Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Nov. 2021 14:01

Ash. napisal/-a:Ja, interes ...in motivacija. Eno je povezano z drugim. In če eni mali punčki od malega govorijo, da nič hudega, če ji ne bodo šle tehnične stvari, ker to morajo kao znati samo fantki, je nekako logično, da takšna punčka nima nekih super pogojev za razvijanje interesa, ker ji okolica zbije motivacijo še preden bi ta interes lahko razvila. Ja, so izjeme, ki se ne dajo, ampak večina otrok kloni pod pritiski družbe, ker otrok pač rabi spodbudo.

V drugem razredu OŠ smo za domačo nalogo morali izbrati svoj poklic. Izbral sem, da bom programer, ker sem videl narisan računalnik, no monitor, in mi je bilo všeč. Niti nisem vedel kaj pomeni programer, pisalo je programer ne računalničar, zato sem mislil, da je to isto. Ironično, da sedaj po izobrazbi sem res programer :rolleyes: :lach: Ampak dejansko ne programiram, razen ko moram ali pa hočem.
To je eden mojih prvih poklicev, ki sem ga izbral. Če odmislimo, da sem hotel biti policaj, detektiv, vojak :oops: Tega sem potem izbral v šoli realno glede na svoje sposobnosti (ne glede na risanke).

Računalnika sem si zelo želel, tako da sem ga risal v zvezek in staršem posredno kazal naj mi ga že kupijo. Potem so mi kupili, ampak smo falili pri memory-ju. Je imel samo 8 MB RAM-a in pri mojem očetu ta nadgradnja ni bila mogoča, ker on računalnik je že kupil in zdaj ne bo več nič dokupoval v njega :mad: :evil:
(Glede na poznejši razvoj je morda celo prav, da mi ni hotel dokupiti dovolj memory-ja, da bi lahko vsaj Windows98 naložil (mislim, da se je tudi on bal, da bom preveč padel not). Zdaj 2 opciji sta. Morda bi res zablestel, ker sem bil talentiran in bi zdaj bil eden top strokovnjakov, ampak res top globalno. Ali pa bi se zasvojil oz. bi se mi še bolj kakšno ravnovesje kje podrlo. :? Kdo bi vedel. :) )

Trajalo je, da sem dobil naslednji računalnik za birmo, da sem dejansko res lahko začel delati. Takrat smo s sošolci že sami vedeli definirati katere specifikacije moramo kupiti. Nisem igral samo najnovejših igric, sem jih tudi, uporabljal sem modem/internet in kaj kmalu naložil nanj tudi Linux. Konzola me je dovolj privlačila, da sem lahko tipkal v njo in se tako igral s samim sabo. Sam sem odkrival ta svet. (En profesor v srednji šoli me je potem tudi spodbujal, ne toliko za tem sem tudi delal za njega. Pa še z nekaj strokovnjaki sem si tu in tam dopisoval oz. jih bolj sam kaj spraševal.)

Spodbude doma ni bilo. Za slabo držo, ki jo imam še sedaj, so mi zgolj težili, da narobe sedim za računalnikom in itak da sem cele dneve za računalnikom, ker me sami niso znali (bolj hoteli, lahko bi mi računalnik odnesli, če jih je tako motilo, da sem za njim) omejiti, so to pač razlagali še obiskom. Ja, to je bilo tam 7., 8. razred OŠ + srednja šola.

Sčasoma je familija skapirala (ali pa vsaj začela verjeti v to), da sem dober v tem in da bom verjetno šel študirat računalništvo. Potem teženje niti nekak več ni bilo smiselno :?

Neke hude spodbude pri sebi res ne vidim v vsem skupaj. Za stvari, ki jih hočemo ima pač posameznik vse troje: čas, denar in prostor. Ne glede na to ali je moški ali je ženska. :wink: :cool:

Trenutno svoj čas, denar in prostor usmerjam v tisto, kar sem zamudil, ker sem se "zasvajal" z računalnikom.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Nov. 2021 14:20

Kaj ni bila še ena tema v smislu splošni nasveti pod splošno? je ne najdem..

Ugl. js sem komaj letos šla prvič v lajfu menjat gume in zdaj grem v 2.
Mi ni jasno, ali je možno da so večje razlike v cenah na različnih lokacijah, ali je lahko upravičeno, da sem spomladi dobila za vse skupaj zaračunano 70 eur?
Tokrat sem se prijavila na eno lokacijo, kamor hodi sodelavec, da bi vidla, če mi tu manj zračunajo, ampak imam pa za čakati do sobote na termin (in posledično ostati v Lj, drugače bi šla v pet. na primorsko), je pa res tudi da sem se bolj zadnji hip prijavila...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Nov. 2021 15:01

Te kar lupijo. Vprašaj sodelavca + K.-ja al pa če kera tuki ve

Jaz hodim h kolegu, ki mi jih tudi hrani, imam že na feltnih, tako da je menjava trivialna in zato še cenejša. Premontaža + centriranje ugibam kakih 20-40 EUR bi morala biti redna cena. Zdaj če ti jih hranijo plačaš še to.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Nov. 2021 15:07

Samo gume sem menjala, ene 4 postavke sem dobila lani in vse skupaj je bilo 70 eur, mogoče samo menjava je bila 40 eur pol pa še eni dodatki, ena stvar je nekaj za merjenje tlaka v pnevmatikah, smao vseeno, sodelavec eden je imel 38 eur, imam js novejši avto od njega, samo vseeno je nekam velika razlika..
Pa hranili mi jih niso, sem šla prvič menjat odkar je bil nov avtomobil.

Ma ja zdaj ne bom komplicirala čene, bom ostala kjer sem zdaj naročena in počakala do sobote, na ta kraj hodita 2 sodelavca in menda je cena normalna.. (Sem mislila za vsak slučaj, če je ta cena v kakšnih primerih normalna in bi se lahko drugam, kjer bi bila prej na vrsti, prestavila).

Sej drgače niti ne plačujem sama, ampak firma, samo spet nočem prit ko en bumbar z 2x višjo ceno od vseh ostalih.

Update: K mi pa svetuje, da če plača firma, naj kar peljem k tistemu, ki mi je bolj komot, tudi če je 20 eur več kot drugje, da ni to nič napram temu, kolikor jaz delam/ naredim za firmo..
Sem sicer preverila na netu zasedenost in je tisti, ki mi je spomladi zračunal 70 in mi je najbližje, pa čisto zabukiran cel čet., pet, sob , pon in pol torka, tako, da ne bo nič tam.. tako da bom očitno ostala, kar kjer sem sedaj prijavljena.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 11. Nov. 2021 17:08

hayley napisal/-a:Kaj ni bila še ena tema v smislu splošni nasveti pod splošno? je ne najdem..


mislim da je samo na prvem forumu, za druge vrste gum :D
ljubezen-in-seks/splosna-tema-za-hitre-nasvete-t27391-2655.html#p1691270

jaz plačam za premontažo 30 eur (odmontaža, zamenjava, centriranje, montaža). je pa mislim da odvisno kakšne gume so, jaz imam jeklene feltne in navadne kape gor in to je minimalno dela. za aluminijastke feltne pa mislim da je malo dražje. ampak cene so tam med 25 in 40, mogoče kje 50, za 70 pa res še nisem slišal. mogoče zdaj ko je gužva so kje močno zvišali.

jaz osebno nikoli ne bi dal 70 eur za premontažo. poskusi malo drugje poiskat, če hočeš ti na ZS povem kje jaz menjam, lahko si rezerviraš termin prek neta in ko prideš si prvi na vrsti (vsaj v teoriji, včasih je treba malo počakat, ampak nikoli dolgo), pa tudi vedno sem bil zadovoljen.
je pa super če ne parkiraš v blato tik pred premontažo xD v vsakem primeru, če gume pelješ potem domov, imej nekaj za pogrnit v avtu.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Nov. 2021 17:21

Ne, sem zdaj že naročena, na lokaciji, ki je še vedno blizu mene.
70 eur sem imela spomladi (če ni bilo to celo brez DDVja), čaki takrat ni datuma, pelješ po potrebi/vremenu.. ni bilo gužve, sem takrat isti dan dobila.

Ja nevem mi je reku kolega, da je možno, da je toliko, če menjajo gumo, ne s feltno, ker računajo senzorje, centriranje, pa aluminij..

Mislim, če ne plačujem js se res ne bom neki pretegovala, da bom na nevem kakšen drug konec vozila, še časovno sem zabombardirana ker tud mam stvari še za službo tud soboto, alpa se kaj izobraževat..

Drugače imam vsako gumo v vreči.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 11. Nov. 2021 18:15

Par mesecev nazaj je bilo za aluminijaste cca 30e z davkom in računom :) tiste senzorje imajo najbrž že bolj kot ne vsi avti in to je zgolj kakšen evro. Meni je častilo cestno podjetje, jezna sem bila že dovolj, da bi morala tiste za 70e poiskati ampak se mi ni dalo :)


70e je res huda cena, morda za kakšne nizko profilne pnevmatike na res velikih feltnah, kakšnih 19col +. Ugibam.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Nov. 2021 18:31

Jaz računa potem nisem preučevala, itak je bil že izdan in nimaš kaj.
Lej lahko pošljem link cenika, če koga zanima.
Imajo pa res tako lično spletno stran, kjer si lepo zbereš termin in si fertik in prideš na uro, ne vem če je drugje povsod tako.

Mislim, da je fora, da je cenik za vsako velikost pnevmatike, tavečje so pol že skoraj x2 od tamanjših. Senzorji so 2 evra cca., za vsako gumo.
Drugje kjer sem gledala je bil enoten cenik, ne glede na velikost pnevmatik. Zdaj, če greš izven Lj je pa itak verjetno cenejše.

Samo ta cenik je pa res najbrž prav fenomen, za vsako velikost..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 11. Nov. 2021 18:38

Za večje je vedno ekstra, ker ponavadi tiste ne gredo na vse premontirke in če so feltne vredne par tisočakov je tudi storitev dražja, ker so veliko bolj previdni pri delu z njimi, da ni poškodb.

hayley, ti verjamem, itak gredo počasi vse cene v nebo. Če je pa še malo bolj "fensi" delavnica pa sploh.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Nov. 2021 18:45

Dobro kaj šele kakšno drugo popravljanje ali friziranje avta potem, to z zamenjavo pnevmatik še ni nič takšnega 20, 30 evrov, gor dol.
Ma cenik je za 5 velikosti, od 13' do 22'. Potem še uravnoteženje posebej, vsako kolo za uravnoteženje je od 5 do nekaj čez 8 eur glede na velikost, potem to x4. In isto posebej cena za menjavo od cca. 4 - 9 eur na kolo.

Mislim, da sem gledala začetek leta, da nekje na drugih lokacijah imajo eno ceno menjava+uravnoteženje.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 11. Nov. 2021 18:48

na konc bomo ugotovili da ima hayley ferrarija ali kej takega :D
hej norci :)
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 11. Nov. 2021 18:58

Ali pa je našla zlatarje, hec :) tudi drugje take stvari naredijo, le nimajo povsod ločenih postavk.
Vidim zdaj kako so v naši firmi škrti, ko je najdražji dovoljen avto Kodiaq, ima zgolj kakšnih 18 ali 19 col.

Če bi iz svojega plačevala in bi šlo za razliko 20 ali 30, bi pogledala prej za cene. Ne more nekdo tako zaračunavati, dam raje tisti denar drugam.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Nov. 2021 19:08

Pa saj ne da zdaj gledam en drug cenik, kamor hodita sodelavca in kamor sem se prijavila in je isto kar cena napisna za vse skupaj 70eur, pa 75 eur za 20-22'. Pote pa še cena za menjavo senzorjev, upam, da ne to seštejejo še tukaj.

Pa neki ful neprijazen je še bil po telefonu in zdaj sem vidla, da imajo še neek slabe ocene na spletu, tam spomladi so bili pa ful prjazni in korektni.

Nimam pojma koliko so kakšne pnevmatike velike. Dobro je videt, da so večje kot ravno najmanjši modeli avtov.
Imamo karavane, vsak drugo firmo, kakšen pa ima enoprostorca, to je to. Budgete imamo določene, s tem da šef in kurir/ bivši šef imata višjega.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Nov. 2021 19:08

Pa saj ne da zdaj gledam en drug cenik, kamor hodita sodelavca in kamor sem se prijavila in je isto kar cena napisna za vse skupaj 70eur, pa 75 eur za 20-22'. Pote pa še cena za menjavo senzorjev, upam, da ne to seštejejo še tukaj.

Pa neki ful neprijazen je še bil po telefonu in zdaj sem vidla, da imajo še neek slabe ocene na spletu, tam spomladi so bili pa ful prjazni in korektni.

Nimam pojma koliko so kakšne pnevmatike velike. Dobro je videt, da so večje kot ravno najmanjši modeli avtov.
Imamo karavane, vsak drugo firmo, kakšen pa ima enoprostorca, to je to. Budgete imamo določene, s tem da šef in kurir/ bivši šef imata višjega.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Nov. 2021 19:34

Evo, šla danes menjat, tja kamor 2 sodelavca tudi hodita in sem dobila ceno 40 eur, enemu sodelavcu so menda pa 35 računali tam letos.

Tisti cenik pa ne vem kaj je, očitno potem ne drži.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov