Kdo je najpametnejši

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 20. Apr. 2008 13:49

O Groza Boris. Dejmo res najti ene 100 strani ki govorijo o new agu, jih prepisat pa se delat pametne.
Veš kako ti bom rekla:
1. Kdo si ti, da ti bom jaz morala dokazovati kakšne so moje izkušnje, v kaj jaz verjamem in zakaj jaz v to verjamem? Mislim, da imam več izkušenj kot ti, ki jih bom uporabila v realnem življenju, tako da bom delovala v skladu s svojimi prepričanji, katerih namen bo izpolnitev svojih postavljenih ciljev.
2. Vem, da nisem najbolj prijazna oseba in da marsikdaj rečem kaj bolj na oštro, ampak za razliko od tebe - mislim, da se moja prednost in moja zrelost kaže predvsem v tem, da vseeno ne povem na poniževalen in podecenjujoč način, tako da bom lahko še vedno npr šla na pijačo z rju10kju, pa se bova lahko zabavala, ker veva, da vse tole ni nič osebnega, za razliko od tebe, ki se spuščaš na zelo nesramen osebni nivo.
3. Do sedaj sem celo mislila, da znaš kaj pomisliti sam od sebe, pa vidim, da zgolj samo prepisuješ iz različnih virov in jemlješ to kot svoje argumente. Kot že rečeno - nimam interesa tega početi tudi jaz.
4. No še en stavek o new age filozofiji, ki pa seveda ne bo prepisan od nikoder. New age lahko deluje tam, odkoder izvira, se pravi na Vzhodu. Tako kot Feng Šui lahko deluje tam, odkoder izvira. Mi, Zahodnjaki, smo pa to prevzeli zaradi modne muhe, ker smo potrebovali nekaj novega! Sploh Američani so šli še korak dlje in to filozofijo spremenili v American Dream. Yes, vse vam bo uspelo, bodite strpni, verjemite v sanje, bodite poduhovljeni mi pa bomo ta čas v ozadju prevzeli vodenje sveta in vam oprali možgane. To!
In ovčke zvesto sledijo, tako kot očitno tudi ti. Boris.

In ne mislim več razpravljati s tabo, ker si pokazal, da si ti tisti, ki je nestrpen - tako kot Kristjan, ko se kdo spravi na njegovo vero - burn baby burn!
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 20. Apr. 2008 13:51

ryu10kyu napisal/-a:Razmišljal sem že o tem da poizvem kje živi Mahagonij in mu pod avto podstavim bombo...v primeru da nima avta bi me orenk fejst zaje*al...
Mahagonij če te kje zunaj na cesti vidim ne pričakuj da te bom pozdravil...in če boš kdaj na čigumi kje na cesti stopil ali na bananin olupek vedi da sem ti ga jaz podstavil!!!
:rofl:


:lol: :lol:
evo za tole si zaslužiš :hearts:
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 20. Apr. 2008 14:26

Kaj je zdaj to, spet en nevrotik ali kaj? Bi spet nekdo rad rušil svoj ego? OK!

Smreka napisal/-a:O Groza Boris. Dejmo res najti ene 100 strani ki govorijo o new agu, jih prepisat pa se delat pametne.
Veš kako ti bom rekla:
1. Kdo si ti, da ti bom jaz morala dokazovati kakšne so moje izkušnje, v kaj jaz verjamem in zakaj jaz v to verjamem? Mislim, da imam več izkušenj kot ti, ki jih bom uporabila v realnem življenju, tako da bom delovala v skladu s svojimi prepričanji, katerih namen bo izpolnitev svojih postavljenih ciljev.

a) Kaj ima to, kdo sem jaz veze s tem ali boš ti znala konstruktivno skritizirati new age ali ne, to me navdušuje?
b) Kaj ima to, kakšne so tvoje izkušnje, opraviti s tem, ali je new age sranje ali ne?
c) Kaj ima to, da sem jaz dal pobudo o razpravi o new agu s tem, ali sem zagovornik new aga ali ne, oziroma ali mu ali mu ne sledim?

Vidiš Smreka, tak je tvoj obrambni mehanizem poln predsodkov (tu tvegam kakih 14%, da temu ni tako). In jaz sem ogenj za take.

Smreka napisal/-a:2. Vem, da nisem najbolj prijazna oseba in da marsikdaj rečem kaj bolj na oštro, ampak za razliko od tebe - mislim, da se moja prednost in moja zrelost kaže predvsem v tem, da vseeno ne povem na poniževalen in podecenjujoč način, tako da bom lahko še vedno npr šla na pijačo z rju10kju, pa se bova lahko zabavala, ker veva, da vse tole ni nič osebnega, za razliko od tebe, ki se spuščaš na zelo nesramen osebni nivo.

Laž.
1.) Nisem nesramen na osebnem nivoju. Ko boš to dokazala, te ne bom le povabil na pijačo, tudi plačam ti jo.
2.) Površno bereš ali pa manipuliraš - jasno sem izrazil svoje mnenje o poniževanju in dejstvih.
Naj iz prijaznosti ponovim, če ima slučajno kdo demenco, ali pa če je iz pozabljivosti pozabil vzeti čarobne tabletke bilobil.
Jaz nimam (je težko opaziti tole besedo, kaj) navade podcenjevati ljudi, včasih pa podcenjujem njihovo vedenje. Če se dokaže, da nekdo neumno ravna, to ni podcenjevanje njegovega vedenja, gre za dejstva. Če se dokaže, da nekdo konstantno neumno ravna in deluje proti temu, za kar se poteguje, potem je neumen (če ni sadomazohist) in je to dejstvo, ni pa to podcenjevanje. Če se motim, in če sem kaj spustil, naj me pa kdo pametnejši popravi.


Za bedaka obstaja več definicij in izhajajoč iz njih lahko nekoga določimo za bedaka. Dokažemo pa mu, ko to sam prepozna. Nikoli ne žalim nikogar z namenom prizadeti ali onečastiti, razen če je podlež in je to moj moralni dolg in učna lekcija (ampak za to moram človeka poznati).

3.) Najbolj ponižujoče je, ko nekomu poveš, da boš razpravljala, potem pa, ko pokažem zanimanje, navržeš neresnice in spizdiš. Večjega poniževanja si ne znam zamisliti. Nadaljuj, ali pa mi boš dokazala, da si pravo nasprotje od "vsega", s čimer si se zgoraj opisala.

4.) Četudi bi bil do nekoga nesramen na osebnem nivoju, bi lahko šel z njim na pijačo, tako kot grem lahko s klošarjem, kurbo, znanstvenikom, muslimanom, homoseksualcem, in z vsakim normalnim človekom. vernikom, ali celo kakšnim angelom ali Luciferjem samim.

Smreka napisal/-a:
3. Do sedaj sem celo mislila, da znaš kaj pomisliti sam od sebe, pa vidim, da zgolj samo prepisuješ iz različnih virov in jemlješ to kot svoje argumente. Kot že rečeno - nimam interesa tega početi tudi jaz.


Kakšen pa je tvoj namen? Prepričevati nekoga, da imaš ti prav, brez da bi dokazala, da imaš prav (in zgolj navajati svojo starost za argument teže izkustev)? Ali pa morda trditi, da nikogar nočeš v nič prepričati, in da samo rada deliš svoje mnenje, tako za zabavo, in da imaš pravico do svojega mnenja, hkrati pa pljuvati po drugačemislečih in govoriti, kakšno sranje je njihova ideologija? Če si taka, si en največjih prikritih in nezavednih vernikov. Če pa ne, pa sama sreča, potem je še nekaj upanja zate.

So ljudje, ki se s to temo strokovno ukvarjajo. So različni strokovnjaki, ki različno obdelujejo dano področje. In jaz prisluhnem vsem, ne pa le enim, kot nekateri skrajneži.
Kaj ima to, da sem jaz podal nekaj ključnih snovi za obdelavo s tem, ali znam ali ne podati svoje mnenje o določeni zadevi? Seveda bom podal svoje mnenje, ampak najprej pokaži, da sploh veš o čem govoriš, ne pa le govoriti, da veš o čem govoriš.
Svoje argumente je potrebno podpreti z neoporečnimi ali strokovnimi dognanji, ne pa flancati. Če hočeš, da flancam, sem v tem gotovo prvak, ampak potem ne bova nikamor prišla.
Očitno je, da če nočeš navajati strokovnih virov, potem nisi verodostojna. In potem je smisel razprave ničen.

Smreka napisal/-a:
4. No še en stavek o new age filozofiji, ki pa seveda ne bo prepisan od nikoder. New age lahko deluje tam, odkoder izvira, se pravi na Vzhodu. Tako kot Feng Šui lahko deluje tam, odkoder izvira. Mi, Zahodnjaki, smo pa to prevzeli zaradi modne muhe, ker smo potrebovali nekaj novega! Sploh Američani so šli še korak dlje in to filozofijo spremenili v American Dream. Yes, vse vam bo uspelo, bodite strpni, verjemite v sanje, bodite poduhovljeni mi pa bomo ta čas v ozadju prevzeli vodenje sveta in vam oprali možgane. To!
In ovčke zvesto sledijo, tako kot očitno tudi ti. Boris.

Tu si pokazala kaj?
Čemu jaz sledim?
A zato, ker mi je do strokovnih razprav, zato sledim? Zakaj sem ti pa npr. dal link do strani, ki kritizira new age na kuturen način?
A zato, ker sledim?

Moja kritika tebe je objektivna, ti pa si nametala zgoraj polno nekih neosnovanih subjektivnih zaključkov o meni. Adijo pamet.

Smreka napisal/-a:
In ne mislim več razpravljati s tabo, ker si pokazal, da si ti tisti, ki je nestrpen - tako kot Kristjan, ko se kdo spravi na njegovo vero - burn baby burn!

Je to kakšna fora?
In v čem se izraža moja nestrpnost?
A v tem, da povem, da psi, ki lajajo in ne znajo nič povedati, začnejo ignorirati? Ali zato, ker rečem takim psom pezdeti, kar ni nič drugega, kot izraz za bojazljivega človeka, ki se ne upa komunicirati na strokovnem nivoju, pa raje le od daleč zalaja ali pa kot kača zasika, če mu poveš kakšno resnico na malo bolj oster način?
Poleg tega se iz tvojega zadnjega stavka razpozna, da mečeš Kristjane v en koš.

Veš, nestrpen je nekdo, ki mu manjka razumevanja, oziroma volje do tega, da bi razumel drugega. Kdor ignorira, je nestrpen. Si ignorirajoči ignorant ali ne?
Paradoks je, da praviš, da stvari ne jemlješ osebno, hkrati pa se odzivaš ravno na tak način, kot tisti, ki zelo zelo jemljejo stvari osebno. Če ti nisi taka, potem debatiraj dalje, odpri novo temo o new agu, in se bo jasno razvidelo, da taka nisi. Sicer pa o sebi pišeš nekaj, deluješ pa ravno nasprotno. Če stvari ne jemlješ osebno, potem me zanima, zakaj nisem bil vprašan kaj želim doseči, kakšne so moje ambicije, nameni, kaj sem s čim mislil, in zakaj sem bil obsojen brez sodbe?

Je tvoj zgornji komentar slučajno kakšna fora ali preizkušnja?

S toplimi pozdravi iz zelene in očem prijazne pokrajine,

Boris

P.S.: na prvi strani sem podal kriterij za označevanje pameti nekoga, sedaj pa presodi, koliko je v tvojem komentarju pretiranega posploševanja, filtriranja, "branja misli".
Zadnjič spremenil Boris, dne 20. Apr. 2008 15:36, skupaj popravljeno 7 krat.
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 20. Apr. 2008 14:36

Jochie napisal/-a:naslednji cosmo miting bo zanimiv! :D :D :D


ja, jst komaj čakam. :D
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 20. Apr. 2008 15:08

Sem enostavno brez besed. Ne morem verjet, da mi nekdo po tolkem času na forum reče, da lažem, zato ker povem kaj jaz mislim in občutim.
Zdej se grem pa z glavo v steno butat da se odvadim laži. Ti si pa misli o meni kar hočeš Boris, mene pa ne izzivaj več.
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 20. Apr. 2008 15:20

Boris napisal/-a:
Tovornjaka zagotovo ne voziš cel dan, tako da imaš na razpolago tudi prosti čas, katerega lahko izkoristiš za druge zadeve, ki jih rada počneš v življenju, in ki te izpopolnjujejo.

Sicer pa, zelo pametna ideja - ženska, ki vozi tovornjak. Tovornjakarji (na dolge ture) so že sami po sebi precej plačani. Če si boš drznila na kake nevarne kraje, te tam na daljnem vzhodu mafija celo ne bo ubila, le posilili te bodo in prodali na črnem trgu. Tvoje delo je zelo obetavno v vseh pogledih ;)

Zdaj pa k jedru problema. Jaz te sprašujem, kaj ima znanje na določenem področju (talentiranost) opraviti s pametjo, ne pa kakšne izkušnje tebi pomagajo pri opravljanju dela. To, da skušaš usvojiti čimveč izkušenj, ki jih potrebuješ za svoje delo, in da svoje delo rada opravljaš, to je pamet, ne pa talentiranost sama. Talentiranost je znanje in to loči od pameti.


Za volanom sem minimalno 10 ur na dan. Če misliš, da imam potem še voljo za kakršenkoli hobi (razen hrana, cviček, tuš in sex), se motiš. Ampak, to je predvsem moja stvar.
Vožnja na vzhod ni takšna, kot si jo predstavljate, saj večina kamijonov vozi v konvojih. Tako da se nebi imela česa bat. Jaz sicer vozim kiperja, tle pa me lahko posiliijo samo tisti, ki jim sama dam :D .
Uporabniški avatar
Shanaxi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 18. 11. 2007
Kraj: v njegovem objemu

Neprebrana objavaNapisal/-a Shanaxi » 20. Apr. 2008 15:25

Omg keri čudaki ste v tej temi :? Sploh nimate pregleda nad tem kaj govoite, ampak vsak po svoje neki trobi in se dela oh in sploh pametnega. Sej ne vem, al ste smešni al žalostni.

Sej bi kak post komentirala, ampak debata nima ne repa ne glave, kaj šele da bi se odvijala a neka nit pogovora.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 20. Apr. 2008 15:53

Shanaxi napisal/-a:Omg keri čudaki ste v tej temi :? Sploh nimate pregleda nad tem kaj govoite, ampak vsak po svoje neki trobi in se dela oh in sploh pametnega. Sej ne vem, al ste smešni al žalostni.

Sej bi kak post komentirala, ampak debata nima ne repa ne glave, kaj šele da bi se odvijala a neka nit pogovora.



Povprečen človek tisto kar ne razume...oceni ali označi kot neumno in omejeno...
Imaš pa spodaj za pomoč ali za v pomislek Borisovo vele ugotovitev :lach:

"Neka reč je lahko za nekoga pametna le do tolikšne mere, kolikor je pameten sam." (Boris, 2007)

Najbolje da se uležeš in zjokaš po napadu joka se pa začni smejati...glede na to da imaš pomisleke ali se smejati ali zjokati :wink:
Pa ni potrebe po komentiranju, ker si že s tem postom vse povedal-a :P
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 20. Apr. 2008 15:54

Nekaj o lažeh.

Smreka napisal/-a:Sem enostavno brez besed. Ne morem verjet, da mi nekdo po tolkem času na forum reče, da lažem, zato ker povem kaj jaz mislim in občutim.
Zdej se grem pa z glavo v steno butat da se odvadim laži. Ti si pa misli o meni kar hočeš Boris, mene pa ne izzivaj več.


Veš, ko o nekom govoriš neresnične stvari, o katerih ne veš nič, je to žaljiva obdolžitev in se v "temnih temnih" krogih obravnava po 171. členu kazenskega zakonika.
(1) Kdor o kom trdi ali raznaša kaj, kar lahko škoduje njegovi časti ali dobremu imenu, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do treh mesecev.
(2) Če je dejanje iz prejšnjega odstavka storjeno s tiskom, po radiu, televiziji ali z drugim sredstvom javnega obveščanja ali na javnem shodu, se storilec kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do šestih mesecev.

Smreka napisal/-a:2. Vem, da nisem najbolj prijazna oseba in da marsikdaj rečem kaj bolj na oštro, ampak za razliko od tebe - mislim, da se moja prednost in moja zrelost kaže predvsem v tem, da vseeno ne povem na poniževalen in podecenjujoč način, tako da bom lahko še vedno npr šla na pijačo z rju10kju, pa se bova lahko zabavala, ker veva, da vse tole ni nič osebnega, za razliko od tebe, ki se spuščaš na zelo nesramen osebni nivo.


V povedi ni zaslediti, da bi šlo za tvoje mnenje, da se jaz spuščam na zelo nesramen osebni nivo, gre za trditev. In ta trditev ne izraža resnice o mojih namenih. Vse skupaj je je podobno poskusu onečastitve, čast pa je moja velika vrednota. Trditve, ki niso resnične, se opredelijo za laž.
SSKJ: laž - kar ne ustreza resnici

Zdaj, ko veš, kaj laž je, bi bilo od tebe moralno, da priznaš zmoto. V nasprotnem primeru lahko forumaši ugotavljamo ali si ali nisi pametna z zrelostnega vidika, saj zrelost vključuje moralno zrelost.
Moralna zrelost
· spoštovanje sprejetih načel
· zmožnost moralnega presojanja
· izoblikovana etična prepričanja

Pravtako je v tvojem komentarju trditev, da stvari jemljem osebno, kar je morda upravičeno, saj se egiči odzivajo na ponižujoč način takrat, ko stvar vzemejo preveč osebno. Torej ti manjka le nadgraditev te logike. Moja pravica je, da se vedem primerno in po želji uporabljam sarkazem v humorni obliki, ko s tem nimam namena nekoga prizadeti iz neupravičenih razlogov.

Smreka napisal/-a:4. No še en stavek o new age filozofiji, ki pa seveda ne bo prepisan od nikoder. New age lahko deluje tam, odkoder izvira, se pravi na Vzhodu. Tako kot Feng Šui lahko deluje tam, odkoder izvira. Mi, Zahodnjaki, smo pa to prevzeli zaradi modne muhe, ker smo potrebovali nekaj novega! Sploh Američani so šli še korak dlje in to filozofijo spremenili v American Dream. Yes, vse vam bo uspelo, bodite strpni, verjemite v sanje, bodite poduhovljeni mi pa bomo ta čas v ozadju prevzeli vodenje sveta in vam oprali možgane. To!
In ovčke zvesto sledijo, tako kot očitno tudi ti. Boris.

Iz konteksta se razpozna, da mene opredeljuješ kot pripadnika new aga, česar sam nisem nikjer omenil. Sploh pa, kako naj sledim nečemu, kar še definirano ni?

Smreka napisal/-a:Ni panike, si bom vzela čas pa bom razložila moje mišljenje in moje videnje. Bom napisala diskurz, izključno zate.


Če ne boš nadaljevala razprave o new agu na ustreznem mestu, nisi mož beseda in daješ prazne obljube.

Preden butneš v steno z glavo, vzemi lekadol.
Obstaja razlika med nekom, ki sarkazem uporablja v humorju in med tistim, ki misli, da ga uporablja v humorju, pa gre v resnici le za obrambne mehanizme. Prvi debato new aga nadaljuje, drugi jo prekine.

lp,
Boris_aspirinus_naturalis

"Lahko je pametovati, težje je biti pameten."
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 20. Apr. 2008 16:39

No, zdaj imamo nekaj snovi za sabo.

Par vprašanj glede pameti in laži:

1.) Je človek, ki o drugih laže, pameten?
2.) Je človek, ki o sebi laže, pameten?
3.) Je človek, ki sam sebi laže, pameten?
4.) Je človek, ki laže in niti ne ve, da laže, pameten?
5.) Je človek, ki sprva o nečem nenamensko laže, pa kasneje dobi pojasnilo o tem, kako laže, a kljub temu še naprej laže, pameten? Kaj pa če lagati neha, ampak ne prizna pa svoje napake?
6.) Je človek, ki laže v šali in to tako, da se šalo razpozna, pameten?
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 20. Apr. 2008 16:52

BORIS, A ME LAHKO PROSIM PUSTIŠ PRI MIRU???? RESNO.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 20. Apr. 2008 18:11

V mojih mladih letih je bila na sporedu risana serija Tofsi.
Slika
Tam se je vedno pojavil nekdo, ki je naredil nekaj narobe in potem hotel pobegniti roki pravice. Ampak roka ga je tepla tako dolgo, dokler ni ves objokan padel pred Tofsija in ta mu je dal pojočo travico. Če mu je bilo iskreno žal, in če se je spokoril, je travica zapela.

Je hudo, ker ima Jelka narobe? Jo peče krivda, ali žene ponos in sram v ozadju? Ali pa zgolj nima časa in je bleknila nekaj brezveze, sedaj jo pa hudi Boris tepe po ritki? Kaj pa tisto o pijači Jelka?
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 20. Apr. 2008 18:25

Pardon, Smreka. Sem te že skoraj zamenjal z novoletno jelko, ker imam te namreč zelo rad, pa še pikajo ne tako.

Asertiven pristop razreševanja konfliktov je nekaj, kar naj bi posedoval pameten človek.

http://www.cdk.si/soutripanje/st47/asertivnost.htm
Beseda asertivnost etimološko izvira iz latinske besede asserere, kar pomeni trditi. Angleži uporabljajo izraz assertive, kar pomeni trdilen, jasno izrečen, oblasten, samozavesten, nepopustljiv. Tako piše v slovarjih, a se mi zdi, da je prevod glede na lastnosti asertivnih ljudi, nekoliko pomanjkljiv. Asertiven človek se zaveda svojih občutkov, interesov in potreb ter jih zna jasno izraziti, vendar tako, da pri tem upošteva druge in njihove potrebe; zna se postaviti za svoje pravice tako, da ne tepta pravic drugih ljudi; sposoben je poiskati kompromise, ko pride do konflikta ipd. To pa pomeni, da se asertiven človek zna tudi vživeti v druge. Asertivnost je potemtakem izraz odločnosti, nepopustljivosti in samozavesti (to je del, ki je izpostavljen v slovarjih), vendar tudi sočutnosti in odprtosti za potrebe, interese in omejitve drugih ljudi.


Vprašanja prejšnjih komentarjev ostajajo odprta.

Smreka se ima za zrelo. Les bo dober. Čas je, da jo posekamo in sežgemo na njenem lastnem ognju nestrpnosti in izogibanja odgovornosti, katerega je zanetila nedavno:
Smreka napisal/-a:tako kot Kristjan, ko se kdo spravi na njegovo vero - burn baby burn!


Saj ne, se samo hecam. Ne bomo je posekali in sežgali, sama se bo.
Ali pa se bo morda opogumila in začela gasiti ogenj v sebi?
Držim pesti. S kakšnim namenom? ;)

lp,
Boris_asserere_gasilec
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 21. Apr. 2008 10:22

Da se vrnemo na prvi post.
Boris napisal/-a:Kaj ti je pomembno pri ocenjevanju pameti nekoga?
Na kaj pomisliš, ko slišiš, da je nekdo pameten?

In ugotovitve:
Boris napisal/-a:"Neka reč je lahko za nekoga pametna le do tolikšne mere, kolikor je pameten sam." (Boris, 2007)

kr.ena napisal/-a: Najpametnejši človek na svetu torej ni najpametnejši, ker ni nikogar pametnejšega, ki bi znal realno ocenit, da je res najpametnejši, ne?

Tule se celo strinjava.

Inteligenca - oziroma po domače "pamet" - je zame ozko gledano sposobnost abstraktnega mišljenja. (širše gledano seveda obstaja več podvrst inteligence, ampak zdaj malo poenostavljam. Po mojem mnenju je tole bistveno, ostalo so pač posebne sposobnosti) Kako nekdo to svojo sposobnost implementira v praksi, je pa že druga zadeva.

Hanah napisal/-a:Pametni ljudje so tisti, ki so srečni in obratno.

Tole po mojem nikakor ne drži. Ljudje z Downovim sindromom so menda zelo srečni, zadovoljni in neobremenjeno gredo skozi življenje. Pa vsekakor niso inteligentni (po definiciji sposobnosti abstraktnega mišljenja).
Drugo pa je, če si kdo inteligenco razlaga kot sposobnost poenostaviti si življenje v smislu, da se ne sekiraš za nič, da si sit in na toplem in imaš nekoga, ki te ima rad in te ceni.
Seveda pa se inteligenca in zadovoljno, srečno življenje tudi ne izključujeta - prav gotovo ne trdim, da so geniji po definiciji neki depresivci, ki jih nihče ne razume in ki nonstop trpijo. Človek je pač skupek lastnosti in inteligenca je le ena izmed njih.

In če se vrnem na to, kako za nekoga določimo, da je inteligenten ... absolutno gledano težko. Inteligenčni testi merijo relativno inteligenco glede na sestavljalca testov.
Ljudje bodo prej priznali inteligenco nekomu, ki se jim zna približati na njihovem nivoju (Hawkingsove poljudnoznanstvene knjige) kot pa nekomu, ki vztraja na svojem nivoju in ga drugi ne razumejo.
Inteligenco priznamo tudi tistemu, ki ga ne razumemo, če vidimo, da mu to inteligenco priznavajo drugi, katere cenimo in razumemo.
Problem nastane, ko obvelja za inteligentnega nekdo, ki kvasi neumnosti, samo zato, ker si nihče ne upa priznati, da so to neumnosti, da ne bi obveljal za neinteligentnega. Potem dobimo sindrom ovčic. ("Hm, nimam pojma, kaj hoče tale povedat, ampak če je tako komplicirano, bo že verjetno nekaj strašno pametnega, torej se dajmo delat, da razumemo"). Nihče pa si ne upa ali se mu ne zdi vredno povedati, da je cesar nag. :wink:
(seveda obstaja tudi nasproten problem - da folk označi za brezveze vse, česar ne razume - ločiti tole dvoje je pa težko, ne?)
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 21. Apr. 2008 10:38

kr.ena napisal/-a:seveda obstaja tudi nasproten problem - da folk označi za brezveze vse, česar ne razume - ločiti tole dvoje je pa težko, ne?


Tu lahko jaz skledo primaknem...ljudje ne razumejo kaj jim želim povedati in označijo to za brezveze oziroma da se smešim..ne zavedajo se pa tega da se oni smešijo.
Jaz seveda priznavam in razumem njihov pogled....ampak jim pokažem tudi mojega ki je precej drugačen in mogoče obrne situacijo v drug vpogled.
Mislim da imeti kovanec v roki pomeni pogledati si ga iz obeh plati. In ne samo zagovarjati svojo polovico kovanca...s tem v bistvu človek pokaže da je omejen v pogledu na svet in sam sebi ne dovoli prestopiti čez plot razmišljanja...
In moram priznati da se dejansko vprašam ali je folk moten in ne razume tega ali se dela motenega? Kajti zagotovo vem da moja teorija vzdrži...in argumenti ki so bili podani me niso prepričali v nasprotno.
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov