Trenutno...

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 23. Sep. 2024 10:19

^^^ OMG 5:32 :eek: :?

Kako sploh lahko funkcioniraš čez dan???

Sicer pa razumem. To so te “radosti” starševstva :?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3530
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 23. Sep. 2024 12:44

mislim da timestamp nendela prav na forumu. zdaj je ura 13.45 pa verjetno bo kazalo na prispevku drugo uro :)

eh, pa če je samo en dan tak se vse da :lach: pa ajde, sej je bla budnuca samo eno uro bolj zgodaj kot ponavadi, tako da ni blo tako hudo :)
včeraj so preskočili vse počitke, tako da sem vedela da bo ponoči kaos in zjutraj zgodnja budnica :)
ne vem kako je pri drugih družinah, ma naši če spijo dobro čez dan spijo dobro tudi ponoči (generalno gledano). pike dobim ko mi kaka tetka na žuru (ko se potožim da so preskočili dnevni počitek) pribije: aaa ma danes se bodo zmatrali bodo lepo spali ponoči. :lol: :lol:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 842
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 23. Sep. 2024 12:59

Če čez dan ne spijo kot so vajeni je vsaj pri nas noč katastrofa. Že zvečer preutrujeni za zaspat in vse na glavo.
Tudi daljše vožnje, če se le da planuliram v času dnevnega počitka, drugače ritem zje...in je katastrofa. Enostavno se mi ne da, raje splaniram vse in imam mir.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 23. Sep. 2024 13:17

Ja, bo kar držalo, da ne drži, da če gredo pozno spat, bodo tudi dalj časa spali. In vse temu podobne hehehehe :roll:

Trenutno: uživam v tišini. Pijem kavico na terasi s sončkom obsijani ;D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Sep. 2024 13:53

moj ima dnevne vsakič ob drugi uri, (sicer večinoma je že na enem dnevnem spancu in dopoldan redko spi) če pa ima zelo malo dnevnega, potem bolj zgodaj zaspi, tako kot včeraj je že ob 18 zaspal in se za nekaj časa zbudil okrog 20:30-21, ko smo prišli, zato spal tudi v avtu, ker dnevnega je imel zelo malo.... zdaj, v preteklosti, ko je imel par mesecev ni lahko skoraj nič spal cel dan, zdaj v bistvu spi več čez dan, kot ko je bil mlajši

Pri mojem drži, da spi običajno 10 urnega nočnega, tako da vstane pozneje, če gre okol 10 spat, je vstajal okrog 8e, zdaj ko gremo mal prej spat, OB 9 ali med 9 in 10, vstaja običajno okrog 7, tudi že prej, so pa izjeme kaki dnevi

Ga je špa zelo težko spravit spat tudi podnevi oz zdja, ko malo lažje zaspi zvečer, ga je podnevi sploh težko spravit spat, samo po dojenju zaspi, pa še to ni nujno po vsakem ali pri tistem, ko si mislil, da bo
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2496
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 23. Sep. 2024 14:36

Ocitno sem jaz edina, ki sovrazi te dnevne spance :lach:
Moj otrok ze sigurno kako leto ni vec spal cez dan, ko je zacel v slovenski vrtec hodit. Imamo zdaj hude probleme it spat ob normalni uri, ker se naspi po kosilu. Se ko je spal, ni nikoli spal dlje kot do enih. Tako sedaj vcasih mene pred njim zmanjka. Zjutraj pa seveda spet problem vstat (za oba, lol), ker ni ponoci dovolj spal. V vrtcu posledicno sladko zaspi in krog se ponovi. Hate it hate it hate it.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Sep. 2024 14:47

Mene je celo leto pred njim zmanjkalo oz me se vedno in nisem mogla spat, ker on ni zelel zaspat in sem prwv une zidove dosegala v neprijetnosti, ko si tako zaspan in ne mores spat. Sem tudi izrazito jutranji tip in nimam energije nic vec zvecer za se z otrokom ukvarjat.
Je pa izredno aktiven ves cas cel dan. Zdaj zadnji cas sem malo manj utrujena zvecer.

Je pa zelo fajn, da si malo fraj, ce spi cez dan. Moj od je vedno malo spal. Oz tam do enega mesca se je spal oz dokler je mel adaptirano je mal vec spal in zaspal po vsaki flaski, potem nic vec.


Ampak ene zenske pa jamrajo, da se jim zbujajo celo ob 4ih, 5ih. Tako d aocitno eni, ko grejo zelo zgodaj spat, se tudi prej zbudijo.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Sep. 2024 15:59

v-e-s-n-a napisal/-a:^^^ OMG 5:32 :eek: :?

Kako sploh lahko funkcioniraš čez dan???

Sicer pa razumem. To so te “radosti” starševstva :?

Ne vem, a se nanasa na to, kako z otroci funkcioniras,, ko sem bila noseca,brez otrok, pri moji zadnji sluzbi, je bila to ura, ko sem ze sedla v avto in startala proti sluzbi.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1757
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 23. Sep. 2024 21:00

Sarissima napisal/-a:mislim da timestamp nendela prav na forumu.

Timestamp je OK, unixtime je število sekund od 1.1.1970. To se sinhronizira preko NTP, tudi na hobi strežnikih je to praviloma OK.

Ta forum ima nastavitev:
Letni čas/DST je vključen:

Si jo pa mora vsak uporabnik sam korigirati, ko se menja 2x na leto ura.

Torej, trenutno mora biti DA, ko se ura premakne nazaj, je pa treba to dati na NE.

Ampak, saj gre "samo" za eno uro razlike.

Razen, če si je kdo nastavil "čudno" oz. drugo časovno zono, tisto je pa njegova stvar :wink:
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 24. Sep. 2024 7:35

hayley napisal/-a:
v-e-s-n-a napisal/-a:^^^ OMG 5:32 :eek: :?

Kako sploh lahko funkcioniraš čez dan???

Sicer pa razumem. To so te “radosti” starševstva :?

Ne vem, a se nanasa na to, kako z otroci funkcioniras,, ko sem bila noseca,brez otrok, pri moji zadnji sluzbi, je bila to ura, ko sem ze sedla v avto in startala proti sluzbi.


Ja saj veliko ljudi tako zgodaj vstaja. Meni HB ni treba.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Sep. 2024 9:53

Pri meni je ravno kontra, nisem nikoli v življenju/ odrasli dobi vstajala tako pozno, kot zdaj med porodniško.

Zdaj zadnja 2 meseca ali zadnjih par mesecev, mi že rata da nekatere dni vstanem pred otrokom okrog 6:30 ali 7, prve mesece ali več kot pol leta, sem samo istočasno z otrokom vstajala oz me je vedno on zbudil.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 01. Okt. 2024 19:43

obleka: temno sive pajkice, bela majčka s kratkimi rokavi, svetlo moder pulover… skratka, udobno. Za doma.
lasje: lepo kodrasti
nakit: prstan
make-up: maskara
počutje: malo utrujeno
jem: /
pijem: jagodni jogurt
poslušam: risanke v ozadju
želim si: da se nekaj premakne. Na boljše!
rad/a imam: ko smo vsi tako kot zdaj: zdravi
sovražim: njen slab “time management”
čakam: soboto in izlet
misel dneva: Zakaj bi danes, če lahko jutri :mad: :evil:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Okt. 2024 16:22

obleka: crno oprijeto trenirko spodaj, zelena bombazna majcka in cez dolga temno modra jopa
lasje: mokri, sem si sla oprat, ko je mali zaspal oz inel prvi spanec danes v dnevu
nakit: /
make-up: /
počutje: negativno, zalostno, tako manj varno zaradi smrti, sicer v redu, ful bolj sproscena, boljse volje kar sem ta teden sama z malim pri mami, ampak tudi malo v strahu, kdaj bo mali zacel tulit- se zbudil iz spanca
jem: mamino joto, je pa dala neko slanino vvecjem kosu noter namesto klobase in je malo premocen okus po mesu, pred tem sem pol strucke s prsutom
pijem: /
poslušam: radio - nekaj o slo. Dnevu oblikovanja
želim si: hm, da bi imela mamo se dolgo casa zivo in zdravo ob sebi, imet uspesne nakupe jutri, ker imam vec stvari v planu za kupit kar se tice oblek, po dolgem casu
rad/a imam: ko imam cas zase, ko mali spi, da sem lahko na porodniski in se mi ni treba s sluzbo ukvarjat
sovražim: skrbi
čakam: nic da bom naprej jedla
misel dneva: da je ful prijetno tukaj, v hisi starsev, malemu je tudi bolj vsec tukaj kot pri naju imam obcutek
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 16. Okt. 2024 7:10

obleka: ohlapno svetlo roza trenerko in široko razvlečeno sivo majico
lasje: včeraj oprani
nakit: prstan
make-up: /
počutje: zdaj boljše, ker sem pojedla Lekadol
jem: nič še. Mi je prezgodaj.
pijem: trenutno nič, sva pa prej kavo. Pa vem, da ni pametno na prazen želodec :?
poslušam: tiktakanje stenske ure v sobi od mlajše hčerke
želim si: da hitro mine. Da ne bo prehudih bolečin.
rad/a imam: lepo jesen. Ko smo vsi ok.
sovražim: dež, meglo, november :tot:
čakam: da mineta ta 2 tedna
misel dneva: Kar se mora ni težko. Mamo mi to! :ja: ;D

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]