Sparov oglas - Slovenija moja dežela

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 03. Mar. 2012 14:34

Jaz sem ga zasledila danes in moja interpretacija tega je bila da želijo poudariti, da so omenjeni Spar izdelki ki jih ponujani izdelani v Sloveniji. So.... what did I miss here? :nixweiss:
Uporabniški avatar
Temptress
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 199
Na forumu od: 18. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Temptress » 03. Mar. 2012 14:49

Reklamo so zjebal, ker ne predstavlja več tistega, kar je original.. zdej je samo še en potrošniško-kapitalistični drek.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 04. Mar. 2012 12:04

Original je bil v duhu tedanjega časa, Sparov oglas je pa v duhu današnjega. Zato ne more predstavljat več tistega, kar je original.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 04. Mar. 2012 13:54

tor napisal/-a:@Dot, ti si na plačilnem seznamu Špara? :D


:wtf: ?? Aja, sej res, ti si tisti, k vedno nenatančno bereš :) probaj še enkrat prebrat moj post, je vse zelo jasno in lepo napisano. Sej pomoje ti bo šlo :) Pojma nimam o Sparu in Intersparu, niti me tam ni bilo par let (glej prejšnji post), imam pa na srečo tok sposobnosti dojemanja, da nimam težav z razumevanjem tako smešno preprostega oglasa, kot je tale omenjeni.


@Tearjerker: jp, tako je, nič nisi prezrla. Namesto da bi bili veseli, če so že taki ljubitelji domačih izdelkov, se pa razburjajo, ne da bi se sploh prepričali, za kaj gre pri stvari? :gruebel: Res scary, od kakšne stare mame bi še to pričakovala, ki že bolj slabo vidi ali dojema, pa malo po svoje nekaj zinterpretira, samo to so pa očitno mladi ljudje. Sploh tisti, ki je šel žalit Avstrijce, ki sploh niso Sparovi vodje (zanimivo, domnevam, da je zato sklepal na to, ker je že kot majhen hodil z mamico in očkom nakupovat v avstrijski Interspar - a takrat so bili pa dobri, jodlarji zarukani? :D ).

Glede oglasa se pa tudi strinjam... pač en Lojze je dobil za nalogo, naj naredi reklamo za Sparove izdelke, narejene v Slo, nobenega globljega pomena nima tole. Saj so tudi pred leti ponovno posneli tisto reklamo za Čokolešnik, če se ne motim, pa zato ni šla pevka od Katalene, ki je kot otrok igrala v originalni verziji ('Mmm, kot bi jedel veliko čokolado z lešniki''), z nebotičnika skakat :D Druga skrajnost je pa embalaža od Kinder čokoladk - baje se je folku strgalo, ko so po 40 al kok letih na novo slikali tistega fantka, ki je na škatli (v oranžni majčki, malce bolj moderni) in so vsi protestirali, da morajo nazaj vrnit tisto prastaro originalno slikco fantka, ki je zdaj verjetno že dedek.... Tukaj pa itak ne gre za isto reklamo, ampak so jo samo vzeli kot izhodišče / podlago, da bi poudarili domač izvor izdelkov (je pa še vedno nisem videla, moram priznat, ne gledam TVja).

---> Dokler bodo imeli ljudje take probleme za razburjat, bo kar lepo na svetu :)
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 04. Mar. 2012 14:27

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 11:20, skupaj popravljeno 1 krat.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 04. Mar. 2012 15:04

Hehe, a veš, da sem šla jaz potem tudi googlat :D Je že skor 50 star... Po 32 letih so ga predstavili potem javnosti z intervjujem al nekaj takega :)

Ah, meni se zdi pa še dobro, da so naredili reklamo (kakršnokoli že pač, tud če je ta ponesrečena=)), ker očitno večina folka kar na slepo meče stvari v voziček / si jih maši v usta, ne da bi sploh poznali izvor izdelka oz. pogledali deklaracijo (glede na to, da se jih zdaj kup čudi glede slovenskih izdelkov??). To me res preseneča :?
Uporabniški avatar
Atonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 29. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Atonka » 05. Mar. 2012 15:16

Bistvo vsega je to da si je Spar nesramno sposodil ta legendarni oglas da bo z njim lahko popihal na dušo kupcev kako veliko daje Spar na slovensko kakovost in izdelke. Malo bolj brihten uporabnik pa točno ve, da temu ni tako, da je slovenskega tukaj bolj malo in da se itak dobiček pretaka v tujino. Če bi šlo za slovensko podjetje in za res prave slovenske izdelke in pa kakovost, potem ne rečem, samo to kar so pa pri Sparu naredili pa je to, da vlečeju nas kupce za nos in to je meni tako zelo mimo. Ampak v Spar jaz itak ne hodim,ker so neprijazni in imajo obupno ponudbo!
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 05. Mar. 2012 16:07

omg kera drama zaradi brezveznih stvari. Če ti kaj ne paše, pač ne greš več v špar ne vem zakaj se more folk bunit po internetu? Sicer pa sem danes bil v Šparu v cityparku in je bil pošteno poln tak, da očitno poziv k bojkotu ne uspeva najbolje.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 05. Mar. 2012 17:37

moj cilj v trgovini je da kupim kar potrebujem in je čim ceneje.

vaš pa? :D
hej norci :)
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 05. Mar. 2012 19:43

^^ Tudi... oz. malo gledaš še na kvaliteto in preference glede okusa :P

Atonka napisal/-a:Če bi šlo za slovensko podjetje in za res prave slovenske izdelke in pa kakovost, potem ne rečem, samo to kar so pa pri Sparu naredili pa je to, da vlečeju nas kupce za nos in to je meni tako zelo mimo. !


Saj ravno v tem je point, da SO pravi znani slovenski izdelki, samo druga nalepka je gor, lahko si prebereš še spisek nekaterih, ki sem jih že iz glave mimogrede naštela :D :?: Lol, vlečejo za nos? Vse imaš še s slikcami prikazano zraven, če ne prepoznaš izdelkov.

Saj res, pa spomnila sem se še na Sparove žabe, ki so v resnici Polzeline (samo nalepka je pač druga gor), moja mami jih vsa leta kupuje, prav super so :) Pa tisti znani Mlinotestovi sirovi kapeleti, tudi dobri :) Pa tekoči sadni jogurt od Ljubljanskih mlekarn etc. etc. Mah, na tone imaš tega, samo oči je treba odpret.
Zadnjič spremenil dot, dne 05. Mar. 2012 19:47, skupaj popravljeno 1 krat.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 05. Mar. 2012 19:47

slovenc79 napisal/-a:moj cilj v trgovini je da kupim kar potrebujem in je čim ceneje.

vaš pa? :D


Da kupujem DOBRO, in , če se le da SLOVENSKO.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 05. Mar. 2012 19:49

^^ Samo to je tudi varljivo... Oziroma odvisno, ali se ti gre pri tem le za podporo slovenskim podjetjem ali hočeš prav slovenski izvor živil - prosena kaša od Nature npr. je v resnici iz Rusije in baje ne preveč naravna :) Je treba potem še deklaracijo prebrat, če se hočeš res prepričat.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 05. Mar. 2012 19:58

dot napisal/-a:^^ Samo to je tudi varljivo... Oziroma odvisno, ali se ti gre pri tem le za podporo slovenskim podjetjem ali hočeš prav slovenski izvor živil - prosena kaša od Nature npr. je v resnici iz Rusije in baje ne preveč naravna :) Je treba potem še deklaracijo prebrat, če se hočeš res prepričat.


Ne jem prosene kaše :lol:

Drgač pa itak, dosti se samo pakira v Sloveniji, pravo poreklo pa ugibaj.
pa, če je pod poreko vpisano, Evropska Unija, samo strean, zihr kaka Romunija al pa najslabše iz zahodne Evrope.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 05. Mar. 2012 20:08

Prosena kaša je bila primer, obstaja seveda še dosti drugih takih :) Mhm, EU je ponavadi Poljska in države tam okoli.... ampak ponavadi tako piše za nek predelan izdelek (npr. piškoti, še posebej nemški), za kakšna surova živila pa kar morajo napisat točno državo, se mi zdi (oreški, moka, kosmiči, žita...) :ja:
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 05. Mar. 2012 20:20

meni je vseeno od kje prihaja izdelek.

naloga trgovcev, proizvajalcev, kmetov itd. v naši državi je, da naredijo kvalitetno in prodajajo poceni. ne moja.

sicer tudi kupujem stvari pridelane v sloveniji, ampak ker so dobre, iz kje so, me ne briga :D
hej norci :)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov