Vpliv Covid19 na vsakdanje življenje

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Feb. 2021 17:11

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Feb. 2021 17:13

Kaj k. pa ti veš koliko sem jaz prijavljena ali ne?
Drugače lljudje pod 60 in brez zdravstvenih problemov še dolgo ne bodo na vrsti.., očitno tudi tega ne veš, meni se sicer s cepljenjem niti ne mudi, ker sem pri mlajši populaciji..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Feb. 2021 17:33

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 11. Feb. 2021 17:41

mmm napisal/-a:Zapreš oči, en pik, en pik še čez pol leta in si vsaj za eno leto dober. Z malo sreče posledic ne bo. Dobiš potrdilo o potovanjih, naenkrat karantene niso več potrebne, ker si "naš", "čist", "cepljen" - koncept ni OK, je pa taka rešitev po liniji najmanjšega odpora.Pozabiš na načela, se podrediš večjemu, in dobiš svoje pravice (nazaj).


Cankar je bil gospod, dobro nas je ocenil... Fajn bi bilo da še tukaj uvedejo jemanje brisa čez anus, da boste pridno stali v predklonu za metelkovo z ritjo v zrak :D.Po eni strani smešno, po drugi žalostno, kok (smo) brez hrbtenice slovenci... :nein:
Zadnjič spremenil capo di banda, dne 11. Feb. 2021 17:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Feb. 2021 17:42

P***a si težek. A zdaj moram reči, da bi se rada cepila in da mi to pripada, pred vsemi 80, 70, 60 letniki, zdravstvenimi delavci in klinično bolnimi, da bo veljalo, da podpiram cepljenje?
Ma saj nima pomena se s tabo dajat tle, ti primanjkuje logičnega razmišljanja za moje pojme.
Je prijavljen sodelavec že od decembra, ne bo kmalu na vrsti, na zadnje sem brala/ ulovila sliko, da bomo navadni neogroženi ljudje na vrsti v 2. polovici leta.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 11. Feb. 2021 17:48

Zakaj bi se mladi prijavljali? Ko bo dovolj cepiva tudi za mlade bodo že povedali in pač takrat gre kdor želi.

Kakor vem še niti do tistih 60-70 niso prišli in kot kaže ne bodo kmalu.

Pri nas v zd-ju imajo prav posebej prostor kjer cepijo to, je vsak dan konkretna kolona starejših.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Feb. 2021 17:51

Če narediš en vpis v google in 2 klika, dobiš ven, da še vedno cepijo ljudi starejše od 80 let in bodo tisti kronično bolni prišli na vrsto mogoče aprila, če bo šlo po sreči. Danes sem na eni sliki videla načrt poteka cepljenja in piše, da tisti v nekritičnih skupinah bomo v 2. polovici leta..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Feb. 2021 19:31

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:42, skupaj popravljeno 1 krat.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Feb. 2021 19:39

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Feb. 2021 19:46

Prijaviti se je možno tudi pri osebnem zdravniku bdw, se pa predvsem mlajšim brez zdravstvenih težav ne mudi toliko, ker bodo itak ostali prej na vrsti. Recimo več s cepljenjem povezanih info sem vidla na fb strani Projekt imuno - nevladna organizacija študentov medicine UL.

Ma toliko nekih blodenj okrog cepljenja, jao, ok če se nočeš cepit, se pa ne. Samo ne širit nekih neumnosti okrog med ljudi..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Feb. 2021 19:57

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:42, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Feb. 2021 19:59

Si ti poslušal govor te ženske? Jaz sem ga in sem slišala, da je rekla da sama je za in podpira cepljenje svojih vnukov in cepljenje na splošno, da se pa edino ne strinja, da bi bilo cepljenje z novim cepivom obvezno, kar pa ni.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Feb. 2021 20:02

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 12. Feb. 2021 9:52

Tukaj si samo ena upa javno povedati, da se je prijavila na cepljenje, kje ste ostali?


Zakaj bi bil pa to tak problem povedat? Meni se ne zdi nič takega oz. nič drugače, kot če poveš da si se cepil za gripo ali kaj podobnega.
(Čeprav vidim pri marsikomu, da mu je nerodno povedati tudi, da je že prebolel covid19. On ali nekdo od bližnjih. Ne razumem zakaj. Kot bi bila to kakšna sramota? :rolleyes: )

Drugače pa, v svojem krogu ljudi ne poznam nobenega, ki se ne bo šel cepit.
Sem mlada, ampak z dojenčkom in prvošolko doma, bi bila zelo vesela, če bi se dalo cepljenje pospešit, da bi bila čimprej na vrsti (lahko samo sanjam :/ ). In potem poslušam razne ideje, naj imam tudi starejšo doma in jo šolam od doma, kljub odprtim šolam. Je to sploh mogoče????
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 18. Feb. 2021 13:46

mayaeb napisal/-a:Zakaj bi se mladi prijavljali? Ko bo dovolj cepiva tudi za mlade bodo že povedali in pač takrat gre kdor želi.


načeloma je fajn, da se vsi interesenti prijavijo, da se na podlagi tega vidi interes. pa ne samo zaradi naročanja cepiv, tudi za to, da se ve, koliko medijske kampanje je potrebne - če računaš, da bo dobra precepljenost, lahko denar preusmeriš drugam, če ne, je potrebno bolj aktivno pristopiti in informirati ljudi (kar pa seveda stane).

pa ne se zanašat na to, da če si (bolj) mlad, da dobro odneseš. npr. poznam 23-letnega fanta, ki je imel grdo možgansko kap po covidu. nikoli ne bo več enak.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov