Vpliv Covid19 na vsakdanje življenje

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3419
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 26. Maj. 2021 8:20

Firestorm napisal/-a:
mmm napisal/-a:
Še 1x ponavljam. Povsem zdravstveno vprašanje. Zakaj bi se cepil proti virusu, ki ga do sedaj nisem še dobil, in za katerega mislim, da v kolikor ga dobim, da mi ne bo povzročil večjih težav?


Jaz dobim pike, ko berem takšne poste.
Do sedaj se nisem v to debato vtikala, ker se mi na da po forumih prerekati, ampak resno... Meni je to tako sebično razmišljanje, da sploh ne morem verjeti, da ljudje tako funkcionirajo.
Jaz se nisem šla cepit zaradi dopusta. Mi to niti na misel ni prišlo.
Cepit se greš zato, da ne širiš naprej okužbe. Mislim, da je tukaj dobesedno dolžnost tistih, ki so zdravi in vitalni, da se cepijo, zato da se zajezi ta pandemija. Cepimo se zato, ker se določen procent ljudi zaradi težjih bolezni/alergij ne sme cepiti. Cepimo se dobesedno zato, da ne ubijemo teh ljudi, ki so šibki/bolni. Ampak ne, važno, da se samo nase pogleda... Pa da se razmišlja na način, da MOGOČE bi pa se človek cepil, če to pomeni prehajanje meja.
Zame je prehajanje meja/vstop v raznorazne bare in podobno tu povsem drugotnega pomena (pa sem drugače oseba, ki zelo trpi brez socializacije in stika z drugimi).
Če bi vsi razmišljali na tak način, da bomo čakali, da se drugi pocepijo, potem te norije nikoli ne bo konec. Tudi meni se ni luštno it vbrizgat z nečem, kar ni bilo že v nedogled pretestirano, ampak se pač grem, ker je to v tem primeru edina fer odločitev do bolj ranljivih v naši družbi.
Moja dva centa o tej temi.

Aja pa še to bi dodala: cepit se grem tudi zato, ker se mi vseeno zdi cepivo bolj varno kot pa covid. Pri nobenem od dveh ne vemo čisto točno, kakšne so lahko dolgotrajne posledice, ampak cepivo je vsaj bilo načeloma narejeno, da nas zaščiti. Za covid pa vsakič na novo slišim o veliko resnih posledicah (in ja, tudi smrt smo v družini zaradi tega imeli) tudi pri mlajših. Tako da jaz osebno raje svoje šanse vzamem s cepivom kot pa s covidom.


Firestorm, super napisano!

Mmm, bi pa od tebe rada slišala, zakaj si mnenja, da ti covid ne bo povzročal večjih težav, če ga dobiš?

Jaz se kar naježim ko slišim takšne in podobne izjave!
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1681
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 26. Maj. 2021 9:25

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7045
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Maj. 2021 9:49

Zaradi homeopatije da nisi zbolel. Dobra, dobra.
The world is as you are.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1681
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 26. Maj. 2021 9:56

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 26. Maj. 2021 10:15

emanuela napisal/-a:Zaradi homeopatije da nisi zbolel. Dobra, dobra.


No, malo homeopatija, malo pa skoraj nadnaravna genetska predispozicija :D .

Saj ne vem zakaj sploh še odpiram to temo, sama sem si kriva.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 26. Maj. 2021 10:19

mmm napisal/-a:
Zakaj drugače bi izšolani zdravnik v Sloveniji, z delovnimi izkušnjami, vrnil zdravniški zbornici svojo licenco in šel za homeopata? :roll:


Ker je v njej dosti denarja za malo muzike?

Kot da bi vprašal zakaj se "čistokrvni psi brez papirjev" prodajajo iz prtljažnikov ilegalnih rejcev za 10% cene rodovniškega psa s papirji in od registriranega rejca, če pa zgledajo enako in se ravno tako igrajo s tvojimi otroci.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1681
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 26. Maj. 2021 10:51

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:45, skupaj popravljeno 1 krat.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 807
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 26. Maj. 2021 11:06

Se ti zdi, da zdravnik ne bi zaslužil več v medicini, v kolikor bi mu to bil osnovni namen?


Definitivno ne.

In zakaj bi bili še vedno "klasični" zdravniki in homeopati, ker je nekaj ziher, z drugega konca pa curlja denar.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1681
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 26. Maj. 2021 11:17

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7045
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Maj. 2021 11:36

Tako se bojijo homeopatije, da lahko v najmanj treh lekarnah na Ptuju kupiš homeopatske granule.
Neka resna debata je tako izključena, ker se mi zdi, da še manjka samo mlada mamica, ki vse prehlade pozdravi z eo sivke na podplatih.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 26. Maj. 2021 12:21

mmm napisal/-a:Zakaj drugače bi izšolani zdravnik v Sloveniji, z delovnimi izkušnjami, vrnil zdravniški zbornici svojo licenco in šel za homeopata?


mogoče da ni kazensko odgovoren ko prodaja svoje buče.
hej norci :)
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 26. Maj. 2021 13:22

v-e-s-n-a napisal/-a:
Firestorm, super napisano!


:fluffy: :hearts:

Sarissima napisal/-a:
Saj ne vem zakaj sploh še odpiram to temo, sama sem si kriva.

tudi jaz se to vprašam. ampak je kot train wreck, ne moreš stran pogledat.

jaz sem preizkusila homeopatijo, ko mi je bilo res hudo z alergijami (hud seneni nahod in še par zadev) in sem iskala kakršnokoli rešitev. In sem rekla, da bom pač vse poizkusila. sem tudi dobila neke mikrokroglice pa še nekaj. zelo drage. sem vse dosledno jemala, učinka itak ni bilo nobenega.
veš kaj mi je na koncu pomagalo? Surprise surprise! medicina. sem začela hodit na imunoterapijo in res hodila vestno tako kot je treba -3 leta po injekcije. problemi, ki jih imam sedaj, se ne primerjajo s tistim, kar je včasih bilo. prej bi bila v trenutnem letnem času na pol mrtva, sedaj samo sem in tja rabim kak špric v nos in je to to.
jaz rečem, naj vsak dela tisto kar njemu pomaga. in če zate homeopatija za nekatere stvari deluje (pa tudi če je to placebo učinek), se mi to zdi odlično. ampak pri covidu ti pač ne bo pomagala :S nam ostalim pa tudi ne, ko bo okužba šla veselo dalje.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1681
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 26. Maj. 2021 15:23

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:45, skupaj popravljeno 1 krat.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 807
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 26. Maj. 2021 15:57

Tudi sama sem že kupovala v lekarni homeopatske kroglice, ne zase. Dobiš te stvari v lekarni samo, če takrat dela lekarnar z ustrezno izobrazbo in te opozori kako mora biti shranjeno...
Za tiste mi je bilo rečeno na kakšni temp.mora biti in da ne sme priti na svetlobo, ves čas zavito. No,pomagale niso.

Bi rekla,da glede na to,da znajo zdravila pravilno skladiščiti bi jim menda tudi homeopatske zadeve uspelo, najbrž niso tako nesposobni.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1681
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 26. Maj. 2021 18:25

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:45, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov