Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 15. Avg. 2021 7:24

Kaj pravite? :)


Sanjamo tisto o čemer razmišljamo oz.nas razjeda. "Zanimive" skrbi in dogajanja.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 15. Avg. 2021 9:40

.,
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 27. Okt. 2021 22:32

žveplenka napisal/-a:*Dobro da sem v nočni :mrgreen: mmm zakaj si zbrisal del svojega odgovora? sej smo sami anonimneži no vsaj jaz :mrgreen: kar te je zdaj vodilo do tega da si to brisal te je najbrž takrat do tako močnega strahu... ugibam :mrgreen: *


Ker nima veze s seksom in ne sodi tja, sem brisal.

(V tretji iteraciji svojega forumskega življenja probam čim manj brisati/popravljati za nazaj.)

Očitno imaš čas v nočni, me zanima katere programe uporabljaš v nočni, pa praviš nekje drugje da ste same ženske in da žensk z otroci ne marate. Nič mi ne uspe skup zložit kaj ti delaš :) Sori, če preveč drezam.

Ne ve pa noben, da sem se polulal v posteljo, razen bivše. Ma ja, kar bedno :) Ni me pa toliko sram tega priznati tukaj na forumu.
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 28. Okt. 2021 15:17

:D :D ne da ne maramo žensk z otroci, ne maramo njihovih pričakovanj, da se bomo zato ker imata dve od kolektiva otroka vsi ostali odpovedali počitnicam ( v dobrih terminih), praznikom in vikendom. Pač sem v poslu kjer delamo petke in svetke in pač ne gre da si boš zdaj nekaj zbiral vsak pride pač enkrat na vrsto, je pa to čisto slaba izkušnja, ne trdim da so pač vse ženske z otrokom take...
Ne od programov ne bom govorila, ker bom povedala preveč. Lahko povem da sem v "bizarnem" poslu, kjer delam tri različne občasno štiri različne stvari naenkrat. Sem pa prepričana da si ravno ti ali bil ali si ali pa boš uporabnik naših storitev :D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Okt. 2021 15:20

Haha, zanimiv zadnji stavek. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 28. Okt. 2021 15:33

V tretji iteraciji svojega forumskega življenja


what?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 28. Okt. 2021 19:55

^ "barganing" stage :)

me zanima kaj žveplenka dela :)
hej norci :)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 28. Okt. 2021 21:42

saarijarvi napisal/-a:
V tretji iteraciji svojega forumskega življenja


what?

Že 2x sem pobrisal praktično vse za nazaj. Oboje je povezano s tabo in mojo pretirano reakcijo. Si pa drugič ti bila zgolj povod ne vzrok, mi ni bilo več nič všeč, kar sem tukaj pisal :)
(recimo, da sem obžaloval, ker sem se preveč odprl)
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 29. Okt. 2021 15:11

slovenc79 napisal/-a:me zanima kaj žveplenka dela :)


Po opisanem bi rekla, da nekaj v zvezi s customer service? Moji kolegi, ki so delali v customer service si nisto morali prosto zbirat dopusta (mogoč zato, ker so vsi bli zadolženi za določen jezik in si niso mogli privoščit, da ostanejo brez npr. angleškega telefonista) oz. še to, kdaj bodo šli na malco so jim odredili šefi. Pa potem še izmene, delo ob vikendih, praznikih. Zaposlene v customer service tudi radi porabijo za naloge za katere ni zadosti budgeta in potem delajo različne zadolžitve. Recimo v eni znani firmi z oblekami so odpustili vse tekstopisce/prevajalce in njihove naloge dali agentom v customer service oddelku.
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 01. Nov. 2021 17:10

To bi predstavljalo eno osmino tega kar delam :D bi povedala mojo bizarno službo pa smo res tako majhna branža da se poznamo vsi med sabo...
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Nov. 2021 18:41

Zdaj, če že izzivaš, si ne morem pomagati, lahko pa naknadno umaknem, če predobro ugibam

Ne delaš neposredno v IT, ker si ženska :twisted: in drugič, ker sem tako ocenil - recimo, da znam oceniti nekoga, če je v IT, torej nekih potreb po nočnih nimaš (pa tudi če bi tam imela nočne, se praviloma ne bi dolgočasila in bi jih hotela čimprej oddelat in iti spat :cool: )
V klicnem centru tudi verjetno ne delaš, ker prav tako ponoči ne bi imela časa za forume (verjetno ne, razen če si edina tam, in ni veliko klicev in si tam samo v primeru, ko kdo pokliče)
Ne delaš neposredno v nujnih "infrastrukturnih" zadevah, kjer so nočne potrebne. Ker če bi, predvidevam da kot policajka na nočni ne bi pisala po forumu, podobno ne če bi bila reševalka, podobno verjetno ne, če bi delala v zdravstvu - v zdravstvu bi se morda kdaj ponoči še našla kakšna luknja :?

Pač svet se giblje v smeri globalizacije, potrebe po nočnih bi lahko bile povezane z drugimi timezone-ami.
Trenutno so aktualne kriptovalute, lahko da pri kateri firmi delaš kaj, še vedno ne vem kaj točno
So še neke igralniške firme, tudi pri nas, ki tudi verjetno poslujejo z drugimi timezone-ami. Samo po mojem neke hude potrebe po delu ponoči tam ni, no večinoma ne, morda ti kaj s tujimi trgi neposredno komuniciraš. Zdaj pri igralnicah ne vem kako bi lahko bil vaša stranka, ne bom kupoval igralnih avtomatov, pa verjetno tudi denarja ne bom vstavljal not :wink:
No še marsikaj drugega je kar bi lahko delalo z drugimi timezone-ami :wink:

Pred časom si omenila še poti v tujino in da ti cepljenje pri tem koristi, kar pritrjuje temu, da posluješ s tujino, ampak očitno dlje od same Evrope glede na nočno delo.

Še vedno mi ni jasno zakaj bi kolektiv moral biti same ženske, potem vse moje ugibanje odpade.
Same ženske: maserke, natakarice, učiteljice, vzgojiteljice - joj zdaj me bo še kera linčala - samo to mi hodi po glavi kje morda so moški zraven odveč. Samo tukaj praviloma ni potrebe po nočnih, sigurno pa ne po delu za računalnikom.

Glavno, očitno nimam pojma kaj je vaša branža. :wink:
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 01. Nov. 2021 18:48

glede na poudarjanje bizarnosti bi ugibal da je kakšna madame v javni hiši :P (kar bi tudi razložilo zakaj sta se z mmm že srečala :D )
hej norci :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 01. Nov. 2021 20:48

Vroča linija.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 01. Nov. 2021 21:00

Pff, ženska v IT-ju ali moški ki masira, kje si še to videl?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Nov. 2021 21:11

saarijarvi napisal/-a:Pff, ženska v IT-ju ali moški ki masira, kje si še to videl?

Pff, sem pričakoval, da se boš v to zapičila, a vzela si me iz konteksta :twisted:
Prvi del s twisted smeškom je bil mal provokacija. Je pa žensk v ITju po mojem manj kot moških, ki masirajo. Pri masažah, natakaricah bi lahko šlo za zahteve kolektiva oz. delodajalca - kakšni hočejo imeti samo ženske

Glej, jaz bi z veseljem na faksu imel kot študent 50% žensk, da bi lahko dejtal kar na faksu in nudil inštrukcije ali pa jih jemal pri ženski. Takrat je bilo število porazno, procent žensk inženirk v IT se sicer viša, kakšne obvladajo svoje področje, a to kar jaz delam - ne poznam nobene (v Sloveniji, izven pa tudi ne, ker sem preveč fokusiran na Slovenijo - čeprav verjetno na svetu jih nekaj bistveno boljših od mene vendarle obstaja :mrgreen: ), ki bi bila na mojem nivoju. Pa jaz sem pameten, deloma "načitan", sam včasih počasen, drugič len, ampak ženska mi ne more blizu. Obstaja pa kar nekaj tipov, ki je v mojem delu bistveno bolj zverziranih in sposobnih od mene.

Vem, da ti ne bo všeč kar boš brala, jaz mislim da razlike med spoloma so in niso zgolj družbeno pogojene.

Pa ne pravim, da so moški boljši od žensk in morajo biti zato bolje plačani oz. boljše pozicionirani v družbi, pravim pa da določena dela ležijo bolj moškim, določena pa bolj ženskam.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov