Nujno potrebujem! (info, linki, pomoč...) #9

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 07. Maj. 2018 18:27

Nimam odgovora, razen da počakaj in mirno hengaj z njima. Ne vem, glej televizjo ali beri zraven, pa bosta verjetno kmalu sama prišla do tebe, ko bosta ugotovila da nisi grozna.

Oglasila sem se pa zato, ker me zanima kje hudiča si dobila mačje mleko :D. Ne vem kaj je bolj bizarno - ali ideja da si pomolzla mačko, ali da ga prodajajo v tetrapakih s slamico :D


_patchouli_ napisal/-a: ....dala sem jima brikete, razmocene v macjem mleku).
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 07. Maj. 2018 19:18

Hahaha ja pa se res hecno slisi :D
Ne, v bistvu je specializirano mleko v prahu, ki je prilagojeno posebej za macje mladicke in se kupi v trgovinah za zivali.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 07. Maj. 2018 19:58

Tukaj imajo super spisano o oskrbi:
http://zavetisce-ljubljana.si/userfiles ... 4%8Dna.doc

Drugače pa sem sama udomačila mačjega mladiča tako, da sem sedela zraven, mu ponujala hrano iz roke, se ga narahlo medtem dotikala, iz pihanja in boja je čez noč že spala na meni-in zjutraj spet pihala. Ampak načeloma se hitr udomačijo.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 07. Maj. 2018 20:01



Nekako upal da je blo tko.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 07. Maj. 2018 20:17

Glede repelentov-so določeni,ki jih lahko uporabiš na mladičih. Pa nujno kakšna verzija Biokilla za po tleh, plus da jima na čem bosta spala redno peri na 90 stopinjah. Bolhe so namreč lahko zelo trdovratne.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 08. Maj. 2018 10:16

Hvala, Emanuela, zelo uporabno.
Ma ja, bolhe me najbolj skrbijo, ker imava se enega odraslega macka in nocem, da se naleze :( Sem pa zal precej omejena z raznimi preparati, ker tukaj nimamo ravno dosti izdelkov za male zivali na voljo. Itak gremo v kratkem se do veterinarja, ceprav so tudi ti tu bolj meh...

Sicer se pa mucka pridno igrata in vceraj smo se ze malo bozali. Pihata pa se vedno :mad:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 13. Maj. 2018 14:05

Prosim :)
Kako ti gre udomačevanje? Sta se že kaj privadila?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 13. Maj. 2018 18:26

Veterinar rekel, da sta razen bolh zdrava; pihata ne vec :biggthumpup: Prideta ze celo iz skrivalisca pozdravit, ko prideva v sobo in ze prostovoljno zlezeta v narocje. Samicka sicer ne za dolgo, ker je zivcek, samcek, ki je se vedno bolj plasen, pa malo raje in zraven naglas prede :)
Upam, da cimprej najdeta nov dom, ker drugace bo tole foster fail, treh mack pa res ne morem imet :lach:
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 15. Maj. 2018 20:42

Dajte mi povedati, kako si vi razlagate tole.
Namreč gledam karte za avtobus, Alpetour in gledam nakup povratne karte, ker je cenejša kot če vzameš 2x isto.
Pod pogoji nakupa piše: Pravico do popusta lahko uveljavljajo tuji turisti, samo na linijah Ljubljana -Bled-Bohinj ter Ljubljana-Rateče.

A to pomeni, da takšen popust dobijo samo izključno turisti, a je mišljeno, da turisti smejo ta popust imeti le na določeni liniji, medtem, ko ga imajo državljani Slovenije še kje drugje?
Ker jaz sicer razumem, kot da je to samo za turiste, ampak mi ni logično, zakaj takšna cena ne bi veljala za Slovenca?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 15. Maj. 2018 20:45

Govor angleško na blagajni pa kup za uno relacijo turistično, pa se spoki dol kjer rabiš :P .

Če je diskriminacija naj se jebejo.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 15. Maj. 2018 20:56

Kaj pa če bodo dokumente hoteli? :D
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 15. Maj. 2018 21:07

Itak, standarden postopek pri nakupu avtobusne karte, kjer se srečaš z osebo ki je neverjetno motivirana za lovljenje oseb ki hočejo izkoriščati privilegije.

Maš jogurtek polt, plus znaš angleški naglas furat, tko da... zjebi jih :D.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 15. Maj. 2018 22:32

NUJNO!

Katera kartica se najbolj splača za spletne nakupe in da se jo da urediti oz. uporabiti že v dnevu ali dveh? Več ko poizvedujem manj mi je jasno ... Sem komitent koprske banke in mam Viso inspire, s katero lahko brez problema bookiram letalske karte (večinoma), pri bookingu in ostalih spletnih nakupih (oblačila, ebay, amazon etc) pa ne gre, ker ni mastercard ipd. Najbolj se mi dopade ideja o SmartPaycard, a je problem ker po trafikah neuspešno sprašujem, pa gre za trafike ki so omenjene na njihovi spletni strani da so uradni prodajalci teh kartic, a trdijo da jih ne prodajajo več ali pa gledajo kot da so iz lune padli. Pa moti me, ker gre naložit gor samo do 200 in nekaj eur, jaz bi pa včasih rabila za višje zneske, ko kaj rezerviram za dve osebi recimo. Pa da mesečno ne bi bilo ne vem kako drago. Katera opcija se mi najbolj splača??
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 16. Maj. 2018 14:29

NLB predplačniška mogoče? Maš gor sam tolk kolk si naložiš, grejo tudi večji zneski. Plačaš samo enkratni znesek 10€, da maš račun. +Maš aplikacijo, kjer spremljaš porabo itd.
Pa ne rabiš met odprt račun na NLB-ju, da jo dobiš.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 19. Maj. 2018 8:59

Pozna mogoče kdo kak brezplačen programčk za urejnje filmčkov? Nekaj preprostega, ker nisem ravno talent, pač samo, da lahko skupaj nalepim par klipov, dodam glasbo pri nekaterih, tu pa tam kak efekt (recimo fast forward). To je vse.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]