Kdo je najpametnejši

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 20. Apr. 2008 0:02

Boris napisal/-a:
Bumerang napisal/-a:Pametni se več naučijo od bedakov kot bedaki od pametnih!

Jebemti! Spet me je en prehitel. Kdaj je to napisal?

"Neka reč je lahko za nekoga pametna le do tolikšne mere, kolikor je pameten sam." (Boris, 2007)


Bumerang:
Bedak lahko izgleda pameten samo takrat ko je tiho...ali se morda zato ne želiš priključiti čveku? :gruebel: ;D
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 20. Apr. 2008 0:18

Boris napisal/-a:Drugo vprašanje ryu10kyu-ja pa je spet preveč posplošeno. Manjka jasnosti, ker je težko zdaj ugotavljati, na kaj je mislil, razen če dodobra nekako začutiš, da se neredko izogiba jasnosti in precej poenostavlja, in če vidiš, v katero smer je tokrat usmeril svojo mentaliteto.


Juuujjjjjj...prej pozabil povedati!!!
V bistvu velja za Mahagonija, kr.eno, smreko, kajiro in vse ostale:

Kolikor se mojega razmišljanja tiče ni tako radikalno kot ga prikazujem...v bistvu je moj namen pogledati onkraj povprečnega razmišljanja in se postaviti v vlogo opazovalca in najti dve različni skrajnosti.
Seveda je Matematika, Geografija, Fizika in ostale znanosti...,orda filozofija, psihologija in ne vem kaj še vse pomembno pri razvoju človeštva...ampak če pogledamo z drugega zornega kota so totalno brezvezne...tako kot je napisala Tonja...ona ko je na cesti se zanese samo nase in tam nima nekih fizikov in matematikov in geografov v avtu.

Seveda so znanstveniki pomembni saj razvijajo nova zdravila in nove mehanizacije in nove tehnologije...ampak spet...če pogledamo iz drugega zornega kota so v bistvu nesmiselne...tudi brez njih lahko živimo...morda celo lažje in z manjšim stresom. Ker ko si grem jaz kupiti avto ali pa tv je to zame stres...toliko nekih stvari na voljo? Najlažje je potem kupiti najdražje in predvidevati da je zato najboljše(šala) :lach:

In tud ti znanstveniki ki so financirani s strani kapitala so čisto v redu ljudje...kapo jim dol...nekoga se pač rabi da te financira če sam nimaš denarja...

Skratka svet ni samo črn ali bel...ampak je pisan...in jaz se tega prav dobro zavedam...ampak vseeno skušam razumeti več pogledov na svet...saj s tem lahko širim obzorja in um...
V bistvu se z vami vsemi strinjam po malem in skušam kontrirati in najti druge poglede zato da dam tudi vam misliti s tem in hkrati sebi :knuddel: :bussi:

Zato mogoče to razmišljanje s strani Borisa drži, da razlagam morda malo preveč na splošno...to zato ker v resnici nisem z ničemer povezan do te mere da bi zdaj čutil neko blazno pripadnost ali ne vem kaj...se ne poglabljam v te stvari...prepuščam to strokovnjakom ki jih to veseli...oziroma so se našli pač v tem...

Moja namen na tej preljubi zemljici je čisto drugje...več poti je do vrha...vsak ima svojo...se vidimo na vrhu bratje in sestre :yau:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 20. Apr. 2008 1:32

ryu10kyu napisal/-a:Jaz vem zakaj so znanstveniki tam...zato ker so sužnji sistema...sistem jih je kot take ustvaril..lutke ki so skoncentrirane na rešitev določene situacije, ki jim jo gospodarji ukažejo.
Mislim kake mas. Tako dramaticno predstavljas, kot da nekdo te znanstvenike prisili, da so suznji njegovemu zlobnemu nacrtu. Ponavadi je tko, da neka ustanova ali podjetje zeli delati raziskave na nekem podrocju, in objavi da zaposli raziskovalen kader za svoje podrocje. Vecinoma si od rezultatov tega obeta nek profit, razen ce gre za kako drzavno institucijo(pa se tam je zazeleno zaradi budgeta) Valda ni popoln sistem, in bi si clovek zelel da bi blo vec denarja tut za raziskave, ki so pomembne ampak niso profitabilne, toda kaj cmo. Jst te nism slisal, da bi ti ponujal kak pametnejsi nacin financiranja raziskav. Kader je drag, pa oprema zna bit draga k svinja. Kdo bo to raziskovalcem placal? Ti? Raziskava zdravil naprimer je tako svinjsko draga da niti Lek ni tega nikoli resno pocel in so sloneli bolj na generikih. Kdo bi prevzel tveganje, da se zmece miljarde v razvoj nekega zdravila, brez garantiranih zakljuckov, poleg podjetja, ki bi racunalo na nek dobicek za to svoje tveganje? Najbrz bo kdo izboljsal sistem v prihodnosti, in za to rabimo najprej razumet razloge za trenutno ureditev. Clovek ki ima neke bizarne ideje da gre za neko suznjelastnistvo in podobne zgresene ideje pac ne bo nikoli zmozen si zmislit dobre alternative trenutnemu stanju, ker ne zivi v realnosti.
ryu10kyu napisal/-a:Absurden argument na dveh ravneh:
1. Cist tehnicno, znanstveniki delajo za nekoga, to ne pomeni da le-ta lahko pocne z njim kar zeli. Saj ne počne nihče z njimi tisto kar oni ne bi želeli? Plačani so zato da delajo kar jim rečejo. Če se že pritožujejo se zaradi tega ker imajo premajhno plačo in zaradi delovnih pogojev.
Ti si sam uporabil frazo "dela z njimi kar hoce". Sedaj pravis da itak je njim vseeno in niso pod nobeno prisilo. Ja no...sej pol je vse v najlepsem redu. Ocitno to delajo kar hocejo ali pa jim je vseeno kaj tocno delajo. Ce jim kaj ni moralno sprejemljivo lahko pustijo sluzbo. V tej situaciji jst ravno ne vidim nicesar narobe glede tega, da je njihov najemnik manj pameten kot oni. Morda hoces recti, da zaradi tega ker je najmenik manj pameten in on pove kaj naj raziskujejo, raziskujejo bedne stvari? Tudi to ni tak problem, raziskujejo nekaj novega na svojem podrocju, ponavadi so scasoma vse teme pokrite.

ryu10kyu napisal/-a:
2. Argument je naravnost smesen. Kaj ima inteligenca za opravit z mocjo? Smešen si ti ker to primerjaš z mojim primerom
Ce je nekdo mocnejsi od tebe, potem ti ne mores biti bolj inteligenten od njega al kaj?
Saj ne morem verjeti...kako naj na taka vprašanja sploh odgovorim brez da bi prizadel tvoj um. To da se nekdo podredi nekomu, ki ima denar zavoljo tega da bo prejel plačo je stvar izbire. To ne pomeni da je ta človek, ki ima denar inteligentnejši od drugega. Lutke kakor imenujem te vrle znanstvenike so prostovoljno tam. Torej ne zavračam njihovo sposobnost ustvarjanja in reševanja kratkoročnih problemov. To je pa vse kar jim lahko priznam. Vse ostalo jim pa pristoji tako kot delavcem za tekočim trakom...in niso popolnoma nič drugačni od njih. razen s tem da imajo večjo plačo, pa da se morda s boljšim avtom peljejo v službo.
Neumnost. Vse zrtve posilstva so torej ocitno manj inteligentne od svojega napadalca. In v arabskem svetu, kjer moz lahk dela z zeno kar hoce, so ocitno zenske manj inteligentne od moskih. :roll:

Spet še ena taka trditev, ki nima nobene podobnosti s tem, kar sem rekel. Jaz ne vem kje jih pobiraš...ali naj se smejim ali zjokam?
Kaj ima posiljevanje veze s tem kar sem jaz razlagal? Se bom postavil na tvoj nivo primerjave.
Če že kaj ima podobnosti...je to lahko to, da se pustijo znanstveniki za par evrov nategovati v rito in to na suho...kar pomeni da se prostituirajo iz dneva v dan in iz meseca v mesec in iz leta v leto, itd.! Če že jamrajo...jamrajo zaradi tega ker se počutijo premalo plačani. In ne morem sprejeti tega da želiš njih primerjati s posilstvom in arabskim svetom! Oni imajo izbiro posiljena oseba je pa nima!
Aha, prej si pisal kako jih imajo delodajalci totalno v oblasti in delajo kar hocejo, kar je impliciralo prisilo, zato je bila moja primerjava taka. No zdaj si pa obrnil plato, ces "oni to itak vse prostovoljno delajo, ker so prostitutke in lutke". Ok bom pa na to odgovoril. Si mogoce pomislil, da so ti ljudje v lajfu sli studirat nekaj kar jih je zanimalo in da zdej delajo neki k jih veseli in odkrivajo nove stvari in uzivajo v sluzbi. Najbrz si cist prevec ujet v to svojo noir predstavo o svetu, da bi sploh pomislu, da so ljudje k pocnejo stvari iz lastnega veselja. Naprimer zadnjic sm bral o enem pomembnem fiziku. Mislis da on raziskuje teorijo strun, zato ker so ga z dnarjem podmazal in ker je lutka sistema? Mislis da hawking raziskuje zato, ker mora zafilat se par let do penzije?
ryu10kyu napisal/-a:[b]Spet ena vrla s tvoje strani!
Kakšna je razlika med plačancem in med sodelovanjem oz. simbiozo?
Pri tvojem primeru si vsi skupaj razdelijo del pogače. Pri mojem primeru je očitno da gre za čisto nekaj drugega...
Jap ful si jo razdelijo. Jimi Hendrix je mel pogodbo, da je dobil cel 1%. In drugi nimajo nic kaj dosti vec. Za koncert tut dobijo neko vsoto, tko kot...kva je ze izraz k si ga ti uporabu...aja prostitutke.
Poleg tega se motis...tudi pri raziskovanju gre za simbiozo. Tko kot rabi glasbenik zalozbo da placa snemalni studio, proizvodnjo zgoscenk, distribucijo in oglasevanje, torej simbioza, tako tudi raziskovalec rabi mecena(ponavadi firmo, ni pa vedno), tut ce bi on zastonj delal, da placa aparature in potrosni material. Naprimer varnost v avtomobilu...rabis nekoga da ti da cel kup avtomobilov za razbit v zid, da kej pogruntas. Nekdo mora to placat. Od izsledkov take raziskave vsi profitiramo. Firma naredi varnejsi avto in ga potem lahko reklamira kot bolj varnega od ostalih, mi pa tut profitiramo, ker smo bolj varni v prometu.

Sam zajeban ane, k smo lutke v rokah zlobnih korporacij k to delamo.
ryu10kyu napisal/-a:A mislis ponudit kako alternativo kapitalizmu al mislis samo jokat kok je bedn.

Jaz ne jokam...meni je lepo. Povem kaj se dogaja po svetu in da mi to ni všeč. Ampak množica med katere spadaš tudi ti to podpira. Zato bo nekaj časa še težko kaj spremeniti.
Jst kapitalizma ne podpiram in totalno podpiram menjavo, takoj k en pove boljso alternativo. Znane so mi njegove prednosti in slabosti. To, da ima slabe strani je jasno vsakemu ze, torej tvoja pritozba ni povedala nic novega nikomur, zato sm pricakoval da bos kako dobro alternativo ponudil. Nek tip lastninjenja in proizvodnje mora bit, ker pac ne zivimo vec v plemenih <100 clanov. Zdej, po svetu imamo se nekaj drugih variant, ampak niso boljse IMO, sploh pa ne za to evropsko okolje. Kapitalizem imamo ker pac neki moramo met. Ce najdes kaksno boljso ureditev pa povej, pa bomo probal v promet spravit.


ryu10kyu napisal/-a:Ali te zdaj moti da sočustvujem s lutkami, ki vsak dan hodijo v službo...pa čeprav bodo sami sebi lagali in rekli mene moje delo veseli. Jaz z veseljem hodim v službo in delam za nekoga. Jaz jim skušam odpreti oči...ampak se pač ne da...vsak ima svojo pot očitno.
Kaj zdej tocno hoces rect mi ni jasno. Najprej pravis da so to lutke in da se ljudje prostituirajo, potem pravis da ti pocnes isto in da te to veseli? Pred tem pa pises da se bodo ostali lagali da jih veseli. ????? Ok, pa pravis da jih hoces odpret oci, da so lutke, ampak saj ti zivis enako kot ostali. ???? Zmedeno.

ryu10kyu napisal/-a:Zato ker to vidis vsak dan. Stvari so najprej fascinantne potem pa postanejo vsakdanje(mundane). Ce bi v srednji vek vrgel avto bi se folku zdel fascinanten.

[b]Ne zdi se mi fascinantno zavoljo tega, ker povzročajo več skode kot koristi. In niso ne vem kakšen izum...vsaj v mojih očeh ne! Navadne igračke za rajo...polno nekih nesmiselnih orodij in rešitev imamo okoli sebe in jih kupujemo zaradi sistema manipuliranja na katere nasede ogromno ljudi. Ljudje sploh nimamo tako veliko potreb kakor se marsikomu morda zdi.
Ja vsi vemo da je velik stvari k so brezveze, sam pac motorna vozila to pac niso. Imamo vec koristi od njih kot skode. Seveda bos spet trdil da ne vidim dolgorocnih ucinkov rabe motornih vozil, ampak jih. Ampak je vseeno boljs kot jih sploh ne bi imeli. Ce bi trdil, da se ljudje prevec furajo z avti in da bi morali vec uporabljat javni prevoz, da se zmanjsa onesnazevanje, bi ti pritrdil, to je razumna misel. Da pa govoris da je avto opij za ljudstvo, igracka za rajo je pa smesno. Res je, da nekateri kupujejo vec ali vecje avtomobile kot rabijo, ampak vecina uporablja avto zaradi cisto prakticnih razlogov in za nekatere poklice je prakticno nujen. Trditev, da so jih kupil zato ker jih je sistem nategnu in jim prodal igraco, zato da bi jih naredil ovcice, je absurdna in zaljiva do drugih ljudi, ker jih podcenjuje.
ryu10kyu napisal/-a:Morda so neumne ovčice, ki so sprejele ta sistem in ga podpirajo? In med te ovčice spadajo tudi vrli znanstveniki in matematiki in ne vem kdo še vse. Jaz sebe ne smatram kot ovčico...morda ovčica v volčji preobleki :wink: Ampak ni prava primerjava...prej bi rekel da sem človek ki razmišlja s svojo glavo in ve da ne more spremeniti nobenega ampak samo sam sebe. Torej navzven izgledam da delujem po sistemu ampak delujem po svojem sistemu izven njega. Potegnem iz njega pač najboljše kar se da.
Aha ja ovcice so, uredu. In kaj naj pocnejo ti ljudje? Bos inzenirje dal zraven k socilogom k hocejo novo druzbeno ureditev izumit? Sej to ni taka stvar k bi 100x vec folka blo 100x hitrej. Rabis samo par dobrih strokovnjakov, ostali pa lahko sam kofe nosijo. Se ena alternativa je da ne podpirajo "sistema". V tem primeru bo veliko revscine in oni se bodo doma po jajcih praskal in mimo bodo sla njihova produktivna leta. Kot vedno...kritiziras in sploh ne pomislis, ce so mogoce alternative stvari, ki jo kritiziras slabse od nje.

ryu10kyu napisal/-a:Mahagonij...ali si opazil da se stori z rešitvijo enega problemčka dolgoročne probleme?
Z izumom hlajenja smo dobil dolgorocne probleme? Ne.
In kot si ze zgoraj bluzil, da znanstveniki resujejo samo kratkorocne probleme in tukaj da so resili samo problemcek, je videt da nicesar ne razumes. Saj je vsakemu vendar jasno, znanje je stvar k se postopoma gradi. Veliko majhnih napredkov omogoci velikega. Ce ob taki zadevi prbijes, da znanstevniki resujejo brezvezne male problemcke, ti ocitno ni jasno kako se znanje formira. Tranzistor je v osnovi samo navadno stikalo, sam po sebi povsem brezvezen izum. Ponavadi mora nekdo izumit najprej orodja s katerimi lahko nekaj sploh raziskujemo in proizvedemo. Ne mores izumit teleskopa, ce se ne znas lece narest.

ryu10kyu napisal/-a:Malo poglej okoli sebe kakšno vodo piješ, kakšno hrano ješ, kakšen zrak dihaš? Vse zavoljo tega, da se lahko peljemo z avtom, da lahko hladimo hrano in pijačo, itd.

S tem tvojim onesnazenjem(kar je edini realen problem kar si ga ti ratal skup spravit) pa tudi ciljas v napacno smer. Mislis da ima ta tehnologija kej veze? 6 miljard ljudi ima veze. Ce bi imel 6 miljard folka v srednjem veku, bilo isto sranje. Edina razlika je, da mamo zdej problem kam z vso plastiko, bi takrat bli do pasu v dreku. Pitna voda bi bla onesnazena z gnojnico namest cem drugim. Vcasih so smeti kar na cesto al pa v reko metal. Zdej mamo kamion k to odpelje. Seveda do 6 miljard folka ne prides v takih pogojih. Pri 100 miljonih narava poskrbi za to ker ni sanitacije, z malo crne kuge.

V bistvu v koncni fazi tehnologija zmanjsuje onesnazenje, ki ga prinasa tako velika populacija. Ubistvu sta bila zrak in voda bolj onesnazena med industrijsko revolucijo, zdej mamo plin pa recikliranje.

Verjemi mi, ce bi imel 100 miljonov folka na zemlji tko k vcasih, avtomobili ne bi bli problem sploh.

In v koncni fazi, kratkorocni problemi znajo bit ravno tako pereci kot dolgorocni. Ce je folk lacen in hocejo uporabljat umetna gnojila za vecji pridelek pol je onesnazenje pac manjse zlo, kot razsirjena lakota. Ce folk skripne zdele, itak ne bo potomcev, da bi uzili vso to neonesnazeno naravo.

Uglavnem, tvojih idej in retorike sm navajen iz kake metelkove, kjer imajo pijani skrajni levicarji in FDVjevci podobne nebuloze in podoben Orwellovski pogled na svet in potem skupinsko onanirajo o tem kako so drugi ovce in oni vidijo ta sistem, ki zasuznji cloveka v lutko, in kako sistem slepi ljudi in jih drzi ujete z manipulacijami in materialnimi stvarmi.
Najvecja ironija te situacije je, da so ti ljudje sami najvecje ovce. Te ideje namrec niso njihove. Drugim vsaj pripisujejo, da jih nek mogocen sistem obrne. Njih je obrnil faliran student k je eno knjigo napisal, ki so jo prebral in so s taveliko zlico pojedli vse kar jim je serviral in so naenkrat "spregledali" kok je ta sistem bad. Pol oni drugim ovce. :D

Torej ce povzamamo:
- Sistem izkorisca ljudi
- Ljudje so nevedni o tem da jih izkoriscajo ali pa voljno sodelujejo
- Majhna skupina ve tem, ker niso mindless sheep tko k ostali ampak tudi oni so na povrsju vkljuceni v ta sistem
- ryu10kyu je tudi eden izmed njih
- poskusajo ostalim odpreti oci kako so zaslepljeni od sistema

Zakljucek: Svet je Matrix in ryu10kyu je Keanu Reeves.

ryu10kyu napisal/-a:Oprosti Mahagonij..ampak se vidi da se trudiš nek vtis spet narediti s svojimi nesmiselnimi kontra argumenti. Iskreno povedano že takoj ko sem prebral tvoje kontra argumente sem se za glavo prijel in si rekel spet se trudi dokazati se nekomu da je njegova inteligenca in razgledanost neizmerna...ampak mu ponovno ne ratuje.
Aha jst se hocem dokazat ane? Dej spomn me kdo ima eseje vse nazaj do 3. strani v tej temi.
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 20. Apr. 2008 10:11

ryu10kyu napisal/-a:Juuujjjjjj...prej pozabil povedati!!!
V bistvu velja za Mahagonija, kr.eno, smreko, kajiro in vse ostale:

Kolikor se mojega razmišljanja tiče ni tako radikalno kot ga prikazujem...v bistvu je moj namen pogledati onkraj povprečnega razmišljanja in se postaviti v vlogo opazovalca in najti dve različni skrajnost


Brez zamere, veš da nimam osebno nič proti tebi, to se nanaša zgolj na tole debato - tvoje razmišljanje je izjemno povprečno, "logično" in konkretno. In se niti pod razno ne dvigne nad nekaj globljega. In sem se nasmehnila, ko sem prebrala kajirin post - je napisala točno to, kar si tudi jaz mislim. Malce pihaš na dušo s kao nekim hudim razmišljanjem tem deklicam tukaj, ki jim je itak hudo vse, kar ima več kot 5 odstavkov. In tvoje razmišljanje zelo preveč temelji na "new age" bullshitu, ki ga implemenetira že vsaka druga knjiga. Tvoji argumenti so subjektivni, pristranski in čustveno ful prežeti, zato da izpadejo čimbolj dramatični.
U bistvu je Mahagonij kar precej povedal tako kot bi jaz, pa mogoče nisem našla pravih besed.
Še enkrat brez zamere, ni bilo mišljeno slabo ali pa kakrkoli podcenjujoče, skušala sem samo prikazati razliko med tvojim in mišljenjem nas zgoraj naštetih :)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 20. Apr. 2008 10:16

naslednji cosmo miting bo zanimiv! :D :D :D
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 20. Apr. 2008 10:18

Mahagonij...sem se odločil da ne bom šel povzetka delati iz tvoje prispevka, ker bi vzel 3 strani po moje.(ne skrbi ti odgovorim na vsa tvoja vprašanja)

Bom mogoče razložil od začetka kako zadeva stoji.
Ta sistem v katerem živimo imenujem moderno suženjstvo. Ljudje hodijo v službo in dobijo na koncu mezdo s katero si lahko kupujejo kar želijo. Ponavadi se kupuje obleke, avto, stanovanje, hrano. To pomeni za osnovno bivanje imajo...eni malo več eni malo manj. Eni imajo večji avto eni manjši, eni imajo lepše obleke eli manj lepe obleke, eni imajo večji dom eni manjši ali pa ga sploh nimajo. Ampak na koncu še vedno vsi hodijo v službi nabirati ure in služijo denar. Ko nekdo ni več sposoben delati ali opravljati se ga odvrže in eliminira na najbolj poceni način kot je možen. Bolj podrobno se ne bi spuščal, ker mi bo preveč časa vzelo..in bo prišel na koncu en doktorat težek 20kg.

Bom sedaj povzel moj prispevek:
Jaz vem zakaj so znanstveniki tam...zato ker so sužnji sistema...sistem jih je kot take ustvaril..lutke ki so skoncentrirane na rešitev določene situacije, ki jim jo gospodarji ukažejo.

Morda si ti malce preveč stripe bral v mladosti in znaš ta moj primer povezati s stripi!
Očitno ti domišlija ne seže daleč...lahko bi rekel pogled na situacijo.
Sistem je vse kar vidiš izven sebe. In sistem načrtno dela na tem da skozi osnovno šolo, srednjo šolo, fax, magisterij, itd. naredi pridne delavčke za sistem! Nihče te ne uči kako postati uspešen ,ampak te učijo kako pridno in uspešno opravljati delo za nekoga.
Zato je tu moja prispodoba...lutke sistema. In tisti ki jih plačuje je delodajalec in sem ga šaljivo poimenoval gospodar.
Kar se tablet tiče in zdravstva...imam res svoje prepričanje in se mi zdi kot da nam stalno neke placebo tabletke prodajajo in nas prepričujejo da je pa ta tableta boljša kot tista izpred pol leta. Skratka namen zdravstva...ali pa bom raje rekel podjetij v zdravstvu je namen obrniti velike vsote denarja. Na kakšen način se to naredi? Ustvarjati nove in nove tabletke, da ne bom rekel ustvarjati nove in nove bolezni. Ampak to je verjetno že preveč zate in me boš spet prisilil da ti bom moral odgovarjati na smešna vprašanja.

Absurden argument na dveh ravneh:
1. Cist tehnicno, znanstveniki delajo za nekoga, to ne pomeni da le-ta lahko pocne z njim kar zeli. Saj ne počne nihče z njimi tisto kar oni ne bi želeli? Plačani so zato da delajo kar jim rečejo. Če se že pritožujejo se zaradi tega ker imajo premajhno plačo in zaradi delovnih pogojev.


najbolj smešno je to, da ne zapustijo svojih služb tili sužnji, če pride do česa moralno spornega! In veš zakaj ne...zato ker sistem prav dobro ve, da človek ko dobi službo in si ustvari družino se zapufa. Kupi avto na kredo, stanovanje na kredo, ima otroka kateremu je treba omogočiti šolanje in ostalo. In ta človek se nehote ujame v past sistema. S tem dobiš pridenga delavca...če mu kaj ni prav mu rečeš pa pojdi če ti kaj ni všeč...čeprav veš da ima človek polno kreditov in pufov....in ne bo šel!
V Ameriki so to celo izpopolnili...zdaj je študent še preden dobi službo zapufan za par deset tisoč dolarjev. Kako lepo...zato da boš dobil dobro plačano službo se prej zapufaš zavoljo šolanja...in kaj si lahko lepšega želi delodajalec kot dobiti v službo delavca ki bo pridno delal zanj...ima zagarantirano že v naprej, da bo ubogljiv kot kužek.

ryu10kyu je napisal/a:


2. Argument je naravnost smesen. Kaj ima inteligenca za opravit z mocjo? Smešen si ti ker to primerjaš z mojim primerom
Ce je nekdo mocnejsi od tebe, potem ti ne mores biti bolj inteligenten od njega al kaj?
Saj ne morem verjeti...kako naj na taka vprašanja sploh odgovorim brez da bi prizadel tvoj um. To da se nekdo podredi nekomu, ki ima denar zavoljo tega da bo prejel plačo je stvar izbire. To ne pomeni da je ta človek, ki ima denar inteligentnejši od drugega. Lutke kakor imenujem te vrle znanstvenike so prostovoljno tam. Torej ne zavračam njihovo sposobnost ustvarjanja in reševanja kratkoročnih problemov. To je pa vse kar jim lahko priznam. Vse ostalo jim pa pristoji tako kot delavcem za tekočim trakom...in niso popolnoma nič drugačni od njih. razen s tem da imajo večjo plačo, pa da se morda s boljšim avtom peljejo v službo.
Neumnost. Vse zrtve posilstva so torej ocitno manj inteligentne od svojega napadalca. In v arabskem svetu, kjer moz lahk dela z zeno kar hoce, so ocitno zenske manj inteligentne od moskih.

Spet še ena taka trditev, ki nima nobene podobnosti s tem, kar sem rekel. Jaz ne vem kje jih pobiraš...ali naj se smejim ali zjokam?
Kaj ima posiljevanje veze s tem kar sem jaz razlagal? Se bom postavil na tvoj nivo primerjave.
Če že kaj ima podobnosti...je to lahko to, da se pustijo znanstveniki za par evrov nategovati v rito in to na suho...kar pomeni da se prostituirajo iz dneva v dan in iz meseca v mesec in iz leta v leto, itd.! Če že jamrajo...jamrajo zaradi tega ker se počutijo premalo plačani. In ne morem sprejeti tega da želiš njih primerjati s posilstvom in arabskim svetom! Oni imajo izbiro posiljena oseba je pa nima!


Dragi Mahagonij...delodajalci imajo delavce v oblasti...če tega ne vidiš si pač morda v rožicah ali pa še hodiš v šolo da boš prejel dobro plačano mezdo. Ljudje niso pod rpisilo v službi na tak način kot si ti predstavljaš(bič, verige, tepež,itd.) Ljudje so na podmukli in prefrigan način sužnji sistema..in delodajalci in sistem hodijo z roko v roki...in so prijatelji...čeprav navzven izgleda da so sovražniki. In ja še vedno trdim da se ljudje prostituirajo s tem ko hodijo v službo...in veliko le teh se za male pare prostituirajo...delodajalci jih na suho vsak dan ko pridejo v službo v rito in v vse možne luknje porivajo. In veš zakaj? Zato ker vedo da tem delavčkom ki jih nateugujejo ne preostane drugega kot da to sprejmejo...zakaj? Zaradi tega kar sem ti že prej zgoraj napisal!


Ali te zdaj moti da sočustvujem s lutkami, ki vsak dan hodijo v službo...pa čeprav bodo sami sebi lagali in rekli: "mene moje delo veseli"; "Jaz z veseljem hodim v službo in delam za nekoga"...Jaz jim skušam odpreti oči...ampak se pač ne da...vsak ima svojo pot očitno.

ta povzetek sem malce nejasno napisal...in si zato narobe razumel...moja napaka!Sem zdaj popravil da je bolj razumljivo...in ne živim enako kot ostali :wink:

Ne zdi se mi fascinantno zavoljo tega, ker povzročajo več skode kot koristi. In niso ne vem kakšen izum...vsaj v mojih očeh ne! Navadne igračke za rajo...polno nekih nesmiselnih orodij in rešitev imamo okoli sebe in jih kupujemo zaradi sistema manipuliranja na katere nasede ogromno ljudi. Ljudje sploh nimamo tako veliko potreb kakor se marsikomu morda zdi.

Kar se tiče tvojih motornih koles...ne gledati koliko onesnaženja se zgodi ko je vozilo na cesti...poglej koliko se že mnogo prej dogaja še preden je ta motor sploh na cesti.Proizvodnja le teh...
In ja...ljudje so nategnjeni ker vedno znova kupujejo nove in nove igrače!!! Tako pač je ne bom olepševal...ljudje so na polno zmanipulirani in nasedemo...pač ima marketing totalno naštidiran princip delovanja človeka...in že ko pride v trgovino je oplel...če dvomiš v moje besede vprašaj nekoga ki se s tem ukvarja pa ti bo on razložil...meni se ti ne da tu razlagati še to...si mi že tako pol ure življenja ukradel s tvojimi vprašanji, in moje razlage itak ne bodo padla na plodna tla...ker si bolj skoncentriran na kontriranje kot da bi razmislil o mojem argumentiranju in kaj pozitivnega zase ven povlekel!!!

Morda so neumne ovčice, ki so sprejele ta sistem in ga podpirajo? In med te ovčice spadajo tudi vrli znanstveniki in matematiki in ne vem kdo še vse. Jaz sebe ne smatram kot ovčico...morda ovčica v volčji preobleki Ampak ni prava primerjava...prej bi rekel da sem človek ki razmišlja s svojo glavo in ve da ne more spremeniti nobenega ampak samo sam sebe. Torej navzven izgledam da delujem po sistemu ampak delujem po svojem sistemu izven njega. Potegnem iz njega pač najboljše kar se da.

Jah sistem potrebuje ovčice...tako deluje ja...kaj bi bilo če bi ti vrli znanstveniki nehali delati?! Ne bodo nehali delati, ker jih ima sistem že od šolanja naprej pod kontrolo...brez da bi se oni tega zavedali! Zakaj to trdim imaš spet zgoraj obrazloženo!

Mahagonij...ali si opazil da se stori z rešitvijo enega problemčka dolgoročne probleme?

Očitno si še bolj skoncentriran na kratkoročne rešitve kot sem si mislil...dejansko res ne vidiš dlje od svojega nosa? Po tvojih besedah sodeč to tako razumem...upam da se motim!
Ja z rešitvijo kratkoročnega problema se ustvari dolgoročen problem. Poglejmo primer cinkarno Celje...da se reši kratkoročen primer se je povzročilo dolgoročen problem. če ne verjameš v dolgoročen problem...pojdi tja in spij tisto rumeno ali rjavo vodo...pa boš razumel dolgoročni problem!

Malo poglej okoli sebe kakšno vodo piješ, kakšno hrano ješ, kakšen zrak dihaš? Vse zavoljo tega, da se lahko peljemo z avtom, da lahko hladimo hrano in pijačo, itd.

Wuuuuu...tale primerjava mi je pa všeč ja!!! :D Lahko bi rekli da sem Keanu Reeves...bravo...no nekaj pa ti je le ratalo dojeti..kaj sem želel povedati! :wink: Nisem ravno v takem kontekstvu, pa da bom cel planet rešil matrice ali bad gayov. Če si že dal primer matrice jaz delujem v tem sistemu na svoj način...si ga prilagajam...in morda bom nekoč celo res deloval tako kot on...nikoli se ne ve...ali si opazil da ljudje v matrici v bistvu nimajo nobene vloge ampak so samo živi mrliči? Če bi znal povezati recimo vojno zvezd in matrico z realnim življenjem bi našel veliko podobnosti in modrosti skritih...ampak verjetno si gledal vse skupaj bolj zaradi akcije...

Oprosti Mahagonij..ampak se vidi da se trudiš nek vtis spet narediti s svojimi nesmiselnimi kontra argumenti. Iskreno povedano že takoj ko sem prebral tvoje kontra argumente sem se za glavo prijel in si rekel spet se trudi dokazati se nekomu da je njegova inteligenca in razgledanost neizmerna...ampak mu ponovno ne ratuje.
Mahagonij je napisal:
Aha jst se hocem dokazat ane? Dej spomn me kdo ima eseje vse nazaj do 3. strani v tej temi.

Spominjam te na vse eseje izpred tri strani nazaj...morda so zdaj že štiri strani nazaj :knuddel:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 20. Apr. 2008 10:21

Kdo je najpametnejši in kdo se hoče dokazati...
Kako bi zdaj ti dve temi spravil skupaj?

Mahagonij in ryu10kyu, sta vidva sama sebi dokazala, da se nočeta dokazovati?

To ali se hočeš dokazati ali ne, lahko vidimo šele takrat, ko bomo opazili, da si povsem nenavezan na sadove svojih dejanj.

Je to ali se hočeš dokazovati ali ne, relevantno? To je pomembno za posameznika. Kdor se noče dokazovati, bo pač odreagiral bolj mirno, drugi pa bo verjetno bolj napet. Ampak na forumu tega ne bomo zapazili, lahko le predvidevamo, kakšni so čustveni odzivi doma.

Torej, izjemno pameten bo zame nekdo, ki mi bo veš čas nekaj dokazoval, hkrati pa bo trdil (in mi to dokazal), da ob vsem skupaj ne skuša prav nič dokazati sam sebe, temveč me hoče le prepričati, da je ideja, katero zagovarja, prava. Torej sebe ne istoveti s svojo idejo.

lp,
Boris_dokazovalec
Zadnjič spremenil Boris, dne 20. Apr. 2008 10:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 20. Apr. 2008 10:25

Smreka napisal/-a:
ryu10kyu napisal/-a:Juuujjjjjj...prej pozabil povedati!!!
V bistvu velja za Mahagonija, kr.eno, smreko, kajiro in vse ostale:

Kolikor se mojega razmišljanja tiče ni tako radikalno kot ga prikazujem...v bistvu je moj namen pogledati onkraj povprečnega razmišljanja in se postaviti v vlogo opazovalca in najti dve različni skrajnost


Brez zamere, veš da nimam osebno nič proti tebi, to se nanaša zgolj na tole debato - tvoje razmišljanje je izjemno povprečno, "logično" in konkretno. In se niti pod razno ne dvigne nad nekaj globljega. In sem se nasmehnila, ko sem prebrala kajirin post - je napisala točno to, kar si tudi jaz mislim. Malce pihaš na dušo s kao nekim hudim razmišljanjem tem deklicam tukaj, ki jim je itak hudo vse, kar ima več kot 5 odstavkov. In tvoje razmišljanje zelo preveč temelji na "new age" bullshitu, ki ga implemenetira že vsaka druga knjiga. Tvoji argumenti so subjektivni, pristranski in čustveno ful prežeti, zato da izpadejo čimbolj dramatični.
U bistvu je Mahagonij kar precej povedal tako kot bi jaz, pa mogoče nisem našla pravih besed.
Še enkrat brez zamere, ni bilo mišljeno slabo ali pa kakrkoli podcenjujoče, skušala sem samo prikazati razliko med tvojim in mišljenjem nas zgoraj naštetih :)


Mene pa zanima, Smreka, če ti sploh veš, kaj new age je, ali zgolj pobiraš vse sranje o new agu po medijih in potem naprej serješ po tem? Po new agu običajno serjejo verski fanatiki, klerikalci, nepoznavalci,... Naštej par poglavitnih idej new aga in povej s katero od njih se ne strinjaš in zakaj. Ob tem naštej par "najpametnejših" ljudi po tvojem okusu, ki se tej ideologiji upirajo.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 20. Apr. 2008 10:28

Smreka napisal/-a:Brez zamere, veš da nimam osebno nič proti tebi, to se nanaša zgolj na tole debato - tvoje razmišljanje je izjemno povprečno, "logično" in konkretno. In se niti pod razno ne dvigne nad nekaj globljega. In sem se nasmehnila, ko sem prebrala kajirin post - je napisala točno to, kar si tudi jaz mislim. Malce pihaš na dušo s kao nekim hudim razmišljanjem tem deklicam tukaj, ki jim je itak hudo vse, kar ima več kot 5 odstavkov. In tvoje razmišljanje zelo preveč temelji na "new age" bullshitu, ki ga implemenetira že vsaka druga knjiga. Tvoji argumenti so subjektivni, pristranski in čustveno ful prežeti, zato da izpadejo čimbolj dramatični.
U bistvu je Mahagonij kar precej povedal tako kot bi jaz, pa mogoče nisem našla pravih besed.
Še enkrat brez zamere, ni bilo mišljeno slabo ali pa kakrkoli podcenjujoče, skušala sem samo prikazati razliko med tvojim in mišljenjem nas zgoraj naštetih :)


Mah kakšna zamera...daj ga srati Smreka!
Jaz ne gradim svoje samopodobe s tem da prisustvujem na cosmotu...in me tudi ne zanima kako ljudje sprejemajo moje prispevke...tu sem zaradi sebe zaradi zabave...in ko se vidimo sem nekaterih od vas prav vesel...vas imam kar rad če sem iskren! :knuddel:

Nimam problemov s tem, da če kdo negira tele prispevke ki jih napišem...bolj me nervira ko moram na neke očitke in brezvezne protiargumente odgovarjati! :lach:
Konec koncu, če sem iskren se ne poistovetim s mojimi prispevki...itak furam svoj life in mi v njem nič ne manjka...vi ste tu zgolj zaradi tega da mi ni dolgčas, pa ne osebno jemati tega...saj verjetno sem tudi jaz tu da vam ni dolgčas :D

To ni moje življenje in ne vem zakaj potem takem naj bi sekiral...edino kar se bo zgodilo bo to, da ko bom naslednjič Mahagonija videl si bom v sebi mislil ti si torej ta model ki mi je par ur življenja ukradel...pesde eno...in mu bom dal verjetno za pir...če ne bo seveda užaljenost fural in mi rekel, da ni naprodaj in da si lahko sam pir plača :rofl:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 20. Apr. 2008 10:51

Hanah napisal/-a:Pametni ljudje so tisti, ki so srečni in obratno.


Hočeš reči, da je v tem stilu potem...? ;)

rasta man
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 20. Apr. 2008 11:08

Tonja napisal/-a:
Boris napisal/-a:Tonja, še nekaj zate, ko praviš, da je vsakdo talentiran za svoje področje.

Prevod 2.točke Svevovega članka 10 razlogov zakaj naj ne bi nikoli dobil službe (op. naslov je provokativen, ne gre za neko farbanje):

2. Omejene izkušnje

Lahko si misliš, da je pomembno dobiti službo, da pridobiš izkušnje. Ampak to je tako, kot bi rekel, da igraj golf, da boš dobil izkušnje v igranju golfa. Izkušnje dobiš iz življenja, pa če imaš službo ali pa ne. Služba ti da izkušnje za opravljanje specifičnega dela, ampak Ti pridobiš izkušnje z delovanjem, torej z vsakim opravilom, ki se ga lotiš. Če sediš na svoji riti in fizično ne delaš ničesar, lahko pridobiš izkušnje v meditaciji, razmišljanju, filozofiranju, politiki,..

Problem z pridobivanjem izkušenj iz dela je, da običajno ponavljaš isto reč znova in znova. Na začetku se veliko naučiš, potem pa stagniraš. To te prisili k temu, da zamudiš druge izkušnje, ki bi jih lahko pridobil in bi bile veliko več vredne. In če set tvojih omejenih izkušenj kdaj postane zastarel, potem tvoje izkušnje ne bodo vredne piškavega oreha. V bistvu, vprašaj se, kakšna izkušnja, ki jo pridobivaš sedaj, bo kaj vredna čez 20-30 let. Bo tvoja služba takrat še obstajala?


Zdaj pa se še enkrat vprašaj, kaj ima znanje na določenem področju (talentiranost) opraviti s pametjo. In kaj ima sploh pomnenje enciklopedij veze s pametjo. Izhajaj iz definicij, lepo prosim, pa bo manj glava pekla.

Je že kdo pomislil, kakšno pametno funkcijo jaz uporabim, da me glava ne peče za vsako, ko nekdo trobentice sadi na tem forumu?


Mhm,Boris,prav, potem pa nadaljujva tle, kjer si ti naredil vprašaj (na vprašanje ne odgovarjam) :) .

Govora je bilo o pridobivanju izkušenj oz. če bodo izkušnje, ki jih človek pridobiva sedaj zadovoljive tudi kasneje oz. če bo ta služba sploh še obstajala čez 20,30 let.

Glede na to, da tema verjetno cila na vse pogostejše programiranje in upravljanje z računalniki in da bodo ljudi kmalu nadomestili roboti (v nekaterih tovarnah v tujini so jih že) bova potem nadaljevala temo v tej smeri.

Dava za primerjavo mojo službo? Prav...
Torej imam službo, kjer sedim na riti, res je. In ne, poleg sedenja na riti se ne ukvarjam ne z meditacijo, ne z politiko, ne z filozofijo.
Preprosto se ukvarjam z stvarmi, ki se dogajajo tam, tisti moment.
Kot veš, vozim tovornjak. In kot veš, si marsikdo misli, da tu enostavno sediš v ogromni dnevni sobi, pred seboj imaš ogromen tv zaslon, na dosegu so kokice in čokoladice, ter pelješ.
To je tisti najbolj enostaven del na riti sedečega dela.
Kje pa je skoncentriranost na promet, pešce, motoriste, nevaren in drseč teren, na naklad, razklad, na kipanje (katero je zoprno predvsem kadar se kipa zemlja in ilovica, pa tudi asfalt ni neka posebna milina, da o muldi sploh ne govorim).
Se tega lahko navadiš in stagniraš? Ne.
Četudi je material isti, pa so situacije drugačne. Iz leta v leto je na cesti več prometa, več nesreč, več hitrejših avtomobilov in tudi več samomorov, ki se končajo pod kolesi tovornjakov.
Lahko stagniraš na kiperiji? Tudi ne, kajti čeprav se navadiš na material, nisi nikoli na istem terenu, istih vremenskih razmerah, isti širini cest, istem nagibu ipd.
Lahko voziš tovorno vozilo 20,30 let, ko iz tebe kipijo izkušnje, pa nekega dne naletiš na oviro, ki je ne premagaš in ki te zlomi.
Kakšne izkušnje mi manjkajo v tem poklicu? Delam s papirji, vozim in opravljam manjša popravila na tovornem vozilu. Delam to, kar delam rada.
Prav tako sem prepričana, da robotika šoferja nebo hitro nadomestila zato se za svoje delovno mesto iz tega vidika ne bojim. Prej mislim, da bomo prišli na nizek level zaradi sprejemanja cenene delovne sile v šoferske vode, saj plača drastično pada, delo pa ostaja isto/enako.


Ow fak in šit! Ženska ki vozi tovornjak... Ne morem si zamisliti, da bi pogledal v tovornjakovo kabino in na karoseriji zagledal izobešene koledarje nagih mišičnjakov. Zajebavam. Redek pojav po mojem.

Skratka, zelo pohvalno. V tvojem komentarju sem okrepil bistvo. Delaš, kar delaš rada, in če to res delaš rada, potem veliko lažje pridobivaš nove izkušnje, saj ti le te na tem mestu nekaj pomenijo, možgani pa tisto, kar zavest določi za bolj smotrno, lažje inkorporirajo v spontane odzive (rutina postane močnejša, bolj izpiljena).

Tonja napisal/-a:
Steve Pavlina napisal/-a:Premisli o naslednjem. Katero izkušnjo bi raje pridobila? Znanje o tem, kako neko službo opravljati zares dobro - tisto, s katero lahko kuješ denar zgolj s posvečanjem tvojega časa za denar - ali znanje o tem, kako uživati finančno neodvisnost do konca svojega življenja?[/b]


Boris, na tole vprašanje je odgovor sledeč... Pridobivam znanje o tem, kako neko službo opravljati zares dobro in temu posvečam svoj denar svoj čas in svojo voljo. Zakaj? Ker preprosto obožujem delo, ki ga opravljam in ne hrepenim po finančni neodvisnosti-uživanju.

In še to... V mojem poklicu so izkušnje zelo pomembne. Pa mislim, da ne samo v mojem. Izobrazba pa ne. Nobena teorija me ne bo potegnila iz dreka, če me potegne z eno osovino v prepad, ga ni teoretika, ki me bo rešil, če nimam tam takoj bagerja ali drugega stroja, ki me potegne ven, nikoli ne bom prišla ritensko prazna v hrib, ki ima naklona več stopinj in z mehko podlago, če se ne znajdem sama v tistem momentu, kaj poizkusit.

Teorija pri nas šoferjih je dobrodošla samo na enem področju: poznavanje policijske zakonodje :D .


Tovornjaka zagotovo ne voziš cel dan, tako da imaš na razpolago tudi prosti čas, katerega lahko izkoristiš za druge zadeve, ki jih rada počneš v življenju, in ki te izpopolnjujejo.

Sicer pa, zelo pametna ideja - ženska, ki vozi tovornjak. Tovornjakarji (na dolge ture) so že sami po sebi precej plačani. Če si boš drznila na kake nevarne kraje, te tam na daljnem vzhodu mafija celo ne bo ubila, le posilili te bodo in prodali na črnem trgu. Tvoje delo je zelo obetavno v vseh pogledih ;)

Zdaj pa k jedru problema. Jaz te sprašujem, kaj ima znanje na določenem področju (talentiranost) opraviti s pametjo, ne pa kakšne izkušnje tebi pomagajo pri opravljanju dela. To, da skušaš usvojiti čimveč izkušenj, ki jih potrebuješ za svoje delo, in da svoje delo rada opravljaš, to je pamet, ne pa talentiranost sama. Talentiranost je znanje in to loči od pameti.
Zadnjič spremenil Boris, dne 20. Apr. 2008 11:25, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 20. Apr. 2008 11:13

Boris napisal/-a:Ampak na forumu tega ne bomo zapazili, lahko le predvidevamo, kakšni so čustveni odzivi doma.

lp,
Boris_dokazovalec


:box: :machkaputt: :aerger: :willnicht:

Jaz vso pohištvo razbijem in se derem na vse ljudi, ki jih srečam še kakšno uro pozneje...poleg tega jamram folku po pm da kolk so eni zabiti in glupi...in v dobro in slabo tudi vse to napišem...predvsem v temo kaj vas živcira,...
Razmišljal sem že o tem da poizvem kje živi Mahagonij in mu pod avto podstavim bombo...v primeru da nima avta bi me orenk fejst zaje*al...
Mahagonij če te kje zunaj na cesti vidim ne pričakuj da te bom pozdravil...in če boš kdaj na čigumi kje na cesti stopil ali na bananin olupek vedi da sem ti ga jaz podstavil!!!
:rofl:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 20. Apr. 2008 11:42

Boris napisal/-a:Mene pa zanima, Smreka, če ti sploh veš, kaj new age je, ali zgolj pobiraš vse sranje o new agu po medijih in potem naprej serješ po tem? Po new agu običajno serjejo verski fanatiki, klerikalci, nepoznavalci,... Naštej par poglavitnih idej new aga in povej s katero od njih se ne strinjaš in zakaj. Ob tem naštej par "najpametnejših" ljudi po tvojem okusu, ki se tej ideologiji upirajo.


Ni panike, si bom vzela čas pa bom razložila moje mišljenje in moje videnje. Bom napisala diskurz, izključno zate. Da me ne boš slučajno podcenjeval in misli, da vse kar vem, vem iz populističnih medijev. Sem pa preveč dala skozi in prebrala, da me bo nekdo na tak način označeval. In niti pod razno nisem verski fanatik ne karkoli naštetega ampak imam pač svoje mnenje in ni treba, da me kdorkoli predalčka.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 20. Apr. 2008 12:22

No, da vidimo, koliko je resnice v povedanem.


Začni s študijem na wikipediji, in pa s člankom o zdravilstvu in ortodoksni medicini, potem pa te izzivam, da načneš novo temo o tem.

The New Age movement includes elements of older spiritual and religious traditions from both East and West, many of which have been melded with ideas from modern science, particularly psychology and ecology. New Age ideas could be described as drawing inspiration from all the major world religions with influences from Spiritualism, Buddhism, Hermeticism, Hinduism, Zoroastrianism, Shamanism, Mayanism, Ceremonial magic, Sufism, Taoism, New Thought, Wicca and Neo-Paganism being especially strong.


Jaz iz povedanega razberem, da je new age oznaka, ki skuša sestaviti več teorij s celega sveta v neko smiselno celoto (tako znanost, kot duhovnost, in hkrati ne ustvarjati neke institucionalne religije). Ne najdem razloga, zakaj bi nekdo, ki ni ne fanatik, ne fundamentalist, ne klerikalec, ne nevednež, sral po tem. Drugo pa je, če serje po nekaterih ljudeh, ki na račun new-aga manipulirajo, izkoriščajo in nategujejo folk. Ampak to sta dva izključno različna vidika.
New age je strpen in povezuje različnost. Brezprizivni fanatiki, ki so se spustili v pretiran sentimentalizem in fundamentalizem, in ki zavajajo ljudi in sami sebe hkrati, pa ki to delajo na račun new aga, in morebiti na ta račun še mastno služijo, pa nimajo v resnici nobene veze z new agom. Hudič z njimi. Ljudje, ki se sprva ne zavedajo, da to počnejo, pa kljub temu to počnejo tudi zatem, ko jim poveš, kaj počnejo, pa so skrajni primerki neumnih. Tako da, če hočeš biti pameten, samo "delaj obratno od njih".

Še posebej priporočam članek o znanstvenih raziskavah, ki skušajo potrditi, da človekova zavest lahko vpliva na materijo in lahko zaznava občutke drugega človeka. Zakaj ga priporočam? Ker je to ena glavnih stičnih točk med duhovnostjo in znanostjo. Ob isti sapi pa priporočam kritiko le tega.

Dosti je ljudi, ki pravijo, kaj vse so dali skozi in kaj vse prebrali, ampak dokler njihovi argumenti temeljijo na subjektivni oceni in na neobjektivni kritiki, meni kažejo predvsem svoje frustracije in svoje napake, ne pa zgrešenosti sistema, po katerem pljuvajo. Ko je treba povedati kaj več in preštudirati snov, katero kritizirajo, pa ti pasji pezdeti potuhnejo svoj smrček in ignorirajo (kar moramo tudi razumeti, saj jim ponos lažnega ega in vsa neobvladana čustva onemogočajo racionalno delovati). Zato bi me prav veselilo, če ti nisi ena takih in boš znala kljubovati new age sistemu (ki pravzaprav nima splošne formalne definicije) na osnovanih argumentih in konstruktivni kritiki.

P.S.: Jaz nimam navade podcenjevati ljudi, včasih pa podcenjujem njihovo vedenje. Če se dokaže, da nekdo neumno ravna, to ni podcenjevanje njegovega vedenja, gre za dejstva. Če se dokaže, da nekdo konstantno neumno ravna in deluje proti temu, za kar se poteguje, potem je neumen (če ni sadomazohist) in je to dejstvo, ni pa to podcenjevanje. Če se motim, in če sem kaj spustil, naj me pa kdo pametnejši popravi.
"Vsak od neumnih lahko postane pameten in vsakdo zasluži priložnost, da to pokaže."
Zadnjič spremenil Boris, dne 21. Apr. 2008 16:50, skupaj popravljeno 4 krat.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 20. Apr. 2008 12:54

Malo gledam kaj smo skupaj spacali do sedaj...pa bi se res lahko tej temi reklo pametovanje. In nekdo ki danes odpre temo in skuša kaj pobrati od nje bo imel nemalo težav...srčno upam, da bo morda kaj pobral iz tega ven in ne bo predalčkal ljudi v neko skupino... :scherzkeks:
Kolikor sem jaz razbral predlačkanje mene sem padel v predalček manipulatorja, materijalista, nekega kvazi new age modela, povzpetnika, drugega Keanu rieevesa, posploševalca, osvajalca nedolžnih in naivnih cosmopolitank,...
Najbolj me čudi ker se niti v eni prispodobi nisem našel...najbližje mi je Keanu Rieves..pa še on samo zato ker je bil Neo v Matrici :magic:
Edino kar mi morda malce bode v oči je to, da je tu prisotnih manj debatorjev kakor v drugih temah... :lupe:

Ali bi se lahko te debatorje označilo za inteligentne ali za bedake ki skušajo nekaj filozofirati in pametovati? ;D
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov