Nujno potrebujem! (info, linki, pomoč...) #9

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 18. Mar. 2014 10:33

Obema hvala (za odgovore na različni vprašanji) :D :top:

Mam spet eno vprašanje ... Sem že brskala, a me zanima to, kar tam ne piše - ker bom opravljala nekaj ur družbeno-koristnega dela, me zanima, kako točno izgledajo predavanja (sklepam da so predavanja?) pri varnosti pri delu? Morem iti jutri in ne vem kako to izgleda, koliko ur približno traja, ali se piše kak test na koncu ... ? Ker mam to samo jutri, potem pa že začnem delat.
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 19. Mar. 2014 17:29

Ko sem imela pred nekim delom "predavanja" varnost pri delu, je to zgledalo tako, da je šefica v 10-ih minutah zdrdrala, kaj in kako, česa se moramo pait, nato je bilo treba podpisat izjavo, da sem vse slišala in da oni niso nič krivi, če se mi kaj zgodi.

Tudi na faksu smo imeli pred določenimi laboratorijskimi vajami 45 minut predavanj o varnosti pri delu, nato pa podpisovanje enake izjave.

Pri vsem skupaj je point, da se oni zavarujejo, da jih ne boš tožila, če se ti kaj zgodi. Nobenega testa, ne rabijo drugega kot tvojo podpisano izjavo.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 21. Mar. 2014 23:49

Pri nas je pa bil na koncu predavanja test z obkroževanjem, ampak tako, da smo šli skupaj čez... oz. smo najprej sami rešili, nato pa skupaj s predavateljem šli na glas čez vsa vprašanja in lahko sproti popravili morebitne napake ali nejasnosti ;)
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 23. Mar. 2014 9:52

Hvala, pri nas je bilo tako kot pri dot :wink:
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 23. Mar. 2014 9:54

Zadnjič smo imeli na obisku nečaka in je na TV daljincu pritisnil neko magično kombinacijo gumbov, da se zdaj druga (spodnja) vrstica podnapisov ne vidi več na nobenem programu. Imamo LG tv in z očetom že par dni iščeva, kje bi se to v nastavitvah dalo spremeniti nazaj, pa ne najdeva. :? Kakšen nasvet, kje še naj pogledava (kaj mora pisat, da gre za urejanje podnapisov)?
Uporabniški avatar
medvedka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 26. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a medvedka » 23. Mar. 2014 17:24

Lilah: možno da gre za opcijo Zoom-a. Poskusi pri nastavitvah ekrana, pod Slikovno razmerje, kjer imaš opcije za nastavitev npr. 16:9, 4:3, just scan ipd.
Kitten
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 25. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Kitten » 24. Mar. 2014 9:57

Glede na to da je pol BTCja iz Mirelle v Trstu me zanima, ce je katera bila v kratkel dol, in ce ze imajo kaj pomlad-poletje kolekcije ?
Lp
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 24. Mar. 2014 15:58

A se na CSD nese poleg vloge original bančne izpiske ali kopije? Kopije si itak naredim vedno zase, v primeru, da moram kam nest original, a me zanima kaj rabijo na CSD-ju, original ali kopijo.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 24. Mar. 2014 19:37

N O V O

Kaj je CVV number? Sem že poguglala, a mi je jasno še manj kot pred tem, saj je na vsaki kartici označeno drugače, poleg tega piše, kje se to št. najde na kreditnih in debetnih karticah, jaz pa mam obično plačilno (študentski prvi račun pri NLB še iz časov, ko sem v sš odprla svoj prvi račun). Je s to kartico sploh možno plačati letalsko karto? In če mam prave informacije, je debetna kartica = plačilna kartica, ne?
Doma prav tako nima nihče kreditne kartice, zato se že par ur lovim glede tega in ne vem, kako nadaljevati postopek rezervacije letalske karte. :nein: Aja, pa tudi sam postopek plačila letalske karte mi ni jasen. Ko daš TRR in svoje podatke (na eDreams bi rada rezervirala karto), ti avtomatsko potegnejo dol, ali moraš na banki kam nakazat? Mogoče malo neumno vprašanje, a še nikoli nisem sama bookirala letalske karte.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 24. Mar. 2014 19:56

če se ne motim, rabiš mastercard oz. viso electron.

z običajno kartico ne moreš kupovat prek spleta.


mastercard je kreditna (=tržejo enkrat mesečno), visa electron pa debetna (=tržejo sproti).
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 24. Mar. 2014 20:26

Ne, saj Maestro (ki piše gor na moji NLB) je tudi med navedenimi, tako da je na voljo tudi ta, le da ne najdem te CVV št.
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 24. Mar. 2014 20:28

Ali lahko vlogo za socialno pomoč pošlješ tudi v elektronski obliki? Se mi zelo mudi, a ne najdem e-vloge, samo za sprintat in nest osebno/poslat po navadni pošti. :?
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 24. Mar. 2014 20:29

Se strinjam s Flori. Z obično kartico ponavad ne moreš kupovat preko neta.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 24. Mar. 2014 20:57

Ja in katere so potem še opcije? Niti sestrin fant nima kreditne, pa je redno za nedoločen čas zaposlen že več let, kolega ima sicer avstrijsko Viso, a tudi ni kreditna, tako da ne vem več kaj mi še preostane. Paypal pa dovoljuje met gor samo do 100eur, več maš lahko samo, če verificiraš račun, kar pa traja par dni, da dobim od njih po pošti pa da to uredim, letalske karte so pa vsak dan dražje in mi zmanjkuje časa! Konec aprila mam namreč že rezerviran let iz Londona do NYC (prek agencije), jaz si pa sama moram do Londona bookirat in sem že našla karto in vse, samo pri kartici se zatakne. :rolleyes:
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 24. Mar. 2014 22:04

S slovensko Maestro se ne da placevat na spletu. Na eDreams je Maestro naveden zato, ker v nekaterih drzavah so kartice s to oznako malo bolj vsestransko uporabne in se da tudi na spletu placevati z njimi.
Ja druge zal ni, rabis kreditno. S Paypalom itak ni mozno placat; vsaj ni naveden med moznimi placilnimi sredstvi. Preostane ti edino se to, da gres v agencijo in preko njih kupis letalsko ter placas z gotovino.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov