Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Dec. 2019 23:31

Hayley koliko si ti stara?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Dec. 2019 0:56

Am zakaj pa zdaj na enkrat to vprasanje? :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 15. Dec. 2019 9:14

Tako je zanima, ker na podlagi napisanega ne bi mogla oceniti :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Dec. 2019 9:47

Moj cosmo alter ego je 16 :wink: :lach:

(verjetno/ sigurno izpadem tle gor bolj otročje, manj zrelo kot v resnici.. ma se mi hkrati ta forum ne zdi neka resna zadeva, da bi bilo pomembno, kako izpadem, je lih za sprostitev..)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 15. Dec. 2019 12:59

Ce se ne motim, bo hayley kmalu 27.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 03. Jan. 2020 20:23

hayley napisal/-a:Ahaa zdej mi pa ni jasno ali imas tisto s sivim/hladnim podtonom rjave, ki se potem potemni in so v otrostvu bolj psenicne barve.. samo js ce mi nekdo rece temno rjava imam vedno asociacijo na tisti topel rjav odtenek, kot lepa afna, po navadi tak odtenek imajo vse od majhnega, se ne temni..

Js bi itak sla k frizerju ja, mogoce bi tudi samo preliv poskusla za zacetek.. Js po mojem bi si tudi naredila nek bolj hladnejsi odtenek rjave ali bolj rjavo crno, verjetno kaj prevec toplega mi ne bi pasalo..


Ne, nisem imela pšeničnih v otroštvu... Nekaj odtenkov svetlejšo rjavo kot kasneje z odraščanjem. Brat in sestra npr. sta bila blond otroka, zdaj sta svetlo rjava. Glede las imam očetove gene.
Hladno temna, moja naravna barva na dnevni svetlobi (preden sem šla na črno)
Slika


Verjetno bi bil preliv boljša izbira za začetek, ker se bo le hitreje spralo na svetlejše, če ti slučajno ne bo preveč všeč. Bolj hladen ton je res bolj primeren, če imaš hladno polt (jo imam tudi jaz).
So se pa kolegice večkrat pritoževale, da jim je rjava prijela temneje kot so želele in so bile skoraj črne - preden se je malo spralo.
Konec koncev pa je treba probat, če si že sedaj bolj rjava, ti niti ne bo drastična razlika... :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Jan. 2020 8:50

Aha, jaa, drugače se mi niti ne mudi preveč, enkrat bi provala si pobarvat, ma ne vem še kdaj. Js tudi nisem imela prav pšenične, verjetno temno pšenično poleti, ko mi jih je sonce posvetlilo, ko sem bila otrok. Je pa imela moja mama, ko je bila mlajša skoraj vse možne barve, od svetlo blond, rdečerjave, črne.. in ima isti ton kože in barvo oči kot jaz.. čeprav ko je imela črno je že nosila kratke lase in pol ne moreš toliko primerjat kot na dolge lase..
Js na slikah se mi zdi da je ful odvisno pod kakšno svetlobo sem, če sem na kakšni sliki ful v senci in da imam še v figi lase, da je videt bolj zgornji del, mi tudi izgledajo zelo temni..

Nekaj takega imam naravno, Barbara Palvin na sliki, uni svetlejši pramen/ del odspodaj ima najbrž tudi ona pobarvano..

Slika
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 07. Jan. 2020 21:38

Aja, sem mislila, da si svetlejša. Potem pa res ne bo neke velike razlike, če se odločiš za temnejpi odtenek. :)

Črna je v bistvu malo zoprna izbira iz vidika, da se jo potem težje znebiš.
Sem pa med nosečnostjo dobila par sivih in se bom v končni fazi itak mogla barvat, tudi, če bi si pustila svoje naravne. (Med nosečnostjo sem si jih sicer probala prekrivat samo s črnim kamuflažnim sprejem za narastek, brez barvanja.)

Mi je pa na drugih lepa tudi svetlo rjava z malce svetlih (balayage), samo mi ni vredno uničevanja las z blanžem, ne bom niti probavala.

Ah. :D
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 15. Jan. 2020 0:04

emanuela napisal/-a:đ
-dobimo veliko klicev za prodajo hiše, a je med njimi veliko firbcev in veliko takih, ki bi imeli skoraj zastonj. Če bi bila tale hiša bližje civilizaciji :D bi takoj izbrisala oglas za prodajo in šla sama tja.

.



Veliko sreče pri prodaji.

Stvari ki sem se jih naučil v zadnjih emsecih odkar je hiša na trgu.

95% ljudi nima denarja, večina samo razmišlja, malo hodi okoli in voha.
Sploh hiše v okolici večjih mest so živi Texas kar se tiče določanja cene, stanovanje je 3x lažje in hitreje prodati.

Ljudje so blazno nevzgojeni in nesramni kmetavzi, folk pride pogledati hišo in je tko, to je slabo pa tist je slabo, pa to manjka tvoji hiši...daj STFU, daj ponudbo ali pa spizdi. Fu*k off, res pri parih sem še nekako obrazlagal, ja hiša nima vrta, če bi bil vrt bi bla pa cena 100k, tega pa ti nimaš klošar.

Glede prodaje mam pa sam nasvet da se men za oglede ko ti je, kdor bo hotel bo že prišel, pa nič odgovarjanja glede cene, pridi, poglej, daj ponudbo pa vidimo, to je to.

Res, prodaja hiše je ena izmed najbolj glupih stvari kar sem jih kdaj delal, imel sem 50 ogledov, pa lahko rečem za 2 da sta imela denar.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 15. Jan. 2020 7:38

Ma isto je z kupovanjem stanovanja v manjših krajih. Preden sva se odločila za to, sva gledala se v 3 manjših krajih v okolici stanovanja (pod 2k prebivalcev).
Prodajalci so nas klicarili nazaj, da če sva se zainteresirana, očitno sva kljub ful ogledom edina izgledala kot resna kupca in ne ogledovalca.
Se mi pa zdi, da je tudi pri tem ful važna kemija. Če se s prodajalcem/kupcem dobro ujameš ti par k EUR ne dela velike razlike pri nakupu. Torej bo kupec pripravljen dat malo več, prodajalec pa dobit malo manj, če se vzpostavi neko zaupanje/kul odnos. Predvsem če greš mimo agencije, ko je veliko stvari na zaupanje (sploh če kupuješ/prodajaš svojo prvo nepremičnino).
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 15. Jan. 2020 11:09

Tukaj se strinjam, sam ko sem vedno pri ogledih, me zanima kaj človek hoče, česa se boji in če se vidi tu.

Jaz nisem nobenega klical, ker je moje mnenje da če hoče nekdo kupiti nepremičnino, bo poklical in dal ponudbo. Me ne zanima če je 20% pod mojo ceno, če boš hotel pogovor boš k temu nekaj prispeval.

Sovražim tisto, ja pa je bla taka hiša 2 leti nazaj tm pa tm pa se je prodala za tak denar, pa gledam uno hišo tm gor v hribih pa je sam 10 minut več, pa vem da je ta kopalnica stala tok pa tok ker sem bil gradbinec. Zdaj sam rečem, hiša je taka k je, jaz jo cenim za toliko, in ti povej za koliko jo ti, če imaš pa boljšo opcijo ti pa želim veliko sreče.

Jaz sem imel včeraj drugo pogajanje v zadnjih mesecih, sva se prvih 45 minut bolj kot ne samo nadirala, spodkopavala drugemu ponudbo, pljuvala po drugih opcijah, moj agent je šel kar ven. Potem sem rekel da greva malo ven se pohladit, šla na eno pijačo, kjer sem mu pač povedal svoje omejitve, vprašal sem ga malo o njemu in življenju, in nekako sva po uri bolj osebnega pristopa šla z željo da doseževa dogovor. Če bo šel čez, super, če ne, je pač že tako namenjeno. Grem pa v menjavo stanovanje plus denar, in je tukaj dve evaluaciji in je pač bolj kompleksno kot samo denar.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Feb. 2020 8:18

Kaksni predlogi kaj kupiti otroku za 1 leto? :)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 04. Feb. 2020 8:31

V kakšnem cenovnem rangu?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Feb. 2020 10:09

Am.. bolj do 20e oz če bomo slučajno kaj vzeli skupaj z enim parom, potem več.. Ma ja sej najboljše, da samo v eno otroško trgovino grem in nekaj vzamem..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 08. Feb. 2020 14:30

Kaj pa ce kar starse vprasas, kaj rabijo? Itak pri tako malem bolj za njih kupujes kot za otroka.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov