Predsodki se pokažejo preko provokacije

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 22. Apr. 2008 12:47

Lejla86 napisal/-a:Škoda, ker se mi zdi, da bi kr pasu na FF...vsaj kolkr sm jst mela spoznat študente psihologije v enem letu...
Aja pol pa ni cudno da je stanje psihoterapije tok v kurcu.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 22. Apr. 2008 13:08

Mahagonij bi rad postal (kvazi) provokativni psihoterapevt(?)
In za prvega kandidata si je izbral...

Ali pa bi morda celo rad postal pravi terapevt, nekoč nekdaj.

Mahagonij, takega komplimenta še nisem dobil. Kar si ti povedal, je, da je vsa psihoterapija v kurcu zato, ker so "vsi" dobri (rojeni za to) psihoterapevti neštudirani, in se zato poklicno s tem ne smejo ukvarjati. :wink:
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 22. Apr. 2008 21:04

Boris napisal/-a:Za osebo kakršno si se mi zdaj naslikala, uporabljamo izraz mlakužar ... Z drugimi besedami, zanima me, Zvončica, kako uspevaš delovati z buldožerji.

Uff, Zvončica, ko boš (morda si celo že, pa se tisti trenutek nisi spraševala o tem) naletela na osebo, ki je vulkan in buldežer in ostrostrelec hkrati (oziroma prehaja alternirajoče iz enega stanja v drugo), in bo ta človek tebi! povzročal nevšečnosti, potem boš verjetno malo drugače razmišljala o tem, ali se splača nekaj na silo ljudem tlačiti v glavo.


Če te REEEEEES (:D) zanima, kako ravnam s takimi ljudmi, ti lahko povem, da načeloma nimam nobenih problemov v komunikaciji. Če nekdo nekaj hoče od mene, naj mi to pove kratko in jedrnato. Brez nepotrebne solate, žaljenja ali nakladanja. Bog ne daj čustvenega izbruha. Ker znam tudi sama izbruhniti (lol). Če bom to lahko naredila, bom. Če ne bom mogla, bom to isto povedala in povedala zakaj. Če govorimo recimo o avtoriteti, kot je šef, ali uradnik, ki ga nujno potrebuješ, da naredi nekaj zate.

Če gre za nekoga, ki mi je zelo blizu, bom včasih naredila tudi kaj, kar mi ni nič všeč. Pač usluga prijateljici. Saj sem jih že sama veliko dobila. ;)

Skratka sem predvsem človek dejanj in ne besed.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 22. Apr. 2008 22:25

Genij vlada nad kaosom in ga ne moti žaljenje, nakladanje in provociranje.
Genij pa je zame nekdo, ki nima le velikega IQ, ampak je celovito razvit na vseh področjih inteligence.

Ostali pa se lahko pritožujejo in ustvarjajo neko svojo moralo, ampak to jih zna omejevati. Je sicer varneje, ampak je pa omejitev svojega uma.

Zelo pomembno je, kakšen namen stoji za žaljivko in ljudje, ki so se s tem ukvarjali, so tudi spisali zakone, ki to upoštevajo. Zakon pa je v državi najvišja morala. Seveda pa ima luknje tudi ta, saj se da vse stvari v tem univerzumu interpretirati na različne načine.

Zvončica, jaz sem te vprašal, če si imela ob sebi že kakšnega psihološkega nasilneža, pravega norca, duševnega bolnika, ne sprašujem te, kako shajaš v vsakdanjih konfliktih v varnih krogih. Sicer sem pa pravilno predpostavil, da imaš probleme in da izbruhneš.

Bog ne daj čustvenega izbruha. Ker znam tudi sama izbruhniti (lol). Če bom to lahko naredila, bom
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 22. Apr. 2008 22:48

Boris napisal/-a:Zvončica, jaz sem te vprašal, če si imela ob sebi že kakšnega psihološkega nasilneža, pravega norca, duševnega bolnika, ne sprašujem te, kako shajaš v vsakdanjih konfliktih v varnih krogih. Sicer sem pa pravilno predpostavil, da imaš probleme in da izbruhneš.

Bog ne daj čustvenega izbruha. Ker znam tudi sama izbruhniti (lol). Če bom to lahko naredila, bom


Poudarjen to se nanaša na to, kar ljudje hočejo od mene in ne na to, da bom bedarije izkoriščala za prepire. Mogoče sem se malo nejasno izrazila...meni se sicer zdi kristalno jasno. Če bom nekaj lahko naredila bom, če ne bom, pač ne bom in bom povedala zakaj je tako. In ne, če bom lahko izbruhnila bom, če ne bom mogla, bom šla razlagat, zakaj se mi ni uspelo zdreti na nekoga?? hehe, če si predstavljam, je pravzaprav precej smešno.

Če si me spraševal, če sem imela že stike z pravimi norci, oziroma če so se spravljali name, ne niso se. Če imaš res neke ekstreme v mislih. Stike sem pa mogoče že imela, pa da ne vem, torej so bili do mene normalni.

Teh ljudi se okolica pogosto boji. Ko stopijo v prostor, ljudi spreleti srh. Njihov cilj je uveljaviti svojo voljo za vsako ceno. Toda njihovo neustrezno vedenje daje samo kratkoročne uspehe, redko tudi dolgoročne. Prav obsedeno hočejo zmagati v prav vsaki razpravi. Zdi se, da uspešno zbirajo dejstva, s katerimi nato napadejo v dokazovanju pravilnosti svojega stališča. To jim daje ogromno moč v manipuliranju z drugimi.


V tvojem pisanju sem prepoznala manipulatorje in ljudi, ki na vsak način hočejo doseči svoje. Ne pa pravih norcev in duševnih bolnikov. Čeprav, odvisno, kako pojmuješ duševne bolnike. Če vsakega, ki ima probleme, hehe, potem je tvoj krog prece širši od mojega.

Sicer sem pa pravilno predpostavil, da imaš probleme in da izbruhneš.


Če to zate pomeni, da imaš probleme, potem ja, hehe. Samo za to, da bom izbruhnila, morajo biti prisotna čustva. Če jih ni, lahko počneš kar hočeš, pa boš varen. Precej verjamem v to, da če ne bi bilo slabih stvari in drame, hehe, govorim za medčloveške odnose, ne bi toliko cenili dobrih ;)
Sharona05
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 157
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Sharona05 » 23. Apr. 2008 10:22

mene ni prevzel noben obrambni mehanizem, ampak dolgčas.... :lol:

kako bi bil svet brezzvezen, če bi bil vsak tako načitan te psihologije kot ti :)
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 23. Apr. 2008 14:09

Sharona05 napisal/-a:kako bi bil svet brezzvezen, če bi bil vsak tako načitan te psihologije kot ti :)

Jaz pa mislim, da bi šele takrat lahko polno deloval. Ne pa zdaj, ko ljudje nimajo pojma o sočloveku, kako se ta počuti, kakšne travme doživlja, kakšne so njegove osebnostne lastnosti, nekateri celo partnerja po treh letih skupnega bivnja ne poznajo. To je zame brezzvezen svet.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
Lopatka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 18. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lopatka » 23. Apr. 2008 14:18

g00fy_qa napisal/-a:Jaz pa mislim, da bi šele takrat lahko polno deloval. Ne pa zdaj, ko ljudje nimajo pojma o sočloveku, kako se ta počuti, kakšne travme doživlja, kakšne so njegove osebnostne lastnosti, nekateri celo partnerja po treh letih skupnega bivnja ne poznajo. To je zame brezzvezen svet.

Jst mislim, da je ona želela to povedat, če bi bili vsi psihologi takšni kot je Boris. V tem primeru se strinjam z njo. Eno je biti pozoren do sočloveka in paziti tudi na tuja čustva, drugo pa je na nesramen način drugim nenehno postavljati ogledalo pred oči. In to pač počne Boris.

Kritika zna biti dobra, ampak to ne pomeni, da druge vedno tlačiš v drek in da nekdo vedno dobiva brce v rit od tebe.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 23. Apr. 2008 14:36

Ponavadi je naš prijatelj tisti ki nam pove kako in kaj je v resnici. Jaz sem zaradi tega izgubil prijatelja(njegova izbira)...ampak sem mu povedal kako in kaj stojijo zadeve...nastrojil je vse proti meni in pričakoval, da se mu opravičim. Rekel sem mu da se mu ne bom opravičil kajti storil sem v dobri veri in s poštenimi nameni. In če bi bil na istem mestu da bi isto naredil...in da se ne bom opravičeval za nekaj samo zato da potešim njegova pričakovanja. Človek je z menoj prekinil stike...drl se je name da sem egosit da samo nase gledam in da ga samo izkoriščam in mi začel naprej metati vse kaj je kdajkoli storil zame!Jaz mu nisem ničesar očital nikoli in mu tudi nikoli ne bom.

Mirno sem ga gledal in mu povedal da ne spreminjam mišljenja in da še vedno stojim za tem kar sem storil.

Človek je čez čas...izgubil vse tiste ljudi katere je našuntal proti meni...ljudje so me klicali in rekli da sem imel prav in da mi dajo prav da se mu nisem opravičil(čeprav so mi takrat vsi obrnili hrbet...in sem bil za njih največji hinavec od človeka...zli človek od zli ljudi). Ta prijatelj me še vedno kliče kadar rabi denar ali karkoli...verjetno zato ker sem mu vedno kadar me je poklical sem se javil: ja povej kaj rabiš?...čeprav je vedno skakal kot maček okoli vrele kaše je vendarle čez čas prešaltal...kao...uuuu saj res veš kaj sem te hotel čisto mimo grede vprašati ali bi imel 300€ za posoditi...čez čas mu je očitno postalo toliko bad da me ne kliče več. In tudi ko sem ga srečal na cesti je začel spet udrihati čez vse tiste ljudi in kao koliko so nepravi prijatelji in da sem jaz edini ki ga razumem...čeprav sem bil tiho in sem rekel naj to sami dorečejo da se ne vtikam v njih in njihov odnos.

Človek je zdaj osamljen in kuha mulo in je čez celi svet jezen koliko je krivičen in grozen in kako ni poštenih ljudi in kako so izkoriščevalski in podmukli...
Pri meni ima še vedno odprta vrata vedno in zmeraj če bo rabil pomoč...jaz mu lahko pogledam v oči...on ne vem kako mi lahko. In vem da Boris lahko komurkoli izmed vas pogleda v oči brez slabe vesti ali da je naredil kaj zlega...res je pa da je Boris res kot ena tercijalka in ne da miru...tečen je kot podrepna muha in ne pusti človeka na miru! Dejansko leze za njim in ga lovi na vsakem mestu in vogalu...zajeban je k svinja tale naš Boris. Eni ga dajo na ignore eni pa prisluhnejo in se zamislijo...vsak ima svojo pot in svobodo izbire...jag mu prosluhnem in razmislim o njegovih besedah....odločim se pa seveda vedno sam ali je beseda z njegove strani na mestu ali ni...zaenkrat me še ni razočaral in še nikoli mi ni rekel besede za katero ne bi čez čas ugotovil da ima navsezadnje prav...seveda je pa od mene odvisno kaj bom naredil.
In konec koncu je včasih potrebno tudi norca poslušati...če ne zaradi drugega da vidiš kaj ti ne smeš delati....vedno se lahko iz vsake situacije učimo...na žalost smo tako leni da nas šele (za nas) negativne stvari predramijo in dajo za misliti!
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Ferdox
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 28. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ferdox » 23. Apr. 2008 14:43

ryu10kyu: glede na to, da si eden redkih na tem forumu, ki simpatiziraš tega Borisa, se pejta dogovorit za eno popoldansko kavico in lepo predebatirajta o vseh modrosti tega življenja!
:lol:
Uporabniški avatar
Shanaxi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 18. 11. 2007
Kraj: v njegovem objemu

Neprebrana objavaNapisal/-a Shanaxi » 23. Apr. 2008 14:45

Še malo pa bo začel folk še ryu10kyu-ja dajat na Ignore :D :D :D

Z Borisom sta glih za skp!
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 23. Apr. 2008 15:18

Lopatka napisal/-a:Eno je biti pozoren do sočloveka in paziti tudi na tuja čustva, drugo pa je na nesramen način drugim nenehno postavljati ogledalo pred oči. In to pač počne Boris.

Kritika zna biti dobra, ampak to ne pomeni, da druge vedno tlačiš v drek in da nekdo vedno dobiva brce v rit od tebe.

Če je brca upravičena, potem je čisto prav, da jo dobiš. Vedno je boljše, da ti nekdo postavi ogledalo pred oči, kot da hodiš po svetu brez da bi vedel kakšen si.
Jaz imam veliko raje osebe, ki mi povedo kaj delam narobe in mi s tem pomagajo, da se usmerim na pravo pot, če sem jo mogoče zgrešila. Mislim, da to skuša delati Boris. Če pa kdo ne zmore sprejeti dobronamerne krititke, pa to tudi veliko pove o osebi. In povedati človeku resnico, čeprav ta zanj ne bo prijetna, je zame večja pozornost do človeka, kot (narejena?) prijaznost.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 23. Apr. 2008 15:22

Lopatka napisal/-a:Kritika zna biti dobra, ampak to ne pomeni, da druge vedno tlačiš v drek in da nekdo vedno dobiva brce v rit od tebe.


Pomisli na to, koliko kritik sem deležen jaz.
"Konstruktivni kritik je deležen največ nekonstruktivnih kritik".

In pomisli, koliko brc jaz na ta račun dobivam v rit, pa me nič ne boli. Skušaj ugotoviti še to, zakaj me ne boli. Pa ne fizičnih, da ne bo kak otrok česa narobe razumel.

S tistim o dreku se absolutno ne strinjam. Nikogar, ki je že čisto v dreku, ne moreš tlačiti v drek, lahko ga le mešaš po dreku. To, kar pa skušam jaz delati, je, da ga spravim ven. Ampak zna pa to biti boleč trenutek, saj ko plavaš v dreku, dreka ne vohaš, ko pa ti glava pride ven, ga zavohaš in močno smrdi :)

Poskušaj to nekako olepšati, ker ima personifikacija prav lep pomen.
Zadnjič spremenil Boris, dne 23. Apr. 2008 15:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Lourd
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 18. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lourd » 23. Apr. 2008 15:28

Boris napisal/-a:S tistim o dreku se absolutno ne strinjam. Nikogar, ki je že čisto v dreku, ne moreš tlačiti v drek, lahko ga le mešaš po dreku. To, kar pa skušam jaz delati, je, da ga spravim ven. Ampak zna pa to biti boleč trenutek, saj ko plavaš v dreku, dreka ne vohaš, ko pa ti glava pride ven, ga zavohaš in močno smrdi :)

Sam humorja ti pa res ne manjka :rofl: :rofl:
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 23. Apr. 2008 16:30

ryu10kyu napisal/-a:res je pa da je Boris res kot ena tercijalka in ne da miru...tečen je kot podrepna muha in ne pusti človeka na miru! Dejansko leze za njim in ga lovi na vsakem mestu in vogalu...zajeban je k svinja tale naš Boris. Eni ga dajo na ignore eni pa prisluhnejo in se zamislijo...vsak ima svojo pot in svobodo izbire...jag mu prosluhnem in razmislim o njegovih besedah....


Lej dečko, mislim da noben tuki ne pozna nobenga tolk dobr, da bi si lahko vzel to pravico, da bi ON bil poklican za to, da človeka ocenjuje in mu kao hoče pomagat. Seveda lahko poveš svoje mnenje, ampak oprosti, da bo pa nekdo iz mene delal psihološko analizo, na podlagi 3 postov mi je pa izjemna nesramnost in nepoklicanost. NIHČE od vas tuki gor nima pravice obsojat česarkoli in to vzet za sveto. Lej - tudi jaz sem ti povedala kaj mislim o tvojem mišljenju, pa si vzel čisto ok, in sva zaključila. A lezem za tabo v vsakem postu pa te skušam prepričat, da se moraš popravit, da je s tabo nekaj narobe?
Dala sem tolko sranja skoz u lajfu, od tega da me je fotr vrgu na cesto pri polnoletnosti do ostalih stvari, ki niti niso važne, da mi bo zdaj en študentek, ki je prebral par knjig, tukaj pametoval??? A je bil kdaj brez strehe nad glavo, a je prišel v situacijo, ko je stradal??? Oprosti, jaz zadnje čase malo manj berem knjige, ker moram ŽIVET. Ker imam poleg teorije iz faksa in ostalih stvari predvsem za sabo teorijo življenja!
In noben me ne bo jebal, po možnosti v varnem zavetju svojega doma pri očku in mamici, z nekimi psihološkimi scenami, ker sem jih sama prebrala in preštudirala na tone! In umaknila sem se ravno zato, ker ne bom poslušala enga mulca, ki niti pod razno še ni dojel, kaj je življenje - kar se vidi iz vseh strašno pametnih teoretiziranj. OK???
In potem še odpiranje tem o prvociranju, ignoriranju , vtikanje vame.. Pa a je to normalno??? Pa kaj d fak? Pa kaj jst komu hočem? Mislm če je pa to zrelo sem pa jst vesela, da sm nezrela.
Zadnjič spremenil Smreka, dne 23. Apr. 2008 16:53, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov