Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Jun. 2022 9:29

Ojej, upam da dobim termin dovolj zgodaj, cene pač ne. Sicer rumena mrzlica ni obvezna ne za tanzanijo, ne za države j od Tanzanije
(* mi je zdaj povedal da glede hepatitisov se cepi 3x v obdobju 1 leta, stane okrog 200e vse skupaj, tako da to ne pride v postev)
Sem vidla da so v fb skupini ljudje tudi pisali, da so šli tja in se niso nič cepili.
On je pa že z vsem cepljen, kar je v Ugando šel.
Kar se komarjev tiče, tam je zdaj susno obdobje in njihova 'zima' tako da del leta je tak D a naj bi bilo komarjev manj.

No mogoče kdaj tudi Indonezija, čeprav me po pravici bolj mikajo Sr., J Amerika, Karibi, Indija bolj od Indonezije.

Enkrat sem brala nek blog enega tipa, ki je bil po vseh kontinentih in naj bi mu bila najljubša območja Afrika ter Srednja Amerika.

Drugace tudi na Zanzibarju naj bi bile lepe plaže, samo malo bolj turistično očitno zadnji čas. :mrgreen:


Drugače ne vem, kaj je (že 2.?) potrebno omenjati, kako nekdo ne bi šel z nobenim razen, njegovim partnerjem in neke podobne stvari, kako nekaj nebi, kar drugi..
Meni marsikaj ne deluje privlačno kar kdo drug počne oz. na kakšen način živi oz. mi je boljši način, kot jaz nekaj počnem, ali kar se meni dogaja, pa ne grem to posebej pisat in izpostavljat.. Meni bi bilo tudi kakšna stvar/ aktivnost/ način življenja od koga drugega zelo brez veze ali dolgočasna..

Če greš samo na plažo ležat, ja logično, da je malo bizarno it ležat na plažo z nekom, ki ni partner, ali ki ga ne poznaš dobro...

Isto je hčer od prijateljev mojih staršev že velikokrat šla na izlete z letalom, potovanja, s svojo mamo, namesto z dolgoletnim partnerjem, kako, zakaj, tako, mi osebno res dol visi, se ne ukvarjam s tem, kaj in kako drugi počnejo..

Boljše, da človek zamenja večkrat destinacijo, kam bi šel, ki je tudi posledica preverjanja vseh pridobivanj viz različnih držav, deževnih, suhih obdobij, kot da se narišeš naenkrat nekje čisto nepripravljen in ne veš, kje se te glava drži. Če hodiš le po Evropskih prestolnicah, se pa s preverjanjem različnih pogojev res ne rabiš dodatno ukvarjat..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 04. Jun. 2022 16:41

Ljudje pisejo o tem, ker je to dobesedno klepetalnica. Dvomim, da je saarijarvi mislila to kot kakrsnokoli kritiko tvojega procesa nacrtovanja potovanj :)
Drugace pa tudi jaz sem vedno izbirala destinacije po sistemu, da sem si zelela tocno nekam it, ker mi je delovalo zanimivo. Ce je bila karta drazja, sem pac vracunala v budget. Recimo v Banglades sem potovala dobesedno zaradi enega relativno kratkega clanka na lonely planetovi spletni strani. Bilo je nekaj v stilu 8 must see destinacij v Bangladesu ali nekaj takega (se nisem videla vseh, for the record :lach: ). In potem od tam nacrtovala naprej.

Za hep se moras 2x cepiti pred odhodom, ja. Tretjic pa lahko v roku enega leta. 200 evrov je mislim da kombinacija a+b, ce se prav spomnim. No, saj ce ni obvezno, potem mogoce niti nimajo toliko rumene mrzlice. Bi zascita proti komarjem morala biti dovolj (sprej + dolgi rokavi in hlace zvecer). Sicer ne vem kje je ogika, ampak pri nas je poleti, v dezevni dobi, veliko manj komarjev, kot pozimi, ko ni sans, da brez mreze proti komarjem spim. Sedaj pa ravno zunaj sedim zvecer in niti enega mf-ja :D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Jun. 2022 17:23

Ma določeni komentarji so mi preprosto neumni.

Komentarji na ravni osebnih stvari, s kom potuješ, koliko časa zbiraš destinacijo ali kdaj si si kaj premislil, mi gredo na k***c, razen, če posameznik komentira samega sebe. Kaj ima koga za brigat, kaj nekdo počne.

Jaz sem prej spraševala samo za nasvete glede destinacij in raznih pogojev.. (ter dodala, da ne greva v države, kjer je on že bil) Ostale zasebne stvari me res ne zanimajo za debatirat.


V Tanzaniji cepljenje za rumeno mrzlico ni potrebno od leta 2005, je pa v sosednji Keniji na severu. Je pa vseeno plus najbrž, če se za vsak slučaj cepiš. Verjetno so kritične za rumeno mrzlico bolj tropske države, Tanzanija je očitno že malo bolj južno od njih.
(Smo gledali Tanzanijo tudi zato, ker ni obveznega cepljenja, v Kamerunu in ostalih treh, ki sem jih omenila, je. Kamerun ima tudi zapletenejši postpek za vizo.)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 06. Jun. 2022 0:53

Huh, samo dodala sem svoja dva centa k pogovoru o potovanjih - kot je patchouli rekla, je samo klepetalnica. In cisto nic od napisanega ni bilo na osebni ravni, niti komentar na to "kako kdo zivi". Ni potrebe vsega vzeti tako osebno.

*meni* gre menjavanje planov na zivce, ce jih pa drugi menjajo med sabo mi je cisto vseeno. :)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 06. Jun. 2022 1:36

se strinjam s saarijarvi. sploh s tistim o ad-hoc izbiranju destinacij. samo da nekam greš, pa ni pomembno kam. ne razumem, kakšna motivacija je za tem.. da lahko rečeš drugim, da si potoval, ali da imaš občutek da je tvoj lajf bolj poln ker si bil še v eni državi več, ali samo da nisi doma?
mislim da so ta potovanja postala ful skomercializirana in bolj nek imidž kazati kje vse si bil kot pa dejansko fokusirati se na potovanje in doživljaje, kot npr. LZ, za katerega mislim da ima res tisto pravo strast do potovanj.

podobno mi je nelogično, ko se eni odločijo, da se bojo tetovirali, ampak ne vejo sploh kakšnega in kje bi ga imeli, samo pač mora bit nek tatu :P

meni osebno ni neki do potovanj. je par destinacij na svetu, ki bi si jih želel nekoč videti, ampak mi ni prioriteta, mogoče nekoč v prihodnosti, s pravo družbo (tudi meni je pomembno, s kom grem, romantični pridih bi bil sigurno optimalen). sem pa že doživel opazke "joj zakaj ne potuješ, mlad si, moraš raziskovati svet, če ne boš ful zamudil!".. jah, pač nimamo vsi istih prioritet. ne glede na to kako aktivno živiš, ne moreš doživeti vsega, lahko samo izbiraš, kaj ti več pomeni in kaj manj.

mislim, da je glavno to, da smo zvesti samemu sebi, počnemo in preizkušamo tisto, kar nam je zares zanimivo, in se ne silimo v nekaj samo zato ker je popularno ali zaradi strahu, da bomo zamudili.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Jun. 2022 4:14

- meni je pa všeč, da si lahko zdaj privoščim, ker si skozi cela 20a in študijska leta nisme privoščila nikamor iti (z letalom). Deloma tudi, ker mi je bil prioriteta drugi hobi, ples, ki so tudi lahko kar drag hobi oz. sem imela čas toliko bolj zabasan s študijskimi stvarmi, denarja kaj več kot za sproti pa nisme imela. Sej ona sta šla ultra budget, ma že tiste karte letalske za par 100e so mi bile veliko, nisme nikoli toliko porabila za počitnice v tistem obdobju, ker sem imela zastonj vikend ali pa nikamor šla kakšno leto.
Sem večkrat planirala s prijateljico in s Kjem kam it, že v obdobju 20-25 let, ampak se potem ni nikoli realiziralo. Se spomnim sem tudi za tisto njuno Ugando, Rwando že takrat govorila, da bi šla z njima, na koncu sem imela izpitno obdobje in nisme mogla. (Imam prav živo sliko v glavi študentske sobe v štud. delu dijaskega doma Vič, kjer sem v tistem času bivala, ko sem to planirala in se s frendico o tem pogovarjala). Frendica je pa na filofaxu bolj z levo roko vse naredila, ji ni pobralo toliko časa kot meni delo za fax.
Še on mi je rekel, da si je želel, da bi se jima že v tistem obdobju pridružila in kje sem bila ves čas, da me je komaj zdaj spoznal (to so bile izjave na začetku najinega druženja, zdaj si je že premislil :D )

Ne vem, kako je bilo vzeto napisano, jaz se večino dni samo s službo ukvarjam in občasno razmišljanje, kam bi šla in neko planiranje v glavi mi je pač za sprostitev (ne frustracija l karkoli že ostali mislite) in branje o različnih destinacijah... Najine destinacije so bile pač ideje, dokelr nisva začela resno gledat in brat o pogojih tam...
Za pozimi/ februar sem pa že večkrat omenila, da nisem mogla zardi službe it, potem njegova korona in več stvari je še bilo vmes..

Meni se zdijo to negativne opazke, js ne bi nikoli nekomu nekaj pametovala ali kar nekaj zabila, se mi zdi tako negativno .. pač ne štekam, smo si očitno različni.

Niti nikoli nisem napisala, da midva nisva skupaj ali v kaknem odnosu sva. Čeprav na splošno pišem, da je sopotnike normalno in lepo imeti, ne iz lastnega vidika, ker jaz ne bi imela partnerja..

Jaz si preprosto to razlagam, da nekdo piše proti nekomu drugemu negativno ali se vtika v nekaj, kar se ga ne tiče iz lastne frustracije. Sori, toliko kolikor imam poznavanja o človeški psihi, si drugače ne znam razložiti stvari.

Moj point je, da to, kako vi vidite mene ali bilo koga, da gre samo, da nekam gre, to je vaš problem, vaš odsev, ne moj, jaz nisem dolžna tukaj vam razlagat zakaj in kam grem, sem samo želela za kakšen dodaten nasvet, napotek glede destinacij vprašati Pačuli in LZja, ko sta že ravno začela odgovarjati.
Pa vsak razlog, da nekdo kam gre ali bilo kaj kupi, je ok, naj vsak svoj prislužen denar porabi, kot ga je volja, jaz nimam problema s tem.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 06. Jun. 2022 6:11

saarijarvi napisal/-a:*meni* gre menjavanje planov na zivce, ce jih pa drugi menjajo med sabo mi je cisto vseeno. :)

In meni. In vsa ta potovanja, kjer moraš razmišljati kako boš preživel. Na dopust grem, da se vležem kot ubit na plaži :)

Ampak vsakemu svoje. Vem tudi, da sem za ženske premalo avanturističen, ker sem čist priden, ker mi je že vožnja z motorjem too much. Pa kaj :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 06. Jun. 2022 7:33

Kot že rečeno - gre za javni forum, kjer lahko vsak komentira, kar ga je volja. Pričakovati, da ne bo nihče nikoli ničesar komentiral je nerealistično, in skregano s človeškim obnašanjem. Človeški možgani pač delajo povezave in asociacije ko kaj slišijo, preberejo, in vsak rad pristavi svoje mnenje (kar je noramalno in prav, tako funkcionirajo brainstormingi, rumeni tisk in vse ostale človeške interakcije kar jih je).

Če svoje misli razmišljanja deliš na javno mesto, mislim da je fer sklepati da pričakuješ (ali pa se vsaj zavedaš "nevarnosti" :D ) da jih bo nekdo komentiral. Če nočeš da jih kdo bere in/ali komentira, si piši v Wordov dokument, sebi na privat mail ali si kupi dnevnik.

---

Js osebno nimam težav s potovanji, izleti, dopusti z drugimi ljudmi, pod pogojem da niso vsa v nekem obdobju v družbi. Rabiva s svojim imet mir in čas en z drugim tudi na dopustu. Meni je včasih čisto fajn da se popolnoma prilagodim željam po tem kaj si pogledat, in vztrajam pri 1, 2 točkah, ki me res zanimajo. Nazadnje smo bili tako na Siciliji 14 dni s kolegi, kjer je ona diktirala kaj se kdaj dela - jaz sem izklopila možgane in samo uživala zraven :D . Vedela sem da hrana bo dobra, spanje je rezervirala ona, družba in debate so bili dobri 24/7, vmes mi je bilo pa vseeno al smo danes ali jutri na plaži/v muzeju/na degustaciji vina...
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Jun. 2022 7:46

Ja ok, fair enough.
Sem pač nazaj podala mnenje, da komentarjev z negativno konotacijo ne maram, če niti nimajo neke osnove, ne človek ne ve o čem sploh piše, ker ima napačne podatke in so večinoma plod njegovih predstav v glavi - nek odsev njega samega.

Na splošno ne maram ljudi okrog sebe z neg energijo, obsojajocih in jih niti nimam, ker se z njimi ne druzim, izjemoma razumem, če ima kdo kdaj slab dan.

Komentarji v smislu mi niso všeč tatuji.. Meni tudi posebej niso, ma če imam prijatelje s tatuji in so nanje ponosni, ne vidim razloga, da jim pod nos molim svoje mnenje, da tatujev ne maram, isto razne neg. Naravnanosti, da človeku ki ima otroke razlagaš, D Ane maraš otork, ali nekomu ki ima nov avto, kako ti takšni avti, kot je njegov niso všeč...
Po določenih komentarjih preprosto ni potrebe in izpade kot podjebavanje, če se jih lotiš v določenih situacijah...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 06. Jun. 2022 9:25

jaz pa zelo rada potujem po principu "kam bomo šli" :D ampak daleč od tega, da bi želeli samo "nekam it". Moja logika glede tega je taka: sicer sem že kar nekaj videla -sploh Evrope, drugih destinacij precej manj, ampak v skoraj vsaki (če ne kar v vsaki) državi je nekaj takega, kar bi želela videti, izkusiti. Tako da ponavadi prečekiram, za kam lahko najdem ugodne karte, ki mi tudi terminsko ustrezajo. Potem preguglam še in še o tisti lokaciji in se odločim, če mi je zadosti stvari fascinantnih, da bi šla. Do sedaj moram reči, da sem bila redko razočarana. Oz. se sploh ne morem spomnit, da bi kdaj bila. Je pa res, da imam zanimanje za najrazličnejše stvari. Zgodovina, arhitektura, narava, hrana in pa predvsem ljudje in njihov način življenja. In to zadnje izkusiš lahko čisto povsod, zato mi pa tudi še nikjer do sedaj ni bilo dolgčas ali kako drugače bedno :)
Imam tudi sama par stvari na listi, ki so zelo specifične in jih želim nekoč doživeti (npr. izkusiti čar severnega sija nekje daleč gor na severu, sredi ničesar).
Meni je super potovati s folkom, ki jih dobro poznam in vem, da nas vežejo podobna zanimanja in stil potovanja. Rada imam spontanost, random druženja z domačini in pa to, da nekdo ne pričakuje od mene, da bom cel dan lazila od ene znamenitosti do druge. Seveda si želim videti tudi kaj od glavnih atrakcij, ampak to, da bi si pa cel dan z nekimi ogledi zafilala pa ni šans. Ker potem potovanje totalno izgubi svoj čar in postane bolj obveznost kot pa užitek. Jaz si rada poiščem posebne kotičke v naravi ali mestu, se usedem dol in potem lahko tudi tam samo sedim s skodelico kave par ur, vmes pa vsrkavam vso lepoto in dogajanje.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Jun. 2022 9:48

MA meni ta ideja, samo nekam it, mi sploh ni znana, o čem govorite. Pa zakaj vas sploh tako zelo boli, da nekdo gre nekam, samo da gre, da se rabite vi sekirat...
Naj gre vsak kamor hoče, ni nobenemu dolžan računov polagati zakaj tja gre in koliko se bodo njegovi razlogi ostalim zdeli kul, bog pomagaj takim ljudem, ki tako mislijo...
Isto mi tuji ljudje ne rabijo polagati računov, zakaj so si kak tatu naredili ali zakaj nekaj kupili. Me boli briga.

Človeka se prebere posredno, ne iz tistega, kar dobesedno pove.


Mi pa gre na živce, da nekdo nekaj z negativnim namenom se proti tebi vsaja.. Ne glede na to, za kakšen kontekst gre.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 06. Jun. 2022 13:28

Joj, nikogar ne 'boli' nic, niti se je kdo vsajal, pogovarjamo se. Ce je moj komentar izpadel negativno pa oprosti. Ni bil moj namen.


Imam tudi sama par stvari na listi, ki so zelo specifične in jih želim nekoč doživeti (npr. izkusiti čar severnega sija nekje daleč gor na severu, sredi ničesar).


dozivela lani novembra, kar noro :oops: sicer ne nekega super mocnega, ampak vseeno je bilo nebo kar konkretno zeleno. zvezdnato nebo v crnini ruralne islandije (skoraj 0 svetlobne onesnazenosti) je pa itak da dol pades. mah, islandija :hearts:

drugace slovenc, meni so destinacije na 'blef' tudi ful kul, ampak pridejo bolj redko na vrsto. v mojem primeru grem po navadi nekam z namenom (obisk druzinskih clanov / festival / koncert / poleti greva npr na poroko v Denver) tako da ze s tem prides ful naokoli. :) na blef mislim, da sem sla nazadnje sama v spanijo in mi je bilo tudi top.

tudi dvomim da je veliko takih, ki grejo samo zaradi slik in imidza, ljudje imajo razlicne preference glede nacina potovanj. Kak u izi city-hopping nekomu bolj lezi kot avanture z motorjem, ni vsak za vse. :)

Sarissima, je bilo 14 dni Sicilije kul? Slisi se res dolgo :o ste sli se kam okoli?

@Firestorm, kje ti je bilo do zdaj najbolj vsec? :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Jun. 2022 13:50

MA ta samo nekam it, it na blef, princip kam bi šli, se je po mojem občutku branja med napisanim pojavil vsaj 3x in mi je res šlo na živce, ja... Kot da bi nekdo hotel povedat, D aje to negativno in Da on sam ima pa boljši razlog, ki upraviči njegovo potovanje.

Meni je pa fajn iti kamorkoli In nimam preferenc, zato raje kaj cenejšega vzamem, ker mi je itak vseeno kam grem. .
To kar se je pojasnjevala firestorm, mi je po pravici povedano Bogo, da se moreš tako objasnjevat, da si ne bi slučajno kdo kaj slabega mislil... Ker za moje pojme je to nek normalen, standarden razlog, zakaj potuješ.. Kot da bi mogel nekomu objasnjevat, zakaj piješ in ješ...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 06. Jun. 2022 13:59

hayley, ne vem, zakaj čutiš potrebo da se zagovarjaš. verjemi, da mi je čisto vseeno kako ti živiš in zakaj, moj komentar ni bil namenjen tebi, ampak spisan na splošno, izhajal sem pa od posta od saarijarvi.
se boš mogla pa navaditi, da eni razmišljamo drugače, tudi kritično, to pač ni tvoj osebni safe space kjer bo pisalo samo tisto kar ti je všeč.

ja, povedal sem svoje mnenje. in ja, je kritično. izpostavil sem, da mi ni jasen način odločanja nekaterih, glede na opažanja, čeprav nimam nič proti ne potovanjem niti proti tatujem (spet površno bereš). nikjer nisem napisal, da je nekaj slabo ali negativno.

hayley, predlagam ti da v nadaljnje enostavno ne bereš mojih komentarjev, ker očitno zaradi nekih osebnih frustracij do mene (kar si že premnogokrat pokazala) razbereš nekaj čisto drugega, kar dejansko napišem, in zaradi tvoje egocentričnosti vedno misliš, da nekako leti nate (čeprav vidim, da to zazanavaš pri vseh, ne samo pri meni). malo umiri svoj ego, svet se ne vrti okoli tebe, še posebej pa ne moj.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Jun. 2022 14:08

Jaz sem primarno odgovarjala saarijarvi, saj njej je jasno, tvojega po pravici nisem imela niti dobro časa prebrat, razen tega, da sem ulovila, daje več uporabnikov ponovilo tisti izraz, ki mi je šel na živce, zjutraj sem videla D aje več ljudi na novo odgovorilo in zdaj sem pred kratkim prebrala post od firestorm.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov