Sprememba osebnega imena

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ari12
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 14. 4. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a ari12 » 26. Jan. 2015 12:13

Kako gledate na ljudi, ki si spremenijo osebno ime? Poznate koga, ki si je spremenil ime?
se vam to zdi zelo čudno ali nenavadno?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 26. Jan. 2015 16:54

http://www.slovenskenovice.si/crni-scen ... tni-2-leti

zgleda prijazen fant.

Razumem če se pišeš Drekonja, al pa so ti starši dali ime Živa in se pišeš zdraha.

Vse ostalo je samo preseravanje, andreja v andrea, gašper v gassper...in seveda kriminalni vzroki. :P
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 26. Jan. 2015 19:37

Sama sem si v mladostniških letih želela spremeniti ime, pa ne zato, ker mi ne bi bilo všeč ali ker je neobičajno (moje ime je eno izmed pogostejših), temveč zato, ker smo po selitvi na istem naslovu kar 3 osebe z istim imenom in priimkom. Zna biti moteče, sploh pri odpiranju bančnih izpiskov, ker nikoli ne veš, katerega boš odprl...

Takrat mi starši spremembe imena niso dovolili (za kar sem jim še zdaj hvaležna), so pa rekli, da če bom želela, lahko to storim, ko bom polnoletna. Zdaj niti pomislim ne več na to, ker računam, da bom v roku parih let spokala od doma :D Sploh pa mi je svoje ime všeč in sem ga navajena, tako da ga ne bi več spremenila.

Menim, da je sprememba imena upravičena pod pogojem, da obstaja nek tehten razlog za to. Sploh otroci, katerih starši imajo bujno domišljijo pri določanju njihovega imena, bi si verjetno želeli spremembe. Trenutno se ne spomnim nobenega eksotičnega imena, jih je pa zadnje čase malo morje.


Zdaj, ko sem razmišljala o imenih, me zanima, kaj mislite: Ali ime določa posameznika oz. njegovo identiteto?
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 26. Jan. 2015 19:42

Nimam nič proti. Ne zdi se mi čudno. Tvoje življenje, tvoje ime, tvoji razlogi "zakaj"..Vsak ima pač svojo zgodbo. Če ti sprememba imena prinese že boljši občutek, ko se nekomu predstaviš, je vredno.

cauliflower: Zakaj mora bit sprememba imena upravičena? Mora bit še kaj drugega, kar ti na sebi spremeniš upravičeno s kakšnim pomembnim razlogom? Komu točno smo dolžni pojasnilo, da nekaj spremenimo na sebi?
Jaz imam za vsako takšno stvar popolnoma isto mnenje in eno in edino vodilo v življenju: "počni kar te osrečuje, karkoli to že je, dokler s tem dejanjem ne kratiš pravic in svobode drugega".

Drugače pa nikakor ne menim, da ime določa identiteto posameznika. Astrološki bullshit. Vsekakor pa lahko prispeva k temu kako te bodo obravnavali drugi in posledično kako boš dojemal sebe. Ampak to ne pomeni, da bodo vse osebe z istim imenom obkrožene z enakimi ljudmi in dejanji, da bi razvile identiteto, ki bi si bile podobne oziroma identične med seboj.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 27. Jan. 2015 19:29

Upravičena v smislu, da obstaja nek malo bolj tehten razlog za spremembo - ne samo, da ti ime pač ni všeč, ker ni dovolj "in" ali ker si se ga naveličal. Ker bi v nasprotnem primeru potem lahko vsi spreminjali svoja imena...ko se ga naveličaš, greš in se preimenuješ. Tako bi se morda starši bolj zavedali odgovornosti, ki jo imajo, ko izbirajo ime za svojega novorojenčka. Res pa je, da sprememba imena gotovo ni poceni, tako da je tudi to ena varovalka pred množičnim spreminjanjem imen.
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron