Vpliv Covid19 na vsakdanje življenje

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 15. Okt. 2020 23:56

I've been instructed to call on reporters from list...
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:29, skupaj popravljeno 1 krat.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 16. Okt. 2020 0:03

Te navadne maske nas uporabnike ne ščitijo, z njimi mi ščitimo druge pred našo slino. Že med govorjenjem pljuvamo mini delce, po domače pljuvalniki so. Ne zadržijo vsega, nekaj pa.

Kužni smo namreč že pred pojavom simptommov.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 16. Okt. 2020 0:48

zaščita maske je odvisna od tega kako prepustna je oz. kateri material je, potem pa od tega koliko slojev ima. navadna kirurška maska res da ne zadrži samega virusa ker je preveč prepustna, zadrži pa lahko kapljice, v katerih je virus.

če maske (pravilno) nosita oba človeka, ki sta v stiku, pa je med njima 2m razdalje in sta v odprtem prostoru kratek čas, je verjetnost okužbe skoraj nična. se pa povečuje verjetnost potem glede na faktorje kot so čas stika, razdalja, stopnja prezračenosti prostora in seveda če nekdo/oba ne nosita maske (na ustrezen način).

odvisno je tudi kako potem ravnaš z masko - po uporabi prijemaš samo za elastiko, ne celega zunanjega dela, daš nekam na varno si razkužiš in umiješ roke. jaz svoje maske dam na balkon in so tam nekaj dni, če se le da na sonce (uv žarki naj bi hitro uničili virus), potem jih pa spet uporabim in skozi čas operem (kadar se pač nabere za en stroj pri 60° ker mi je samo za par mask škoda stroj laufat :P )
hej norci :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 16. Okt. 2020 11:10

mmm napisal/-a:Ali maska (sploh) pomaga in pod kakšnimi pogoji bi bilo treba narediti neko znanstveno nevtralno raziskavo.

Ogromno ljudem, ki jih poznam, se po prtljažnikih valjajo fuj maske še od prvega vala korone (in jo uporabijo, ko rabijo biti "compliant"). Naj mi kdo razloži kako taka maska ščiti pred čimerkoli sploh.



Se strinjam. :zustimm:
Večina sploh ne da delat z maskami, jih valjajo po torbicah, žepih, imajo po več mesecev isto... In ko jim rečeš, da je to treba redno menjat te samo čudno gledajo, da jo imajo samo za v trgovino in da jim je za tja dobra tudi več mesecev stara maska.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Okt. 2020 13:19

Samo še ena pripomba glede mask, sodelavec se je ravno vrnil iz izobraževanja v Nemčiji in tam jih menda se veliko bolj strogo nosijo kot pri nas, tudi ljudje v pisarnah, sodelavci..
Pa ima Nem. nižjo gostoto covida, kot jo imamo mi, tudi eno nižjih izmed EU držav menda..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 19. Okt. 2020 15:00

Povsod se bolj držijo ukrepov kot v Slo.kjer smo vsi pametni in povsod vidimo le zarote.

Očitno se tujci zavedajo, da maske preprečijo "pljuvanje" naokrog. Mi smo bolj pametni pa tega ne rabimo.

Dejansko par evrov za škatlo 50ih mask ni nič, na dan na enega zaposlenega manj kot pol evra oz.še pol manj. Če pa nekdo zboli in okuži še druge lahko vse obstoji, ostaneš brez strank...bolniške...precej precej dražje na dolgi rok.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Okt. 2020 15:23

Saj drugače tudi država plačuje podjetjem nekakšno subvencijo v vrednosti 1000e za nabavo opreme, mask, razkužil in podobnega..

Verjetno se splača vsaj pri nekje srednje velikih podjetjih.. Sicer pa itak niso toliko drage te potrebščine, da bi toliksno vsoto zapravil..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 19. Okt. 2020 16:47

AmPAk NaGobCNike NOsijO OvcE :freak: :protest:

V Aziji, predvsem vzhodni, se maske ze leta in leta nosijo. Ali ker bolani nocejo sirit svojih virusov ali pa zaradi onesnazenosti. Pri nas smo imeli prejsnjo zimo katastrofalni zrak, ze na skodljivi ravni. Maske so ze par mesecev pred kovidom sle za med.
Ampak ja.
Prosim, dajte jeb**o masko na obraz, da bojo lahko moji starsi svojega vnuka spoznali preden zacne v solo hodit :rolleyes:

Edit: why can't I say fork?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Okt. 2020 17:51

Ja saj zdaj so tudi kazni, če je ne nosiš na prostem, se mi zdi, da je 400e za vse kršitve. In policijska ura je. :D

V bistvu jaz nikoli nisem bila pozno zunaj sploh zadnji čas, vsaj od septembra naprej čez teden ne, ker nisem imela časa, pa čez vikend tudi mislim da Nikol ne, tako da mi sploh ni razlike :D. Pa itak so bli razni dogodki tako že zadnji čas odpovedani..

No ta zadeva z regijami mi je še najmanj všeč, čeprav saj najbrž bi dobila, če bi rekla za kakšno potrdilo. Pri nas mislim, da bodo trgali oljke ta vikend. :? Ne bom mogla sodelovat pri tem, če si ne uredim kakšnega potrdila ali pač grem..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 20. Okt. 2020 10:31

Glede na pogovor, ki sem ga ravno zaključila s svojo sestro in njene trditve, da “če se družiš zunaj itak ne moreš zboleti”, ni čudno da smo tam kjer smo... :rolleyes: :mad: :tot: :evil:

Ampak ja, če se mene vpraša lahko pri nas spet celo državo zaprejo, pa bodo ljudje še vedno kršili pravila.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Okt. 2020 10:45

Pri nas na delu je pa tudi en manjši spekter pogledov na covid. Ampak vsi se držimo pravil in nobeden ne misli, da covida ni. Je pa od tega, da nekdo misli, da virus ni tako nevaren in se bomo itak vsi prekuzili Oz bi se morali, do tega, da kdo jemlje virus zelo resno in v pisarni prostovoljno nosi masko (kljub večjim razdalja od 2m med nami) . Nekateri tudi striktno od parkirišča do delovnega mesta tistih par m z masko, čeprav nikogar ni okrog, eni ne..

Včeraj sem ravno samo iz avta prišla in me je en sodelavec, ki je istočasno prišel, že opozoril, da si moram masko dat za tistih par m, ki jih bom naredila..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 20. Okt. 2020 14:42

Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 20. Okt. 2020 16:54

I've been instructed to call on reporters from list...
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Okt. 2020 17:03

Raje ne bom preveč odgovarjala, ker bi samo negativno pisala.. ni sploh na nivoju za komentirat.
1. Ne spremljam misic, malo predsodka, ja..
2. Po moje se z IQji bolj ukvarjajo ljudje, ki bi radi bili pametni, kot tisti, ki so..

Rotary, da je secret society? Sem imela bivšega in njegove prijatelje, ki je bil tam, ter v rotaractu, pa sem ini zdelo to nek secret society..
Zadnjič spremenil hayley, dne 20. Okt. 2020 17:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 20. Okt. 2020 17:07

Tudi IQ in splošna razgledanost ne gresta z roko v roki. Recimo, da omenjeno osebo poznam in trditev kar velja za ta primer :rolleyes:
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov