Kakšni vozniki/-ce ste?

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 05. Nov. 2006 13:19

Ja pravjo kok živčn postaneš...

Hitro odreagirat...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
cotkica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cotkica » 05. Nov. 2006 13:41

Še nikoli nisem imela take izkušnje in tudi upam, da je ne bom nikoli imela. Sicer se mi pa zdi popolnoma brezveze govorit o tem kako bi odreagirala, ker tega pač ne vem. In kar bi sedaj rekla, bi v trenutku nesreče najbrž naredila ravno obratno. To se zgodi v delčku sekunde in tukej je velik dejavnikov, ki lahko vplivajo na tvoje reagiranje.
jullia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 10. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia » 05. Nov. 2006 14:02

Tigi napisal/-a:Kaj pa glede na to, da ste dobre voznice kako bi se znašla v prometni nesreči? Tukaj mislim, ko vidiš da se bo nekaj zgodilo da jo skušaš prepričit(izogib)???

Se vam je že to kdaj podobnega zgodilo?


ko stojiš kot zadnji v koloni in te nekdo v rit nabaše, nimaš kaj reagirat. to se je meni zgodilo in od takrat imam resen strah, pa več nazaj gledam kot naprej.

sicer pa recimo, da vozim po omejitvah, prvič zato, ker mi je škoda keša za kazni, drugič pa zato, ker si ti lahko še tako oh in sploh super šofer, pa se zraven tebe pojavi kreten in moraš ti reševat situacijah. v takem primeru je pa prekleto koristno da greš malo bolj počasi in imaš zato več časa za reakcijo.

na živce mi grejo tako tisti počasni vozniki, ki imajo konjske reflekse in na semaforju rabijo 7 sekund, da dojamejo zeleno luč, kot kreteni, ki se ti nalimajo na rit in blindajo, da pelji hitreje. če je 50, nimaš ti kaj težit nekomu, ki gre že itak 60.

sicer imam pa izpit malo manj kot eno leto, za seboj že dve daljši vožnji (split in genova), najbolj me pa jeb* bočno in vzvratno parkiranje :)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 05. Nov. 2006 14:11

Mislim, da vozim kar solidno, prevozila sem precej čez 100.000km z eno nesrečo (poledenela cesta :( ). Omejitev se bolj ali manj držim, ajde, tam do 60 v naselju ali okrog 140 na avtocesti se tudi zgodi :wink:

Po kaki ozki ovinkasti cesti, ki je ne poznam, vozim počasneje kot je dovoljeno, če se mi nalima na rit kak nestrpen, se umaknem, takoj ko se lahko, ali mu pustim, da me prehiti.

Ob živce me redkokaj spravi; včasih kakšen star ata z dobrim avtom, ki vozi po ovinkih 30, na ravnini pa potegne, da ga s svojim dizelčkom ne morem prehitet.

Parkiranje mi ni ravno močnejša stran; raje parkiram malo dlje, kjer je več prostora ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
cotkica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cotkica » 05. Nov. 2006 14:22

kr.ena napisal/-a: Omejitev se bolj ali manj držim, ajde, tam do 60 v naselju ali okrog 140 na avtocesti se tudi zgodi :wink:


10% od dovoljene hitrosti ti policaji itaks pregledajo. Vsaj tako se mi zdi. na avtocesti maš torej še 3 km lufta ;)
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 05. Nov. 2006 15:45

Sem dokaj previdna in se še kar držim omejitev (raje vozimo počasneje kot hitreje, v glavnem odvisno od ceste). Včasih grem malo čez mejo, ampak ne pretirano. Sicer nisem ravno vsak dan v avtu, ker zaenkrat še nimam svojega, tako da mam malo prevoženih kilometrov za sabo in nobene nesreče (trkam na les).

V avtu znam biti tudi precej živčna, sploh če se mi kdo 'lepi na rit' in se nekam sili, če mi kdo vzame prednost in moram bremzat, velikokrat mam tudi to srečo, da se pred mano znajde traktor ali kakšna druga škatla v najbolj nepreglednih delih in pol se moraš v nedogled vlečt za njim... in najbolj ne prenašam motoristov poleti al pa kolesarjev vštric in pešcev, ki si kar lastijo pol ceste. :roll:

Pri parkiranju tudi jaz raje poiščem več prostora in ne rinem v največjo gužvo, čeprav mi ne gre ravno slabo - je pa res, da ne maram preveč bočnega in vzvratnega parkiranja. :D
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 06. Nov. 2006 10:44

Sem odlična voznica. :D
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 06. Nov. 2006 12:23

jez mam zlo težko nogo za volanovm, omejitve bl tko tko... zanč sta se dva pred mano na avtocesti skrešala in sm pravilno odreagirala tko d nism bla še jez zravn (šlo je za milimetre) :eek: ... ne vem kr znam vozt sam parkirat pa ne!!! :roll:
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
Yanc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 184
Na forumu od: 18. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Yanc » 06. Nov. 2006 13:34

Za sebe mislim da dobro vozim...malo mam pretežko nogo :) v soboto sem plačala grrr
Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 06. Nov. 2006 14:04

cotkica napisal/-a:Js sm precej nestrpna voznica. Nisem ravno ponosna na to, ampak ne morem si pomagat, ker je en folk na cesti totalno zabit... ko pa pride pred menoj en glumič, ki mečka oz. izziva svojo usodo in usodo mene, se pa ne morem upreti blendanju, trobli in mahanjem z rokami. :oops:


:lach: enako tuki... s tem da priznam, da redkokdaj vozim po omejitvah... k je promet v tej kurčevi Lublani že tko čist zabit, pa da človk pol še po omejitvah vozi ne pride nikamor... ob živce me spravla skor vse, od tega da folk spi pred semaforji in pol komi ene trije zlezejo skoz, do tega da se ti naserje spredi en upokojenc in voz 30km/h pa boli ga patak če se teb mudi... ker on ma cel dan cajt :roll:

drgač se pa ne mislm hvalt s svojimi vozniškimi sposobnostmi ker nikol ne veš kaj te čaka... rekla bom samo, da znam odlično parkirat bočno in ponavad v prvo zadenem pa če je lukna še tko mejhna :P :D
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
orion lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 1. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a orion lady » 06. Nov. 2006 14:09

Včasih nisem ravno strpna voznica oz. sem v avtu kr glasna :oops:
Za sebe pripeljat od točke A do točke B sem ok, večjih crashov še nisem imela ( moram potrkat ), tko da bi se ocenila za dobro voznico. Edino kar ne morem e vožnja ponoči, enostavno sem slepa ko kura.
...Naj bo vsak do sebe plemenit
Čist in brez okov
...
Uporabniški avatar
BHawk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a BHawk » 06. Nov. 2006 15:47

Tigi napisal/-a:večkrat se prlimam čist na rit, da pridm v zavetrje da prehitim potem.


A čelado pa Sparco sedež maš tud notr, pa 200+ KS pod havbo :D

Povej kdaj boš kej na obvoznci :P

Drugače pa jst če sem sam se pogosto ne držim omejitev, recimo v moji vasi je omejitev 40, pa je čista ravnina, sam so res hiše 3m stran od ceste, tako da ob 02.00 se ne pričakuje kakega pešca na pločniku, tko da... 80+ :oops:

Če mam pa koga zraven, magari štoparja, kolega,..., se pa kontroliram pa normaln vozim, večinoma po predpisih :wink:
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 06. Nov. 2006 16:37

steLLcy napisal/-a:Sem odlična voznica. :D



Jaz tudi. :lach:
Sicer imam izpit ... hm, 11. 11. bo 1 mesec in mislim, da kar ok vozim. Parkiranja se še ponekod "bojim", če je kaj ekstremnega, drugače pa kar ...
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 06. Nov. 2006 16:47

odlično vozim naprej, rikverc sm se pa že dvakrat zaletela:(
zakaj ne grejo avti sam naprej :D
Uporabniški avatar
*Elle*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 628
Na forumu od: 27. 2. 2006
Kraj: *Big Apple*

Neprebrana objavaNapisal/-a *Elle* » 06. Nov. 2006 17:44

Jah izpit mam že, am...1 leto pa 5 mesecev bo, pa se še nism zaletela ..nok nok (hvalabogu) :) parkiranje, jah no rajš grem tja kjer je mal več placa :D
Kot je večina rekla da jih moti kako nekateri vozijo, priznam da mene tud fuul..pa tud znorim včasih za volanom pa se kr p*** začnem...hehe ups

Jah no omejitev pa tko, za kakšn 1km al pa 2 :D pa res mal pospešm sam se trudim da bi po omejitvah vozila ker sem pač še zmer voznica začetnica.. :?
Nije mjesečina to što sja u noči, to su tvoje oči, pune ljubavi! R.I.P. - In Memoriam

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov