorija.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 02. Jun. 2021 6:21

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Jun. 2021 6:59

Mislim zdaj niso zgolj špekulacije več, sem želela napisati - logično, da ne bi napisala zdaj naenkrat samo neko špekulacijo.
Spet pa ni še točnih dokazov, so pa dajali določeni znanstveniki izjave, ki so to stvar raziskovali.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 02. Jun. 2021 8:26

Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Jun. 2021 8:41

Se ne zanimam toliko za to temo, da bi si shranjevalna linke, niti iskala nisem, sem čisto mimogrede nekje prebrala, ko mi je predlagalo naslednji članek, zdaj pa nimam časa tega iskat. Eni 3je argumenti so bili proti tem, da ni naravnega izvora. Spet bil je običini clanek/novica, nisem šla nobenih znanstvenih časopisov brat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 02. Jun. 2021 12:25

hayley napisal/-a:
Kako je z J pa ne vem, a so že koga cepili s tem in če so bili zaznani kakšni stranski učinki?


Jaz sem se s tem cepila. Se zivim. Vprasaj me spet cez kaka 2 tedna :D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Jun. 2021 14:53

Drgač to objavo sem brala. https://svetkapitala.delo.si/aktualno/n ... ga-izvora/


Pa najbrž še nekaj, kjer je pisalo, da naj bi znanstveniki iz inštituta zboleli že novembra.
Saj drugače, če daš v google, je pa tudi prvi zadetek, kar ti najde.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 02. Jun. 2021 22:09

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 03. Jun. 2021 3:31

Saj zame ti članki, sploh 24 ur, niso nevemkako verodostojen vir, za it guglat vse stvari noter omenjene pa nimam časa.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 20. Jun. 2021 20:58

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:46, skupaj popravljeno 1 krat.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 20. Jun. 2021 21:36

Jaz odkrito priznam, da sem bila najprej res proti cepljenju in sem govorila, da se ne bom.

Potem pa zboli kakšen od bližnjih in poznanih in vidiš, da ni to navaden prehlad, ni hec. Ko imajo kakšni mladi še mesece po preboleli koroni resne težave z zdravjem, s pljuči, srcem...in to takšni, ki so bili v formi, ki so prebolevali kot blagi prehlad. Še mesece kasneje pa imajo težave in niso ok.
Marsikdo od teh reče, da komaj čaka, da se cepi, da ne gredo še enkrat čez to, a se še ne sme, ker imajo zaradi korone druge zdravstvene težave.

Še par dni pred cepljenjem sem bila v dilemi, bi ali ne bi. Je neka taka situacija, ko res ne veš in mnenja so bila različna. Na koncu sem zaupala stroki in se cepila. Včasih celo poslušam druge.

Mi bo za dopust prišlo prav? Ne bo.
Nisem študirala medicine, daleč od tega, nisem spletni zdravnik in kaj še vem kaj vse in zato verjamem tistim, ki se s tem ukvarjajo.

Sem se cepila, ker upam, da mi bo to pomagalo, če ponovno zbolim(ker mi je bilo rečeno,da bom težje prenašala zdaj) in drugi razlog, sem se cepila, ker sem se lahko. Nekateri te možnosti nimajo iz takšnih in drugačnih razlogov in je po mojem mnenju prav, da se cepi kdor se lahko in se s tem viša precepljenost.
Morda sem samo naivna ampak, ko si enkrat na meji med biti ali ne biti, gledaš na krhkost življenja drugače.

Vsak dela kakor misli, da je zanj najbolj prav. Ne obsojam nikogar. Je pa zanimivo kako glasni so tisti, ki so proti, spominja na vegane. Če bi tisti, ki so za delali takšno...kje pristanemo.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov