Kdo je najpametnejši

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 21. Apr. 2008 10:42

ryu10kyu napisal/-a:
kr.ena napisal/-a:seveda obstaja tudi nasproten problem - da folk označi za brezveze vse, česar ne razume - ločiti tole dvoje je pa težko, ne?


Tu lahko jaz skledo primaknem...ljudje ne razumejo kaj jim želim povedati in označijo to za brezveze oziroma da se smešim..ne zavedajo se pa tega da se oni smešijo.

Poskusi s temle:
kr.ena napisal/-a:Ljudje bodo prej priznali inteligenco nekomu, ki se jim zna približati na njihovem nivoju (Hawkingsove poljudnoznanstvene knjige) kot pa nekomu, ki vztraja na svojem nivoju in ga drugi ne razumejo.

Ali pa enostavno ne jemlji te teme kot osebno dokazovanje ali je inteligentnejši Boris, ti ali jaz ali kdorkoli, ampak kot debato o tem, kdo se tebi zdi inteligenten in zakaj - na splošno, ne osebno na forumu. :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 21. Apr. 2008 13:45

kr.ena napisal/-a:
ryu10kyu napisal/-a:
kr.ena napisal/-a:seveda obstaja tudi nasproten problem - da folk označi za brezveze vse, česar ne razume - ločiti tole dvoje je pa težko, ne?


Tu lahko jaz skledo primaknem...ljudje ne razumejo kaj jim želim povedati in označijo to za brezveze oziroma da se smešim..ne zavedajo se pa tega da se oni smešijo.

Poskusi s temle:
kr.ena napisal/-a:Ljudje bodo prej priznali inteligenco nekomu, ki se jim zna približati na njihovem nivoju (Hawkingsove poljudnoznanstvene knjige) kot pa nekomu, ki vztraja na svojem nivoju in ga drugi ne razumejo.

Ali pa enostavno ne jemlji te teme kot osebno dokazovanje ali je inteligentnejši Boris, ti ali jaz ali kdorkoli, ampak kot debato o tem, kdo se tebi zdi inteligenten in zakaj - na splošno, ne osebno na forumu. :wink:


Glej...jaz z veseljem izmenjujem mnenje in poslušam...in tudi razumem od drugih mnenje in ga sprejemam...dočim se resno vprašam, ker drugače kot tako enostavno pa res ne znam napisati..saj še 5 letni otrok bi razumel kaj želim povedati...in tu ne moreš reči da sem jaz neinteligenten ker jim ne znam razložiti določenih stvari...kajti kot smo že prej ugotovili ljudje dojamejo in vzamejo za pametno do tiste mere kolikor lahko razumejo..in če nekdo nečesa ne razume in gleda iz svojega vidika in ne zna še iz drugega zornega kota pogledati....brez zamere ampak to ni znak moje neinteligence...

Pa tudi vključil sem se v ta pogovor bolj zaradi zabave in zdaj je vse skupaj preraslo v nekaj povsem drugega...imaš ljudi ki so užaljeni za vsako besedo in osebno jemljejo in potem dramatizirajo, potem imaš ljudi ki se delajo pametne in kao ignorirajo vse skupaj, dočim z lahkoto napišejo koilko se smešne stvari tukaj odvijajo, da ne govorimo o podtikanjih in predalčkanjih.
Do sedaj se je mene označilo za ne vem kaj že vse...pa se sploh ne sekiram zaradi tega...samo smešno mi je pa dejansko res to, da se ne da na nek normalen način komunicirati z ljudmi...vsaj na tem forumu ne.

Jaz v zunanjem svetu ogromno komuniciram z ljudmi in z lahkoto najdem pot z vsakim direktorjem ali pa poslovnim partnerjem...in ni nekih frustracij in napadov...

In iti med idiote in jim podati neko znanje se bodo tudi smejali in pljuvali čez to...ali sem zatorej jaz neinteligenten ali imajo oni probleme s dojemanjem?
Morda sem neinteligenten ker sploh izgubljam čas s takimi ljudmi..pač je treba sito narediti in se ukvarjati z ljudmi ki jim je mar za rast in so odprti...in ne s takimi ki samo iščejo napake v drugih ljudeh in se za vsako malenkost čutijo napadene.
In potem se celo govori da širim naokrog lahkotne teme ki ji vsaka cosmo deklica razume in pade na njih, da se jim dobrikam...s tvoje strani dobim kao sporočilo naj pišem na jasen način da bodo drugi razumeli...po drugi strani da sem totalno smešen..po drugi strani da sem totalen ne vem kaj, itd.

Če bi kdo lahko se počutil napadenega sem to jaz...ampak se ne počutim tako, ker sem distanciran od zunanjega okolja in se ukvarjam s seboj...sem pa vseeno zagovornik resnice in načelnosti. Tu pa marsikdo šepa na tem forumu...

Očitno se je res potrebno držati lahkih tem in furati neki imidž s katerim se distanciraš in se ne poglabljaš v stvari....primer: dobro,slabo, tekoči puder, asociacije,itd....
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 21. Apr. 2008 14:40

Ej, jaz na primer prav rada debatiram s tabo; tule nama je super šlo, dokler se ni krog ljudi razširil in se je zgubila osnovna nit. Očitno sva na podobnem nivoju (ne)inteligence.
Tisti, ki pa ne razumejo ali nočejo razumeti mojih postov ali jih ignorirajo - pač, se ne ubadam z njimi. In se niti ne sprašujem ali so preneumni ali prepametni, da bi debatirali z mano. Prav tako se ne sprašujem ali sem
a) jaz tako nerazumljivo napisala ali
b) sama nimam pojma, kaj sploh pišem ali
c) sem pač napisala vse, kar se je dalo in nima nobeden več nič za pripomnit.

Daj, reci še kakšno na splošno na temo inteligence. Da spravimo temo v okvirje, kjer se je začela :wink:

Edit: Še tole:
ryu10kyu napisal/-a:Morda sem neinteligenten ker sploh izgubljam čas s takimi ljudmi..pač je treba sito narediti in se ukvarjati z ljudmi ki jim je mar za rast in so odprti...in ne s takimi ki samo iščejo napake v drugih ljudeh in se za vsako malenkost čutijo napadene.

Ne vem, zakaj bi imel za cilj kogarkoli tule podučevati in mu omogočiti, da osebnostno raste. Pač poveš svoje mnenje in that is it. Kaj bo kdo s tvojim mnenjem naredil, je pa čisto osebna stvar.
In, ne, to ni egoizem.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 21. Apr. 2008 16:34

Boris napisal/-a:V mojih mladih letih je bila na sporedu risana serija Tofsi.
Slika
Tam se je vedno pojavil nekdo, ki je naredil nekaj narobe in potem hotel pobegniti roki pravice. Ampak roka ga je tepla tako dolgo, dokler ni ves objokan padel pred Tofsija in ta mu je dal pojočo travico. Če mu je bilo iskreno žal, in če se je spokoril, je travica zapela.


Gospa Smreka je bila pri Tofsiju in pojoča travica ni zapela.
Gospa Smreka je kriva.
Več o tem tukaj.

P.S.: Gre za primer nespametnega obnašanja gospe Smreke, ki se je na moja mila vprašanja odzvala agresivno ter nizkotno, začela lagati in me sramotiti. Ko je do tega prišlo, sem začel provocirati, da bi ali njej ali pa ostalim bralcem podal nazoren zgled za to, kaj ni pametno.

Če kdo meni, da sem v tem primeru maščevalen, mu to mnenje dopuščam in ga ne zanikam, saj gre za vzgojni ukrep in moralni dolg. Seveda pa je moj namen vse prej kot maščevanje, slednje je le tisto, na katerega bi verjetno pristranski opazovalec najprej pomislil.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 21. Apr. 2008 16:43

To temo si odprl ti, point je o inteligenci oziroma kdo je najpametnejši.
Trenutno si OT.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 21. Apr. 2008 17:29

Ni ot, zato, ker je govora o pameti in o tem, kdo je najpametnejši. Ker najpametnejšega ni, pa lahko opažamo/se sprašujemo/debatiramo, kaj storiti, da ne bomo ravnali neumno. In kdor ne ravna neumno, ravna verjetno pametno ali kako če biti drugače, jaz si ne predstavljam.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 21. Apr. 2008 20:32

Kdor ne ravna neumno, mogoče ne počne nič. Iz tvoje izjave torej sledi, da je tisti, ki ne počne nič, pameten?
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 21. Apr. 2008 21:51

Pri takem je zadeva dvolična in je težko ugotoviti ali je pameten ali neumen.
Mimogrede, denimo, da bog obstaja. In ker mi ne vidimo, da bi on bilokaj počel, ga potem označimo z neumnim ali s pametnim? ;)


Ajajaj, kr.ena, spet si ga pihnila.
Če ne počne nič, je pameten.
Če počne nič, je neumen. Morda.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 21. Apr. 2008 22:08

kr.ena napisal/-a:
ryu10kyu napisal/-a:
kr.ena napisal/-a:seveda obstaja tudi nasproten problem - da folk označi za brezveze vse, česar ne razume - ločiti tole dvoje je pa težko, ne?


Tu lahko jaz skledo primaknem...ljudje ne razumejo kaj jim želim povedati in označijo to za brezveze oziroma da se smešim..ne zavedajo se pa tega da se oni smešijo.

Poskusi s temle:
kr.ena napisal/-a:Ljudje bodo prej priznali inteligenco nekomu, ki se jim zna približati na njihovem nivoju (Hawkingsove poljudnoznanstvene knjige) kot pa nekomu, ki vztraja na svojem nivoju in ga drugi ne razumejo.

Ali pa enostavno ne jemlji te teme kot osebno dokazovanje ali je inteligentnejši Boris, ti ali jaz ali kdorkoli, ampak kot debato o tem, kdo se tebi zdi inteligenten in zakaj - na splošno, ne osebno na forumu. :wink:


Omenila si, da bodo ljudje prej priznali inteligenco nekomu, ki se zna približati njihovemu nivoju. Tu gre včasih za takozvani inferenčni razkorak, ki je zelo dobro opisan v članku Illusion of Transparency: Why No One Understands You.

Ko je inferenčna razdalja med dvema prevelika, se jim včasih ne da ukvarjati en z drugim. Če te teorije o razdalji ne poznajo, pa če so premalo pametni, bodo enostavno zaključili, da je sogovornik bedak (ker oni ne razumejo njega oz. ker on ne razume njih) in s tem pomirili svoj ego.

Bi kdo kaj nerekel na to temo?
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 03. Jun. 2012 21:18

jst bom rekla, da mi je všeć ta tema ! :D sicer je res že zelo stara in sem jo odkrila v brskalniku, ko sem iskala neki druzga in mi je zanimiva heh, tako, da jo ponovno uvrščam na vrh :P :)
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 04. Jun. 2012 0:13

Kdo je najpametnejši
a) na forumu: jaz, jasno
b) ki ga poznaš: moj fotr
c) v Sloveniji: najbogatejši državljan za katerega se ne ve da je bogat
č) na Zemlji: isto kot zgoraj, samo da ni nujno da je iz slo
d) v vesolju: ena bakterija iz Andromede

Kaj ti je pomembno pri ocenjevanju pameti nekoga? da zna najt rešitve za čim več problemov
Na kaj pomisliš, ko slišiš, da je nekdo pameten? če so ga pravlno ocenili
hej norci :)
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 24. Jun. 2012 21:28

Kdo je najpametnejši
a) na forumu: zase sem jaz
b) ki ga poznaš: vsi, ki znajo razmišljat s svojo glavo, ne sam vpijat podatke
c) v Sloveniji: ..
č) na Zemlji: narava, ki je zmeraj glavna
d) v vesolju: astronavti :P

-Kaj ti je pomembno pri ocenjevanju pameti nekoga?
Način razmišljanja, možnost razmišljati s svojo glavo, izvirnost rešitve.

-Na kaj pomisliš, ko slišiš, da je nekdo pameten?
O ta ma ziher same petke, ker se tolko pifla, v resnici pa nima pojma ne o življenju in ne o svetu.
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov