Nujno potrebujem! (info, linki, pomoč...) #9

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 23. Jun. 2023 9:31

Mislim da ne, v Sloveniji kjer v glavnini velja enačba:

št vozil v gospodinjstvu >= št polnoletnih članov + 1

taka ponudba ni lih relevantna :D

lahko pa da se motim seveda. morda kdo drug ve :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 23. Jun. 2023 10:13

_patchouli_ napisal/-a:Mislim, da to ze vsaj drugic sprasujem... Ali obstaja v Sloveniji kaka alternativa uberju? Ne mislim klasicnih taksijev, nekje, kjer mi ni treba klicat in razlagat naslova, uporabim aplikacijo, minimalni stik s soclovekom in to :D


Dobra :lach: :lol:
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 23. Jun. 2023 13:28

Zakaj ne Taxi? V lj dela OK "Taxi Metro" aplikacija, vnaprej ti napise kolk bos placal, pa poisce geolocation. Ni neki sofisticirana, a je ok, preprosta registracija na podlagi telefonske stevilke in to je vse kar jim rabis dati.

Taxi rabis/-m da pijan ne vozim avta, pa ponoci ko javni prevoz ne funkcionira. Klimo sem ze kupil ko burek, svojega kolesa pa se nism kupil ko hotdog (biciklja podobno v centru lj zgodi zjutraj cez vikend ravno ne dobis)... sicer pa pijan tud za kolo nisi
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 02. Jul. 2023 4:56

Sarissima napisal/-a:Mislim da ne, v Sloveniji kjer v glavnini velja enačba:

št vozil v gospodinjstvu >= št polnoletnih članov + 1

taka ponudba ni lih relevantna :D

lahko pa da se motim seveda. morda kdo drug ve :)


No, ampak saj navadni taksiji, tisti, ki jih poklices ali zahakljas na zelezniskih postajah, obstajajo. Jaz samo nocem klicat centrale, ampak ga narocit v aplikaciji.
mmm, saj je lahko klasicen taksi, ampak ga je lazje narocit v appu, ker vidis, koliko bos placal, kdaj pride, in najbolj pomembno, ni ti treba razlagat. Ne samo, ker nocem govorit po telefonu ali v zivo :D , ampak predvsem, ce tvoja izgovorjava slovenskih imen ulic ni ravno popolna. Poskusaj se v polomljenem jeziku karkoli po telefonu zmenit, se tezje kot v zivo...
Hvala za namig o metroju, bomo vsaj v Lj imeli, ceprav tam je prevoz se najmanjsi problem.
aceofs
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 14. 12. 2022

Neprebrana objavaNapisal/-a aceofs » 08. Nov. 2023 13:03

Firestorm napisal/-a:Pozna slučajno kdo, kje bi lahko tu v Sloveniji (ali pa naročanje preko spleta električna kolesa) dobila kakšen bolj zanimiv/poseben nakit ali krema za roke?
Iščem nekaj bolj v vintage stilu, na način potemnjenega jekla/srebra, lahko tudi kaj na foro teh raznih run in "old Norse" potiskov.

tule poglej :) https://www.estela.si
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 23. Dec. 2023 18:26

Hojla. Decembra grem za 2 dni h kolegici v Lj, pa potem še januarja službeno za 2 dni, bom brez avta in bom uporabljala LPP. Mi lahko kdo svetuje, katera Urbana (fizična ali app) se mi bolj splača, glede na to, da grem prvič na lastne stroške, drugič mi pa stroške prevoza z Urbano povrne podjetje?
I am not an enigma, just a contradiction!
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 23. Dec. 2023 20:40

Zdaj lahko plačuješ z kreditno akrtico, posvajpaš po terminalu in je to to.

Meni je olajšalo življenje, ker sem sam parkrat na leto peljem, in hejtam razne aplikacije.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 23. Dec. 2023 22:51

Ja ampak a ni tako, da s kartico ne mores prestopat in ti za vsako voznjo posebej zaracuna? Ali jaz narobe razumem? Jaz imam aplikacijo, ker imam kartic prevec (ceprav se vedno iz kake stare torbice kaka urbana pade :D ) pa se rabim to 2x na leto. Kako boste pa za sluzbo uredili, pa ne vem. Saj je verjetno dosti, da das neko potrdilo oziroma racun za toliko kolikor napolnes kartico/aplikacijo. Tega pa se mi zdi lahko dobis na urbanomatu (spet, lahko da se motim, bo kmalu 1 leto, od kar sem bila v Lj)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 23. Dec. 2023 22:54

Po mojem se ti bolj splača aplikacija, ker fizična urbana te stane kakih 5 EUR, ko jo kupiš.

S CC (credit card) je vredu plačevat, posebno ko pozabiš napolnit urbano ali kupit mesečno, ma če prestopaš se ti Urbana še vedno bolj splača, ker lahko v 90 minutah pač prestopaš za ceno vozovnice 1,3 EUR, če pa uporabljaš CC pa vsako vožnjo plačaš

Nimam pa izkušenj z aplikacijo
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Dec. 2023 23:01

Sem kupila urbano začetek leta, ko sem bila brez avta, mislim, da je kartica samo 2 eur, prestopanje v okviru ene ure je brezplačno oz plačaš 1x in velja 1 uro (ali celo uro in pol al kako zdaj) (Iz prakse, na poti do terapevtke sem plačala 1x, klub temu, da sem kdaj prestopila, po eni uri terapije, ko šla nazaj na trolo, mi je na novo trgalo dol denar, sem pa imela še kakšne 10 minut hoje vsaj od konca trole do terapevtke in obratno.. :D )
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 24. Dec. 2023 9:02

Prav sem povedal glede prestopanja: https://www.google.com/search?q=urbana+prestop

OK, Urbana potem res ni draga, samo je pač še ena kartica več. Če pa naložiš na telefon je pa še "ena aplikacija več".

Nič od tega mi ni všeč. Aplikacija bi se morda meni splačala, ker z Urbano lahko plačujem še parking, trenutno plačujem z Easypark, samo zato moram v LJ plačevati še provizijo... je pa Easypark praktičen, ker marsikje v Sloveniji lahk z njim plačaš parking

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov