Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 28. Feb. 2023 9:58

Mah dej, te kuhinje so v del neke slovenske folklore.

Folk se začne ukvarjati z kljukami, pa ne vem kakimi detajli....moj brat je dal okoli 7k za celotno zadevo.

Rabiš, en oreng hladilnik, pečico, več zmrzovalnika kot misliš, plin...ne teh je*enih plat, par dobrih nožev, velike dile za prirpavljanje in rezanje, nekaj dobrih posod, raznih teh ponev...in to je to. Vse te tamale stvari mam iz Tedija, Ikee in me boli k.

Folk živi v neki fantaziji, da bo kuhinja neko uresničenje njihove fantazije srednjeg sloja, kjer bodo zjutraj vstali, skupaj zajtrkovali in se odpravili v njihove sanjska življenja.
Kuhinja mora biti praktična, mora imeti več površin, ker sam nabavljaš in nič ne vržeš stran, in ti na koncu zmankuje placa za osnovne stvari.

Moja idealna kuhinja bi bila, siva tla, vse iz rosfreja tako kot industrijske kuhinje, nič lesenega, nič estestskega...dobesedno, praktično, široko, izi za spucat.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 28. Feb. 2023 10:52

LZ ironično bi te tvoja idealna inox kuhinja koštala precej več kot "visoki sijaj - mokre sanje srednjega sloja" kuhinja :D . 7k bi bil samo tvoj pult :D .

se pa v osnovi strinjam s tabo - kupit kar se dejansko v gospodinjstvu rabi in tam ne šparat :) . če piješ dnevno smutije pac kupi blender za par sto eur, če ne pečeš veliko robota ne rabiš, raje dober ročni mešalec itd. pač prilagojeno vsakemu kar rabi. če si sam in ne kuhaš veliko, imaš legit dovolj 1 indukcijsko ploščo, mikrovalovko in grelec za vodo imo :D . ostalo je metanje denarja stran če te kuhanje ne veseli.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 28. Feb. 2023 19:33

wut, par 100e za smuti mejkerja :D joj js sem tako skrta za te stvari, pomoje za nobeno kuhinjsko stvar nisem dala vec kot 50eur... pa dnevno kuham. Ampak priznam da je fino ja, ko imas kaksno stvar boljse kvalitete. Moj je za bozicka dobil set dobrih nozev, to je res dan in noc. Pa fajn airfryerja sva dobila za porocno darilo. :) vse drugo je pa za silo. Mogoce do abrahama naberem se par stvari. :lol:

Aja, kar se Ikee tice - meni se Ikea niti pod razno ne zdi poceni? Imajo pac tak biznis model, da v ponudbo vrzejo par izdelkov, ki so smesno poceni.. ampak 90% stvari je se vedno dragih.

17.99e za prazno obleko za povster? ;(
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 28. Feb. 2023 20:27

pa ja, vitamix, ki je "zlati standard" blendejev je pomoje okoli 400eur?
jaz za svoje 3 smutije na leto uporabljam mašino iz lidla za 20eur, da ne bo pomote :D . ampak recimo se ne da primerjat smutija/granite iz vitamixa al pa iz tega mojega :) . in mislim da ce je to stvar, ki jo pogosto in rad uporabljaš, da ti pride prav izdelek boljše kvalitete (če ti to kaj pomeni seveda).

saarijarvi napisal/-a:
Aja, kar se Ikee tice - meni se Ikea niti pod razno ne zdi poceni? Imajo pac tak biznis model, da v ponudbo vrzejo par izdelkov, ki so smesno poceni.. ampak 90% stvari je se vedno dragih.

17.99e za prazno obleko za povster? ;(


ja sej lih to pravim, najcenejša linija je res poceni ampak ponavadi slabe kvalitete, ostalo pa je je potem že 2x cena najcenejše ponudbe :nein: . plus da je meni osebno res turn off da ima potem vsako gospodinjstvo isto pohištvo (regal kallax v vsak prostor! :D ). prideš v stanovanje in ne veš če kdo zivi not al je ikein katalog, stran 45 :D . ampak meni se pa folk smeji ker nisem dala ven pohištva iz češnje, vem :D :D na koncu itak pridemo do tega, da vsakemu svoje :hearts:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 28. Feb. 2023 20:50

pri ikei se mi zdi fino to, ker je dober sistem za sestavljanje/razstavljanje, dost preprosti sistemi z dokaj dobro zanesljivostjo. všeč mi je tudi to ker je poudarek na funkcionalnosti.

drugače pa moje mnenje je da drago ni nujno kvalitetno, niti poceni ni nujno slabo. odvisno je tudi od potrebe in tudi kako s tako stvarjo potem ravnaš. imaš draga pohištva, ki so iz draih in kvalitetnih materialov, ampak imajo zelo nezanesljive sisteme, šibke točke, zaradi katerih je vse potem nefunkcionalno.
imaš pa tudi kakšne cenene stvari, kjer material mogoče ni najboljši, imaš pa preprost in zanesljiv sistem, plus če imaš nekaj znanja, predelaš in nekatere stvari ojačaš, pa je zelo uporabno.
kar se tiče raznih napravic, pa se mi zdi smiselno po potrebi, željah. trapasto se mi zdi imeti neko drago stvar, ki ima miljon nekih funkcij ki jih nikoli ne uporabljaš, ali celo samo zato da drugi vidijo, da "imaš" :P

drugače pa - koliko kaj gledate na stvari iz druge roke? z nekaj poizvezovanja, poznanstev lahko hitro najdeš koga, ki kaj prenavlja in zaradi neuporabe sicer lepe in uporabne stvari tudi zastonj da - srečen že samo, če odpelješ. sploh kakšni unikatni kosi se najdejo, ki jih noben več ne proizvaja.
mene, kar se tiče trgovin s pohištvom najbolj moti to, da vsi sledijo nekim trenutnim trendom, masovna proizvodnja, ki je poceni, če želiš pa nekaj malo bolj posebnega, pa redko kje najdeš, pa zelo overpriced, ali po naročilu, kar je pa sploh drago.
hej norci :)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Mar. 2023 0:02

Sarissima napisal/-a:pa saj se ne gre za izgled, ampak funkcionalnost in za to da je prostor prilagojen, temu ki ga uporablja. a tebi bi bilo kul, ce bi ti tvoja bivša rekla - poslušaj, za si uredit domaco pisarno za delo od doma pa res ne rabiš dosti keša. ekran nam bo dal moj stric, saj 22 inčen je dovolj velik. tukaj maš komplet miške in tipkovnice za 15eur, pa pisarniški stol iz jyska za 70eur? sej veš, da malo prišparamo. :lol:

Sem skromen pri opremi. Ekran sem kar iz službe vzel, stol je pa iz Ikea-e in po mojem je res nekje 70 EUR bil. Miška, tipkovnica - cheap. Miza tudi poceni... ampak vse skupaj mi je kar všeč, kako sem postavil... že dolgo si nisem privat računalnika kupil, ker mi vse "starine" še delajo :wink: :roll:
Imam pa zdaj boljši kotiček za računalnik, kakor sva ga z bivšo imela. Res sva naredila kotiček za računalnik, ampak morala sva sedeti en zraven drugega :roll: je bilo manj prostora tam

za 1x na teden ocvret jajce za 1 človeka (kar je kot razumem tvoja trenutna situacija)

Hahaha, you are funny :cool:
Jaz sem med korono 1. val potem imel "kazensko" in sem res bival v kuhinji v kateri sem komaj kaj skuhal... ker sem bil v odhodu in je rekla, da me ne bo več gledala. Tako da prva stvar, ko sem se selil stran, najprej v najem je, da sem pogledal kakšna je kuhinja.

Ko sem kupoval sem tudi OK kuhinjo kupil, tak da imam pečico, mikrovalovko, hladilnilnik/zamrzovalnik... ves ta minimum, pa še lepo zgleda. Pa indukcijsko ploščo obvezno, da se prej naredi tisto 1 jajce na mesec :twisted: (drgač dobro, da si me spomnila... v nedeljo zvečer sem skuhal jajca s pretečenim rokom, bi lahk jutri za zajtrk pojedel to). Pa še lepo opremljeno je (bilo) vse skupi.
Pa pomivalc tudi, čeprav je pogojno delujoč... moram najdražje tablete dat noter, pol OK opere, drugače je katastrofa, nastavljat kaj velik ponavadi pa se ga ne da. Ampak dokler bo delal, pač bo :)

Edino nobena ne pride na obisk oz. so obiski bolj kratki :roll: Če bi se hotel poročiti bi rabil celo novo hišo (standard mayaeb, sorry :wink: :cool: ), pa vikend, pa stanovanje v centru LJ, konkreten avto... pol bi mogoče kakšni bil zanimiv... pa direktorsko pozicijo v službi... pa še športno postavo, moč in dobro plesat bi moral :roll: :) (pozna ura je že, brez zamere :twisted: )

Drgač ja, Ikea ni nujno poceni, meni je všeč, ker znam sestavit tud sam kaj kot Lego kocke :) Tko nižji do srednji rang je Ikea. So pa navodila res ql-ska... zdaj mene ne moti, če še kje vidim pohištvo iz Ikea-e... mi je pa všeč, da tokrat imam samo nekaj pohištva iz Ikea-e, ne vsega - različni stili ne škodijo... al pa če ni stila
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 01. Mar. 2023 8:39

Velikrat so te mašince vse precenjene, sploh ko se gre za kakšne znamke sem mela mal dražji esspreso avtomat od philipsa, kao z avtomatičnim penilnikom, se je v enem letu trikrat pokvaril, sem pol hb dobila denar nazaj ker v tretje ga niso hotl več popravljat :mrgreen: zdaj mam mašinco za 100€ sicer morš sam penit, ampak kava mi je iz tega celo boljša...

Jaz mam pohištvo vse second hand, ko sva se selila nisva mela nic denarja tko res nic, ampak sva mal po svoje zrihtala in ne bi menjala ma vse zdaj neko dušo in namen in je super.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Mar. 2023 8:53

Midva nisva pohistva se nabavila, kuhinja je bila noter ze, taglavno pohistvo, brez mize in stolov. Pa sva stole tudi ene rabljene prinesla noter, ki sem jih jaz pred par meseci sla iskat/kupit nekam v domacem mestu in njemu v lj pripeljala, mizo je pa neko on prinesel oz sestavil, ki jo je ze imel od prej nekje.

Mi je pa lih pravil zadnjic, da kako je ironicno, vsaj meni se je zdelo, da v Nemciji je visji standard in place, ampak rabljeno pohistvo in rabljene avte prodajajo po nizji ceni kot v Slo.. da slovenci hocejo iz vsake rabljene stavri po vecini se nekqj zasluzit, v Nem. so pa zadovoljni po vecini, da nekaj odpeljes..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 02. Mar. 2023 0:37

po mojih opažanjih in izkušnjah je, kar se tiče rabljenega pohištva in stvari, problem v mentaliteti - ogromno neresnosti pri kupcih in prodajalcih, in enostavno lažje je dat na kosovni odpad kot pa se ubadat z ljudmi, ki ti smao jemljejo čas in živce, na koncu pa se ne javijo. tako d ani čudno, da rabljene stvari tukaj prodajajo tisti, ki imajo čas, prostor, in skušajo iztržit čim več, tisti, ki pa se hočejo samo znebiti stvari, ker nimajo prostora niti časa, pa če na hitro kdo vzame, vzame, če ne pa na kosovni.
predvidevam, da ve nemčiji te stvari (kot mnogo drugih) boljše laufajo že samo zaradi mentalitete, ker so se ljudje dejansko zmožni nekaj zmenit namesto nategovat drug drugega. pa verjetno je tudi poslovanje z rabljenimi stvarmi boljše urejeno kot pri nas, kjer je vse na polno zbirokratizirano in obdavčeno.

da sploh ne omenjam stigme pri rabljenih stvareh - ogromno ljudem se gnusi imeti stvar, ki jo prej že nekdo uporabljal, pa čeprav je čista, brezhibna, mogoče skoraj nova, ampak za ene je to že "okuženo" z ne vem čim vse :P
hej norci :)
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 02. Mar. 2023 7:56

Edino nobena ne pride na obisk oz. so obiski bolj kratki :roll: Če bi se hotel poročiti bi rabil celo novo hišo (standard mayaeb, sorry :wink: :cool: ), pa vikend, pa stanovanje v centru LJ, konkreten avto... pol bi mogoče kakšni bil zanimiv... pa direktorsko pozicijo v službi... pa še športno postavo, moč in dobro plesat bi moral :roll: :) (pozna ura je že, brez zamere :twisted: )


Veš, dokler boš imel o ženskah tako mnenje, bolje, da si sam.

Očitaš, kaj ima nekdo, sebe pa ne opaziš. Stanovanje v Lj, prostitutke, nonstop junk food, lokali...vse to stane. Za tak stil življenja si se odločil in to ti ni škoda, ko vidiš, da si pa nekdo drug nekaj kupi pa zavist ven udari.
Joj potem pa oče ne prinese dovolj,ko pride na obisk ali pa ko jih obiščeš doma ne pade dovolj...in jokanje. Da se mogoče greš nekaj kar ti ne znese pa nisi pomislil, potem je pa familija kriva in drugi.

Pri meni si kar dobro zgrešil. Kar imam, sem si kupila s svojim denarjem. Nekateri namesto jokanja, kako starši ne dajo dovolj, raje delamo. Sram bi me bilo pri 30+ računati na to kaj bo od koga padlo.

Mirne vesti lahko rečem, da si želim živeti v hiši, stran od množice, ven iz mesta, žal mi ne bo padla z neba.
Za povrh bom pa še račke tekačke kupila :D :lol:


Včasih gledam te oddaje o opremljanju, Američani totalno padajo na inox v kuhinji. Vem, da je uporaben,se lahko očisti. Ma, ko to čistiš vedno neki fleki ostanejo, je čisto ampak tisti fleki, kako se tega znebit? Stran pogledati? Pred leti sem imela napo iz tega in vedno je bila "šekasta".
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 02. Mar. 2023 11:56

Edino nobena ne pride na obisk oz. so obiski bolj kratki :roll: Če bi se hotel poročiti bi rabil celo novo hišo (standard mayaeb, sorry :wink: :cool: ), pa vikend, pa stanovanje v centru LJ, konkreten avto... pol bi mogoče kakšni bil zanimiv... pa direktorsko pozicijo v službi... pa še športno postavo, moč in dobro plesat bi moral :roll: :) (pozna ura je že, brez zamere :twisted: )


Hmm, kolikor vem smo tukaj na forumu čisto vse v zvezah. Mi je pa novo, da imamo vse plesoče direktorje s sixpacki :gruebel: moram svojega prav vprašat, zakaj je vse to tako dobro skrival.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Mar. 2023 13:04

Haha, ma moj definitvno ful dobro skriva svoje six packe.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 02. Mar. 2023 16:36

hayley napisal/-a:Haha, ma moj definitvno ful dobro skriva svoje six packe.


Tudi moj in moram rečt, da je jogi pod katerim jih skriva prav udoben :D
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 02. Mar. 2023 16:54

mayaeb napisal/-a:Da se mogoče greš nekaj kar ti ne znese pa nisi pomislil, potem je pa familija kriva in drugi.

Wtf, kaj se grem in kaj mi ne znese? :eek:

Očitaš, kaj ima nekdo, sebe pa ne opaziš.

Ti kar nekaj očitaš meni. Če sem ti (malo) fauš, lahk tud vzameš kot kompliment.* Razen če si ena tistih, ki si rada s "prijateljicami", ki te pred tabo hvalijo, za hrbtom pa opravljajo... :wink:

1x mi je en kolega rekel, da on meni zavida denar, jaz njemu pa familijo, ženo. Jaz sem to zanikal, kar prepričljivo sem mu rekel, da mu privoščim. Človek je še psihoterapevt, za foro sem si mislil na kako nizki stopnji energije je, da tako sploh razmišlja. Pa vendar je ubesedil samo iskreno občutke, ki jih je nosil v sebi, moji so pa bili potlačeni. Bil bi v zvezi sigurno, za otroke najbolj iskreno ne vem - malo bi jih imel, malo ne - pač nisem. Večina tukaj vas je. Ja, zavidam vam (v primerjavi s sabo in svojim lajfom), so what. In hkrati privoščim (vezano na vaše občutke, v kolikor ste srečne).

Da se mogoče greš nekaj kar ti ne znese pa nisi pomislil, potem je pa familija kriva in drugi.

To je menedžerski pristop višje klase. Da nam manjšim od sebe razlagajo, da se gremo nekaj kar nam ne znese. Pravilen pristop je. Naredi nekaj, da ti bo zneslo, to kar se greš :wink: :)

Ja res je, premalo delam na tem. Vsaj na kratek rok si nekak verjetno življenskega standarda ne bom izboljšal. Sam še vedno ne vidim, kaj mi ne znese. Vikenda resda še nimam, a iz dneva v dan... se prebijam :wink: :) :cool:

No, pa sva malo poklepetala, mayaeb :wink: :)

Ergo. Imel bi otroke in družinsko življenje s postavno bejbo za katero se vidi, da hodi v fitnes (ima seksi žensko in hkrati močno telo), ki vozi BMW-ja, živi v hiši - novogradnja, ki ima dober šiht oz. dejmo rečt - je direktorca... in ki dobr pleše. :) Zakaj pa ne? :)
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 02. Mar. 2023 17:36

mmm, a kaj se greš in kaj ti ne znese?

Ti po domače razložim kaj me je zmotilo, še tako najbrž ne boš razumel in ni debata za sem, prcaš druge kot mali otroček.
Sam pa plačuješ prostitutke, žuraš, ješ zunaj...vse to stane, če si na letni ravni takšne stvari preračunaš so to lepi denarji. In ja ti pojamraš kako moraš gledati na denar, tebi se zamalo zdi, ko ne dobiš od staršev denarja...in te boli, ker te pri tvojih letih starši ne zalagajo dovolj.
Iz tega lahko sklepam le, da se greš življenje nekega namišljenega "jebača", ki uživa tistih 5minut v playboy majici v klubu, potem pa joka kako bogi je.

To je menedžerski pristop višje klase. Da nam manjšim od sebe razlagajo, da se gremo nekaj kar nam ne znese.


wtf? Ti imaš res nek kompleks manjvrednosti.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov