Nujno potrebujem! (info, linki, pomoč...) #9

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
slast
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 20. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a slast » 27. Jun. 2015 7:58

schjora napisal/-a:NOVO

Tisti, ki ste se odpravljali na študij v tujino za dlje časa, koliko prtljage ste vzeli s sabo?

Ne morem se odločit, ali je mam preveč ali ne :rolleyes:


pejd z nizkocenovnim letom, pa si automatsko omejena na 8kil. sicer pa itak rabiš samo kondome.


erasmus, ne?
Slika
Slika
Uporabniški avatar
schjora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 17. 11. 2012
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a schjora » 27. Jun. 2015 8:12

Zdej ne vem, al ne znaš brat al kako ... Spraševala sem druge po njihovih izkušnjah, koliko so oni vzeli s sabo. V tvojem odgovoru ne vidim nič takega napisanega.

Kot drugo pa, ne ne grem na erazmus. in tud z letalom ne grem, ampak saj tega ti ne rabim razlagat, ker me zanimajo izkušnje tistih, ki so se že odpravili v tujino. Ne bit pameten.
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 27. Jun. 2015 12:03

^^Jaz sem sicer šla z letalom in sem imela en ogromen kufer - 23 kil. So pa za mano poslali še en paket z zimskimi oblačili (bunda, škornji itd) pa jaz sem nesla svojo posteljnino pa brisače. Tudi zdaj, ko sem šla čez poletje sem nesla nekje tolko, čeprav sem se trudila spakirat manj :D
Uporabniški avatar
slast
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 20. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a slast » 27. Jun. 2015 12:06

^^
si to nesla samo zase, ali še za koga drugega?Si šla v tujina za pol leta?
Slika
Slika
Uporabniški avatar
schjora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 17. 11. 2012
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a schjora » 27. Jun. 2015 12:24

Dobro, potem nisem toliko pretiravala z vsem skupaj :lol: En kufer pa en tavelik ruzak, s tem, da mam spakirano tudi bundo, brisače in škornje :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 27. Jun. 2015 13:43

Jaz ko sem se selila v tujino, sem imela s sabo skoraj 30 kil, ampak or tega je bilo ene 10 kil hrane. S tem da zimskih oblacil nisem spakirala, kar kaj nekaj teze zavzame.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 06. Jul. 2015 13:40

Ve kdo za kakšno kopirnico v Lj, ki dela danes tam do osme zvečer? :)
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 06. Jul. 2015 18:39

rozna dolina, pod 7ko dela do 20ih ponavad.. ceprov nisem sigurna, kako je med poletjem.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 09. Jul. 2015 12:43

NUJNO!
Preko mojbutik strani sem prodala stvar, za katero nisem dobila nakazila (prej sem vedno imela dobre izkušnje in vedno najprej zahtevam nakazilo, šele nato odpošljem). Punca, kateri sem stvar prodala, je imela dobre odzive drugih uporabnic in mi je javila, da mi je denar nakazala, pa nisem šla niti pogledat stanja na računu, ker sem bila tudi v gužvi, samo na pošto sem letela poslat paket.
Seveda se zavedam, da sem za nastalo situacijo kriva sama, ker sem verjela na besedo, a tega denarja nisem dobila. Sem ji že pisala, a še ni odpisala, imam pa njene podatke (polno ime in naslov). Ve kdo kako naj ukrepam, če se sploh kaj da narediti? Artikla ne rabim nazaj, sigurno je že bilo nošeno, saj sem ji stvar poslala točno en teden nazaj, želim pa ta denar, saj ni ravno malo oz. se gre za fer odnos. Na strani še nisem zasledila da bi se dalo kako prijaviti, napisala sem ji, če se je slučajno zmotila pri TRR, ko je nakazovala. Jaz novega bančnega izpiska še nisem dobila po pošti, da bi videla ali je res bilo nakazano, na banki so mi preverili še enkrat stanje in ni spremenjeno, tako da ni kriv npr. bankomat (če bi napačno pokazal). Lahko predčasno zahtevam bančni izpisek za prejšnji teden, ali se to kaj plača?
Mi je pa čudno, da ne bi nakazala, saj mi je celo pustila pozitiven odziv in pohvalila najino sodelovanje, ki je bilo hitro in pošteno. :/
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 09. Jul. 2015 13:01

Torej punca ti sploh odpisala ni več od takrat, ko si ji napisala, da njenega denarja nisi dobila (predvidevam, da je bila med tem časom še prijavljena na strani)? Še enkrat ji napiši, da nisi dobila njenega denarja!

Pa naj te pozitiven odziv ne zavede. Enkrat sem tudi jaz eni prej poslala stvari, še preden sem dobila njen denar in mi je med tem časom že pustila pozitiven odziv. No denarja mi punca nikoli ni poslala, ker se nas je več punc na forumu pritoževalo, da nismo dobile njenega denarja. Me je izučilo in vedno najprej počakam, da dobim denar.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 09. Jul. 2015 13:17

Izpisek stanja in sprememb lahko vedno dobis brezplacno, kot vem.
Jaz bi ji se enkrat pisala.. Ce pa se nekaj dni ne bo odziva, ji poslji bratrance na dom :wink:

ne res, veliko ne mores. Lahko ji edino slabo referenco napises in s tem opozoris se koga.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 09. Jul. 2015 13:59

Pisala sem ji komaj danes, ko sem šla stanje gledat. Tako nerodna še nisem bla, enostavno ni blo časa pa sem ji kar zaupala ko je napisala prejšnji teden da je nakazano. Vedno sem prej preverila, tokrat sem se že nekako "navadila", ker sem mela same pozitivne izkušnje do zdaj. :evil:
Če mi do jutri ne odpiše, ji bom itak še pisala, je pa res, da ta punca ni dosti gor, ker ne prodaja nič, samo kupuje. Referenco bom napisala ko se prepričam da je bla vmes online in kljub temu ne bi odpisala...
Ok hvala, torej bom šla po izpisek na banko. Jaz sem mislila bolj glede tega, da izpisek dobiš samo tisti od datuma do datuma kot imajo uradno kar dobiš po pošti vsak mesec, ne pa za naslednji teden po prejšnjem izpisku (danes sem po pošti dobila komaj za junij). Upam da mi bodo na banki dali za začetek julija že tudi. :/
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 09. Jul. 2015 15:43

Ne vem ali sem slepa a ne najdem povezave do vloge za podaljšanje socialne pomoči.. Ali se to dobi v knjigarnah? Vem, da moram že zdaj podaljšat, ker se mi namreč ta mesec izteče, a še nikoli nisem podaljšala, ker jo prejemam komaj prvo rundo (se pravi tri mesece ali kolko je začetno).
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 16. Jul. 2015 22:46

Mogoce malo blesavo vprasanje, ampak rabim: slucajno kdo ve, kolikšna je dolžina proge na stadionu pred FDVjem v Ljubljani?
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 17. Jul. 2015 0:07

To verjetno misliš un štadion od bivše vojašnice. Se spomnim da smo pred leti tekli 10 krogov pa je prišlo če me spomin ne vara na uri tam okoli 2600 ... Tako, da nekje en krog bi rekel dobrih 250 metrov. Če te pa zanima čisto točno pa vzemi pametno uro (/telefon) pa pod pod noge magar ob 2 zjutri :D.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov