Mastercard

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 19. Apr. 2012 11:47

Potem ti oni to pač želijo prodati... najbrž za asos, ebay tega ne potrebujem?
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 19. Apr. 2012 14:22

jaz imam mastercard.

čist preprosto je: greš na banko, izpolniš obrazce. po pošti dobiš kartico mastercard in posebej kodo.

na banki imaš nato svoj račun, in nekakšen "podračun", storitev mastercard.

na banki določiš limit kartice, npr. 300 evrov, zaradi varnosti (če kdo vrde v račun ti lahko maksimalno 300 evrov vzame)
vsak mesec, kolikor porabiš na kartici, se vsota spet zapolni na 300 evrov, vsota ze vzame iz tvojega bančnega računa. določiš datum v mesecu kdaj se to zgodi (8ga, 18ga ali 28ga), in če porabiš npr. v 1 mesecu 70 evrov, se naslednji ta datum spet iz matičnega računa naloži na kartico 70 eur, da je na kartici spet 300 evrov. če ne porabiš nič, račun miruje.
če pa hočeš s kartice naložiti nazaj na račun, se plača provizija.

vsako leto se plača članarina (18 evrov)

plačuje se pa prek spleta tako, npr. prek ebaya, izploneš transakcijo, številko mastercard kartice, podatke, naslov itd., in pošlješ nakazilo.

večina prodajalcev dela smao preko paypal, ki je nekakšen posrednik pri plačilih. pri tem lahko transakcijo v 30 dneh tudi razveljaviš oz. zamrzneš, če je karkoli narobe.

po pošti pride tudi vsak mesec obvestilo o prometu na mastercard (ločeno od prometa matičnega računa)

tako zgleda pač to, upam da komu koristi ta post :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 19. Apr. 2012 16:34

Hvala za ta odgovor.

Pa morda veš, če je še katera druga kartica ala mastercard za katero se ne plačuje članarine... nekako tako sem nazadnje razumela gospo na banki, da nič ne plačuješ za tisto.

Najverjetneje ni druge kot da grem tja in pač vzamem ta mastercard.

Hvala še enkrat.
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 19. Apr. 2012 16:42

mislim da je pri vseh treba plačat članarino. sicer neki sem slišal da če maš status študenta da ti ni treba plačat al kako..

je pa pomoje to pri vseh karticah. jaz sem mastercard vzel pač ker je razširjen tako da odpadejo vsi problemi glede tega kaj prodajalec sprejema kaj ne v drugih državah, pa tudi mislim da je najbolj napreden in varen, tako da, pomoje se splača dat tistih 18 eur :)

raznih napravic ne potrebuješ. vsaj jaz jih nisem nikoli rabil. je pa zelo fajn če imaš klik, da vse takoj preveriš, kaj se dogaja na računu, in na storitvi mastercard.
hej norci :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 19. Apr. 2012 20:17

Tamara stylish napisal/-a:Najverjetneje ni druge kot da grem tja in pač vzamem ta mastercard.
Ma zakaj ne maraš Vise? :D
Kaj pa nameravaš zdej z njo narest (praviš, da si jo že prejela)?

Tamara stylish napisal/-a:Pa morda veš, če je še katera druga kartica ala mastercard za katero se ne plačuje članarine... nekako tako sem nazadnje razumela gospo na banki, da nič ne plačuješ za tisto.
JA - tale nesrečna Visa Electron (debetna, domnevam, da maš to, ne kreditno) je brez članarine; in če imaš še študentski račun pri njih, je tud ta brez stroškov za vodenje računa.
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 19. Apr. 2012 20:37

Če pa mam že skoz ta račun pri NKBM in mi ni drugega za met... sam to foro mam :D
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov