Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1980
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 12. Mar. 2024 12:15

Smo bili cel teden bolni :tot: zadnje čase se vedno nekaj napol pozdravim in potem jovo na novo. Se vse potem prepleta, fizično-psihično.

Ja, Ash., meni tudi psiha prav energijo posrka... V glavnem mi je naravno stvari razrešit in sedaj delam na tem. Vem, da se samo od sebe ne bo.

Če še komu pride prav - kot prehr. dodatek - triptofan (aminokislina, potrebna za tvorbo serotonina in melatonina), L-tirozin (pomaga proizvajt dopamin) v kombinaciji z L-teaninom (blagi anksiolitik).
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2487
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Mar. 2024 10:25

Sarissima napisal/-a:ful bi rada razsirila izbor nezahtevnih visečih rož, ker mamo nove knjižne police na steni in bi zgledalo res džunglesko če bi dodala še kaj


Meni so za to filodendroni super, ker so nezahtevni glede zalivanja in svetlobe in hitro rastejo. Micans je verjetno moj najljubsi, ker ima res lepe zamentne liste :kleeblatt: :hearts: Jaz sem zacela z malo baby rastlinco s tremi listi v plasticnem kozarcku, ampak res tako hitro raste, da imas kar naenkrat dolg slap listov; ga pridno obrezujes, da je kosat, iz obrezkov naredis vec podtaknjencev in jih je vedno vec, je lustno otroka vkljucit v vrtnarjenje, da ima tudi on svoje loncnice za skrbet, in kar naenkrat ti rastejo ob stenah gor, dol, cez balkon se zasadijo v druge loncnice ne ves vec kam katera veja pase in se kar rastejo in rastejo ne vidis vec ven iz balkona ampak cudovitih zdravih obrezkov ne bomo stran metali no way, moz rece da ne smes vec nabavljati novih roz reces mu da ni sans rastline so zivljenje rece ti da rabis pomoc nekdo konca v solzah.
Anywho, priporocam micans za tropski vibe.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3496
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Mar. 2024 10:48

:D :D :D

sem prodana, kupim micans (je dejansko že v košarici skupaj z lipstick plantom, me čaka ze ena 2 tedna :D :D ) .

za moža pa kar vnaprej zakupim 10 ur s terapevtom :lach:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2487
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Mar. 2024 11:56

Sarissima napisal/-a:je dejansko že v košarici skupaj z lipstick plantom, me čaka ze ena 2 tedna :D :D ) .


Kje pa? V dveh spletnih trgovinah, ki jih jaz poznam v Sloveniji, jih trenutno nimajo. Asking for a friend :D
Trenutno imam samo mini oljkico, pred kratkim sem dobila potos, en filo podedovan od prejsnje najemnice, ki bo sel v podtaknjence in se ene podtaknjence potosa, ki sem jih morda, nic ne priznam, pretihotapila iz Bangladesa. Bi verjetno imela se kako kalatejo, ker sem jih imela kar lepo zbirko v Dhaki, ampak nocemo, da nam stvari uidejo iz rok :D

Aja, dodajam, se par tillandsij imam, kar pozabim na njih, ker so tako pridne, kar cepijo v svojem kotu, brez lonckov in nic.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3496
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Mar. 2024 12:31

Na only plants so jih meli še predvčerajšnjim, upam da niso že razprodali, lih zdej ko si me prepričala :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2487
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Mar. 2024 13:23

Sem ravno tja na hitro pogledala, upam, da nisem prav videla :D
Edit: se imajo, hitro kupit.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2487
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 06. Jul. 2024 16:06

Biznis ideja: frizerstvo za introverte. Termin rezerviras preko aplikacije, vnaprej vneses, kaj rabis. Ko prides k frizerju, te le-ta vprasa samo se po nujno potrebnih informacijah v zvezi s frizuro. Placas, gres.
Bonus: v aplikaciji lahko izberes dovoljene teme za small talk, recimo vreme, dopust, otroci.

:D
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1723
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 06. Jul. 2024 17:05

Lol, jaz pa ne vem kaj je z mojo Srbkinjo (frizerko). Itak se je z enim poročila, ki je postavil hišo, kakopak, pol ko sm jo mal bolj začel osvajat, je takoj to povedala. Je rekla, da se mi pozna, da odkar plešem, da sem precej bolj odprt in pogovorljiv.

Pol je neki na porodniško šla. Hahaha, ko se vrne z dopusta in če jo še "uhvatim", hahaha... pa ji lahko povem, da sem upošteval njen nasvet, v bg šel spomladi, ker je kao poleti prevroče... da sem imel zanič vreme, no pač aprilsko vreme, vsak dan dež neki in da je najlepše sonce blo ko sem se predčasno vračal domov... :roll: :lach:

Drgač mi je ql, ena taka 10 let mlajša frizerka, ki velik govori/sprašuje... no trenutno nimam take, hodim različno, nazadnje mi je en tip bil ql, ker mi je kar whiskey postregoval... :oops: :cool:

No ampak nisem jaz tako neumen/konflikten, Srbi pa tudi niso tolk nevarni/zlobni (vsaj random ne). Pač, zgodi se, meni se je pač tam :rolleyes: :nein: Če se igraš z ognjem, se (kdaj) opečeš
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3496
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 27. Avg. 2024 9:47

rabim 2 nasveta:

- uhani
ponavadi nosim majhne (stud) uhane, ki jih nikoli ne snamem dol. občasno kupim hipalergeno bižuterijo (stainless steel al kaj drugega) večinoma pa srebrne iz random zlatarne. problem je ker ziher za 100eur/leto uhanov izgubim (šport, preoblačenje, otroci...) :lach: ali obstaja kak drugačen način zapiranja navadnih uhanov za ušesa kot metuljček? kje kupujete uhane da niso predragi ampak vseeno dovolj kvalitetni če imaš občutljiva ušesa?

- oblikovalci za lase/feni
zadnje leto so se mi kodri skoraj popolnoma zravnali, iščem bekaj da bi mi dalo malo volumna za minimalen vložek časa in energije. uporablja katera te fen ravnalnike/kodralnike, ali sploh dobro delujejo?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7078
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 27. Avg. 2024 16:50

Kaj pa curly girl method? Ali pa za zacetek kaksna pena za volumen? Slisi se old school, ampak deluje. Jaz ce zelim volumen si lase spnem v dve figi cez noc, zjutraj razcesem s prsti. Ima pa sestra te novejse razlicice in ni ravno, da bi bila to hitrejsa verzija frizure.
The world is as you are.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron