Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1678
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Jul. 2021 6:48

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7538
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Jul. 2021 7:39

Načeloma smo prilagodljivi glede destinacij, jaz tudi še nisem imela sploh casa se ukvarjati z načrtovanjem ne ničemer glede dopusta..
Samo moja mama je cela živčna kao zakaj rabim posaport in pol sem ji servirala eno idejo in je takoj poklicala se očeta zraven in je naredil celo sceno. Smo očitno familja ku v nekih manj razvitih državah s patriarhatom da gre ženska lahko kam samo s starši ali možem, bolj daleč...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 01. Jul. 2021 8:45

mmm napisal/-a:To ti resno?


Ne, hecam se. Tak je pac moj smisel za humor, napacne info (?) dajat na random forumih.

Mislim, jaz sem dala samo A4 list, kjer je bila koda sprintana (pa se pac eni podatki). Dejanske fotografije ne. Gor je med drugim datum, do kdaj je fotka uporabna in fotografinja je rekla, da lahko celo leto s tem hodim na UE. Se pravi, ce bi sinu potem hotela se osebno naredit, bi kar to isto kodo spet nesla. Saj imas lahko isto sliko na vec dokumentih, samo da ni stara :nixweiss:

Joj, Hayley, skoda za tako reakcijo. Saj bojo mogoce prisli malo k sebi, je bil mogoce sok. Midva imava frenda v Jordaniji in sva nacrtovala potovanje spomladi dve leti nazaj. Zal se ni izslo z vizo za mojega (Slovenci smo jo vsaj pred covidom lahko dobili online, se neka fora je bila s popusti za nekatere znamenitosti). Poleg tega sem se pred dobrimi 6 leti skoraj preselila v Amman, ampak sem skoraj istocasno kot tisto ponudbo (projekt preko EVS) spoznala moza in se odlocila, da ostanem v Bangladesu :D Je pa Jordanija dejansko ena najbolj stabilnih in varnih drzav na Bliznjem Vzhodu, z zelo razvitim turizmom.
Kamorkoli pa gres, pa itak dobro prestudirajte zdravstvena zavarovanja, da vam vse mozne scenarije od covida krijejo.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7538
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Jul. 2021 15:54

Ma ja saj.. imam prijateljico, za katero je Jordanija najbrž že ena od bolj turističnih iz njenega spektra destinacij.
Najprej je imela idejo za Mavretanijo, ma se malo mudi zdaj in za tja rabiš en kup cepljenj (po njenem mnenju sicer ni treba, ampak jaz se raje bi..) plus sem vedela, da bi mi doma komplicirali za tja, potem je predlagala Libanon, kolega pa Jordanijo, sem jaz rekla, da bi raje Jordanijo, ker se mi je zdela ena od varnejših opcij in bolj turističnih in bi bilo ok, da ni too much off the beaten track... in na, dobim doma cel cirkus tudi zaradi te...
Bosta pač šla brez mene očitno. Ne vem, kaj bi bile zdaj (približno) podobne alternative, samo še malo bolj turistične, varne... Tunizija? Maroko?
V Tuniziji je pa celo tudi mama bila...(z enim drugim, ki ni bil fotr :D )
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 01. Jul. 2021 16:18

Jordanija je ok. Previdnost ni odveč vendar v teh bolj turističnih krajih ni neke panike.

Coris zavarovanja so fajn za tujino, kot vem vsi njihovi paketi vsebujejo zavarovanje v primeru korone. Seveda je treba prebrati še drobni tisk kaj kateri točno ima in vključuje.

Škoda, da družina tako vpliva nate in ti ne zaupa. Je pa tvoja stvar, če boš delala kot si želiš ali tako kot ti bodo drugi svetovali, da miraš. Od potovanj do vsega drugega.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7538
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Jul. 2021 16:38

Da miraš?
Fora je, ker se je začelo tako, da sem mamo spraševala, kaj ima neki prilepljeno pod vratom .. skratka, če malo preskočim, neki so ji ravno tisti dan merili srčni utrip, tako, da je imela neko posebno stvar prilepljeno nase, če lahko opusti neka zdravila za srce in ona potem začne, da se sekira tudi zaradi mene.. in jaz vprašam zakaj, in pridem do tega s posaportom, sem pač naprej povedala, zakaj ga rabim in se je cel cirkus začel...
In isto pol še tata je začel na polno kričat name... me bodo na koncu obtožili, da je kdo dobil infarkt ali umrl zaradi mene, sta že toliko stara, no ne samo obtožili, tudi sam se počutiš kriv..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 01. Jul. 2021 16:55

Napaka, mišljeno je bilo moraš, ne miraš.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 01. Jul. 2021 21:38

Js res moram vprasat.. kje ljudje recejo 'pošaport' ? :lach: sem bila v stiku z ogromno primorci iz najrazlicnejsih koncev ampak te besede res se nisem slisala. Me firbec.

Drugace pa ja, ni lepo, da imajo starsi tako grozne predsodke.. poslali nazaj z odrezano glavo? The fuck? :/
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1678
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Jul. 2021 21:57

Jaz sem do hayley poznal 2 izraza. Pasoš in passport (pasport po slovensko).
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 01. Jul. 2021 22:08

Za pasoš in pasaport (tudi pašaport) sem že slišala, 'pošaport' pa nikoli.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1678
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Jul. 2021 22:11

paša port ? Kako se pa to izgovori? :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 02. Jul. 2021 4:58

hayley napisal/-a:Bosta pač šla brez mene očitno. Ne vem, kaj bi bile zdaj (približno) podobne alternative, samo še malo bolj turistične, varne... Tunizija? Maroko?


V Maroku so pred leti dve mladi turistki obglavili, ne vem, ce je ravno boljsa alternativa :D (mislim za starse prepricat, ne zaradi varnosti same)

Kaj pa kaka nemuslimanska drzava? Ce te/vas vlece na Bliznji vzhod, mogoce Izrael? Meni osebno je bil super (prvo potovanje izven Evrope). Se mi zdi kulturno dosti drugacen, a hkrati dosti zahoden. Jeruzalem je cudovit in poln zgodovine, imas cudovito naravo (hiking v puscavi, mrtvo morje...), zuranje v Tel Avivu, za bolj off the beaten track pa Zahodni breg. Sama v slednjega nisem sla, ker sem bila z izraelskim frendom in njim ni za hodit tja :)
Plus, glede covida jim gre relativno super.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7538
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Jul. 2021 7:48

Aha hvala za predlog. Bomo videli, če se bomo kaj uskladili. Ja ena kolegica je zraven, ki sploh noče it nikamor, kjer je bolj turistično. Drugače kolikor vem cene so ful visoke v Izraelu, v ostalih državah, kot Jordanija, Maroko pa nižje kot pri nas..? :gruebel:

Mi je kar fajn it v eno državo z nizkimi cenami :D , v bistvu mi ne gre toliko za potovanja ali specifične destinacij. Samo nekam bi šla in ta kolegica in kolega sta mi fajn druzba in tudi bolj izkušena s potovanji.. Bolj mi je fora, da grem nekam z njima, ker že več let o tem govorimo, ko sem bila še študentka in nikamor na koncu nisem še šla z njima, ne v Afriko, ne po Aziji, ne v Indonezijo, ne v Iran Oz. po bližnjem vzhodu, tako da bi bilo fajn končno it, kamorkoli (kjer ni preveč nevarno)..

Ja, so jih obglavili, ko sta lezli po nekih hribih? Samo se mi zdi, da na splošno ljudem se sliši bolj ok ali turistično Maroko, večkrat slišiš, da grejo ljudje v Maroko kot Jordanijo mogoče?
Drugače kolegici se zdaj malo mudi, ker se potem za nekaj časa seli ravno v eno od teh muslimanskih držav..
Danes sem si šla naredit pasaport, da mi ga pošljejo ta ponedeljek. Včeraj so bile pa zaprte upravne enote.. Bom vidla kaj se bo dalo ven naredit. Cene imam možnost b z eno drugo kolegico/kolegicami v avgustu, ta je pa bolj za turistične vatjante..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7538
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Jul. 2021 8:18

No zdaj ena nam je že pobegnila na bližnji vzhod k fantu, tako da mi je zdaj en kolega začel predlagati bolj Eu države, Makedonijo in Španijo je omenjal, oz sta med drugim na tapeti.. zdaj bi bilo treba pogledat, katere regije so v Španiji zelene, jaz v Kataloniji sem bila že, bi me vleklo bolj po kakšnem S Španije, Baskija ali kaj takšnega..
Za Izrael pa nisem utegnila se še nič pogovarjati, bom predlagala, kako je s tem. Čeprav zdaj s temi čudnimi razmerami, je mogoče res bolje kam bližje iti.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 10. Jul. 2021 10:33

Če sem iskren, se jaz v muslimanskih državah počutim najbolj varnega, in če bi mi dal na izbiro nek Tajikistan 1 mesec, ali 1 mesec Francije in velikih mesc iz principa varnosti, izberem Tajikistan all day baby.

Vem da so izkušnje žensk drugačne od moških, in vem da se vam dogajajo bolj čudne stvari, sem pa še vedno mnenja, da je muslimanska država bolj varna od velikih mest.

Izrael zveni kul, sam kaj če se mami spomni da tja Hamas meče bombe.

Spokajte nekam, ste odrasle osebe, noben foter ne mami vas nima pravice omejevati, lahko pove svoje mnenje, sam na koncu vi sami odločate.

Svet je včasih nevaren, je pa manj nevaren kakor da ne greš v njega, si ne ustvariš lastne slike in lastnega mnenja, ker alternativa je da se začneš bati, postaneš len, daješ drugim pravico da se odločajo namesto tebe in te strašijo.

Raje umrem v enemu jarku sredi ničesar, kokr da postanem tak k teta Dragica. Karikiram, samo mislim resno.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]