Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 02. Mar. 2023 20:15

mayaeb, ne zdi se mi na nivoju, da si neki zmišljuješ da od staršev dobivam oz. ne dobivam denarja. Ne vem od kod tebi to. Če sva si kdaj pisala, najboljše, da pokažeš še ZS-je, kjer sva si to pisala. Tako da ti ne bom zdaj očital, da karkoli jemlješ iz konteksta, ker samo vprašanje časa je, kdaj bo mayaeb začela tukaj še moje ZS-je objavljat :roll:
In pol meni ženske tukaj očitajo, da nisem diskreten :roll: :mad: :evil: A mi ni ravno mayaeb tega najbolj očitala :/

Nimam občutka, da me hrana zunaj stane veliko napram hrani doma. Našel sem nekaj v redu restavracij, kjer dobim relativno ugodno hrano, ki si je doma zlepa ne bi uspel narediti tako dobre, okusne in pestre... zlasti če živiš sam je dobro vprašanje ali (ne) kuhati

Glede žensk za denar je tudi vprašanje. Ali v enem letu seksati občasno z 10 različnimi, ali pa eni stalni redno kupovati drage obleke. Življenje je relativno. Dejansko tile stroški so moja šibka točka, saj ženski, ki zgleda dobro in je prijazna... bi bil pripravljen plačat za seks ali pa kaj kupiti, da dobim njeno naklonjenost :roll: Pa ležeče ni must - večja verjetnost, da karkoli dobi od mene je že, če je samo ženska in mi (malo) pihne na dušo.

Ampak hočem povedati, da... tudi ženska doma lahko stane.

Glede družine. Hvala za skrb. Še vedno pa sem finančno samostojen. Bi pa z veseljem imel žensko, ki bi meni kaj plačevala, ker bi si ona želela moje naklonjenosti.

Če pa imam še kakšne hobije razen žensk, je pa to tudi nekaj normalnega. Hobiji ponavadi kaj stanejo. Nisem šel na faks za to, da bom revež, ampak za to, da bom zaslužil dovolj za lagodno življenje.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 02. Mar. 2023 20:24

mayaeb, ne zdi se mi na nivoju, da si neki zmišljuješ da od staršev dobivam oz. ne dobivam denarja. Ne vem od kod tebi to. Če sva si kdaj pisala, najboljše, da pokažeš še ZS-je, kjer sva si to pisala. Tako da ti ne bom zdaj očital, da karkoli jemlješ iz konteksta, ker samo vprašanje časa je, kdaj bo mayaeb začela tukaj še moje ZS-je objavljat :roll:
In pol meni ženske tukaj očitajo, da nisem diskreten :roll: :mad: :evil: A mi ni ravno mayaeb tega najbolj očitala :/


S foruma.
Kdo na forumu objavlja kaj si je zasebno s kom pisal pa vsi vemo :)
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 02. Mar. 2023 20:26

Zdele recimo bi kaki punci rad kupil YSL Black Opium... če že gledam reklame. Pa reklamo zanj mi je pred kratkim naredila tudi ena, ki jo imam na Instagramu :P :)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 02. Mar. 2023 20:29

mayaeb napisal/-a:
mayaeb, ne zdi se mi na nivoju, da si neki zmišljuješ da od staršev dobivam oz. ne dobivam denarja. Ne vem od kod tebi to. Če sva si kdaj pisala, najboljše, da pokažeš še ZS-je, kjer sva si to pisala. Tako da ti ne bom zdaj očital, da karkoli jemlješ iz konteksta, ker samo vprašanje časa je, kdaj bo mayaeb začela tukaj še moje ZS-je objavljat :roll:
In pol meni ženske tukaj očitajo, da nisem diskreten :roll: :mad: :evil: A mi ni ravno mayaeb tega najbolj očitala :/


S foruma.
Kdo na forumu objavlja kaj si je zasebno s kom pisal pa vsi vemo :)

No zagotovo nisem napisal v kontekstu, v kakršnem ti interpretiraš... :rolleyes: Tudi ne spomnim se, da bi se s tabo kdaj o tem pogovarjal privat.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 02. Mar. 2023 20:51

No zagotovo nisem napisal v kontekstu, v kakršnem ti interpretiraš... :rolleyes: Tudi ne spomnim se, da bi se s tabo kdaj o tem pogovarjal privat.


Sem napisala s foruma in ne iz zasebnega sporočila :rolleyes:
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 02. Mar. 2023 20:53

Pa dobro, ne bova se zdele javno prepucavala. Kot vidiš, danes nisem kregljiv. Malo sem te izzval pred dnevi, nisem pa pričakoval tvoje reakcije, da me boš zaradi tega šla "secirat"
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 05. Mar. 2023 15:53

hayley napisal/-a:sem naročala brezkofeinski kapučin (ali limonado) in bil ful dober, sploh ni čutit razlike...

Mislim, da razlike v okusu ni. Jaz si tako razlagam (ne da se mi zdele odpret Google-a ali vprašat ChatGPT-ja :) ), da z nekim kemijskim postopkom kavo dekofeinizirajo, torej iz nje odstranijo kofein, zato je malenkost dražja v kafiču, pa verjetno je dražja tudi če jo kupiš. Kofein kot droga verjetno nima nekega okusa, snovi ki dajejo kavi okus, ostanejo. Zato potem tudi na brezkofeinski kavi piše, da vsebuje do 0,1% kofeina (ker pač že homeopatsko ne moreš v celoti odstranit primarne snovi, po mojem bi bil postopek, ki bi iz kave odstranil ves kofein, predrag).

Kar me moti edino je, da vseh kav ne dobiš brezkofeinskih. Kjer sem si nazadnje hotel kupiti kavo z okusom vanilije, tam take brezkofeinske niso imeli :? :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Mar. 2023 16:10

Je nekaj dražja, po 1,80 eur je bla, kamor smo me hodile.
Na začetku nosečnosti (dokler mi ni postalo slabo, potem mi ni več šlo) sem pa tudi prvič v lajfu pila brezalkoholno pivo, je isto enak okus kot pri navadnem pivu.

Sicer ne vem, meni te sladke packarije, ala okus vanilje, karamele, čokolade itak ne pašejo v kavo. :D
Čene pa pijem po pol skodelice na dan navadne kave, mislim, da tiste 4 tedne al koliko je bilo, ko nisme čisto nič kave pila mi je še dodatno vplivalo na zaprtost(lih zaradi tega me je potegnilo, da je malo pijem nazaj). Pa glede na to, da se mi zdi, da se velika večina še manj sekira glede hrane in pijač od mene, mi tud malo kave ne bo tolk škodilo.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 06. Mar. 2023 9:20

Ne vem, kaj se v Sloveniji priporoca, ampak kolikor vem, je 1 skodelica na dan cisto vredu, tako da brez slabe vesti :)

Moram malo pogret tole :D

Led Zeppelin napisal/-a:Mah dej, te kuhinje so v del neke slovenske folklore.

Folk se začne ukvarjati z kljukami, pa ne vem kakimi detajli....moj brat je dal okoli 7k za celotno zadevo.

Folk živi v neki fantaziji, da bo kuhinja neko uresničenje njihove fantazije srednjeg sloja, kjer bodo zjutraj vstali, skupaj zajtrkovali in se odpravili v njihove sanjska življenja.
Kuhinja mora biti praktična, mora imeti več površin, ker sam nabavljaš in nič ne vržeš stran, in ti na koncu zmankuje placa za osnovne stvari.

Moja idealna kuhinja bi bila, siva tla, vse iz rosfreja tako kot industrijske kuhinje, nič lesenega, nič estestskega...dobesedno, praktično, široko, izi za spucat.


Seveda, imej tako opremljeno, kot hoces. Ampak. Zame je estetika del funkcionalnosti bivalisca, ker mi je pomembno, kako se pocutim doma. Ce mi je prostor vsec, se pocutim bolje, simple. V teh open space konceptih, v katerih se sedaj gradi, kuhinjo gledas cel dan, tudi ko ne kuhas. Ce je komu tak industrijski izgled kul, super, meni pac daje "iscemo-studenta-za-strezbo-m/z-5.5€-na-uro" vibe, ki mi ni vsec.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Mar. 2023 9:30

Ja sej neki posebi sekiram se ne, bi bila pa še bolj zadovoljna, če ne bi čisto nič pila. Priporoča se do 2 skodelice na dan. Hkrati pa velja manj kot zaužiješ, bolje je. Sej mislim da neki da bi bilo posebej škodljivo ni znano, samo iz istega razloga, kot ne daš otrokom kave pit..


Jo pa kuham sama manj močno, ker vem, da kdaj pri mojih mama mi naredi premočno in potem njene ne morem pit ali pa sem prisiljena dat mleko notri, tudi če prvi del dneva ne pijem z mlekom.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 06. Mar. 2023 9:40

_patchouli_ napisal/-a:Ne vem, kaj se v Sloveniji priporoca, ampak kolikor vem, je 1 skodelica na dan cisto vredu, tako da brez slabe vesti :)


kava, alkohol in praktično vse ostalo v mejah normale je glede na dejanske študije popolnoma ok.
https://www.thecut.com/2013/08/rewritin ... nancy.html
srčno priporočam njeno knjigo, zenska je prečesala na stotine študij in povzela zaključke za "navadne smrtnike"

Ampak, kljub vsem dokazom, se nosečnost še kar obravnava kot bolezen, nosečnica kot "javni objekt" katerega se lahko sprašuje in mu soli pamet za VSE - od tega kaj je, pije, ima oblečeno, počne, in vsi veliko boljše vedo kaj in kako. in najhujše je, ko pol gledaš te reve kot hayley, cele zmešane ker jim tašča tumba v glavo eno, mati nekaj drugega, tip nekaj tretjega, ona pa hoče samo tisti čips, sendvič, šampanjec (vstavi poljubno hrano/pijačo). Dosti bolj ljudje upoštevajo neke vraže starih bab kot pa zdravo pamet.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Mar. 2023 9:55

Ja vsaka naj dela kot želi, (čeprav dejansko ob kakšni nevarni okužbi potem cela država plačuje za prizadete otroke).
V fb skupini in po kakšnih forumih so tudi ženske, ki jejo čisto vse od salam do vsega in talke, ki so zadnji cigaret šle pokadit, tik preden so se odpravile rodit..

Ampak hrana, ki je odsvetovana, kot so tatarski, surove mesnine, nepasterizirani siri, je jaz preprosto ne bi jedla, tudi enega kozarca alkoholne pijače ne... So z razlogom neke stvari odsvetovane.

'Tipa' pa poslušam, ker je zdravnik, pediater in ne kar en, ki i si nekaj po svoje izmišljeval.

In dejansko je treba biti previden tudi pri raznih okužbah, virusih, ki razsajajo, ena iz skupine ima prizadetega otroka, ker je staknila CMV med nosečnostjo, zdaj druga se je nalezla pete bolezni, ki zdaj razsaja, ki je menda tudi nevarna za plod...(za odrasle ženske ni pa noben od virusov nevaren, za plod ja)


Dejansko jaz se slabo počutim(oz sem se), zaradi celodnevnih slabosti, počasnega delovanja gladkih mišic v želodcu, prebavilih, prebavo imam še dodatno počasnejšo, ker sem prenehala kadit, sem jo imela prej tudi zaradi cigaret hitrejšo, glavobolov, zdaj imam nespečnosti sredi noči... Se počutim slabo zaradi tega, ne zato, ker neke hrane ne bi smela jesti.

Zdaj mogoče, če kakšna nima ostalih zdr. težav in se ji zdi najtežja stvar, da ne more jesti salam, spiti 3+ kafet na dan in piti alkohola, pa kaj čem reči, it's not my case. Ko imaš toliko drugih tegob, niti ne razmišljaš o tem, da ti je hudo, ker nečesa ne moreš jesti ali piti..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Mar. 2023 10:40

Link ....torej ekonomistka, ki se je lotila raziskave, kaj lahko nosečnice jejo in naj bi vedela več od zdravnikov. :mrgreen:

Malo dvomim, če znajo sploh družboslovci brati in pravilno razumeti znanstvene članke s področja medicine, bioloških znanosti in podobno...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 06. Mar. 2023 11:07

Glede na to, da je profesorica ekonomije na Brownu, in se ze celo kariero ukvarja s statističnimi metodami in specifično študira znanstvene metode v zdravstvu - ja bi rekla da ve več od povprečnega zdravnika (ker je njena sluzba da spremlja aktualne znanstvene clanke ki prihajajo, česar povprečen zdravnik definitivno ne počne) in hkrati zna tudi kritično in s strokovnega vidika oceniti kvaliteto uporabljene metode.

Preden jo sodiš, si kaj njenega preberi ;)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 06. Mar. 2023 15:55

Sarissima napisal/-a: ja bi rekla da ve več od povprečnega zdravnika (ker je njena sluzba da spremlja aktualne znanstvene clanke ki prihajajo, česar povprečen zdravnik definitivno ne počne)


Ja, je velikokrat tako, žal, da od nekega povprečnega zdravnika ne dobiš nekih konkretnih odgovorov oz. določenega specifičnega znanja, ker en predmet na faksu izpred ne vem koliko let pač ne more nadomestiti znanja, ki se tekom let nabira zahvaljujoč novim študijam ali dodatnim izobraževanjem. Včasih je že obisk zdravnika dovolj, da vidiš, da sploh niso na tekočem in najdeš več informacij na internetu na kaki medicinski strani, ki je redno updejtanja glede novih raziskav itd.

En drug primer: moja teta se že celo življenje ukvarja z zdravo prehrano in ima celo knjižnico doma na temo zdrave prehrane, kuha vedno zdravo itd, nima pa nobene formalne izobrazbe. Od ene kolegice tip je zdravnik (ki poleg tega kadi in dnevno pije alkohol). Koga bom rajši vprašala za nasvet o zdravi prehrani? Mislim, da je odgovor na dlani. :D

Pa s tem ne mislim podcenjevati zdravniškega znanja ali formalne izobrazbe, ampak hočem reči, da formalna izobrazba iz človeka ne naredi vseveda (sama imam recimo sodelavce, ki nimajo formalne izobrazbe, potrebne za delo v mojem fohu, pa opravljamo isto službo za isti denar, kar pač na nek način razvrednoti moj papir iz faksa :D )


(+ družboslovec ali naravoslovec: vsak človek, ki hoče delati karkoli v zvezi s študijami, mora znat brat znanstvene članke oz. poznat osnove statistike.)
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov