kdo/kaj vam gre na živce #3

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Mar. 2021 7:05

S strinjam glede obojega glede mačka in glede starosti.

Mene so tudi mački šavsnili in opraskali do krvi, ko sem bila otrok, sem vidla, da ne smem z roko direkt pred njihovo faco, če sem jih hotela božat. Oz sem se naučila kateri so bolj prijazni in kateri agresivni.

Glede starosti, pa pri 8ih res nisi več nek majhen otrok. Ko sem bila jaz te starosti mislim da so tudi otroci sami hodili v šolo in iz šole. In igrali smo se sami okrog naselja in po gozdu, ni bilo nekega nadzora.
Meni deluje bolj napaka v vzgoji, da otrok pri taki starosti ne ve, da ne sme kar sam hodit do tujih živali, če ni lastnika zraven.
Če je pa kak poseben otrok z motnjami pozornosti, hiperaktiven, potem pa naj pazijo bolj, ja.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 21. Mar. 2021 11:46

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3408
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 21. Mar. 2021 13:36

_patchouli_ napisal/-a:

Glede te klasicne "kje so bili pa starsi????" Jaz sem se pri osmih sama igrala na igriscu, tako doma, kot ko smo bili na obiskih. Se mlajsa kot to. Pa sama sem hodila v solo mimo ene hise s prijazno kuziko. Vsi otroci smo jo, na jezo lastnikov, radi bozali. Nismo sicer sli na dvorisce, ampak je kuzika sama prisla do ograje. Bila je prijazna, ampak lahko ne bi bila. Pac otroci. Z razliko od psov jih ne mores imeti ves cas na ketni.


Pač ne poznam cele zgodbe v detajle kako se je zgodilo, zato sem vprašala.

Je pa še nekaj res... časi so drugačni. Ko smo mi gor rasli se je veliko več družilo, obiskovalo, hodilo k sosedom, brez da so bili vedno starši 2m za nami. Zdaj je to drugače oz. je tega manj.... nažalost.
Jaz sem tudi v šolo sama hodila. Vsak dan 30min. Nima veze vreme. Današnje otroke se pa preveč v vato zavija.

Ampak kljub vsemu.... s kakšnim občutkom krivde bodo sedaj mogli živeti ti ljudje. Tako lastniki psa kot starši otroka. Nepredstavljivo! :nein:
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2436
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 22. Mar. 2021 5:15

mmm napisal/-a:Ubil ne bo nobenega. Bo popraskal, mogoče malo tudi ugriznil, in šel (bolj stekel) stran.

Ja do manjše verzije človeka se obnaša drugače kakor do večje verzije.


Moja izjava, da se nisi mojega macka spoznal, ostaja nespremenjena. Vabljen :lol:
Ja, ubil ne bo nobenega, ampak edini razlog, da smo se zivi je, da smo prevelik plen in da ne mara surovega mesa in umazanega macjega stranisca.
Pa da ne bo zvenelo, da imam steklega tigra doma, vecino casa je prav skuliran muc, ki se zelo rad pocarta pri meni in se izogiba neznanih ljudi. Ampak sranja pa ne bo od nobenega prenasal, to pa ne :lach:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Apr. 2021 7:06

Zaprtje trgovin ob nedeljah. Čez teden se itak nikoli nikamor ne spravim po službi kamorkoli, če mi plačaš (Mislim na druge stvari kot je supermarket, obleke, čevlji..)! Izjemoma sem se kdaj do parfumerije.. in če imam v soboto potem kakšne druge plane ali bolj počivam/ se vozim do mojih na drug konec slo., je ravno nedelja, ko se spravim k sebi in je že vse zaprto..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 17. Apr. 2021 14:04

^^ se popolnoma strinjam in mislim, da je prepoved dela ob nedeljah čista bedarija. ko so trgovine delale ob nedeljah, nihče ni delal po 7 dni v tednu, kot so dramatizirali, ampak so bili ob dnevih med tednom frej, fleksibilnost je bila večja (trgovine, ki so odprte ob nedeljah so vse večje, z več zaposlenimi) poleg tega je ob nedeljah manj gužve tako na cesti in strank manj, delo bolj sproščeno in marsikaj se je dalo naredit, kar se ob kupu strank ne da. pa še bolje je bilo plačano.

prav bi bilo da se tistim, ki imajo otroke, družine, whatever, dopusti da ne delajo ob nedeljah in preživijo čas doma, kar se ni noben problem zmenit. konec koncev je pa dovolj služb pon-pet 7-15 in komur ne paše delo ob vikendih, si najde nekaj drugega.

mislim da ta prepoved ne bo dolgo zdržala, tako kot pred leti ni.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 19. Apr. 2021 12:04

Familija od mojega, naj mi bo odpuščeno :rolleyes: :rolleyes:
In to da tamalega "otroka" celotna familija nosi po rokah (vključno z mojim). V zadnjem mesecu ga je že 2x v nedeljo namenoma peljal v Ljubljano, študirat revčka ubogega (s tem da prvič nas ni nihče niti vprašal, če bi ga slučajno lahko peljali, ampak nas je mulo samo obvestil, da ga po kosilu peljemo v Lj. Ven sem padla, priznam).

Tokrat je vsaj dopoldne poklical če bi morda ga lahko peljal, tako da sem vsaj v miru ven padla doma. Ampak mojemu se zdi to normalno, da ga fura iz obale v lj (ne, ni nam "na poti"). Ker kao ne more it zdej ko je korona. Ja kako je pa v petek uspel sam prit na mama servis v obratni smeri???
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3408
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 21. Apr. 2021 8:13

- bolezni in vse kar je povezano z njimi! Zadnji mesec in pol je vedno nekaj... :/
Midva samo smrkava, tastarejša prehlajena par dni, tamala pa valda vse pokasira v hujši obliki :/

- da ne vem od česa ji je tole ven vdarlo :nein:

- odnos do stvari. Njegov. Njen pa tudi. Se vsaj takoj ve, čigava je :rolleyes:
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 05. Maj. 2021 8:01

Da čisto vedno ko se pohvalim kako mi gre kul v službi, prileti nek meteor :tot:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3408
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 10. Maj. 2021 8:37

Da še vedno ne moremo normalno zaživeti

Da bi full rada tole dala že enkrat čez. Pa nikakor ne pridem zraven! :<
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7032
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Maj. 2021 21:17

Da je danes en tip po glavi lupčkal mojo psico čez ograjo. Pa ni prvi, če je sama zunaj, se vedno najde kdo, ki jo boža. Ne, resno, rabim nemškega ovčarja. Ker niti enkrat še nisem videla stegovanja do sosedovega nemca, ker bi jim obraz odgriznil ali pa vsaj malo nosu. Labradorec kot čuvaj, minus ena. Pa sem že mislila, da bo drugače od vlomilca naprej.
The world is as you are.
Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 28. Maj. 2021 1:20

http://www.youtube.com/watch?v=hrpiQFsfR0k

Kaj je že rekel S. Berlusconi M. Schulzu? :gruebel:
All is vanity, nothing is fair.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 31. Maj. 2021 12:14

Današnji dan. Živčna sem, sitna, skrbi me za jutri.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 799
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 01. Jun. 2021 14:48

Negativni ljudje,ki v vsem vidijo neke zarote in da je svet proti njimi. Glavna naloga v življenju jim je,da se smilijo sami sebi, da bi jim bilo bolje pa nič ne naredijo.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 524
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 04. Jun. 2021 11:57

Ko se spraviva brunchat in me zasujejo s sporočili v službi (delam od doma). Aaagh. :D
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron