Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 12. Mar. 2024 12:15

Smo bili cel teden bolni :tot: zadnje čase se vedno nekaj napol pozdravim in potem jovo na novo. Se vse potem prepleta, fizično-psihično.

Ja, Ash., meni tudi psiha prav energijo posrka... V glavnem mi je naravno stvari razrešit in sedaj delam na tem. Vem, da se samo od sebe ne bo.

Če še komu pride prav - kot prehr. dodatek - triptofan (aminokislina, potrebna za tvorbo serotonina in melatonina), L-tirozin (pomaga proizvajt dopamin) v kombinaciji z L-teaninom (blagi anksiolitik).
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Mar. 2024 10:25

Sarissima napisal/-a:ful bi rada razsirila izbor nezahtevnih visečih rož, ker mamo nove knjižne police na steni in bi zgledalo res džunglesko če bi dodala še kaj


Meni so za to filodendroni super, ker so nezahtevni glede zalivanja in svetlobe in hitro rastejo. Micans je verjetno moj najljubsi, ker ima res lepe zamentne liste :kleeblatt: :hearts: Jaz sem zacela z malo baby rastlinco s tremi listi v plasticnem kozarcku, ampak res tako hitro raste, da imas kar naenkrat dolg slap listov; ga pridno obrezujes, da je kosat, iz obrezkov naredis vec podtaknjencev in jih je vedno vec, je lustno otroka vkljucit v vrtnarjenje, da ima tudi on svoje loncnice za skrbet, in kar naenkrat ti rastejo ob stenah gor, dol, cez balkon se zasadijo v druge loncnice ne ves vec kam katera veja pase in se kar rastejo in rastejo ne vidis vec ven iz balkona ampak cudovitih zdravih obrezkov ne bomo stran metali no way, moz rece da ne smes vec nabavljati novih roz reces mu da ni sans rastline so zivljenje rece ti da rabis pomoc nekdo konca v solzah.
Anywho, priporocam micans za tropski vibe.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Mar. 2024 10:48

:D :D :D

sem prodana, kupim micans (je dejansko že v košarici skupaj z lipstick plantom, me čaka ze ena 2 tedna :D :D ) .

za moža pa kar vnaprej zakupim 10 ur s terapevtom :lach:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Mar. 2024 11:56

Sarissima napisal/-a:je dejansko že v košarici skupaj z lipstick plantom, me čaka ze ena 2 tedna :D :D ) .


Kje pa? V dveh spletnih trgovinah, ki jih jaz poznam v Sloveniji, jih trenutno nimajo. Asking for a friend :D
Trenutno imam samo mini oljkico, pred kratkim sem dobila potos, en filo podedovan od prejsnje najemnice, ki bo sel v podtaknjence in se ene podtaknjence potosa, ki sem jih morda, nic ne priznam, pretihotapila iz Bangladesa. Bi verjetno imela se kako kalatejo, ker sem jih imela kar lepo zbirko v Dhaki, ampak nocemo, da nam stvari uidejo iz rok :D

Aja, dodajam, se par tillandsij imam, kar pozabim na njih, ker so tako pridne, kar cepijo v svojem kotu, brez lonckov in nic.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Mar. 2024 12:31

Na only plants so jih meli še predvčerajšnjim, upam da niso že razprodali, lih zdej ko si me prepričala :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Mar. 2024 13:23

Sem ravno tja na hitro pogledala, upam, da nisem prav videla :D
Edit: se imajo, hitro kupit.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov