Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 20. Apr. 2019 17:32

Olivno se dokaj spodobno da dobit, tako da imam to za solate. Vcasih tudi gorcicno olje, ampak ima precej mocan okus. Za cvrtje pa sojino olje, baje precej nezdravo :) Drugace se dosti uporablja ghee, precisceno maslo, ampak jaz ga ne uporabljam.
Pa za solate si kak liter bucnega olja od doma ponavadi prinesem.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 21. Apr. 2019 12:33

uff bučno ja :hearts:

Ampak načeloma samo za na solate/vanilijev sladoled.
Neki najboljšega na svetu mi je zelena solata + feta + bučno.

Ostalo še vedno zmaga olivno, ker ma bolj nevtralen okus in ga daš lahko res v vse (od čokoladnih sladic a la browniji dalje). Sem pa skoraj jokala ko sem videla, da je v nekaterih krajih navada, da se npr pomfri in podobno cvre v olivnem. Nekje je treba povlečt mejo :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 21. Apr. 2019 13:04

Meni je bučno olje najboljše, ne vem kako sem včasih lahko jedla solato z navadnim oljem.
Olivno mi pa ni, ga praktično ne uporabljam. Sem probala par stvari pa me nekaj pri okusu moti.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Apr. 2019 9:42

Meni bolj ku povleče na grenko in bolj kot je ekstra deviško, boljše mi je. Sicer pa za na solate ni tako zelo pomembno kakšno olje je, kot za ostalo hrano. Najbolj mi paše olivno na morske jedi, tržaško omako, za pokapljat na koncu po vrhu, ne da se peče v njem..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Apr. 2019 10:23

Hej a ma kdo izkušnje z prečkanjem srb-hr meje med prazniki? Kako dolgo se lahko čaka (če prečkaš z avtom, EU državljani)? Se poskušam psihično pripraviti ker sem živec v gužvi :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 29. Apr. 2019 15:29

Cekiraj live obvestila :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Apr. 2019 15:36

A obstaja kej a la razmere na cestah samo da za Evropo? Ali gugl meps?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 30. Apr. 2019 4:08

Pomoje najboljse da guglas tocen mejni prehod na katerega nameravate in pogledas, ce so kaksne informacije v zivo zanj. Bi moralo skoraj sigurno kaj bit. Ce ne pa guglas 'cestne razmere' za doloceno pokrajino ali pa cesto.

Ali pa teletext :D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Jun. 2019 17:41

Vprasanje glede porok.. koliko date ponavadi denarja za poroko, ce date denar namesto darila?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 27. Jun. 2019 18:34

50-100€, jaz mislim da je dat 50€ in majhno pozornost za nekoga v nasih letih cisto ok. Ponavadi itak druzina pritakne kaj vec.

Sicer pa nisem nek ekspert.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 28. Jun. 2019 7:31

Kolikor si lahko privoscis :) Mislim, da je 50-100 evrov res primerna vsota. Vec, ce je tvoj +1 povabljen, se vec, ce ste cela druzina. Nekje sem brala, da se spodobi toliko, da se tvoja hrana na poroki pokrije (kar seveda ne ves, koliko je, ampak ajd, priblizno).
Midva sva avgusta povabljena na poroko v Veliko Britanijo in bova nesla nekaj bolj v spodnji vrednosti, glede na to, da bom celo premozenje zdevala, da prideva do tja :rolleyes:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Jun. 2019 8:58

Tnx za odgovore. :) Bom sla sama. Ena kolegica mi je pa rekla se manjso vsoto (kao za mlade) od tega kar je tukaj napisano. Ma bom vidla nekaj tam okrog bom. (Je pa se krst isti dan, ma ne vem, lahko bom posebi dala darilo, ne denarja za krst, bom se vidla).
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 28. Jun. 2019 9:35

Jap, midva dava cca 150 - 200 eur odkar oba delava. Moraš kar računati da ene 50 EUR imata ženin in nevesta stroškov z eno osebo, če si povabljena na celotno ohcet :) .
Dokler si pa študent pa ajde, lahko sicer tudi manj verjetno ampak se mi je zdelo 50 nekako sprejemljivo.
Saj če greš zvečer na pijačko tudi ni nikdar manj ko 20eur :).

Se mi pa tbh zdi butasto dajat denar za nove obleke če si povabljen ko svat. Pa je v Sloveniji nazalost to kar norma. Sodelavka se je pizdila da gre na 2 poroki letos in ne ve kje bo dobila dvoje nove čevlje pravih barv. Wth.

A vi tudi nabavite vse novo za poroke in večje praznike?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Jun. 2019 9:49

Js ne bom nabavljala nic. Eno oblekco bom imela, ki jo ze imam v omari in je enobarvna..
Glede cevljev/ petk pa dejansko ne vem ce sploh imam kaksne. Nosim vedno samo nizke sandale ali superge poleti. Imam samo ene crne odprte petke s tanko petko, ki sem ji kupila ze veliko casa nazaj in bom preverila, ce so primerni/ok za k tisti oblekci, sicer bom pa morala v nabavo kaksnih novih, ker nimam nic.. (pa se crna barva petk za poleti mi ni najbolj vsec in se mi zdi, da na zive barve oblek ne pase toliko..)


Se eno vpr; kaj kupite za krst, za koliko denarja darilo?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 28. Jun. 2019 11:58

Ja, absolutno si kupim novo obleko za vsako poroko :mrgreen:
Ampak ne grem na veliko porok, tako da ni panike. In na bangladeskih porokah se nosijo drugacne stvari kot na "zahodnih" tako da ze za to rabim razlicne outfite.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov