policija

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

metron(temporary)
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metron(temporary) » 02. Okt. 2007 19:03

0,5 do 0,8 promila: 500 do 2000 EUR in odvzem voz. dovoljenja od 3 do 6 mesecev;
- 0,8 do 1,5 promila: 800 do 3200 EUR, odvzem voz. dovoljenja od 6 do 12 mesecev in do 3 mesece zapora;
- nad 1,5 promila: 1500 do 6000 EUR, odvzem voz. dovoljenja od 12 do 24 mesecev in zapor do 12 mesecev.

Povzročitev nesreče zaradi vinjenosti:
24.000 EUR, odvzem vozniškega dovoljenja za 2 leti in odvzem osebnega avtomobila za pol leta.


Prerekanje s policajem ali zavrnjen alkotest:
Kazen od 5.000 do 20.000 EUR
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 02. Okt. 2007 19:11

metron(temporary) napisal/-a:0,5 do 0,8 promila: 500 do 2000 EUR in odvzem voz. dovoljenja od 3 do 6 mesecev;
- 0,8 do 1,5 promila: 800 do 3200 EUR, odvzem voz. dovoljenja od 6 do 12 mesecev in do 3 mesece zapora;
- nad 1,5 promila: 1500 do 6000 EUR, odvzem voz. dovoljenja od 12 do 24 mesecev in zapor do 12 mesecev.

Povzročitev nesreče zaradi vinjenosti:
24.000 EUR, odvzem vozniškega dovoljenja za 2 leti in odvzem osebnega avtomobila za pol leta.


Prerekanje s policajem ali zavrnjen alkotest:
Kazen od 5.000 do 20.000 EUR


:eek: :eek: :eek:

Dobro da sem stran od Italije in če grem v tujo državo grem še to k sosedom Hrvatom. :D
Sicer nevem kakšne kazni imajo oni, ampak upam da nimajo tak evropskih. (sicer majo pa i oni kakšne čudne zakone)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 02. Okt. 2007 20:38

kr.ena napisal/-a:Zakon je tak (če se ni v zadnjem času kaj spremenilo), da ti, če napihaš, "prepovejo nadaljno vožnjo", ne smejo te pa aretirati, vzeti ključev od avta ali karkoli, da ti fizično preprečijo, da voziš dalje.
Če te pa dobijo drugič (čez pol ure ali čez pet minut), pa te lahko pridržijo.
Za moje pojme totalno glup zakon. (ne zato, ker te lahko drugič pridržijo, ampak zato, ker te že prvič ne smejo) Upam, da se je zdaj to spremenilo, ker vem, da je zdaj noter nekaj o odvzemu vozila. Nisem pa natančno gledala, ker se me ne tiče. Nikoli še nisem vozila, če sem prej spila več od pol kozarca piva.


to ej tud meni glupo.No čeprav mi ameriški zakon tud ne odgovarja recimo :? Bi blo pa fajn, ker slovencev očitno denarne kazni en izučijo, da jim dajo en zajeten kupček ur javnega dela po šihtu.Se mi zdi, glede na to kolk ej nekaterim težko za metlo prjet, da bi se kazni kar zmanjšale :D
drgač pa sam pri sebi prisodiš kaj e prav in kaj ni prav.Če boš vozil pijan, boš pač odgovarjal za posledice, samo najbolj žalostno je to, ker potem posledice nosi kakšen drug, ali pa jih sploh en more če umre v nesreči ki jo je povzročil vinjeni. :roll:
Alhambra
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Alhambra » 07. Okt. 2007 13:37

B@bsy napisal/-a:ja kaj ni logično, da če napihaš da ne smeš peljat naprej? zakaj pa ni še enkrat oziroma n- krat vprašala skoz jo zihr ne bi mogli ignorirat...
ps. nočem se kregat ampak to je moje mišljenje... peace


je kr večkrat vprašala, pa je niso jebali. očitno ni dobila nobenga jasnega odg. samo konec koncev js vem samo iz njene pripovedi, se mi zdi pa rahlo tumač da se pol na dve punci spravi kibla polna policajev. js bi se definitivno upirala. ma konc koncev, sej ni tvija dolžnost da vprašaš policaja, ti more on povedat. pač postopek :). sam zgleda da se njim s tem ne da ravno ubadat.

sicer pa bi javna dela za kazen bla za moje pojme tudi super. bi ljudi najbolj izučilo. ni nujno da je udarec po dnarnici najhujša kazen. bogataši pa še naprej spidirajo po ac ker jih itak boli k. ker se kopajo v dnaru. :x

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov