Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 06. Jun. 2022 22:50

đizs kako je eskaliralo tole :/

hayley napisal/-a:Jaz sem se navezovala na tiste izjave 'jaz ne grem samo Da nekam grem, ali da lahko povem, kje sem bil'

Da nima noben dolžnosti, da se pojasnjuje, zakaj rad potuje, kot si se ti (kot primer) da ne bi slučajno izpadel, da ima preveč plehke vzroke, dokler se ne objasni...


ne vem, kje si dobila vtis, da bi kdo zahteval kakršnokoli pojasnjevanje od kogarkoli, kdo zakaj potuje oz. počne karkoli drugega.

jaz sem poudaril, da menim, da obstajajo ljudje, ki čutijo potrebo delati nekaj zato, da imajo občutek da je njihovo življenje bolj polno in da to tudi pokažejo okolici. hočeš nočeš, živimo pač v svetu, ki je obseden s primerjanjem drug drugega, in lahko vsak govori kako mu je vseeno kaj si drugi mislijo o njem, se bo še vedno skušal prikazat v najboljši luči. nekateri razkazujejo avtomobile, drugi športne dejavnosti/dosežke, hišne ljubljenčke, oblačila.. mnogi pa tudi potovanja.
in ja, če nekdo omeni, da hoče nekam potovati, a ne ve, kam bi sploh šel, pomisliš o tem, kaj ga zares motivira za potovanje (ali pa karkoli drugega). seveda nima dolžnosti nobenemu nič pojasnjevat. bi pa rekel, da je fajn, če človek sam pri sebi razmisli glede tega, kaj počne v življenju in zakaj. ni malo ljudi, ki živijo drugače od svojih želja samo zaradi drugih, in to je žalostno.

saarijarvi napisal/-a:slovenc glede lokacij so pa zelo razlicne. Vecje moznosti za ga ujet je sezona jesen / zima. Ponujajo tudi nocne ture z avtobusi, ampak ni garancije, da se bodo pojavili, ker morajo bit res prave razmere za to. Se mi zdi, da ti v tem primeru povrnejo del denarja. Obstajajo pa tudi ze aplikacije za napoved, kje bodo in koliksen % moznosti za pojav je. :) V Stockholmu bi rekla, da se obcasno pojavi, ampak glede na kolicino luci v mestu... mislim, da kolega naklada. :P mogoce pa ne, kdo ve.


fino, če se ne bi pojavil, da bi vsaj dobil denar nazaj :D je to odvisno od delovanja sonca oz. sevanja, ki ga oddaja, ali vremena? bom malo raziskal :)
nisem siguren, če je bil ta tip v stockholmu ali kje v bližini, je pa torej možno, da je res videl. do takrat sem mislil, da je to vidno samo v polarnem pasu ali zelo blizu.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Jun. 2022 3:56

Lej ta čreva se že tako vlečejo, da se niti ne spomnim več dobro začetka teme, ker imam milijon drugih stvari v glavi. Sem se navezovala z repliko na firestorm na napisano iztocnico iz vikenda in ponedeljka zjutraj.

Kakšen napadalen odziv od firestorm, kot da bi nevemkaj zdaj naredila, če sem jo izpostavila. Jaz nisem mislila nič tako slabega, samo se je vse besede nekako obrnilo.

Ugl. hvala paculi in lz za kak odgovor izpred par dni nazaj.

Ostalo pa nimam več kaj za dodati tukaj.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 07. Jun. 2022 5:48

saarijarvi napisal/-a: eno leseno hisko z jacuzzijem na farmi ponijev


Lesena hiska z jacuzzijem na farmi ponijev je popolna besedna zveza in dokler je nisem prebrala, nisem vedela, kaj je moj cilj v zivljenju :D
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 07. Jun. 2022 5:50

... samo ne na islandiji, kjer bi mi vecino leta prsti zmrznili v japonkah. Fuck that shit.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 07. Jun. 2022 9:50

Haha ja, takrat je bil sneg, ampak v temu je car. :D iz vroce vode ven na ledeno in nazaj. Actimel se lahko skrije. :cool:
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 07. Jun. 2022 10:00

saarijarvi napisal/-a:Actimel se lahko skrije. :cool:


In jaz z njim.
Jaz nisem grajena za mrzlo podnebje.
V srednji soli sem sla enkrat januarja v toplice v zunanji bazen in se mocno prehladila za 2 tedna. Tako da stojim za svojimi besedami :lach:
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 07. Jun. 2022 10:03

:lol:
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 07. Jun. 2022 10:05

hayley napisal/-a:Lej ta čreva se že tako vlečejo, da se niti ne spomnim več dobro začetka teme, ker imam milijon drugih stvari v glavi. Sem se navezovala z repliko na firestorm na napisano iztocnico iz vikenda in ponedeljka zjutraj.

Kakšen napadalen odziv od firestorm, kot da bi nevemkaj zdaj naredila, če sem jo izpostavila. Jaz nisem mislila nič tako slabega, samo se je vse besede nekako obrnilo.

Ugl. hvala paculi in lz za kak odgovor izpred par dni nazaj.

Ostalo pa nimam več kaj za dodati tukaj.

Prav nič nisem napadalna, samo rekla sem ti, da ne projiciraj svojih vsebin name.
Malo hipokritsko, da bi ravno ti sedaj govorila o tem, kaj je narobe, če si nekoga izpostavila, glede na to, da se je cela tale stvar začela, ker si imela občutek, da se je saarijarvin prispevek nanašal nate (in btw, se res ni, ampak je bil del diskusije). Se pravi, ko se ti ob nekoga obregneš, bi to vsi morali mirno in tiho sprejeti, ko pa se nekdo vate (in ponovno - se v štartu ni nihče), je pa ogenj v strehi :|

Tole bo tudi moj zadnji odgovor na tole temo, ker se mi je že neumno s tem dajat, plus mam občutek, da tudi drugim že najeda.


Debata farma ponijev: GO :D
Meni je bila vedno blizu ta ideja - imeti hot-tub in to med zimo uporabljati. Ker imaš fajn svež zrak okrog glave, notri ti je pa fino toplo. Na isti princip kot rada spim z odprtimi okni sredi zime -v postelji lepo toplo in cosy, v sobi pa fajn mrzlo.
A drugače vama ni bilo nič težko avta tam pozimi vozit? So ble v redu ceste? Tudi sredi ničesar.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Jun. 2022 12:57

Ma jaz nimam nič eksplicitno proti tebi ali tvojem zapisu, nisem hotela biti nespoštljiva, sem pač malo bumbarsko naprej debatirala, pa dobila ideje zraven ob zapisih drugih, kar se mi je zdelo , ne pišem vsega v tako resnem tonu sploh. (Sem bolj en uč na forum vrgla med službo.) Niti nisem se vtaknila v nič osebnega, ne tebe ali kakšne tvoje osebne stvari posebej komentirala, ampak bolj splošno.

Se mi zdi veliko pretirana reakcija name, ki niti nisem nič točno o tebi napisala. Kot, da si že malo domišljaš, da sem se jaz nevem kako spravila nate. in tako v ene 3 ali 4ih postih sem odgovorila, ponovila eno in isto stvar, da nisem mislila nič direktno o tebi, a dobim še vedno nazaj, kako js projektiram ne vem kaj nate.

Tudi nobenih zamer glede saarijarvi ali kogarkoli nimam, nek zapis me je malo zmotil in to sem napisala, potem gre mimo in pozabim take stvari.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 08. Jun. 2022 19:50

Pa imate za moj dopust kak nasvet? Letos samo 5-7 dni, Istra ne več, v Dalmacijo se mi sicer ne da furat, ampak lahko če se kaj najde. Se mi zdi, da je Hrvaška draga. Za nightlife mora biti vsaj ponudba v obliki Poreča, torej večina "dolgočasnih" destinacij odpade.

Morje ne rabi biti, lahko so toplice. Samo težko bom kombiniral žure in toplice poleti.

Opcija je kakšna evropska prestolnica, bi da ni prevroče, da je vsaj nekaj za kopat se za čez dan, da je cena zmerna in če se ponoči da plesati, tudi če prideš kot sam - torej da so ženske bolj odprte za ples kakor v LJ klubih, bi bilo top :)

Ne vem, mogoče pa kje kaj je. Za Turčijo ne vem ali je moj PCT primeren, gledam še Grčijo na kar pa se ne spoznam, da ne bom na koncu pristal na slabšem kakor če bi šel v Poreč :twisted:

Saj se mi zdi, da na forumu ni človeka s podobnimi interesi kot sem sam, a probavam srečo oz. morda pa kdo kaj ve. :)

Razmišljam tudi Zrče, samo nočem se pa v svojih letih (čist) blamirat. Če je zvečer vsaj 10% folka tam mojih let, se ne sekiram, če je pa sama mularija, pa mi ne bi bilo ql. Nism pa še bil v Zrčah, zato tudi nič ne vem :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Jun. 2022 1:24

Jaz se samo spomnim, da sem bila 1x v štud. letih za Spring break v Byblosu v Poreču, pri cca 22 letih.
Nisem sploh nikoli hodila v te klube, verjetno parkrat v lajfu, ma vem, da ta Byblos mi je bil veliko boljši kot Lj klubi.
Tja bi se zdaj šla pogledat.
( se mi zdi, da sem se vedno na stopnji, da če bi morala izbirat med it v en kul diskac( samo ne med mularijo, srednješolce in bruce v lj) ali imeti otroke, dojenčka, bi izbrala prvo)

Starosti folka se ne spomnim več, takrat se mi je zdelo da so klasično odrasli noter, ne mularija. Takrat mi je bilo mogoče že 28 vizualno toliko starejše, kot mi je zdaj 40.. In sem jaz takrat bila med mlajšimi, boo..
Se pa spomnim, da so bili boljši tipi kot v Lj.

Zrce je pomoje res bolj mularija. Nisem bila pa nikoli tam.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 09. Jun. 2022 6:03

Za žurke defenitivno Beograd, bi si upala trditi, da so v vrhu glede nočnega življenja.
Najdeš tudi veliko stvari za pogledati.
Mislim, da ti tam ne bi bil dolgčas.

Glede pctja nimam pojma ampak dvomim, da bodo v glavni sezoni kakšne omejitve.

Vroče najbrž bolj kot kje na severu ampak v mestih je poleti povsod kriza zaradi betona in asfalta.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 09. Jun. 2022 7:25

Mykonos je dost znan po zurkah in beach clubih in to, ce bi v Grcijo sel. Drugace pa ce bi bolj mestni utrip + blizu morje, mogoce Barcelona? Al pa Ibiza je itak najbolj znana po zurkah. Sam ne vem, kake so zenske tam, sorry.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Jun. 2022 10:07

Za ženske tudi jaz ne vem, kot ljudje mislim da se štejejo bolj odprti, družabni Španci, Portugalci, mogoče tudi Italijani?

Jaz lahko samo za moške komentiram, D a bolj pristopajo vsi iz Balkanskih držav, Italije, Anglije, bolj od Slovencev.. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Jun. 2022 4:45

Drugače, kar se je neki omenjalo Sicilijo, ravno Šeruga(Zvone) objavlja slikce iz Sicilije te dni. :)
Pa malo imam tudi asociacijo, ker mislim, da sem enkrat gledala neke videe od Lepeafne iz Sicilije.

Pa, ko sva se še družila s prvim fantom, sta nam ena njegova prijatelja enkrat ful hvalila, kako je fajn tam dol na Siciliji, da moreva it pogledat.

Ash. napisal/-a:če potuješ v državo z nižjim standardom, verjetno avtomatsko vsakega pogosteje spreletavajo črnoglede misli, da te hočejo vsi nategnit - kar deloma drži - ne zato, ker bi bili žleht, ampak pač je to del njihovega posla. Na Tajskem se spomnim ogromno nekega laganja s strani turističnih delavcev, koliko kaj stane, čeprav so imeli table s cenami. Poskusijo pač, kjer lahko, ker od tega živijo in imajo ogromno konkurence. Bi pa še vseeno vsakemu, ki se odpravlja na večje potovanje v kako bolj oddaljeno državo, najprej priporočila Tajsko, ker je res tisti kul feeling, da si daleč stran, ampak ti ni treba na vsakem koraku skrbeti za svojo varnost.
Glede zastrupitve s hrano, omenjeno zgoraj - pač tvegaš tista dva tedna, da vsaj med dopustom vidiš kaj od sveta - in upaš, da ne fašeš česa. :)


Glede tega, da te hočejo vsi nategnit v revnih državah, sem dobila asociacijo na enega potovalnega jutjuberja, Indigo traveller (Nick),
ki je pravil/snemal, kako so ga v Nigeriji mimoidoči klicali 'Dollar'.
Med drugim mi je on edini potovalni jutjuber, ki ga gledam, ima večinoma države 3. sveta, dokumentarni stil.
Zdaj so njegove zadnje objave, ko je posnel stanje v Ukrajini.
Ima med drugim tudi videe iz Bangladeša, Dhake, par let stare, ene izmed zadnjih dokumentarnih bolj odmevnih so po mojem spominu Venezuela in Afganistan(še iz časa pred zavzetjem talibanov).
Meni je on res top po kakovosti njegovih vsebin.

Glede Tajske, se sploh ne spomnim, zakaj nisva tja šla, mislim, da je bil en razlog tudi deževna doba? In mogoče so še vedno kakšne korona omejitve tam? Karte sem skoraj sigurna, da so cenejše od Afrike in od J. Amerike.

*Poznaš slučajno pakistanca živečega v Pakistanu? Bi se priporočali za kak kontakt, ko bo čas :D .


Glede časa potovanja, bi rekla, da če bi mi bila taka prioriteta meni iti za več časa, bi pač pustila službo in potem iskala novo. Do zdaj nisme potovala in sem bila 1. za 1 teden v Romuniji in zdaj mi je neka druga stopnja za 2 tedna, čeprav dopusta bo šlo več kot 10 delovnih dni.
Moj sopotnik je pa lahko ful srečen, ker ima trenutno 42/ 43 dni dopusta, gre lahko komot za več kot en mesec, če se mu poželi. :roll:


*Sem po fbju odkrila nekega potujočega primorca. :lach: Ki je glede na skupne prijatelje očitno hodil na arhitekturo. Ima slike države, ki sva jo midva imela v ideji za it - Gvineja, ter eno, kamor je pred par leti moja frendica imela idejo iti - Mavretanija. Zanimivo! Ugl. na hitro Gvineja izgleda čisto kul po tisti eni sliki ali dveh, ne tako bogu za hrbtom/ čudna, kot sem se bala, je pa tam še ful bolj nevarno za te malarije in razne bolezni, kot v bolj savanskih predelih Afrike.
Ker drugače, da daš v teh skupinah v iskalnik Gvineja ali Mavretanija, dobiš 0 zadetkov ven.
Zadnjič spremenil hayley, dne 10. Jun. 2022 5:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov