Nujno potrebujem! (info, linki, pomoč...) #9

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 25. Mar. 2014 7:59

ja če ne moreš preko spleta pojdi v agencijo. našim PP ko vse urejajo drugi, računajo mislim da 20 eur za izdajo easyjet/ryanair vozovnice.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 25. Mar. 2014 16:09

Da poročam zadevo ... Se DA plačevati tudi s to, vendar mi je danes uslužbenka na banki spremenila nekaj v računu, da lahko plačujem preko spleta. :wink:
Zdaj imam pa drug problem oz. skrb. Na eDreams sem rezervirala let od Dunaja do Londona s prestopom v Hamburgu, vnesla št. TRR in CVV, vse okej, dobim mail, da je rezervacija potrjena. Zdaj čakam na karto, ali kaj? No, berem jaz malo na spletu, gor dol, levo desno, pa najdem nič drugega kot malo morje kritik čez to družbo - na različnih straneh! Da jim poberejo denar, let sploh ne obstaja ipd. Je to res?? Mi lahko zdaj kar keš dol potegnejo ali še to ni bil zaključen postopek? V mailu nobene konkretne besede o tem, kako nadaljevati postopek, samo moji podatki, da naj še enkrat preverim, če je vse ok. :? Ma lihkar bom pop*zdila, v aprilu mam že rezerviran let (s strani agencije) iz Londona do NYC, jaz pa ne morem rezervirati ene j*bene karte do Londona brez, da bi šlo za kak nateg ali kaj drugega. Kličem na njihovo toll free number, nič od niča, klic sploh ni sprejet, na netu berem, da sploh ni free, ampak računajo malo na 1GBP/min. Čist sem že razpizdena, ne vem več kaj naj!
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 25. Mar. 2014 16:28

Nesanica, naj se peljem do Germanwings letalske družbe? Če bi bla ta možnost, valda da bi šla osebno plačat.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 25. Mar. 2014 16:52

Ponavadi imas check my trip variante pri Ryanairu in drugih nizkocenovnikih kar na njihovi strani (manage my booking ali kaj podobnega). Ne vem tocno, ce Germanwings pase v to skupino. Ce imajo moznost na svoji strani, vpisi zahtevane podatke - pri ryanu je dosti, da vpises svoje ime in datum (se mi zdi, ziher je ena kombinacija, ko ne rabis tiste kode iz potrditvenega maila). Ce te bo sistem spustil naprej in bos videla detajle svojega leta, je vse kul.
Tudi sama sem slisala ze kar nekaj kritik na eDreams. Mogoce bos bolj uspesna, ce kontaktiras direktno prevoznika, da ti vsaj potrdijo, ce je res bilo rezervirano. Sicer pa malo pocakaj, vcasih mail ne pride takoj.

Sicer pa, potrditveni mail si dobila. Kaj pa je v tem mailu? Ker dejansko je karta samo podatki o letu, tvoji podatki in koda rezervacije nekje zgoraj.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 25. Mar. 2014 22:58

Čudno se mi zdi, da sta obe št. (toll free nr. in še ena kontaktna od eDreams) neveljavni oz. ne obstajata. Odgovor po mailu sem sicer dobila, a so mi odgovorili, da je prišlo do napake pri transakciji. Po eni strani sem si oddahnila, ker so me vse tiste kritike tako prestrašile, da se mi s tem zdaj res ni za ukvarjat in bom zdaj raje pri easyJetu rezervirala karto iz Benetk do Londona (direkten let) za 239eur, me pa zanima, ko pridem tja na Gatwick letališče in moram prit do drugega letališča, od koder mam let za NYC - na kaj moram bit pozorna, ko iščem taxi, ki me bo peljal do naslednjega letališča? Do tja je po izračunu poti na eni spletni strani 40km, za kar računam, da bom plačala cca. 35eur (v funtih cca. 30GBP), verjetno mam prav ne? Ker recimo v Sloveniji sem za pot dolgo cca. 40km dala 28eur, ampak računam, da so taxiji v UK še dražji.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 26. Mar. 2014 20:20

Uf, si ti prepričana, da bo to dovolj za taksi v Londonu? Po spominu (peljala le 1×) so res precej dragi za naše razmere in primerjava z našimi cenami ni lih realna.

Sicer imaš tudi neke povezave z avtobusi med letališči. Med katerima potuješ? Gatwick- Heathrow?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 27. Mar. 2014 8:08

Tamala_mrha napisal/-a:Nesanica, naj se peljem do Germanwings letalske družbe? Če bi bla ta možnost, valda da bi šla osebno plačat.


Ne, greš do ene agencije ki se ukvarja z letalskimi kartami v Mariboru, Ljubljani, Celju ali kjer pač živiš. Plačaš uslužbenki 20 eur in ona naredi vse namesto tebe, pa zihr te ne bo nategnala.

Drugače pa sama potrditev rezervacije ni dovolj, moraš dobiti nujno številko rezervacije in karte, če kupuješ preko spleta.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 27. Mar. 2014 9:14

Se pa bojim, da 20 ojrov ne bi bilo dovolj... Za turisticno agencijo, kjer sem jaz delala (sicer v drugem delu, ne v tem glavnem), se je racunalo 60 evrov provizije za rezervacijo v poslovalnici in 40, ce si sam poiskal in rezerviral preko neta na njihovi spletni strani. Ena punca z ene vecje turisticne agencije mi je pred leti navajala se neke nenormalno visje provizije.
Lahko, da je za Ryanair in podobne nizkocenovnike ceneje, ker to dejansko opravijo preko iste spletne strani kot bi ti, ni potrebno bit v amadeusu...
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 27. Mar. 2014 18:51

tok podrobno sicer nevem, verjetno je res odvisno od cene vozovnice, ampak pri nizkocenovcih je prav rekla punca da računajo 20 eur in omenila tudi to ja, da gredo na njihovo stran. Rabimo večkrat račun na podjetje in zato imamo vse prek ene agencije.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Mar. 2014 11:30

Mogoce mal butasto vprasanje, kaj pa vem :D
Kontaktirati moram Generalni konzulat Republike Slovenije na Tajskem. Tam imamo castno konzulko, z nezgresljivo tajskim imenom. Ko sem do sedaj kontaktirala kako nase predstavnistvo, so bili vedno Slovenci in mi je nekako logicno, kateri jezik uporabit. Tu pa ne :oops:
Ce je gospa ocitno Tajka, sam gre za slovenski konzulat, a naj pisem v slovenscini al anglescini? :|
Aja, naveden je prav njen osebni mail, ne kak splosen...
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 29. Mar. 2014 16:08

Tamala_mrha, taxi te bo sigurno več prišel. Kot prvo cen ne moreš primerjati z našimi. Drugo pa je, da je tam promet bistveno gostejši, s pogostejšimi zamaški, kar v taxiju tudi plačaš. Iz Victorie do Stansteda je taxi, ki ga snameš iz ceste, 100€ (preverjeno).

Pazi tudi nato, da imaš dovolj časa med letoma. Računaj, da boš po pristanku letala vsaj še kakšno uro na letališču + gužva na cesti + za vsak slučaj bodi par ur pred vzletom že na Heathrowu.

Drugače pa ful uživaj v NY.
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 29. Mar. 2014 16:52

Še to: kakor sem gledala, je od Gatwicka do Heatrowa 40 milj, kar je 65 km. Toliko je od Victorie do Stansteda. Pa narobe sem napisala - bilo je 100 funtov, ne evrov. Pa to je bilo pred par leti, tako da ne vem, če so se cene še kaj povišale.
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 29. Mar. 2014 17:03

Med letališčema Gatwick in Heathrow vozi avtobus, cena je 25 funtov/osebo, rezerviraš tu: http://www.nationalexpress.com/coach/ai ... index.html
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 30. Mar. 2014 9:48

za ta denar lahko letiš že iz lju v London + spiš v Londonu... :D
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 31. Mar. 2014 15:40

A je se kako mesto, kjer se lahko je na bon brez doplacila? (Lj)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov