Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Avg. 2018 19:34

Meni se tudi zdi čisto najbolj normalno, da v času samskosti seksaš, če nekomu tako paše. Najbolje se je ravnat po svojem občutku, se ne silit v nekaj, če ti v resnici ni do tega in po drugi strani ne potlačiti želje po spolnosti, če si je želiš (v času samskosti..) Jebeš mnenja ostalega folka.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 04. Avg. 2018 20:02

Ma ja, ker vse je danes slutshaming in vse je treba obrnit na temo ''free the nipple'' in podobne ženske pogruntavščine, ker biti oh in sploh liberalen je danes full in. :P

Jaz tu ne delam razlike med ženskami in moškimi in sem mnenja, da gre za ego boost pri obeh spolih, seveda delno tudi užitek (pri nekaterih prevlada eno, pri nekaterih drugo).

Pa nikjer nisem pisala, da je to obsojanja vredno ali nenormalno, ker mi res dol visi, kaj drugi počnejo, kljub vsemu pa moje mnenje ostaja nespremenjeno, ker je nastalo na podlagi izkušenj, torej profila moških, ki so pričakovali od mene takšno razmerje in bili grozno užaljeni, ko sem povedala, da mi ni do tega.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 05. Avg. 2018 1:14

Malo se kontriras. Pravis da ti je vseeno in da ti dol visi, v istem hipu pa da imas 'svoje mnenje' o tem in ga jasno pises na javni forum.

Se strinjam, 100 ljudi 100 cudi. Enim je res ego boost, ni pa to norma. Ce tebi nikoli ni do casual seksa se ne pomeni, da ga drugi ne morejo imeti zgolj iz uzitka in zabave (brez da se jih takoj obsodi na svoh ego, kompenzacijo kaksne pomanjkljivosti ali kaj tretjega.. aja ups, dol nam visi ;) zakaj potem sploh pisat take stvari? ).

Sori, ponavljajoce se pisanje po forumu kako oh in sploh ogromno tipov hoce bit z mano/ mi pise / me prosi / me hoce spravit v posteljo (ampak seveda 9999 od 10000 tipov se s palco ne bi taknila , ker pac ew :) ) je tudi svojevrstno egoboostanje. Pa ti tega nihce ne mece pod nos.

Sem za free niple na plazi, sovrazim imet crte od kopalk. V vecini ostalih situacij pa nocem videt ne zenskih, ne moskih.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 05. Avg. 2018 4:31

Slika
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 05. Avg. 2018 9:15

saarijarvi napisal/-a:Malo se kontriras. Pravis da ti je vseeno in da ti dol visi, v istem hipu pa da imas 'svoje mnenje' o tem in ga jasno pises na javni forum.


Eno je, da imaš o eni stvari mnenje, drugo pa, da se s te obremenjuješ in npr. aktivno prepričuješ ljudi, da ni kul kar počnejo. In če napišeš neko mnenje na forum, ki ga bere morda 10 ljudi, ga pač napišeš mimogrede, ne pa ker ne bi mogel zvečer spati zaradi dejstva, da ima nekdo fuck buddyja.

saarijarvi napisal/-a:Se strinjam, 100 ljudi 100 cudi. Enim je res ego boost, ni pa to norma. Ce tebi nikoli ni do casual seksa se ne pomeni, da ga drugi ne morejo imeti zgolj iz uzitka in zabave (brez da se jih takoj obsodi na svoh ego, kompenzacijo kaksne pomanjkljivosti ali kaj tretjega.. aja ups, dol nam visi ;) zakaj potem sploh pisat take stvari? ).


Mah saj kaj pa je druga užitek in zabava kot ego boost? To je vse eno in isto, samo da ima v tvojih očeh ego boost grd prizvok AMPAK something such as praise, success, etc, that makes one feel better about oneself or raises one's morale = ego boost
Ampak glej ga zlomka, a si ne želimo užitka in zabave ravno zato, da se boljš počutimo in smo bolj samozavestni? V resnici vse stvari, ki jih delamo za užitek, počnemo za ego boost. Grda resnica.

saarijarvi napisal/-a:Sori, ponavljajoce se pisanje po forumu kako oh in sploh ogromno tipov hoce bit z mano/ mi pise / me prosi / me hoce spravit v posteljo (ampak seveda 9999 od 10000 tipov se s palco ne bi taknila , ker pac ew :) ) je tudi svojevrstno egoboostanje. Pa ti tega nihce ne mece pod nos.


Tipično pisanje ljudi, ki hočejo izpasti odprti za vse in z eno besedo ''kul'' in se ujamejo na lastnih besedah oz. z drugimi besedami: začne obsojati ob prvi priložnosti in metati stvari pod nos pa človeka sploh ne poznajo. To je zame ozkogledno. Od kje teb predvidevanja, da se teh tipov s palco taknila ne bi? Gre za očitno namigovanje na vzvišenost. In ja, ker mormo bit danes vsi tko odprti, smo ženske avtomatsko s strani drugih žensk označene za zvišene in samovšečne, če nam ni do casual sexa. Ker pač nisi kul, če ga ne prakticiraš, to je naša pravica, ane, dejmo pokazat, da me tudi lahko, če lahko moški. Amber Rose FTW al neki.
Aa pa malo si kontriraš s tem ''ti tega nihče ne meče pod nos'', ker pač mi mečeš pod nos ravno ti. Ups.

saarijarvi napisal/-a:Sem za free niple na plazi, sovrazim imet crte od kopalk. V vecini ostalih situacij pa nocem videt ne zenskih, ne moskih.


Point ''free the nipple'' sploh ni kazati niple na plaži. :lol: gre predvsem za tisto, kar tebi očitno ni všeč - kazanje niplov vedno in povsod. (poudarek na ženskih, kao equality, empowerement - Khm, kampanja novodobnih feministk, ki se imajo za nekaj več od moških (moški = evil alneki). Equality prve klase.)
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 05. Avg. 2018 9:39

Ni fora v tem, da bi morale zenske kazat niple vsepovsod, ampak da se neha do amena seksualizirat en cist obicajn del zenskega telesa oziroma zensko telo na splosno.
Lol, ze moj drugi feministicni rant danes* pa se tri ni ura. I'm on fire.






*In zadnji. Mnenja itak nikol noben ne bo spremenil.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Avg. 2018 9:51

Js ne vidim nobene povezave med užitkom, zabavo in ego boostom. Lol, a js potemtakem jem čokolado zato, da si ego boostam? :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 05. Avg. 2018 10:00

Gre se predvsem za to, da so moški lahko topless na javnih mestih, na ženske pa se kaže (pogosto) s prstom, tko da ja, ne bi rekla, da sem udarila mimo z besedo ''vedno in povsod''.
Še vedno to lahko počneš, če ti sede, noben te ne bo zaprl v zapor, tko da moje mnenje bo vedno, da se dejmo ukvarjat z bolj pomembnimi stvarmi, kot pa je ta, da te bosta stara mama in stari ata grdo v trgovini pogledala, če boš kot ženska topless. Pa pozabljamo na to, da tisti najbolj konzervativni tudi niso ravno happy, če se moški napol nagi sprehajajo, tko da kakorkol pogledam je ta kampanja zame eno velko pretiravanje in tiščanje glave v pesek pred resnimi problemi.

Sej zdej samo še čakam, da bo kdo napisal, da sem v resnici ziher tip, ki sovraži ženske, ker nobene ne more dobit, ker ni šans, da kot ženska zavračam novodobne feministične kampanje. Pač zame to sploh ni feminizem, ampak iskanje pozornosti, ker pač iskreno - ženske v zahodnem svetu že dostikrat izkoriščajo svoj status ženske (#metoo :roll: )

Hayley, zakaj potem ne ješ rdeče pese (primer), ko si ''lačna''? Ni tok fajn ane? Ne daje tistega občutka zadovoljstva?
Kakorkoli, vse te stvari, ki nam dajejo zadovoljstvo/srečo/skrbijo za naše boljše počutje, imajo nekaj skupnega: dopamin. in ja, cuker ni tko nedolžna zadeva, kot se nam zdi. :)
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Avg. 2018 10:06

Vse kar sprošča dopamin je po tvojem mnenju ego boostanje? Jaz ne vidim smisla v teh trditvah. Za moje pojme se ego boostanje navezuje samo na primerjanje sebe z okolico in to, da se želiš dokazati okolici, da počneš nekaj, kar ne bi počel, če bi živel na samotnem otoku in se ne bi imel pred kom dokazovati.. in ne na tisto, kar počneš za svoje notranje zadovoljstvo.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 05. Avg. 2018 10:09

_patchouli_ napisal/-a:Mnenja itak nikol noben ne bo spremenil.


:wink:
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 05. Avg. 2018 10:25

Hayley, objaviš sliko na Instagram (plaža na Havajih, popolno telo), dobiš 100.000 lajkov, ok, dokazal si svojim sledilcem, da si lep, imaš popoln life (kao). Zakaj si jo objavil? Ker se hočeš počutit fajn = imaš potrebo po dopaminu, ker se boš fajn počutil/a (kar ni obsojanja vredno, ker tako smo ljudje ''sprogramirani''.)

Poješ čokolado - ja, nisi se s tem dokazala drugim, da si fajn, se pa vseeno v tistem trenutku počutiš fajn in te bk za cel svet vsaj za minuto (ja, mogoče res ne za par ur)

Kar hočem pvoedat: končni efekt je isti - hočeš se dober počutit (zadovoljit hočeš v prvi vrsti sebe, sploh nima veze, kako to dosežeš - ali z orgazmom/ heroinom/čokolado/objavo slikce/one night standom).

Je pa jasno, da pri določenih stvareh dopamin bolj naraste kot pri drugih (uživanje heroina in čokolade ne moreš striktno primerjat, ker so ravni dopamina, ki se sproščajo neprimerljive, hočem samo povedat, da vse to deluje po istem principu).

Življenje je pač ena tekma za dopamin, samo da ga lovimo na razične načine in nekomu zadostuje že košček čokolade, nekomu pa šus v žilo. Mala ekstremna primera, ampak pač ni treba vsega tko dobesedno jemat s to besedno zvezo ''ego boost''.

(Res je, patchouli)
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Avg. 2018 10:30

Kakor jaz vem se izraz ego boostanje uporablja samo za prvi primer. Z ostalimi zadevami res ne vidim povezave in še nisem slišala, da bi se v ostalih primerih uporabljalo ta izraz.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 05. Avg. 2018 10:52

Saj to niti ni bistveno oz. ni bil moj point. Gre se v končni fazi za to, da se fajn počutimo, da dosežemo tist občutek ''kul sem''. In načinov, kako to dosežeš je malo morje (tisto kar sem prej naštevala je samo par primerov). Nekdo ima potrebo po tem, da se dokazuje drugim (Instagram slikce npr.), nekdo ne, samo tista potreba, da se dokažeš drugim je v končni fazi samo potreba po dopaminu. Zato sem sploh primerjala te stvari, za katere ti trdiš, da nimajo nič skupnega - no zame imajo, ravno zaradi tega, ker jih počnemo z enim samim ciljem.

Ego boost je zame VSE, kar povzroči, da se počutimo fajn, bolj samozavestni, skratka ko narastejo hormoni sreče (tisto kako posameznik pride do tega, se pa deli v različne kategorije, za katere ti praviš, da nimajo povezave - torej npr. čokolada in objavljanje slik na IG).

In tako kot je lahko eni ženski/moškemu njen/njegov fuck buddy ego boost, na drugega to ne bo imelo učinka, ampak bo rabil it npr. v fitnes, da bo prišlo do istega učinka.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 05. Avg. 2018 10:53

OT. a je katera kdaj vzela jutranjo tabletko? mnenja? kako ste se počutile?
js sn brala neke študije, in ene trdijo, da je 97% učinkovita, eni da 85%... zmedena :D pa še slišala za primere, da so ene zanosile kljub jutranji. im scared lol :D
stvar s katero se mi res ne da ubadat, je kak splav. res. kr slabo mi postane, in sploh ne vem kak naj se soočim s tem strahom (nisem bila neodgovorna, kondom je počil).
pa res bi rabla par tolažilnih besed lol:D prosim
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 05. Avg. 2018 10:59

Vzela enkrat, nobenih problemov. Ni vredno sploh živcev zaradi tega, ker je zanesljivo.

Drugo bi bilo, če ženska to jemlje konstantno kot metodo kontracepcije.

Ugl. chill. :P
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov