Kdo je najpametnejši

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 13. Apr. 2008 21:25

Malo za hec, malo za res...

Kdo je najpametnejši
a) na forumu
b) ki ga poznaš
c) v Sloveniji
č) na Zemlji
d) v vesolju

Prvo je menda že jasno... :)

Kaj ti je pomembno pri ocenjevanju pameti nekoga?
Na kaj pomisliš, ko slišiš, da je nekdo pameten?
Zadnjič spremenil Boris, dne 13. Apr. 2008 21:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 13. Apr. 2008 21:26

1.)Jaz
2.)Jaz
3.)Jaz
4.)Jaz
5.)Jaz

PA NJ TI BO TO JASNO! :D :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 13. Apr. 2008 21:31

Ste videli, kako je punca pametna? Samo nekam shirana izgleda na avatarju, kdo ve ali zna prinesti hrano sama do ust ali ne...

p.s.: lizika ne šteje, to ti da lahko nekdo v usta in je potem mir 15 min
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 13. Apr. 2008 21:35

Glede na to, da sem tako izjemno pametna, tista roka na avatarju ni moja ne, me hranijo drugi, da si jaz nebi poškodovala sklepov na mojih vitkih, elegantno shiranih prstih :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 13. Apr. 2008 21:42

Tole, kar si zdaj pokazala, je že skoraj znak inteligence, ne le pameti.

Zelo pameten po mojih merilih je Gregory R. Smith, ampak ta mali je izginil z interneta, ker je bil pač prepameten ali kaj... Pa med drugim je tudi eden najbolj inteligentnih, že v otroških letih je postal predsednik organizacije Youth, študent, mislec, imel je svojo spletno stran www.gregoryrsmith.com, ki pa je že lep čas nedelujoča.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 13. Apr. 2008 21:47

Morda je vnebovzeti mojster?
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 13. Apr. 2008 22:15

Kdo je najpametnejši
a) na forumu je bolj slaba s kakimi pretiranimi brihtami, pa na podlagi postov nevem ce se da prav res ugotovit, kdo in zakaj bi bil najpametnejsi...bi pa nasla kake zabitke brez problema
b) ki ga poznaš...en bivsi sosolec je bil celi mali genij, cisto zares....in zdej mam tudi eno brihto blazno od sosolca
c) v Sloveniji...bi se naslo par inteligentnih ljudi, s tem da jih je prevec za zdej nastevat
č) na Zemlji zivijo misleci kot so umberto eco, noam chomsky in par drugih blaznih intelektualcev
d) v vesolju dr. zoidberg


Kaj ti je pomembno pri ocenjevanju pameti nekoga? splosna razgledanost, dojemljivost za novosti, sposobnost povezovanja vec različnih področij v eno logično celoto
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 13. Apr. 2008 22:20

na forumu je imo najpametnejši mahagonij. :schlaumeier:
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 13. Apr. 2008 23:24

kajira napisal/-a:na forumu je imo najpametnejši mahagonij. :schlaumeier:

Mislim, da ce je mozna ljubezen na prvi pogled prek foruma je to to. Se avatarji njegovi so ti vsec :lach:

Sicer pa o tem, kdo je pameten in kdo ne ne razpravljam, za nekoga je lahko pameten nekdo, ki ne vozi pijan, za nekoga drugega nekdo, ki se hitro uci, za nekoga nekdo, ki je totalen konformist, za nekoga oseba, ki pri 20tih doktorira ... itd

Ampak v vesolju pa je to Marvin :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 13. Apr. 2008 23:55

Lastnosti, ki jih pričakujem od pametnega (tu bom naredil razliko med pametnimi in modreci, čeravno je tudi modrec lahko pameten in pravzaprav take ljudi iščem) človeka pri resni diskusiji so:
- Odprtost za mišljenje, ki je narobe obrnjeno od njegovega lastnega.
- Preudarnost.
- Zmožnost priznavanja svojih napak in popravljanje napak.
- Zmožnost zrelega odziva na kritike, provokacije, žaljivke.
- Zmožnost treznega odzivanja na humor, ki mu ni smešen (ta mi je zadnje čase še posebno ljuba).
- Težnja po razrešitvi konfliktov.
- Želja po izpopolnitvi kakovosti komuniciranja, razumevanja drugih.
- Zmožnost izogiba omejenemu načinu razmišljanja, kot je:
# Pretirano posploševanje, napihovanje in dramatiziranje stvari, še preden se natančno posveti nekemu problemu in se pogledajo stvari z različnih zornih kotov... pri tem vzorcu razmišljanja iz enega samega dogodka ali dokaza izpeljete zelo široke, splošne zaključke. Ko vam pri pletenju iz igle uide ena zanka, je vaš zaključek: "Nikoli se ne bom naučila plesti."
# "Jaz imam vedno vse prav in drugi povsem narobe"... zakoličijo se pri enem načinu razmišljanja in ostanejo brez širine, obenem pa obsedeno hočejo zmagati v prav vsaki razpravi, tako da potem v prihodnosti podcenjujejo poraženca, ga prezirajo, ne tekmujejo za skupno zmago, temeveč le za svojo rit.
# Razmišljanje v skrajnostih - to je črno-belo razmišljanje, v katerem ni prostora za nikakršne odtenke sive. Izbirate po načelu "ali ali" in vse vidite na eni ali drugi skrajni točki, za sredino pa puščate zelo malo prostora. Ljudje in stvari so ali dobri ali slabi, ali čudoviti ali obupni, ali prijetni ali neznosni.
# Filtriranje - za tovrstno razmišljanje je značilen tako imenovani tunelski vid - pogled usmerite na samo eno okoliščino, vse druge pa odmislite. Izberete eno samo podrobnost in ta da ton celotnemu dogodku ali položaju
# Branje misli - ko ljudem "berete misli" (si to domišljate), oblikujete prenagljene sodbe o njih. Domnevate, da veste, kaj občutijo in kakšne pobude jih vodijo: "To počne samo zato, ker je ljubosumen."
# Paničarstvo - če ste "panik", ob majhni luknjici v jadrnici že vidite, kako se boste potopili.
# Pretiravanje - pri pretiravanju stvarem pripisujete nesorazmerno velik pomen. Majhne napake postanejo tragične polomije. Bežne opombe postanejo uničujoča kritika. Rahla polečina v križu postane počeno vretence v hrbtenici.
# Osebno videnje stvari:
a)Se neposredno primerjamo z drugimi ljudmi - "Veliko bolje igra klavir kot jaz"; "Najpočasnejši v pisarni sem."
b)Vse povezujete s seboj. Potrta mati krivi sebe, če vidi, da je otrok žalosten. Poslovnež misli, da partner vsakič, ko se pritožuje, da je utrujen, pravzaprav hoče reči, da ga utruja delo z njim.
# Treba bi bilo - pri tem načinu razmišljanja izhajate iz seznama togih pravil o tem, kako se morate vesti vi in drugi ljudje. Pravila so prava in neprizivna. Vsak odklon od vaših vrednot ali meril je slab. Zato pogosto ocenjujete druge in pri njih odkrivate pomanjkljivosti. Ljudje vam gredo na živce.
# Pretirana načelnost, birokratizem, formalizem, kjer se vse brez kakršnihkoli pogovorov, kompromisov, zgodi po njihovi volji, ne glede na to, kaj želijo drugi
# Zahrbtnost, strahopetnost - ljudje govorijo o nekom za njegovim hrbtom, mu lažejo v obraz, so sovražno napadalni ali strahopetni ali pa (v najboljšem primeru) sklepajo po sebi, da bi ga lahko prizadelo, če bo slišal resnico (če je do mene kdo tak, ga imam za ignorantskega hinavca)
# "Wishful thinking" - pri tem se omejite na to, da ste v neki zadevi strokovnjak, zato vsako filozofiranje določite za nepotrebno soljenje pameti in zaključite takole:
1.) Želim si, da je P prav/res.
2.) Zato je P prav/res.
"Wishful thinking" je pravzaprav neka oblika sentimentalizma zmešanega s fundamentalizmom.
# Ignoriranje - tu gre za destruktivno in nepotrebno obliko ignoriranja, ki se pojavi predvsem tedaj, ko se v osebi sprožijo obrambni mehanizmi, ta se razjezi/je frustrirana/jo zagrabi histerija/postane živčna in potem diskurz brezkompromisno prekine... "se mi ne da več ubadati s tabo" je značilen stavek, kateremu sledi še kakšna žaljivka.


Včasih se najde situacija, kjer posedovanje kakšne od zgornjih lastnosti še ni znak za pametnega, pa tudi niso vsi našteti vzorci omejenega načina razmišljanja vedno neumnost, zavisi od situacije.

Boris zelo pameten, uči na primerih. Včasih provocirati, izzivati, učiti druge, in kavzalno-konsekvenčno pred nevrotikom, narcisom, fundamentalistom,... zato izpasti zelo zelo neumen, ampak eksperiment je potrebno izvršiti v vsem blišču, da se kaj novega spozna.

Kdor se je prebil do konca, je "sigurno" zelo pameten, morda celo bolj od mene, čeravno težko verjetno, saj stric Boris pamet študira zjutraj, opoldne in zvečer, in to mu eni egiči precej zavidajo, seveda pretežno podzavestno, bi rekel. Tu pa je treba pripomniti še eno POMEMBNO dejstvo, in to je, da pameten človek še ni nujno človek, ki ima znanja na pretek. To je kvečjemu človek, ki ve, da vsega znanja nikoli ne bo dobil, oziroma "ve, da nič ne ve" (brez narekovajev se ne izide). Če temu ne bi bilo tako, potem bi bil Kim Peek zagotovo eden od najpametnejših ljudi na zemlji, čeravno je idiot savant. Hehehe, Kim ima lahko več znanja od mene, pametnejši pa sem jaz.


Kim Peek - The Real Rain Man

"Študiraj kakor da boš živel večno, živi kakor da je danes tvoj zadnji dan."
Zadnjič spremenil Boris, dne 14. Apr. 2008 1:14, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 14. Apr. 2008 0:42

kepka napisal/-a:
kajira napisal/-a:na forumu je imo najpametnejši mahagonij. :schlaumeier:

Mislim, da ce je mozna ljubezen na prvi pogled prek foruma je to to. Se avatarji njegovi so ti vsec :lach:



v nekoga sem se že zaljubila na prvi pogled prek foruma. skupaj sva bila leto in pol. :D v mahagonija sicer ne. :P

-------

dostikrat se nam najpametnejši zdijo tisti, s katerimi se strinjamo (ali še huje: se strinjajo z nami), ali pa nas zanimajo podobne teme. takega etiketiranja se skušam izogibat. na kratko je pameten zame tisti, ki ima nadpovprečno sposobnost dojemanja, logičnega razmišljanja, povezovanja in analiziranja, odličen spomin ter široko razgledanost.
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 14. Apr. 2008 1:08

Za odličen spomin bi te popravil - glej zgoraj Kima, logika pa se običajno pripisuje IQ-ju, po drugi strani pa imaš po raznih fakultetah predmete, kjer se uči logike, npr. diskretne strukture.

Kim tudi na wikipediji tukaj.
Njegov spomin = živi google.
Njegova pamet pa... :stupid:
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 14. Apr. 2008 8:31

Sem si pogledala ta film. In neverjetno velikokrat se tudi spomnim na vsebino ob kakšen dogodku in si rečem, da nismo več daleč od tega.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 14. Apr. 2008 9:18

Koliko naukov se skriva v eni ameriški komediji...a se komu zdi da smo v bistvu že v taki situaciji...če pogledamo Busha in Ameriko? Samo ne na tak na tak način ampak na zelo podoben način...

Kaj delamo z naravo? Na kakšni stopnji zavesti smo? Kakšen odnos imamo drug do drugega in do soljudi? Človek bi morda celo pomislil da so bili tisti ljudje v filmu veliko bolj humani kakor smo sedaj v tem svetu? Tako da če bi bil malo sarkastičen bi lahko celo rekel da so tisti ljudje prav lepo živeli, če bi znali seveda zalivati zelenjavo in rastline :irre:

a) na forumu
b) ki ga poznaš
c) v Sloveniji
č) na Zemlji
d) v vesolju

Pa mislim da je vsak nekje na osebnem razvoju. Eni malo dlje in eni malo manj dlje...kdo je pa najpametnejši je pa stvar vsakega posameznika, kako razmišlja in kaj mu kaj pomeni. Nekdo je lahko hodeča enciklopedija...ampak ali mu bo to koristilo še kje drugje kakor v križankah ali pa v postani milijonar? Nekdo je strokovnjak v ekonomiji, pa morda nima pojma kako komunicirati z ljudmi in ima težave v privatnem in dužabnem svetu. Zdaj pod kaj naj bi se pa smatralo pameten? Razgledanost? Inteligenčni kvocient? Emocionalni kvocient?... :gruebel:

Najbolj pameten bi bil lahko Boris ker stalno pametuje..torej če izhajamo iz besede pameten in pametovati...bi se lahko smatralo Borisa kot najbolj pametnega na cosmo forumu. Ali kdo pozna še koga na tem forumu, ki bolj pametuje kot Boris? :schlaumeier:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov