Kako gledate na orožje?

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ste že kdaj streljali

a)da
21
46%
b)ne
25
54%
Skupaj glasov : 46

Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 08. Sep. 2005 13:58

Mene pa glede na to da danes vedno več mladih posega po orožju, takem ali drugačnem zanima kako gledate na nošenje in uporabo predvsem strelnega orožja.
Midva recimo posedujeva strelno,vendar samo in striktno za športno streljanje. Vendar pa ne razumem neodgovornih staršev,ki svoje nadebudneže vozijo v gozd in potem tam streljajo in jih učijo rokovanja z orožjem,ki pa ne ustreza normativom za rokovanje s strelnim orožjem. In potem se čudijo od kje njihovi otroci znajo uporabljati orožje, in še več od kje jim orožje :evil:
Seveda pa ne mislim samo na strelno orožje,ampak tudi na ostelo hladno orožje, recimo bodala in noži, ki pa ga lahko praktično nosi vsak povprečni državljan.
Zamislila sem se pa zaradi streljanja,ki je zadnje čase vse preveč prisotno na naših ulicah :cry:
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
CorfuGirl
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 9. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a CorfuGirl » 08. Sep. 2005 14:51

Jaz ne maram orožja.Enostavno ne maram pogleda na ljudi ki ga imajo pr sebi(s tem ne mislim policajev,vojakov ter podobnih ljudi,...).Sem bla ne enem seminarju nedolgo nazaj in je bla tema tud o orožju!Dragi moji,če bi vi videl une sllikce s tamali otroci!!!Ziher bi vas minlo takoj.Mi smo sam okamel.Še ne petletn otrok ma na seb zvezane une velke strelke al karkoli že so pa majhne punčke majo na seb ročne bombe...Za zaključek so oblečen vsi v črno se navelik smejijo ter njihove ljube mame jih držijo v naročju..Pa jaz tega neb dovolila svojmo otroku nikol.NIkol mu niti ne bi dovolila da sploh pride v stik z orožjem.Mislim,kam ta svet gre.Če bi blo po moje tega sploh ne bi blo treba met...Človek pa se drgač ne ve branit kot z orožjem...
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 08. Sep. 2005 14:53

Ne, v gozdu al pa kr tko nekje tud jest ne bi upala streljat - kva veš, kaj se vse plazi okol (živali, gobarji :D ). Na strelišču pod nadzorstvom nekoga, ki ima orožni list in nekaj pojma o temu, pa je kr zanimivo :)
Peek-a-boo!
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 08. Sep. 2005 14:53

Midva ko sva se lani vračala iz Egipta,sva čakala en starejši par na letališču-sva jima pomagala nositi kovčke, in smo čakali ker je gospod imel v žepu en miniaturen nožiček. In seveda so se cariniki in policisti obregnili v ta mali nožiček in mu ga sevda zasegli, češ da bo potoval ločeno. In seveda o tem na carini v Trstu niso vedeli ničesar- očitno je ostal v Egiptu.
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Elizabetka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Elizabetka » 08. Sep. 2005 15:19

ne maram oroožja :!: edino enkrat ko smo kradli češnje :D sem imela majhn nožek,če ga psu pokažeš odbeži sem slišala in sm ga zgubila,ko se je pes začeu dret in baba skoz okn :oops: :oops: :oops:
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 08. Sep. 2005 15:38

Bageera napisal/-a:kaj pa da se tamali igrajo s pištolami, vojaki, tanki...-igračke a vam je to kul?
Ker men tut to ni.


se strinjam. Meni tudi to ni všeč,ker so s tem lahko potencialni uporabniki orožja.
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 08. Sep. 2005 15:41

cosmy napisal/-a:Ne, v gozdu al pa kr tko nekje tud jest ne bi upala streljat - kva veš, kaj se vse plazi okol (živali, gobarji :D ). Na strelišču pod nadzorstvom nekoga, ki ima orožni list in nekaj pojma o temu, pa je kr zanimivo :)


se strinjam in tako moj dragi strelja in v kratkem bom začela tudi jaz pod nadzorom in z znanjem o rokovanju z orožjem,drugače nikoli
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 08. Sep. 2005 15:45

ja vodne pištolce so nenevarne,ampak kaj veš kaj se plete po glavah otrok in kaj razmišljajo, mogoče pa kasneje mislijo sej tista ni bila nevarna, potem pa tale tudi ni. :evil:
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
kiki*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 4. 6. 2005
Kraj: na eni zvezdici

Neprebrana objavaNapisal/-a kiki* » 08. Sep. 2005 16:29

tko rekreativno da se ne strela živalc al pa ljudi mi je čist všeč...

za zabavo mi je pa paint ball všeč...
Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 08. Sep. 2005 17:32

Bageera napisal/-a:kaj pa da se tamali igrajo s pištolami, vojaki, tanki...-igračke a vam je to kul?
Ker men tut to ni.


eh no to je pa ze pretiravanje. Imam bratca, ki je zdej 10 star in se je itak zmerm igrau s pistolcami pa malimi vojacki (dau je mir sam ko je to meu u rokah).... in zdej ne opazam, da bi biu pretirano nasilen oziroma nasilen sploh, niti se je kdaj pretepau.
Ce svojmu sinu nekej neb dovolila (tam do 12 leta) potem so to igrce, ki so tko oh in sploh nasilne (prides do cloveka in mu glavo odrezes in podobno).
Osebno nism proti temu, da ima nekdo doma pistolo (pod kljucem) ...you never know kdaj jo bos rabu (za samoobrambo), sm pa proti temu, da jo nekdo kr tko nosi okol... :D
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 08. Sep. 2005 20:07

streljat...samo z lokom :) ostalo pa se nisem probala_ bi pa :)
I love SISLEY& RW
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 09. Sep. 2005 7:53

jst sovražim orožje in sploh ne razumem ljudi ki imajo radi in so celo ponosni da ga imajo (npr: nekateri vojaki). tudi tega ne razumem zakaj nekdo hoče bit vojak, da bo lahko strelal z puško.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 09. Sep. 2005 10:36

LARIKA napisal/-a:Mene pa glede na to da danes vedno več mladih posega po orožju, takem ali drugačnem zanima kako gledate na nošenje in uporabo predvsem strelnega orožja.
Midva recimo posedujeva strelno,vendar samo in striktno za športno streljanje. Vendar pa ne razumem neodgovornih staršev,ki svoje nadebudneže vozijo v gozd in potem tam streljajo in jih učijo rokovanja z orožjem,ki pa ne ustreza normativom za rokovanje s strelnim orožjem. In potem se čudijo od kje njihovi otroci znajo uporabljati orožje, in še več od kje jim orožje :evil:
Seveda pa ne mislim samo na strelno orožje,ampak tudi na ostelo hladno orožje, recimo bodala in noži, ki pa ga lahko praktično nosi vsak povprečni državljan.
Zamislila sem se pa zaradi streljanja,ki je zadnje čase vse preveč prisotno na naših ulicah :cry:


Strelno orožje se dobi na črnem trgu za dokaj majhen denar...
Kar se tiče streljanja se mladi ne zavedajo posledic,ki jih lahko prinese uporaba le tega...saj s tem ogrožajo sebe in ostale!Ker če nisi izkušen oziroma šolan za rokovanje z njim je bolje,da ga sploh nimaš.
Podobno je s hladnim orožjem...

Kar se,pa streljanja na naših ulicah tiče...to so večinoma mladi frajerčki,ki preveč filme gledajo in živijo v svetu kjer so oni najmočnejši in neranljivi...poleg tega nafilanega ega,pa pride zdraven še malo droge...pa se potem zgodi kar se zgodi! :D
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
glamBABY
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 704
Na forumu od: 1. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a glamBABY » 11. Sep. 2005 8:02

z njim se ne ukvarjam in niti ne čutim potrebe po tem da bi ga imela :roll:
če bom šla v službo v vojsko je pa to že druga zgodba..
Uporabniški avatar
Enschede
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 5. 5. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Enschede » 11. Sep. 2005 8:40

Slika
:D

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]