Nujno potrebujem! (info, linki, pomoč...) #9

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 31. Mar. 2014 16:28

Hollyfood, piknik v parku in indeks kafe - vse na aškerčevi.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 07. Apr. 2014 9:05

NOVO
Kje v Celju si lahko kvalitetno pobarvaš lase za normalno ceno? Ali katera ve za kakšne akcije frizerskih salonov-kot npr. ti boni s popustom, ala Kolektiva?
I am not an enigma, just a contradiction!
faktom
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 21. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a faktom » 10. Apr. 2014 19:57

Zdravo!
Bil sem na razgovoru za službo,nadomeščanje osebe na bolniški za približno 4 mesece.
Bil sem sprejet,samo še prošnjo moram oddat.Že 6let živim v kraju,kjer imam začasen naslov.Tam,kjer imam stalni naslov ne živim in mislim,da se ne bom vrnil.
Ne vem kateri naslov naj napišem v prošnjo stalni ali začasni.Razlika med stalnim in začasnim naslovom je več kot 100km.

Zame bo to prva služba.Koliko letnega dopusta mi pripada?Hvala
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 10. Apr. 2014 22:10

NOVO

Mogoče kdo ve, če na vzpenjači na Pohorju že velja poletni cenik-torej 5€ povratna?
The world is as you are.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 10. Apr. 2014 22:44

http://www.pohorje.org/mariborsko-pohor ... -vzpenjaca

glede na to, da imajo objavljen samo poletni cenik, je ta najbrž veljaven, če ne se pa zbuni, da na netu piše 5€ in da zavajajo potrošnike :P
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 11. Apr. 2014 6:48

faktom napisal/-a:Zdravo!
Bil sem na razgovoru za službo,nadomeščanje osebe na bolniški za približno 4 mesece.
Bil sem sprejet,samo še prošnjo moram oddat.Že 6let živim v kraju,kjer imam začasen naslov.Tam,kjer imam stalni naslov ne živim in mislim,da se ne bom vrnil.
Ne vem kateri naslov naj napišem v prošnjo stalni ali začasni.Razlika med stalnim in začasnim naslovom je več kot 100km.

Zame bo to prva služba.Koliko letnega dopusta mi pripada?Hvala


Začasnega, saj se bos od tam vozil, ne? Ker se po tem najbrž gledajo tudi potni stroški. Kar se pa dopusta tiče, sem pa malo zastarela kar se poznavanja zakonodaje tiče, tako da naj me prosim kdo popravi, ampak se mi zdi, da ti pripada pač sorazmerno s številom mesecev v letu, ko boš v delovnem razmerju (glede na to, da začenjaš sredi leta). Koliko je pa to, ti pa v pogodbi o zaposlitvi vse piše.
Pa čestitke za prvo zaposlitev! :)
Uporabniški avatar
Cassiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 14. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Cassiopeia » 11. Apr. 2014 12:52

NUJNO

Pred dvema mesecema bi mogla podaljšat socialno pomoč, a je nisem, ker sem imela polno glavo drugih obveznosti, zato sem v vmesnem času ostala brez, posledično pa se je prekinilo tudi obvezno in dodatno zavarovanje. Ker sem vmes kratek čas opravljala javna dela, kjer sem bila seveda zavarovana preko delodajalca, me zdaj ta delodajalec ne more odjaviti od zavarovanja na delu, ker nimam več obveznega. Čez en teden odhajam za eno leto v tujino (izven EU) in ne vem kaj naj naredim. Nima smisla, da nazaj sklenem obvezno zavarovanje, plačam za to (ne vem koliko to znese?), da me lahko oni zaradi dela odjavijo, nato pa itak odidem v tujino in mi zavarovanje v moji državi ne bo nič koristilo, še plačevati bi ga mogla, kar pa ga ne mislim, ker bom zavarovanje itak imela urejeno v tujini.

Kakšen nasvet kaj naj naredim? Se da to kako drugače urediti, da se izognem plačilu oz. ponovni sklenitvi zavarovanja ter tem proceduram? Trenutno mam res ful časa še za to. :flop:
"I let them think what they want. If they care enough to bother with what I do, then I`m already better than them."
Marilyn Monroe
Lilac
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 12. 4. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilac » 12. Apr. 2014 8:49

Mene pa zanima, če pozna kdo kak hotel/motel (do 3*) na avstrijskem Štajerskem, ne predaleč od meje, pa tudi ne čisto ob meji, kjer se da kaj pojest in imajo dnevne sobe, po možnosti z jacuzzijem/savno?
poem
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 30. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a poem » 12. Apr. 2014 9:45

Rabim nasvet.. Kaj se kupi ob krstu in kaj ob obhajilu in kako se obleči? Grem prvič in nimam pojma... Hvala za nasvet :-)
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 14. Apr. 2014 17:23

Odvisno od tega, koliko so krščenci in obhajanci stari? Verjetno si samo gost ali si morda komu botra (čeprav, če bi bila slednje, verjetno tega ne bi spraševala)? Obleci se normalno, vedi pa, da za v cerkev ni ravno spodobno nositi nekih ultra miničev in razkazovat svojih dolgih nožic :D Itak je pa še bolj mrzlo, tako da pokrita boš še zadosti :wink:
Uporabniški avatar
maybee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 294
Na forumu od: 2. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a maybee » 16. Apr. 2014 12:51

kdo ve kje se da to dobit? :D
Priponke
1977168_10202791603144241_1449688980_n.jpg
1977168_10202791603144241_1449688980_n.jpg (64.17 KiB) Videno 417 krat
you don´t have to be crazy to be my friend...but it sure helps...
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 16. Apr. 2014 17:03

Stric google pravi da na strani http://www.malha-lepotin.com/
Uporabniški avatar
maybee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 294
Na forumu od: 2. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a maybee » 16. Apr. 2014 18:54

Anjeske napisal/-a:Stric google pravi da na strani http://www.malha-lepotin.com/


hvala hvala hvala :D
you don´t have to be crazy to be my friend...but it sure helps...
Uporabniški avatar
Cassiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 14. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Cassiopeia » 16. Apr. 2014 21:45

NOVO!

Kmalu potujem in bi rabila čim več stvari spravit v kovčka. Zanima me, kje bi se dalo dobit tiste vakuumske vrečke za pakiranje (če to sploh kaj pomaga pri pridobitvi prostora)? Vem, da sem enkrat brala o nečem takem, ko pa sem zdaj iskala po internetu, mi je našlo samo neke vrečke za pakiranje mesa. :D
"I let them think what they want. If they care enough to bother with what I do, then I`m already better than them."
Marilyn Monroe
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 16. Apr. 2014 22:09

http://www.topshop.si/?tn=search&search=Space%20Bag

to se spomnim, ko je blo veckrat po tv-ju :) lahko narocis, al pa se ustavis v njihovih poslovalnicah (jih mas nastete v enem zavihku)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov