Nujno potrebujem! (info, linki, pomoč...) #9

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 06. Sep. 2015 17:16

Sicer bi zdaj se kaj drugega napisala ampak pustimo stat.

Poklici na info tocko omenjene postaje in povprasaj, simple as that.
_Lila_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 4. 9. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a _Lila_ » 07. Sep. 2015 12:24

saarijarvi napisal/-a:Sicer bi zdaj se kaj drugega napisala ampak pustimo stat.

Poklici na info tocko omenjene postaje in povprasaj, simple as that.

Sem vedela, da bo nekomu šlo v nos vprašanje NAVKLJUB temu, da sem jasno napisala, da me noben ne moti, ne čutim nobene nestrpnosti do teh ljudi, a kot sem napisala, potujem sama in že tako nisem vajena hoditi kam sama. Simple as that.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 07. Sep. 2015 13:19

Dobro si predvidela ;) Pac, celo vprasanje mi je malo banalno, ampak kot receno - pustimo stat.
Upam, da so ti na informacijah lahko pomagali.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 07. Sep. 2015 14:15

Ja kako nisi nestrpna, če te je pa strah, da bodo begunci s tabo v kupeju?
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 07. Sep. 2015 16:30

_Lila_ napisal/-a:Kmalu potujem z vlakom v Nemčijo (sicer ne daleč), a me vseeno zanima ali res lahko na vlakih naletim trenutno na begunce, ker je zdaj baje cel naval do Nemčije? :? Mi je že par ljudi reklo, da bodo vsi šli na vlake pa ker potujem sama ravno ni luštno.
(preden me kdo po nepotrebnem napade, naj že vnaprej povem, da nimam nič proti nobeni narodnosti, rasi itd., le da potujem sama in bom pot tudi drago plačala, zato mi ravno ni za sedeti v kupeju s kupom beguncev).



Pol pa idi na prevoze al pa nas bus... boljše, da ti bogi ljudje ne naletijo še na eno princesko kot si ti, ki bo vihala nos. Ne vem deklica kaj tebi ni jasno kdo so begunci? Takim ljudem lahko pomagaš najbolj (če že nisi kako finančno ali drugače sposoben) tako, da jih ne tretiraš kot neke čudake. Že itak dovolj, da so morali iz svojih domov kr se bojijo za življenja, da pa jih pol tu še mi z viška gledamo in pomilujemo...
lenna2
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 13. 3. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a lenna2 » 18. Sep. 2015 11:26

Zdravo!Šolska svetovalka mi je poslala pogodbo o šolanju po mailu.
Napisala mi je da mi pošilja pogodbo, naj jo podpišem in ji dva podpisana izvoda vrnem.
Zdaj me zanima ali naj printam pogodbo,podpišem in jo pošljem po navadni pošti ali je je še kakšen način.Hvala.
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 18. Sep. 2015 12:16

Natisni, podpiši, skeniraj in pošlji po mailu nazaj. Najhitreje in najbolj enostavno :)
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
k2015
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 23. 9. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a k2015 » 23. Sep. 2015 16:39

živjooo :D
imam eno vprašanje, morda katera ve kdaj izide cosmo oktober 2015??

hvala za odgovor in lep dan še naprej :)
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 27. Okt. 2015 15:12

Na eni tuji strani, kjer sem ustvarila profil in iskala družino kot au pair, se mi je oglasila sama od sebe ena "družina", ženska torej, ki mi je na začetku delovala res pristno in da kmalu rabi pomoč pri njenem majhnem otroku, ker se selita... Poslala sem ji CV in potem vprašala kdaj bi lahko skypali. Tukaj se je začelo zatikati, saj se je začel(a) izmikati in sem takoj vedela koliko je ura. Je pa žal že videl(a) moj CV in ima vse moje podatke - polni naslov in rojstni datum (na srečo nisem dajala kakega TRR ali kaj podobnega). Ona mi je potem začela pošiljat maile o tem da mi bo poslala ček, da mi vnaprej plača stanovanje (jaz sem seže pri skypu ustavila komunicirati z njo, ker ni nič odgovorila v zvezi s skype pogovorom), tile maili so pa itak samo še potrdili moj sum, da gre za scam. Zdaj me je strah, da ne bo ta oseba res poslala oz. da že ni poslal čeka, ker je zadnje kar si želim, da me nekdo potem terja, da sem prejela nek denar, za katerega se nisem dogovorila, ker je bilo enostransko. Verjetno gre za belo trgovino in zvabijo na tak način ženske v tujino (sicer gre za državo EU članico, a vseeno), ampak saj če je samo ček itak ni to še nič, ne? Mogoče se je zlagal, ampak zadnji mail danes (že 4. ta teden, pa se že zadnje 4 maile sploh nisem odzvala nazaj) je bil o tem, da je ček že na poti po pošti. Wtf? Imam razlog za skrb ali ne? Nočem nobene pošte od nobenega fejk osebka, še manj nekih denarnih "uslug" oz. čeka in biti dolžna osebi, s katero se nisem dogovorila ničesar, ker sem prej ugotovila, da gre za scam! Mail sem prijavila na gmailu kot sumljiv, a s tem kaj dosti nisem naredila. :/
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 28. Okt. 2015 8:21

Po moje ti ne bodo dejansko ceka posiljali. Ce pa ja, pojdi pa v soping :lach:
Tudi, ce ti kaj posljejo, ce cek ni vnovcen, te nimajo kaj terjati. Pa prijavi profil na spletni strani, kjer so te nasli.
V prihodnje pa ni treba dajat naslova na CV, ker itak ni nek pomemben podatek. Mogoce tudi samo starost, ne tocnega datuma rojstva.
Brez skrbi, ce si prekinila komunikacijo, ne bo nic hudega :)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 28. Okt. 2015 18:12

ček bo itak poslan priporočeno. Samo pošte ne dvigni pa bo.
Če ga pa dobiš na dom, pa ga ne unovči in je problem rešen.

Je pa res ful čudna scena...
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 29. Okt. 2015 10:39

Vbistvu na tisti strani kjer mi je ta "družina" pisala (betreut.de) je profil že en čas zbrisan in takrat (+ izogibanje odgovoru glede skypanja) sem ravno prekinila komunikacijo, ker sem povezala da gre za čudno ozadje (družina je med vsemi profili našla ravno mene, pa še taisti dan ko sva se preselila s komunikacijo na mail, zbrisala profil na tisti strani, da več ne obstaja). Valda gre stoposto za nekega psihopata. Pred časom sem tudi prijavila mail kot sumljiv na gmailu, a ne vem koliko to pomaga. Unovčiti pa itak ne mislim nič, če bo ta oseba res kaj poslala. Mi je pa malo bad in sem jezna nase, da ima zdaj neka x oseba od ne vem kje z ne vem kakimi nameni od mene polni naslov, ime in rojstni datum. Ampak kako pa naj drugače delo iščeš.. Hvala za nasvet, odslej več tujcem ne bom dajala v CV na pladnju vseh podatkov, čeprav slej ko prej delodajalec vpraša po tem oz. bi se to naj vključilo v CV. No zdaj sem sicer že našla v tem času delo na bolj varen način, a vsaj vem za naslednjič.
Upam samo, da se mi ne bo kdo tu naslikal pred vrati ali mi ukradel identiteto, ker se baje s temi podatki lahko že marsikaj naredi, ima praktično vse potrebno o meni če želi izvest kakšno goljufijo ... :? Ker če že to počne (zvablja osebe v tujino z zlaganim profilom neke urejene družine), verjetno ne počne tega z dobrimi nameni ...
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 31. Okt. 2015 1:15

hej

a se kdo spozna na taksne prodajalce mobilnih aparatov? Kje je tle 'kec', ukradeno, padlo s kamijona, china ponaredki,.. al je dejansko varno kupiti? :)

http://www.bolha.com/telefonija-gsm-aparati/gsm-telefonija/gsm-aparati/samsung/samsung-galaxy-s5-32gb-izvirnik-new-v-polje-1301403229.html?aclct=1446294252&kw=samsung+galaxy+s5
rainbow315
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 28. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a rainbow315 » 08. Jan. 2016 10:42

Hej, mogoče kdo vse za kakšno tiskarno v Mariboru, lahko tudi na Ptuju in v okolici, ki ugodno tiska promocijske bloke?
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 17. Jan. 2016 20:34

Mogoče kdo ve, kje bi lahko kupila spominsko peno? Rabim kak kvadratni meter do 1 cm debele pene. Hvala! :-)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov