Vpliv Covid19 na vsakdanje življenje

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Sep. 2020 10:23

To v bistvu ni ravno kemija, ampak spada bolj v področje virologije najbolj, lol logično že po imenu, strukturne biologije, molekularne biologije, imunologije..

Meni so ful simpatični ti Kurzgesagt videi. Sicer to je zgleda bilo najbolj aktualno pred pol leta, ampak je očitno še vedno, glede na to, da se nek novi val pri nas dogaja..

Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 20. Sep. 2020 11:02

_patchouli_ napisal/-a:Kaj vecjega? Illuminati? Bill Gates? Lizard people? Vse troje? :eek:


Dejansko sem spoznala nekega tipa, ki se mi je predstavil kot reptil in mirno povedal, da bodo zavladali svetu :lach: Vse kar sem imela tisti moment v glavi je bilo, wtf je reptil in vsekakor sem spila premalo alkohola za debato z njim :lach: :lach:

Omrežje 5G. Možno je marsikaj z njim. Po kmečko mi je razložil človek, ki se s tem ukvarja. V cepivih so brez problema lahko nanodelci, zanje je še igla velika...in te nanodelce lahko določena frekvenca 5g omrežja aktivira. Direktno nas to ne bo usmerjalo, aktiviralo, da bomo kaj čudnega počeli, nam pa s tem zdelajo zdravje in nas na tak način upravljajo in dolgoročno spremenijo.
Spet ena teorija, spustiti virus, narediti paniko med ljudmi, cepiti vse in evo 5g v akcijo.

Kupi možnih teorij :)
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Sep. 2020 11:28

Za te teorije je fajn fb skupina 17 je resnica sveta Slovenija.
Ob branju sem ostala brez besed. Ampak dobro, vsak mora imeti hobi.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Sep. 2020 14:01

Haha.
Se mi zdi, da se je mmmju tako zamerilo, da so mu lokale zaprli, da zdaj je kar ene nove teorije pogruntal. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 20. Sep. 2020 14:59

mmm napisal/-a:Ce povezemo s humanitarno organizacijo katere predstavnik je v predavanju pred leti javno izjavil da je na svetu prevec izpustov co2 zaradi tega ker je prevec ljudi in bi bilo treba to urediti z medicino in cepivi - ravno to pocne v 3. svetu - cepi otroke, tam ni kontrole in nasprotovanj cepljenju... Si lahko mislimo marsikaj


Ne vem sicer, o kateri humanitarni organizaciji govoris in kdo je njen predstavnik. Ampak. Kot prvo, nasprotovanj cepljenju v drzavah v razvoju je morda manj, ker lahko vsak dan na cesti vidimo posledice bolezni, katerim se da s cepljenjem izognit. Ena taka zelo ocitna je otroska paraliza, ki ima pac vidne posledice.
Kot drugo, se deloma strinjam glede tega, da je trg z zdravili slabo reguliran (ponarejena zdravila, cez rok trajanja itd). Ampak NVO in vladni programi (s katerimi mednarodne in lokalne NVO ponavadi sodelujejo pri projektih precepljevanja) ponavadi niso problem. Moj otrok je bil cepljen po drzavnem programu Bangladesa, s strani NVO-ja, ki program izvaja.
So pa res zdravila v drzavah v razvoju cela nova tema za kdaj drugic :)

mayaeb napisal/-a:Dejansko sem spoznala nekega tipa, ki se mi je predstavil kot reptil in mirno povedal, da bodo zavladali svetu :lach: Vse kar sem imela tisti moment v glavi je bilo, wtf je reptil in vsekakor sem spila premalo alkohola za debato z njim :lach: :lach:


Ma ti reptili... Ce bi bile macke, bi se verjela :D

mayaeb napisal/-a:Spet ena teorija, spustiti virus, narediti paniko med ljudmi, cepiti vse in evo 5g v akcijo.


Zakaj pa bi za to morali nov virus ustvarjat? Saj ze imamo cel kup obveznih cepiv. A ne morejo cipov kar lepo v mmr cepivo dat? Aja ne, v tega ze avtizem dajejo, bi bilo prevec :lach:
Ljudje, ki so proti sedaj obveznim cepivom, bodo tudi proti Covid-19 cepivu.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 21. Sep. 2020 19:53

hayley napisal/-a:Haha.
Se mi zdi, da se je mmmju tako zamerilo, da so mu lokale zaprli, da zdaj je kar ene nove teorije pogruntal. :D

Haha :lach: Razmišljam bi ali ne bi (odgovoril in se zaplezal zdejle v tole debato). Tako neposredno maščevalen pa tudi nisem.

https://www.youtube.com/watch?v=LmzeYYWntxw
https://www.dnevnik.si/1042289563

Google keyword: Jane Bürgermeister
- https://www.rtvslo.si/svet/baxter-testn ... del/213689
https://wikispooks.com/wiki/Jane_B%C3%BCrgermeister
http://blogs.reuters.com/faithworld/200 ... di-arabia/

P.S. Imeli ste tudi temo na forumu ;)
politika/virus-prasi-je-gripe-t21865-90.html
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Sep. 2020 20:08

mmm napisal/-a:
hayley napisal/-a:Haha.
Se mi zdi, da se je mmmju tako zamerilo, da so mu lokale zaprli, da zdaj je kar ene nove teorije pogruntal. :D

Haha :lach: Razmišljam bi ali ne bi (odgovoril in se zaplezal zdejle v tole debato). Tako neposredno maščevalen pa tudi nisem.

Temo sem obudil, ker sem res iz jeze glede novih ukrepov, nekaj začel v eni drugi temi o počutju, potem pa ste mi replicirali in se mi je zdelo, da moram pojasnjevat.

To ni nekaj novega kar sem ta vikend na hitro iskal o covid-u (odgovor hayley na provokacijo) tu pa tam kaj preberem in imam večjo populacijo za debatirat o tem kakor o ženskah (sicer žal, ampak je tako)

Kaj? Ne brat mojih izjav tako dobesedno..
Komu je žal, da nimaš več za debatirat o covidu, kakor o ženskah, tebi?

Sicer nisem navajena, da bi me kjerkoli kdo v vato zavijal, tako da vrži ven, kar si misliš, zaradi mene..

Js ne podpirem ničesar, kar je nagnjeno proti kakršnim kolim teorijam zarote in podobnim stvarem..
Je res, da se nimam preveč časa poglabljat v vse te članke, informacije, s covidom povezane... toliko, da upoštevam ukrepe in to je to.
Tako, da bom tudi podrobnejše branje in te linke prilimane izpustila.. in očitno tudi to temo..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Sep. 2020 20:08

mmm napisal/-a:
hayley napisal/-a:Haha.
Se mi zdi, da se je mmmju tako zamerilo, da so mu lokale zaprli, da zdaj je kar ene nove teorije pogruntal. :D

Haha :lach: Razmišljam bi ali ne bi (odgovoril in se zaplezal zdejle v tole debato). Tako neposredno maščevalen pa tudi nisem.

Temo sem obudil, ker sem res iz jeze glede novih ukrepov, nekaj začel v eni drugi temi o počutju, potem pa ste mi replicirali in se mi je zdelo, da moram pojasnjevat.

To ni nekaj novega kar sem ta vikend na hitro iskal o covid-u (odgovor hayley na provokacijo) tu pa tam kaj preberem in imam večjo populacijo za debatirat o tem kakor o ženskah (sicer žal, ampak je tako)

Kaj? Ne brat mojih izjav tako dobesedno..
Komu je žal, da imaš več za debatirat o covidu, kakor o ženskah, tebi?

Sicer nisem navajena, da bi me kjerkoli kdo v vato zavijal, tako da vrži ven, kar si misliš, zaradi mene..

Js ne podpirem ničesar, kar je nagnjeno proti kakršnimkolim teorijam zarote in podobnim stvarem..
Je res, da se nimam preveč časa poglabljat v vse te članke, informacije, s covidom povezane... toliko, da upoštevam ukrepe in to je to.
Tako, da bom tudi podrobnejše branje in te linke prilimane izpustila.. in očitno tudi to temo..

Tudi v živo ne bi poslušala nobenega, ki bi preveč suho slamo lomil okrog covida skos..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 21. Sep. 2020 20:59

problem pri teh teorijah zarote in "povezovanju dejstev" je, da ni nikjer nekega realnega motiva, niti logike, razen pač izgovora, da so eni ljudje zlobni in hočejo zavladat svetu.

mmm,

1. mogoče ne dojameš bistva, da je v nižje razvitih državah rodnost visoka zato, ker je velik procent smrtnosti med majhnimi otroci (kar je bilo tudi pri nas ene 100 let nazaj). populacija je močno narasla zato, ker je smrtnost majhnih otrok upadla zaradi napredka medicine, sčasoma pa bo upadla tudi rodnost.
prej kot se izboljša zdravje, več bo kvalitete in manj kvantitete.

2. marsikdo ima dober spomin, ampak obstaja tudi bullshit, ki se ga ne splača zapomnit.

3. praviš, da si skeptik - zakaj si skeptik samo pri uradnih stališčih, ne pa pri teh zarotah? na podlagi česa verjameš, da je vse to resnica?

kar se tiče pandemije.. a veste, veliko boljše je, da so govorice da je bilo "brezvezno zastraševanje", kot pa katastrofa, "na katero nas ni nihče opozoril".
če bi bila pandemija covida bolj morilska, bi isti ljudje, ki se zdaj kregajo da je vse samo nateg, kregali kako bi morali "drugi" naredit več, da bi se to preprečilo.

lahko smo veseli, da smo samo pri maskah in razkužilih in nekaj manj pijandurskih žurih in da cenimo dejstvo, da si najslabših scenarijev ne moremo niti predstavljat - še najboljšim strokovnjakom na svetu je nepreidvidljivo.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Sep. 2020 21:26

Jaz niti nimam v okolici nekih ljudi, ki bi kakšne posebne teorije glede covida delali. Sem pa slišala, da je sodelavec imel opravka z nekaterimi, ki mislijo, da covida sploh ni..

Če že, prej preberem kaj povezano z vplivom covida na gospodarstvo in tem ali bo država kaj rezala razna financiranja v panoge ali ne..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 21. Sep. 2020 21:46

I've been instructed to call on reporters from list...
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 21. Sep. 2020 23:15

In kako bi to izgledalo? Da nekdo, ki hoce 'igrati boga', iztrebi 4 milijarde ljudi?.. Najbrz bodo zlobnezi ob kaksni skrivni iluminati vecerji med sabo razdelili protistrupe, da zascitijo sebe in svoje najblizje, druge pa pustili umreti.. :roll: teh teorij res nisem nikoli razumela.

Tudi politiki in vplivnezi so samo ljudje iz krvi in mesa, prav tako njihove druzine in bliznji. Bolezni, virusi, chemtrailsi (itd.) bi skodovali tudi njim. Marsikdo laja da je na svetu prevec ljudi, a cim bi se kaj dotaknilo njihovih, je konec.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 22. Sep. 2020 0:07

mmm napisal/-a:slovenc79, vse kar pišeš je argumentirano in je lahko res. Pa vendar. Ti zaupaš v znanost in stroko in ekonomijo. Leta 2009 je bil virus v cepivu odkrit naključno, ker je očitno zaposleni v firmi na lastno roko šel preverjat cepivo, ki so jim ga dostavili (torej je kršil procedure, da je to sploh odkril). Ob vsej znanosti sveta, aneda? :) Malo dvoma torej nikoli ne škodi, ane?

Drugače pa kot sem že rekel. Spremljajmo kaj bo še iz vsega tega.

K 1 pa lahko gremo čist osebno. Recimo, da jaz vsak dan ob pivu govorim, da je na svetu preveč ljudi in da bi bilo idealno za zemljo (tako tudi slišim od nekaterih) 4 milijarde populacije. Pozneje zveš, da sedaj hočem delati v farmacevtski firmi ali pa celo cepiva. Tudi če bi bil moj prijatelj, bi te začelo skrbeti za to, kar pride iz mojih rok. A če si cenjena osebnost pa potem veljajo drugačna pravila? A oni z dovolj ugleda (pa da ne bo pomote, to kar je naredil Gates za računalniško branžo je vredno vsake pohvale) pa lahko igrajo boga in nam solijo pamet koliko populacije je lahko na zemlji? Nevem no :rolleyes:


in kakšna je kredibilnost te zgodbe? pa tudi - koliko se laiki spoznajo na stroko, da vejo, kaj je smiselno in kaj ne? to je velik problem, ko laiki neko strokovno prakso, ki jim je nepoznana, takoj označijo kot zavajanje ali zaroto.
jaz nisem prebral tega članka, vem pa, da so cepiva lahko ali protitelesa, ki so izvzete iz subjekta, ki je reagiralo na virus, ali pa oslabljen virus, ki v cepljenem osebku sproži tvorjenje protiteles. v slednjem primeru bi bilo čist normalno, če bi se v cepivu našel virus. (brez virusa se sploh ne da ustvarit cepiva - to je kot da bi pisal odgovore brez da bi vedel vprašanja)

če pa je dejansko prišlo do neke sabotaže, bi se pa vprašal po motivu. kdo bi služil s tem, da daje v lastno cepivo nekaj, zarad česar ne deluje? ali je dajala to not konkurenca? mogoče bi vedel več, če bi prebral članek, ampak saj si zato ti tukaj, da razložiš zakaj v to verjameš :)

spremljajmo, sprašujmo, učimo se.. to je pač treba početi vse življenje :) najbolj pameten človek je tisti, ki se zaveda, da je velik stvari neznanega in nič ni absolutno. zato je pa tudi treba počakati z obsojanjem in obtoževanjem.

saj sem ti razložil, kako izboljšanje medicine zmanjša populacijo. zakaj je v zahodnem svetu, ki je bolj razvit, z ljudmi z daljšo življenjsko dobo, boljšim zdravjem in kvaliteto življenja na splošno, manjša gostota prebivalstva kot v nerazvitih državah? razišči taka vprašanja, preden razmišljaš o zaroti.

tudi to, da ma Gates kakršnekoli veze s čemerkoli z virusom mi ni jasno. pravijo, da je financiral neko znanstvenico ki je delala v centru za virologijo, kjer so prvič našli virus. ok, recimo da je to neka podlaga za sum, ampak:

1. koliko znanstvenikov financirajo bogati ljudje v take in drugačne humanitrane namene, ki NISO podkupnina? to je normalno, ves razvoj se financira z nekim denarjem.
2. koliko je raziskovalnih centrov, polnih na tak način financiranih znanstvenikov, kjer bi se lahko pojavil nek problem, povezan s tem področjem? raziskovalni centri se ponavadi ustanovijo ravno tam, kjer se najboljše raziskuje ali pa je najboljša komunikacija. mogoče je v Wuhanu največje tveganje za pojav novih virusov in so zato zgradili center ravno tam, poleg tega da je v središču najbolj poseljenega dela Kitajske.

v glavnem, ogromno je enih možnosti in razlag, če se ne odločiš takoj verjet, da je vse skupaj zarota ;)
hej norci :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 22. Sep. 2020 11:08

mmm napisal/-a:Dajmo najprej dejstva:

1) Najprej, da razjasnim ono humanitarno organizacijo. Tule je video:

https://www.youtube.com/watch?v=LmzeYYWntxw


Bom najprej samo tole komentirala, ker nisem podrobno prebrala posta do konca, niti nadaljnih komentarjev. Bom zvecer, ko dete zaspi in mogoce se kaj dodam.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22077806/

Na kratko: The child survival hypothesis pravi, da ce je smrtnost otrok manjsa, se bodo starsi bolj verjetno odlocali za manjse stevilo otrok in nacrtovanje druzine. Manjso smrtnost pa dosezemo (med drugim) tudi s cepivi, ki izkoreninijo otroske bolezni, za katerimi se je vcasih na veliko umiralo. Gates bojda o tem veckrat govori in tudi bolj natancno razlozi, baje med tudi v nekem Forbsovem intervjuju, ce sem prav zasledila. Ampak se mi ne da iskati primarnega vira.
Je pa vzeto izven konteksta in skozi oci nekoga, ki ima ze tako ali tako izoblikovano mnenje o Gatesu, res malo hecno slisati.
Btw: razlago sem nasla v manj kot 3 minutah. Dandanes ni nobenega izgovora, da bi vse kar na slepo verjeli, ker je pac nekdo naredil yt video :wink:
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 23. Sep. 2020 17:30

I've been instructed to call on reporters from list...
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:27, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov