kdo/kaj vam gre na živce #3

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 22. Sep. 2019 22:25

O hvala :D ja, je treba dat kar nekaj 'cudnih' skozi.

Se je javil cez nekaj dni in napisal, da se opravicuje za 0 sporocil, ampak da ima trenutno ogromno odgovornosti v sluzbi.

Slika

Boy bye.

___

To je to za ta teden. :D
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 26. Sep. 2019 15:48

^Huh kolk ljudi bi že mene po tem takem moglo od*ebat, ker se nisem redno javljala zaradi teh in onih obveznosti. :D

Na živce mi gre en tip, ki se mi je danes hvalil v kakšnem hotelu je bil, kakšne avte so imeli v lobbyju in kako si moram to prečekirat blabla.

Like I really give a s*it.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 26. Sep. 2019 16:16

Če ti je pomembno, si vzameš čas :) (sporočilo ne vzame nikomur več kot minutko, ne glede na natrpan urnik).

Jaz tudi nimam več časa za ljudi, ki nimajo časa.

(Seveda tudi obratno velja - kako hitro odgovorim oz. če si vzamem čas, veliko pove o tem, kje na moji prioritetni listi se nekdo nahaja.)
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 26. Sep. 2019 16:23

Jaz še svojim najbližjim včasih ne odpišem par dni skupaj, ker gre včasih za kaka sporočila, ki zahtevajo daljši pogovor in počakam raje da imam dovolj časa. :)

Pa tudi ne zdi se mi nič takega če nisem vedno na vrhu prioritetne liste ljudi. Zdaj če gre za neko konstantno ignoriranje in iskanje izgovorov je druga stvar.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 26. Sep. 2019 16:28

Potem se preprosto odpiše "Zelo sem zaposlen/a, se slišimo čez 2 dni", namesto mrka. - seveda, če gre za ljudi, ki so ti pomembni. To je vsa poanta. :)
(Vsaj jaz in moji tako, če so pri tebi vajeni, potem ni problema, da ne bo pomote.)

Meni je tudi vseeno, če čakam na odg. nekoga, ki vem, da mu nisem prioriteta. Saj v večini primerov taka oseba tudi meni ni in ni nobena frka.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 26. Sep. 2019 16:35

Ja točno tako - odvisno kako si navajen komunicirat s svojimi. :) Jaz sem navajena take komunikacije in vem, da če bi bilo kaj nujnega se takoj slišimo.

Od nekih znancev ali potencialnih partnerjev pa nikoli nisem pričakovala, da bi mi odpisovali vsak dan. Tudi sama pogosto nisem. Drugo je, če bi nekdo izrecno ozrazil željo, da ima rad vsakodnevno komunikacijo. Dosti bolj mi gre na živce, če mi kdo piše “zakaj ne odpišeš”, kljub temu da že od začetka povem, da če ne odpišem par dni skupaj, ne pomeni, da nimam interesa.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 26. Sep. 2019 17:02

Ja, je stvar dogovora.. Ampak ce se imas npr. z nekom super na dejtu, naredita plane za drugic, potem pa clovek mrkne.. ni nobenega izgovora za to. Napises 'Hej, se slisiva cez vikend, ko bom imel vec casa. Ta teden imam ogromno obveznsti' ali kaj podobnega. Ni noben problem.

Ce ni niti tega je pa jasno, da na eni strani ni bajnega interesa. :) s cimer ni nic narobe, ampak rada vem, na cem sem. Kot je Ananhas lepo povzela, skoda casa za ljudi, ki nimajo casa.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 26. Sep. 2019 17:51

Tudi js kdaj bliznjim ne odpisem takoj...malo sem prevzela navado od ene frendice, ki je bila vedno ful pozna z odgovarjanjem na sporocila.. Samo ce pa po prvem al drugem dejtu ne dobis odgovora kmalu je pa kar bedno.., je malo drugace, kot ce bliznjim ne odpises takoj bi rekla..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 26. Sep. 2019 19:19

Jaz gledano iz svoje perspektive lahko rečem, da mi tudi “mrk” človeka ni jasen simptom nezainteresiranosti, ker se tudi meni zgodi, da “mrknem” pa imam interes. Razen če ti človek že od začetka reče, da ima rad vsakodnevno komunikacijo, potem je logično sklepati, da interesa ni (več). Ali če pride v neko ponavljajočo se navado ignoriranja sporočil, ki zahtevajo odgovor v hitrem času, je pa kristalno jasno, da taka oseba ni zanesljiva in zainteresirana.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Sep. 2019 19:20

Da se jaz mojim ne javim dan ali dva, sprožijo iskalno akcijo :lach:
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 26. Sep. 2019 19:23

No saj, ljudje komuniciramo različno in (ne)odpisovanje razumemo na različne načine. Zato jaz po navadi novo osebo kar naravnost vprašam, kakšne navade komuniciranja ima in so stvari hitro jasne. :)
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 03. Okt. 2019 22:41

Kamuflaža predsodkov/posmehovanja/žaljenja s šalami. Pa konstantno popravljanje drugih med pogovorom. Grrrr.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 05. Okt. 2019 18:34

"Roast" veja komedije predvidevam potem ni ravno tvoj cup of tea? :D

* Poslabšanje vida. :/
* To da postane od danes na jutri mraz, čim pride oktober.
* Zaparkiranje.
* Neumna vprašanja kot so - ali se v Ukrajini sedaj lahko govori rusko? Dude.
* Da imava z malo spet pokvarjen ritem/urnik spanja.
* Da bi pad thai pa se mi ne ljubi premaknit.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 05. Okt. 2019 18:57

Žal med pogovorom ni šlo za hudomušno roastanje (ki seveda je lahko zabavno), ampak za namerno poniževanje ene osebe, je bilo pa zapakirano tako, da bi mogoče še kdo, ki se ne ukvarja nič s psihologijo človeka, se še nasmejal kaki fori. Ampak hvala bogu je bilo vsem za mizo jasno kam pes taco moli. :)


-Na živce mi gre vreme tukaj, ker skos dežuje.(Je bil pa vseeno sprehod danes zelo osvežujoč po konstantnem deževju)
-Na živce mi gre eno podjetje in njihova komunikacija.
-Na živce mi grejo ljudje, ki mislijo, da si lahko takoj lastijo pravico se vmešavat v moj privaten lajf. Poslušam nasvete, ne maram pa ko nekdo pričakuje, da bom njihov nasvet tudi 100% poslušala samo zato, ker sem mlada in nimam izkušenj na enem področju.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 06. Okt. 2019 9:45

- ljudje, ki se v kinu usedejo na tvoj stol in se potem nočejo umaknit. Dude, če hočeš boljši sedež, potem prej kupi/rezerviraj karte
- ljudje, ki se vrivajo v vrsto
- gužva na cesti

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov