Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 08. Feb. 2020 14:33

Jaz bi vzela kaj za razvrščanje oblik, iz lesa. Recimo lesene kocke različnih oblik, razne vstavljanke. Pogledaš priporočilo na škatli, da je +12m.
The world is as you are.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 08. Feb. 2020 15:09

Hayley, ti samo pojdi v otroško trgovino in boš videla koliko izbire je :) Tudi jaz bi bila najbolj vesela kakšne "miselne igrače" kot je predlagala Emanuela. Pa tudi, če ne bo prišla v poštev še isti dan, bo pa vsekakor v prihodnje :top:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Feb. 2020 11:19

Aha, hvala za predloge. :) .. ja, da je v trgovini dosti izbire sem pa vidla že ko sem za krst kupovala, samo takrat še dosti stvari ni prišlo v poštev. :)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 01. Mar. 2020 19:53

mmm napisal/-a:
Led Zeppelin napisal/-a:Jaz sem opravil vojaški rok, in sem potem delal v poklicni vojski.


Respect :tach:

Sicer sem mislil, da si mojih let, pa si očitno še malo starejši, naša generacija naborništva ni več imela.

Kaj pa vem? :roll: Če prav razumem se s ponovno uvedbo naborništva flika luknjo, ki je nastala z našo profesionalno vojsko, saj je le-ta bolj slabo pripravljena in/ali premalo številčna. Javni sektor in plačni sistem tam, ki je očitno dober samo za zdravnike, je verjento eden od razlogov, zakaj se nam profesionalna vojska ne obnese :roll:

Ne bom se povsem opredelil, če je naborništvo potrebno ali ne. Sicer pa bomo tudi v praksi, če prav razumem, najprej probali s "prostovoljnim naborništvom", če pa še vedno ne bo kandidatov, pa se bo šlo naprej proti naborništvu v pravem smislu te besede. Bomo videli.

Ostanimo pri tej temi, saj je zanimiva.


vojaški rok lahko vsak opravlja prostovoljno, ki je star med 18 in 27, mislim da je min. 3 mesece z možnostjo podaljšanja še za 3, pa še plačano je. LZ mislim da ga je šel delat prostovoljno.

glede naborništva pa kolikor sem pobrskal po netu, je bilo ukinjeno leta 2003.

drugače pa mislim da najboljše bi bilo, če bi namesto tega posodobili šolski sistem, ker pri 18ih je za (pre)vzgojo že malo pozno. boljši bi bil šolski sistem, ki bi namesto podjebavanja šolarjev in dijakov z nekoristnimi piflarijami spodbujal produktivnost, inovativnost, da bi se otrok že zgodaj spoznal s tem kako svet deluje, kakšne so možnosti in kje bi se našel. ne pa, da pa po 9 letih osnovne, 4ih letih srednje in mnogi še po študiju ne vejo, kaj bi sami s sabo.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Mar. 2020 19:01

A kdo ve, kako se bo to sploh preverjalo, da ne smeš zapuščati ali menjevati občine bivanja od zdaj naprej?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 29. Mar. 2020 19:42

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Mar. 2020 19:52

Ja js sem slučajno prebrala na netu, ko sem hotela pogledati, koliko je okuženih po občinah.. Ja ne vem, a bodo ceste zaprte ali kaj.. jaz sem se imela namen vrniti do konca pandemije v svoje stalno bivališče, ampak šele konec naslednjega tedna.. (ker itak delam od doma in ne rabim hodit v službo..) Ne vem, koliko bo to strogo, registrsko imam itak našo, moji doma so ful v izi, da itak, da me bodo spustili nazaj, če rečem, da grem domov/ k staršem.. ma ja, bom še vidla kaj bom, če se odpravim kaj prej, če se bo sploh dalo, če ne bom pa očitno tukaj ostala..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 29. Mar. 2020 20:06

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Mar. 2020 20:13

Ja sej jaz sem ravno na tej strani prvič izvedela o vsem tem.
V bistvu rabim it samo do stalnega, ne rabim potem več hodit v Lj, ker delam od doma in sem imela namen ostat pri mojih kakšna dva tedna.. Ja meni isto govorijo doma, da itak cest ne bodo zaprli in tega ne morejo pregledovat in kao ne rabim skrbet.. in je objavljeno/ uvedeno samo zaradi ljudi, ki so se na polno družili in hodili v druge občine na izlete med vikendom..
Kaj vem, mogoče se bom preventivno odpravila že jutri, namesto v petek, če bo do takrat na kakršenkoli način še bolj poostren nadzor..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 30. Mar. 2020 6:21

Policijske/vojaske check pointe boste dobili na cestah. Welcome to the third world :twisted:
Jaz sem zadnjic na kilometru in pol morala razlagat, da grem k zdravniku 3x. Na normaln dan je samo en check post...
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Mar. 2020 6:37

Mene, ce ustavijo, bom rekla, da grem pomagat domov starsem, ki so starejsi in da bom tam ostala, ce bom v situaciji, da bom mogla kaj razlagat.. mislim, da naj bi to bilo dovoljeno, kolikor sem brala..

Saj drugace se mi zdi to v redu, raje vec nadzora, kot manj, da se prepreci sirjenje, sploh, ce so med nami res taki ljudje, ki nic ne upostevajo.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 30. Mar. 2020 7:07

Upam, da bodo kljub strozjim pravilom cloveski in bo to res bolj ukrep za zajezitev nenujnih poti...
the Queen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 103
Na forumu od: 12. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a the Queen » 28. Apr. 2020 19:04

Dovolj je s tole karanteno.
lara.mami
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 28. 5. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a lara.mami » 28. Maj. 2020 7:37

Na FB sem vidla, da bo izsla nova knjiga, ki bo zelo vroca. Ali ve kdo kaj vec o tem?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 28. Maj. 2020 17:33

? kaksna knjiga?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov