Študentski boni

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Slatkica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 10. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Slatkica » 02. Okt. 2008 14:55

Jaz si bom tudi prvič kupila bone in priporočajo, da vsaj ta mesec kupimo vse hkrati. Je pa problem, ker ne poznam skoraj ničesar v Ljubljani.

Kje imajo dobro hrano? :D
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 02. Okt. 2008 15:17

^^ Ja mene tud to zanima :) . Pa v keri kitajski majo najbolš za jest?
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 02. Okt. 2008 15:49

Tukaj si malo poglejte, je tudi link ponudnikov šrudentske prehrane. Drugač pa ponavadi večino hodiš jest nekam v bližini faksa. Ko boste jedle par tednov, boste vidle, da jeste skoz isto! :D Več al manj imajo standardna študentska kosila. (pomfri, pohan sir, rižota, puran v omaki ali pohan, riž, krompir, testenine na 5000 načinov, pice,...pa ponekod kakšni dnevni meniji. Jst sm šla zdej ene parkrat jest v Fresco na bavarskem dvoru, pa mi je kar ok, pa še zment se da, če "pozabiš" študentsko izkaznico (oz. po domače nimaš statusa), samo mal je treba bit prjazen in hinavski. :D
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 02. Okt. 2008 15:50

ŽuŽa napisal/-a: Pa v keri kitajski majo najbolš za jest?


Men v nobeni. :tot: Obožujem pa mehiško hrano...v Cantini mexicani na Wolfovi ulici mi je najboljš.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 02. Okt. 2008 17:06

red*cherry napisal/-a:
ŽuŽa napisal/-a: Pa v keri kitajski majo najbolš za jest?


Men v nobeni. :tot: Obožujem pa mehiško hrano...v Cantini mexicani na Wolfovi ulici mi je najboljš.


samopostrežnih kitajskih (all you can eat) ti ne priporočam, ker hrana tam dolgo stoji in je vse istega okusa (recimo šanghaj). priporočam ti kitajsko zvezdo, ki je ob ljubljanici blizu zmajskega mosta. bon je poceni (2€), ni pa samopostrežna. vem edin da za nas študente dajo manj mesa v nekatere jedi kot za tiste, ki ne jejo na bone. ampak useeno je hrana dosti boljša kot v samopostrežnih.

me pa zanima če je bila katera že v morskem mestu (blizu fdv-ja, v podhodu)? tam kukr js vem je navadna in kitajska restavracija v enem. a je dobro za jest tam?

cantina je zakon itak, samo bon je dosti drag, pa js sem se ful najedla, ne predstavljam si da bi tam vsak dan jedla, mogoče 1x na mesec..
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 02. Okt. 2008 17:28

punkie_ napisal/-a:ne predstavljam si da bi tam vsak dan jedla, mogoče 1x na mesec..


To pa itak... :D Taka hrana ne paše vsak dan...ko pa paše, je pa slastna! :D
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 02. Okt. 2008 18:20

Je katera taka ki kupuje bone za neko drugo univerzo pod katero je vpisana (recimo si vpisan pod ljubljansko univerzo, kupuješ pa za mariborsko)? Vem, da rabiš neka potrdila imet...a mi lahko katera ki je že to urejela mal pojasni.
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 02. Okt. 2008 18:35

haley napisal/-a:Je katera taka ki kupuje bone za neko drugo univerzo pod katero je vpisana (recimo si vpisan pod ljubljansko univerzo, kupuješ pa za mariborsko)? Vem, da rabiš neka potrdila imet...a mi lahko katera ki je že to urejela mal pojasni.


NAKUP BONOV NA PODROČJIH DRUGIH UNIVERZ

Kot študent Univerze v Ljubljani lahko kupuješ bone na prodajnih mestih, ki spadajo pod področje Univerze v Ljubljani. Tukaj so izjema"bruci" oz. tisti, ki so vpisani v prvi letnik kateregakoli univerzitetnega programa, ki lahko študentske bone v oktobru kupujejo samo na prodajnem mestu Metropol na Kersnikovi 6. V novembru ta omejitev preneha veljati.

Če pa hoče študent Univerze v Ljubljani kupovat študentske bone za področje Univerze v Mariboru ali Univerze na Primorskem (npr. študiraš na Pravni fakulteti v Ljubljani, živiš pa v Kranju in hočeš bone koristiti tam), mora študent dvigniti izpisnico oz. preklic za kupovanje bonov v Ljubljani, najbolj priročno jo vzame na prodajnem mestu Metropol na Kersnikovi 6. Potem mora s to vpisnico iti v tajništvo Študentske organizacije Univerze v Ljubljani, kjer mu poslovna sekretarka to vpisnico tudi ožigosa oz. štemplja. S tem se potem odpravi na prodajno mesto druge univerze, tam pokaže izpisnico z osebnim dokumentom in nato lahko kupuje na tistem mestu študentske bone do konca šolskega leta 30.09. 2005. Po tem datumu je treba postopek ponoviti. Ko to naredi lahko kupuje bone samo na območju, ki spada pod tisto univerzo in ne more kupovati drugje (npr. bone lahko kupuješ potem samo v Kranju in ne v Ljubljani).
V primeru, da hoče bone znova kupovati tam, kjer jih je prej, mora na območju, kjer jih sedaj kupuje, dvigniti izpisnico, to mu tudi ožigosajo oz. štempljajo in se s tem znova zglasi na želenem prodajnem mestu in jo pokaže skupaj z osebno izkaznico.
Uporabniški avatar
_vampirk'ca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 322
Na forumu od: 8. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _vampirk'ca » 02. Okt. 2008 18:59

v Maxiju rabiš študentsko pokazat ampak enkrat smo šli moja sestra(študentska je bla njena) jz in moj fant z sto...pa sploh ni pogruntala in isto pr mojmu tipu ni pogruntala d je ženska na sliki=) sam ošvrkne s pogledom d maš neki kar izdajo na faxu in je happy.
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 02. Okt. 2008 20:14

punce so vse povedle, komenitrala bi samo še ono vprašanje ki se tiče časa, kdaj lahko ješ na študentske bone.. v večini restavracij res lahko ješ ob vseh urah (npr od 12.00 - 16.00 majo dnevna kosila, drugač pa pač izbereš iz splošne ponudbe na bon) ampak nekatere pa majo omejitev.. npr cantina mexicana po 18.00 uri več nima bone. tak da se je fajn pozanimat :)

aja drugač pa ja..cantina je fina, čeprav sem se je prenajedla in tudi kelnarji so vedno bolj tečni. je pa mi ful fajn tudi v Joe Pena`s .. drugač je zeloo fina španska restavracija Don felipe, ki je pod gradom.. pa fuul dobrih picerij je pa nasploh je kr pestra izbira, tak da kr dober tek :P
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 02. Okt. 2008 20:51

maxija ful odsvetujem. hrana stoji, več dni imajo enake stvari, ki samo stojijo. mi je bilo že parkrat slabo, tako da močno odsvetujem!

boljše, da greste takoj zraven v Parmo, kjer dobiš na bon 3 deci pijače + pico/solato.
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 02. Okt. 2008 20:52

Kaj je pa kej u Šiški? Če katera ve.
Uporabniški avatar
Tamceek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 13. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamceek » 02. Okt. 2008 21:13

Em..mene pa zanima Bežigrad :) je kaj pametnega? :wink:
..just wanna dance, wanna go insane...
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 02. Okt. 2008 21:39

oh, če živiš za bežigradom, in pomožnosti še študiraš za bežigradom boš bla po mojem kar kmalu stalna gostja v tartufu :D

mislim, mi napol živimo tam, pa vsaj 2x na tedn sm tam na kosilu...

drgač pa...

moje skromno mnenje o bežigrajskih gostilnah je sledeče:
-tartuf (na vojkovi) :vegi kosila so ponavad ql, drgač podobno kopt ostale gostilne pač klasika ocvrtih zadev, pice so užitne, kelnarji so faj, se da ko se že mal boljš poznaš komot zmenit za kakšno solatko al pa juhco k pici namest sadja... študentskih nam ne gledajo nikol (verjetn zato ker nas že itaq poznajo)

-piramida (poleg tartufa) bla enkrat, mi ni blo všeč, mogoč sem krivična, tak vaški bife mi deluje, ampak obupno smrdi tam notr...

-šumi (pod fdvjem) menza, v bistvu od vseh menz ki sem jih srečala najbolj solidna hrana, če nimaš nič proti temu da je pač menza pol priporočam... vlka izbira, super juhce, mini solatni bar, vsaj tri vrste kosil na izbiro, pice in jedi po naročilu (čakašp kakih 10min) vedno loh namest priloge vzameš pomfri, vprašajo te če hočeš omakco zraven, zlo prijazne tete v glavnem... :D pa pocen pir majo, pa zlo pogosto kakše akcije za zlo zlo zlo pocen točeno pivo... pa tud udobni stolčki so... pa če slučajno nimaš bona plačaš pa ti na račun napišejo "doibropis" in pol prneseš bon pa račun pa dobiš keš nazaj...

-morsko mesto (podhod pri merkatorjevih poslovni stavbi) voha se ga po celem podhodu, dobesedno, slovenske hrane še nisem probala, kitajska je bla parkrat ql, enx nam je pa blo vsem 3 ki smo šli skup tja jest toook slabo, da smo bli cel dan v postelji... aja, pa kuharice vidiš ko nosijo okoli zavojčke pripravljene, zmrznjene hrane, ki jo je treba ostalit... in pol se vprašam, če ne bi bla tega spšosobna tud sama nardit... je pa poceni bon... kak hočete, mogoč smo mi meli slab dan...

-san marino (mal naprej od merkatorjeve stolpnice, ampak še vedno dovolj poleg) na izbiro maš ena tri kosila, nisem zasledila nobenega brezmesnega, trajalo je dve uri da smo se najdeli, bili smo štirje, blo je grozno mastno... fuuuul preveč... pa nisem dobila zelene solate ker sem mela namest priloge krompirjevo solato, kolega pa pomfri... on je dobil solatko jz pa ne... grr...majo pa res naj naj naj najboljše testo za pice (po mojem okusu)

-maš še menzo na ekonomski in na pedagoški (nikol nisem bla, tak da nimam pojma...)

-pa tvojih 5 minutk (na kardeljevi) pač bolj fast fook varjanta, ala senvič, solatka pa še nekaj, dobiš pa fuuuul za tist bon, pa dobro je, pač tvojih 5minut stvari, ni pa to neko kosilo v smislu normalnega kosila...ampak za večerjo pa zlo prav pride če ni druge

-la storia trattoria (pri astri, v podhodu) pašta, italjanska kuhinja ali kaj... nisem ljubitelj pašt in posledično tud la storie ne... pa tud kelnarji niso višek prijaznosti.. solatko je treba doplačat če jo hočeš... grr... ampak, en folk jo obožuje... vsekakor je za sprobat... če maš rad pašto še posebi... :D

ekola mislim da sem opisala taglavne, če sem kaj pozabla me prosim dopolnite...

pa dobr tek :D
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 02. Okt. 2008 21:48

MissBitch napisal/-a:fast fook varjanta


:rofl: :rofl: :rofl:

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov