Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 08. Jan. 2023 4:32

mmm, najbolje, da vstopnino pobiras, pa bo :D

Zakaj mora darilo financno karkoli pokriti? Pa saj si jih ti povabil na svojo zabavo. Ce si moram na poroki hrano (neposredno) placat, pol hocem cel meni na izbiro, ne pa da me se silijo, da za moj denar jem tocno dolocen fucking biriyani pa chicken roast. Gtfo :D
Ce dam 50 evrov in to pokrije samo predjed, jebiga.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 08. Jan. 2023 8:00

Upam, da me nihče ne povabi na poroko z namenom, da dovolj prinesem v kuverti. V takem primeru bi nesla komplet brisač. Takih, ki po tuširanju ne vpijejo vode s telesa.
The world is as you are.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 08. Jan. 2023 10:51

Meni se tudi ne zdi, da so gostje "krivi", da sta se ženin in nevesta odločila za drago poroko, kjer 50e ne pokrije stroškov. Mi je bizarno, da bi pričakovala, da bom od vsakega pokasirala 100.
Sem imela že kar nekaj kolegic, ki so se poročile in smo povsod večinsko dajali 50e. Nekateri tudi manj, če je tako naneslo, ampak nikjer nisem imela občutka, da bi bili gostje nezaželeni, če bi dali manj.
Povabiš ljudi, ker jih želiš imeti tam, ne pa ker računaš, da boš z njimi pokril luksuz. Zakaj se potem sploh poročat, narediš tako kot je sarissima napisala in se poročiš za 0e, problem rešen.

drugače pa, jaz če bi imela ogromno denarja, bi z veseljem imela tisto ta pravo, pravljično poroko. Ampak takole trenutno pa tudi jaz dajem stvari na neko vrednostno lestvico, podobno kot LZ in vse dam na tehtnico -vedno pogledam, koliko nepozabnih dni mi lahko tistih nekaj jurjev kupi, namesto samo enega dneva. Še vedno bi si želela poroko, ampak definitvino ne za več 10 tisoče evrov.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 08. Jan. 2023 11:23

slovenc79 napisal/-a:
Sarissima napisal/-a:mah, jaz pa mislim da strošek ni nikoli razlog za ne-poroko. poročiš se lahko za 0 eur - civilni obred je zastonj (in to na krasnih lokacijah po celi Sloveniji), prstani niso obvezni, enako ne priče. tako da če kao "nočeš cirkusa" se lahko poročiš popolnoma sam, brez posebne obleke, prstanov česarkoli.

danes se registriraš, v sredo si lahko poročen :D


saj ne, da bi bil to glavni razlog, samo dodaten odpor je. živimo pač v družbi, kjer poroka pomeni neko slavje, ki naj bi bilo veličastno, in to je v bistvu tudi smisel poroke. v enih kulturah celo življenje šparajo in životarijo, samo da bi imeli čimbolj luksuzno poroko :P da se pa omejiš samo na vpis na matičnem uradu.. če je komu vsaj malo do romantike in ne dela vsega tega izključno za pridobitev nekih pravic, si bo želel, da je ta dan vsaj malo poseben.

kar se pa daril tiče.. se mi zdi res trapasto razmišljati samo o tem, koliko je darilo vredno, pa sploh ubadati se s tem, kaj kdo prinese? vsaj jaz gledam veliko bolj na to, da je darilo nekaj osebnega, uporabnega, ker neko odvečno navlako bi se mi zdelo res škoda sprejet, sploh če je šel za to kup denarja. raje vidim, da ni nič. ok, poroka je le nekaj posebnega in ne moreš ravno samo vrečke kave prinest, ampak vseeno.. smisel poroke je praznovanje združitve para, ne pa zbiranje plena.



aja še to sem hotela komentirat - civilna poroka kot sem napisala že zgoraj je popolnoma zastonj tudi na "fensi" lokacijah po celi Sloveniji https://e-uprava.gov.si/podrocja/druzin ... torov.html (ni nujno da se poročiš v svoji upravni enoti, midva sva bila na civilnih porokah v Lanthierijevem dvorcu, v palači na glavnem trgu v Piranu, na gradu Štanjel, na gradu Kromberk (pa noben od parov ne spada v te območne enote, in je vseeno obred popolnoma zastonj).

Za mali budget, pod jurja, lahko tudi narediš poroko, da zgleda luksuz in fensi in popolnoma izven tvojega realnega budgeta - za 2 h rezerviraš dobrega fotografa, izbereš eno od teh lokacij, kupiš budget poročno obleko prek neta (do 200eur se dobi že marsikaj), obleko za tipa (lahko dražja, ker jo bo itak za razliko od ženske še nosil), soliden makeup in zgleda bomba za na socialna omrežja :D . če kdo vpraša zakaj ni bil vabljen rečeš da ste meli v res ozkem krogu party, in da sta zal morala sprejeti nekaj težkih odločitev glede vabljenih (tvoj dogodek izpade še bolj ekskluziven in fensi in folk se sprašuje s kom hudiča se družiš da nisi mogel nijh povabit) :D . če kdo isce organizatorja poroke, sprejemam rezervacije za sezono 2024/2025 ker sem tako zasedena :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 08. Jan. 2023 12:53

aja še to sem hotela komentirat - civilna poroka kot sem napisala že zgoraj je popolnoma zastonj tudi na "fensi" lokacijah po celi Sloveniji https://e-uprava.gov.si/podrocja/druzin ... torov.html (ni nujno da se poročiš v svoji upravni enoti, midva sva bila na civilnih porokah v Lanthierijevem dvorcu, v palači na glavnem trgu v Piranu, na gradu Štanjel, na gradu Kromberk (pa noben od parov ne spada v te območne enote, in je vseeno obred popolnoma zastonj).


To je seznam uradnih prostorov, za katere se ne plača.
Vse druge lokacije, ki so čisto po želji se pa plačajo cca 200e. Glede na vse druge stroške poroke je to zanemarljivo.
Če želiš na civilni šampanjec, še tistega doplačaš na ue.

Sicer pa zanimivo kako nekateri gledajo na poroke, biznis. Gost pride na poroko, ker ga povabiš, nekateri imajo še stroške z oblačili in na koncu bi s poroko še služili na njihov račun ;( Namesto, da bi bili veseli, ker si nekdo vzame čas in pride na tvoj poseben dan kot gost. Tvoj dan, ti si tega zaželiš v takšni obliki in tvoj je račun.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 08. Jan. 2023 14:52

No sej... jaz samo na glas razmišljam, morda se komu zdim neumen, ampak od mladoporočencev ne pričakujem, da imata stroške s poroko, čeprav kakšni se res ful potrudijo na porokah. Zato sem mal šokiran / presenečen, koliko stroškov si tako hitro lahko ustvariš s poroko.

Ker roko na srce... meni bi bili potem tudi medeni tedni zelo zelo pomembni... še bolj od poroke... da res gresta nekam kjer živita pol vsaj tistih 14 dni kot v pravljici...

Pač odkar sem samski velik dam nase v smislu uživanja. Vem, da moram iti nekam stran, kjer rabim različna ugodja. Že od otroštva hotel vsaj štirih, petih zvezdic z dobro hrano... potem videti neki novega, kakšno lepo naravo... in zadnje čase tudi zabavo ob plesu z (lepimi) ženskami... morda sem plitek...

Pa zaenkrat nekak še sfolgam šihte... ni mi težko, objektivno mi res ni, subjektivno nič novega... na vsake nekaj mesecev sem na koncu zmogljivosti... rešujem pač z dopustom... pač problem je v meni, ampak toliko pač zmorem trenutno, vesel sem da sploh nekak sfuram... ampak pač cena je v tem, da mi (saj nisem edini, tudi na tem forumu ne) je težko najti ravnovesje med seksom-ugodjem na eni in delom na drugi strani...

Da upam da bom kmalu postal dovolj zadovoljen s sabo in "seksualno" zdrav, da bom vsaj eni novo, relativno normalni ženski všeč... in se mi bo potem življenje začelo umirjati in peljati v neko normalno smer... zagotovo se bo vsaj gledanje za (drugimi) ženskami takrat umirilo, upam pa da bova tudi našla neke skupne interese in/ali hobije... npr. nekaj kar bova lahko skupaj plesala in s tem ustvarjala, poleg potovanj seveda... me prav zanima... :)
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 08. Jan. 2023 15:04

No sej... jaz samo na glas razmišljam, morda se komu zdim neumen, ampak od mladoporočencev ne pričakujem, da imata stroške s poroko, čeprav kakšni se res ful potrudijo na porokah. Zato sem mal šokiran / presenečen, koliko stroškov si tako hitro lahko ustvariš s poroko.

Ker roko na srce... meni bi bili potem tudi medeni tedni zelo zelo pomembni... še bolj od poroke... da res gresta nekam kjer živita pol vsaj tistih 14 dni kot v pravljici...


Če sta si mladoporočenca zaželela drago poroko menda vesta, da jo potem tudi plačata onadva in ne gosti. Če želita poroko brez stroškov oz.minimalno, tako splanirata. Poroka je menda njuna želja, ne želja od gostov.

Enako je z medenimi tedni, če želita pravljičnih 14dni si jih plačata, ne pričakovati to od drugih. Njune želje, njuno razvajanje...njuni stroški.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 08. Jan. 2023 15:11

Ja saj maš prav, mayaeb.

Samo ko sem nazadnje dajal darilo sem si nekak sam ustvaril občutek, da je prav da pokrijem svoj del stroškov + da jima še nekaj ostane. Ampak če se sedaj popravim - prav je, da daš "darilo", tudi če je premalo, vsaj za en del stroškov je.

Tako da ste me prepričale, da nimam prav. Žal mi je, da šele pri teh letih sem to skapiral. :)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 08. Jan. 2023 15:14

zanimivo, Saarijarvi, tega nisem vedel. izgleda se država res trudi da bi čim več ljudi spravila skupaj :)

drugač se pa strinjam s Firestorm - na poroko povabiš ljudi, ker si želiš njihove družbe, da so zraven, ne da sofinancirajo poroko z darili. to je potem bolj fundraiser kot kaj drugega. pa tudi, če bi imel tak plan, kaj ti bojo neka draga darila, ki jih mogoče sploh ne rabiš, rabiš pa denar? ti nekdo prinese nek šampanjec za 500 eur, kaj drugega kot spiti ga ne moreš.. razen če zahtevaš še račun zraven, da ga neseš nazaj :P

najboljše da v vabilo za poroko kar položnico vtakneš, pa naj nakažejo keš namesto da darila nosijo. pro-tip - potem ko nakažejo, pa še prestaviš poroko na datum, ko ne morejo priti, pa si zmagal :top:

kar se medenih tednov tiče.. meni je tudi pri tem dosti vseeno, mi ni do nekega prestiža. če bi si lady želela nečesa posebnega, bi sodeloval, bi pa želel, da dobro premisli, ker bi se mi zdelo najbolj brezveze, če bi dala kup denarja za nekaj, kar bi se izkazalo za totalno sranje, kjer ne bi uživala.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7537
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Jan. 2023 18:29

Sej daril ni nihce v tej temi omenjal, je debata koliko denarja dati v kuverti, ker je dandanes v glavnem praksa, da se daje denar, razen ce nekdo na nek nacin pomaga pri organizaciji, namesto denarja( vabila za mladoporocenca, frizura za nevesto, band..).
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 08. Jan. 2023 18:44

Denar v kuverti ni darilo?
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7537
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Jan. 2023 18:49

Slovencu sem napisala, ker je ze 2. Napisal kot da je darilo dobesedno darilo, ne denar... ce preberes njegov post, ker ga ocitno nisi, bos razunela, kaj sem mislila.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 08. Jan. 2023 21:14

aja, jaz sem mislil, da se debatira o vrednosti darila, ki ga kupiš :)

denar v kuverti.. to se mi ne zdi darilo, bolj nek prispevek, ali pa med domačimi, ko res ne veš, kaj bi nekomu kupil, pa mu daš pač denar.. jaz sem ga od starih staršev in staršev dobival, ko sem bil najstnik, ker za kakšne igrače sem bil že prestar (kao), pa je bil denar potem bolj da uživam z njim kakorkoli hočem..
nisem vedel, da je to praksa na porokah. mi ni všeč, mi deluje že v stilu cerkve. bi mi bilo neprijetno, če bi mi dajali denar, ker bi čutili pritisk, da morajo.

če že res rabil kaj denarja, bi dal na poroki nekam škatlo za zbiranje za karkoli, npr. medene tedne, pa da bi vsak dal, če in kolikor bi želel.
hej norci :)
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 08. Jan. 2023 22:18

Na tistih old school porokah se itak nonstop denar nabira, ukradejo nevesti šopek, zbirajo denar zanj, ukradejo nevesto, zbirajo denar, nonstop nekaj... :)
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 09. Jan. 2023 7:05

joj ta nabirka keša na poroki :nein: . pa javno prepucavanje kdo da več in katera familija se bo bolj izprsila :flop:

sem to prvič doživela na poroki, kjer sem bila priča. čeprav je bilo v zelo malem obsegu (kradli so samo šopek & nevesto, ni bilo nobenega prodajanja kravate in javnih dražb za poljuben kos oblačila ženina in neveste, tako da sva imela težave samo midva z njegovo pričo) ampak meni je blo takooo neprijetno. njena družina nas je nagovarjala da naj zbiramo denar med svati :?: :?: šopek sem na srečo našla, ampak me je kap ko sem kasneje izvedela da so te stvari na gorenjskem ful big deal in da so sposobni kaki zagreti strici ustavit žur dokler se ne zbere (oz verjetno večino da priča) zahtevana vsota denarja (sodelavka je morala zbrat 1234,56eur do centa natančno, in je itak glavnino krila sama).
jaz mislim da se ima pravico za darilo (pa naj bo materialno ali keš v kuverti) odločit vsak posameznik - koliko bo ali ne bo dal. to javno izsiljevanje in prosjačenje mi je pa nespoštljivo ne samo do svatov ampak tudi do ženina in neveste.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov