kdo/kaj vam gre na živce #3

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Mar. 2021 11:36

Vsak piše po svoje, eni da se je zapletla, drugi spet drugače. Če je pes povzročil smrt otroka, na moji strani ni dvoma, kaj je za storiti.
Bi ti imela oz obdržala psa, ki je sicer prijazen ampak ima vseeno "na vesti" smrt otroka? Če pustimo ob strani ves splet neodgovornih okoliščin (starše in varstvo in odprta vrata,...).
The world is as you are.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 20. Mar. 2021 12:09

Sploh ni to point. Ker očitno ne bo lastnik psa odločal kaj z njim. Potem so posledično za odstrel še tisti drugi,ki so posredno krivi za nastalo situacijo.

Niti malo se mi ne zdijo odprta vrata težava,ker je bil pes še dodatno pripet. Niti ni bil opredeljen za nevarnega, da bi moral biti tako zavarovan.

Kje je vse tisto,da se ne hodi na tujo posest,da se živali pusti? Kje je zatajilo tisto,da se kar lahko kar gre nekam pogledati žival ali karkoli?
Se pride nekam, debatira,pije, svoje "mladičke" pusti lutati?

Če tebi vlomilec vlomi, ga z udarcem ali nečim ubiješ, je prav,da te ubijejo? Ni.

Imam psa, ki samo zgleda prijazen. Ko sem doma je v atriju, na slednem povodcu in ker je kuža tako luškan se mi je že zgodilo, da ga ena punčka kliče čez ograjo, roke noter. Sem ji razložila, da kuža ni prijazen in ne mara drugih. Punčka je bila po izgledu kakšen višji razred oš. Je kao razumela. Naslednje kar je storila, ko sem stopila v stanovanje, odprla vrata atrija in stopila proti psu. Pes začel lajati, pogledam ven ji rečem naj gre stran, ker pes noče tega in lahko ugrizne. Stopi ven, zapre, čez par minut isto. Da sem šla zakleniti vrata.
Kje je tu vzgoja, da se nadleguje živali in hodi k drugim ljudem? Potem so pa živali vsega krive, ker se lahko dela z njimi karkoli, braniti se pa ne smejo.

Tako da za moje pojme je edino fer, da se o psu odloči lastnik, če se bo kdorkoli drug, naj se še o odgovornosti staršev opredeli.
Vsi vpleteni se bodo do konca življenja tepli po glavi zaradi te nesreče, a ni to dovolj.
Je pa neumno obsojati samo psa in ga zato posledično ubiti, najmanj kriv v celi zadevi.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Mar. 2021 12:43

Ni potrebe po čustvovanju iz tvojega vidika lastnice psa, ker to ni ista zadeva. In če imaš psa, ki ne mara tujcev, ograjo zakleneš, dodaš mrežo, pastirja, se da. Jasno je tudi, da so v dotičnem primeru odrasli zatajili. Ampak-kakor pes povzroči hudo poškodbo ali smrt, se odredi evtanazija, ljubezen do "kužkov" pa mora tukaj ostati na strani. Lastnik bi lahko odločal, če bi se šlo le za ugriz brez večjih posledic oz ga obdržal.
Sama imam labradorko, ki je najmanj agresiven pes, kar sem jih videla. Če bi pa na kakršenkoli način povzročila smrt kogarkoli, bi pa bila prva, ki bi jo predala.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 20. Mar. 2021 12:44

Doma imamo dobermana, nemškega ovčarja, če bi pes ubil otroka, ga ubijem preden pridejo policaji.

Dejstvo.

V tem primeru sočustvujem z vsemi udeleženci.

Tragedija je za vse, za družino otroka, ker morajo do konca življenja imeti v glavi, da je otrok umrl nasilne smrti, in družino ki je imela tega psa v lasti, ker bodo isto morali živeti s tem celo življenje.

Cela stvar me spominja na film Manchester by the sea, kjer oče pozabi zapreti peč, in mu v požaru umrejo trije otroci, potem mu policaj reče: Pozabil si zapreti vrata pečke, vsak je to že naredil.

Stvari so se napačno poklopile, nepravi čas, nepravi kraj, edina stvar ki bi morala biti tu targetirana, so jebene ketne....ketnam moramo narediti konec, pes nima prostora za umik in se počuti omejenega, zato je ofenzivno defenziven.

Če imaš potrebo po branjenju doma, imej kamere, imej orožje, 50kg pes na ketni je slaba stvar, sam sem se že ene 2x naključno izognil hudemu ugrizu...enkrat sem delal z geodetom, in sem postavljal tisto palico, ko mi je v trebuh skočil rotvajler iz vogala, mislim da je zmanjkalo ene 0.5m ketne da bi imel hude ugrize.

Naša dva imata ogrado, sta pridna, vseeno moraš biti pa pri takih juncih vedno previden in imeti kanček nezaupanja da se izogniš pizdarijam.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 20. Mar. 2021 13:10

In če imaš psa, ki ne mara tujcev, ograjo zakleneš, dodaš mrežo, pastirja, se da.


Čemu? Pes je pripet, za ograjo. Kdor si ne lasti tiste površine nima tja kaj hodit.
Dvorezen meč, nekateri mislijo, da lahko vse.

Se spomnim inštruktorice in zgodbe o hudo šolanem najbolj prijaznem psu. Otrok ga je potegnil za uho in bum, ugriznil, otrok umrl. Par let nazaj v tujini. Če bi vedeli, da je imel takrat pes vneto uho in ga je to tako zabolelo, da je tako odreagiral...prej bil vedno potrpežljiv...

Največ ugrizov je od pasme psov, ki je kao ekstra družinam primerna. Samo eno napako ima ta pasma, niti zarenči ne v opozorilo ampak samo ugrizne.

Živali so, nikoli ne veš kaj bo. Vedno se bom spraševala zakaj ljudje mislijo, da jim je vse dovoljeno, nimajo več nobenih mej. Nobenega zavedanja kaj se sme in kaj ne.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 20. Mar. 2021 13:15

Ker so ljudje faking idioti.

Lahko daš table, ograje, žico, mine, , talaš kolačke, folk je objesten, folk bo še vedno delal po svoje.

Lahko samo moliš da imaš čim manj stika in situacij s takim folkom.

Največ ugrizov imajo Maltežani.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Mar. 2021 13:24

Normalno, da bo največ ugrizov od pasem, ki so najpogostejše, plus da ima večina ljudi pse brez rodovnika (ni sita pri karakterju). Je pa razlika, če bi te ugriznil moj 14 let star, brezzobi pekinezer ali Lz-jev nemški ovčar. Če bi.
Zakaj dati vse zgoraj napisano? Da se zaščitiš- sebe, svojega psa. Kot je napisal lz, ljudje so idioti.
The world is as you are.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 20. Mar. 2021 13:48

Dovolj je opozorilna tabla, za svojo zaščito. Pes,ki bo vseeno ugriznil,ko bo branil dom, ne bo pod nobenim pogojem opredeljen za nevarnega zaradi tega opozorila, ne glede na ugriz in njegove posledice.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Mar. 2021 13:57

Zakon si preberi. Če nekoga fejst poškoduje/ubije, so posledice oz je posledica evtanazija. Ne glede na table, ne glede na vse. Ne moreš si kar razlagati po svoje.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 20. Mar. 2021 14:38

kar se mene tiče, je nevaren pes, ki je sposoben tudi ubiti in namenjen varovanju, ekvivalent varnostnemu orožju. lastnik bi moral bit usposobljen za ravnanje z njim, psihofizično pregledan in zagotovit stroge pogoje, da ga lahko ima.

če nekdo pride nelegalno v tuj prostor kljub opozorilom, še vedno ni opravičila da se mu nastavi smrtno nevarnost, sploh pa nevarnost, o kateri presoja sam pes (ki je v tem primeru premalo vzgojen da bi znal prepoznat dejansko nevarnost). miselnost, da na tvojem ozemlju veljajo tvoja pravila in imaš pravico počet karkoli (tudi ubit človeka), je primitivna in zaostala. imaš tudi v Slo ljudi, ki si domišljajo da je njihov dom neka trdnjava, in si namerno nabavijo nevarne pse. in so tudi ljudje z mačo kompleksi, ki si nabavijo take pse zarad svojega ega (o vzgoji pa seveda nimajo pojma, razen dretja in vlečenga povodca ne znajo nič).

v glavnem, ogromno ene nezrelosti in pomanjkanje zdrave pameti in stika z realnostjo, sploh pa odgovornosti. in to je v bistvu tudi osnova vseh drugih problemov, ki jih imamo v državi :)
hej norci :)
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 20. Mar. 2021 15:20

emanuela napisal/-a:Zakon si preberi. Če nekoga fejst poškoduje/ubije, so posledice oz je posledica evtanazija. Ne glede na table, ne glede na vse. Ne moreš si kar razlagati po svoje.



Brez skrbi,jo poznam. Med drugimi tudi izjeme v katerih primerih psi niso označeni kot nevarni..
psi, katerih ugriz je posledica nedovoljenega vstopa osebe v objekt ali na ograjeno zemljišče, ki je na vhodu označen z opozorilnim znakom


Tudi, če ugrizne ni avtomatsko nevaren in ko takšen pes ugrizne ponovno se ŠELE presoja kako naprej. In se lahko odloči,da mora z lastnikom na primerno šolanje in s potrdilom je potem spet "vse ok".
Daleč od tega,da bi psa po ugrizu avtomatsko uspavali. O tem se presoja pri hudih poškodbah ali smrti, nič pa ni avtomatsko. Pri presoji se upošteva tudi ali gre za 1 ugriz ali napad.

V tem primeru, če je res kar govorijo in bi lastnik na vsak način upravičiti psa bi se lahko skliceval na njegov silobran. Pes bi lahko padec nanj razumel kot napad in odgovor je bil ugriz...
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 20. Mar. 2021 15:32

Mene v vsej tej zgodbi zanima wtf so bili starši deklice oz. varstvo?????
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 20. Mar. 2021 15:37

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 20. Mar. 2021 21:34

v-e-s-n-a napisal/-a:Mene v vsej tej zgodbi zanima wtf so bili starši deklice oz. varstvo?????


V medijih je bilo rečeno, da so bili starši v sosednji hiši na obisku.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 21. Mar. 2021 5:13

mmm napisal/-a:Tudi maček npr. ve, da gre za otroka, in otroka obravnava drugače kakor odrasle. No morda je maček bolj inteligentna žival, pa vendar tudi pes se verjetno zaveda za kaj se gre.


Ti se nisi mojega macka spoznal :D
Mislim, saj ve, da gre za manjso verzijo cloveka, ampak bo to edino v svojo korist uporabil. Ljudi deli na tiste, ki ga naceloma pustijo pri miru in tiste, ki ga ne. Slednji hitro nastradajo. Do prvih je pa bolj potrpezljiv, tudi ob obcasnem prekrsku :lach:

Glede te klasicne "kje so bili pa starsi????" Jaz sem se pri osmih sama igrala na igriscu, tako doma, kot ko smo bili na obiskih. Se mlajsa kot to. Pa sama sem hodila v solo mimo ene hise s prijazno kuziko. Vsi otroci smo jo, na jezo lastnikov, radi bozali. Nismo sicer sli na dvorisce, ampak je kuzika sama prisla do ograje. Bila je prijazna, ampak lahko ne bi bila. Pac otroci. Z razliko od psov jih ne mores imeti ves cas na ketni.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov