Kako bi najrajši porabili višek denarja?

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kako bi najrajši porabili višek denarja?

varčeval-a bi za potovanje
12
38%
namenil-a bi jih za športne dejavnosti
4
13%
porabil-a bi jih za masaže
2
6%
porabil-a bi jih za obisk savne
1
3%
porabil-a bi jih za kozmetične salone
1
3%
porabil-a bi jih za gurmanske užitke
2
6%
porabil-a bi jih za oblačila in obutev
5
16%
varčeval-a bi za avto, boljši avto
3
9%
privoščil-a bi si hišnega ljubljenčka
2
6%
Skupaj glasov : 32

Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 02. Mar. 2011 9:23

Jaz pa priznam, da bi večino keša židovsko šparala za hude cajte. Ker sn rojena pod ne-keš zvezdo, in skoraj vedno ko si prvoščim kak izdatek, se zgodi neki nepričakovanega, kar je nujno uštimat (mi na primer razpade avto) in pol kraspam skupi evroje in klejem.

Kar se tiče ''mini'' izdatkov, bi tak kod LZ, ponucala za koncerte, ampak v meji normale, tolk da bi mi vedno neki od tiste 50€ ostal (k sreč so men dobri koncerti kr redki pr nas, tak da s tem nimam ''problemov'' :D). Pač, jaz ne morem brez slabe vesti zanucat keša, tud če je zastojn keš.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 02. Mar. 2011 9:28

šparaš, šparaš, šparaš pa nič ne porabiš pa živiš bedno življenje, pol pa te avto zgazi... :D
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 02. Mar. 2011 9:39

Zakaj pa bi moglo bit tako življenje nujno bedno? Mislim, srsly, mene finančna stabilnost dost bolj osrečuje ko pa zapravljam za neke prčkarije, kar še ne pomen da si nikol nič ne privoščim, ampak da ohranjam svoje finance na tolikšni ravni, da ne zapravim vsega. Ne rabim bit ultra hedonist, da sem ''ne bedna''. :roll: Itak 2x tedensko na masažo za 20€ mi je recimo čist mim in stran vržen keš. In ja, pol raj šparam za nov avto. Če me pa dans avto zbije, s predpostavko da me ne sam poškoduje, ampak ubije, pa tak nem vedla da mi je keš ostal, ker me ne bo več. Si bo pa mama kupla nov avto z mojim kešom, pa bo tud neka iz tega, js tak nem vedla ka zamujam :D
panterica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 6. 3. 2010
Kraj: Tam nekje

Neprebrana objavaNapisal/-a panterica » 02. Mar. 2011 14:15

monique* napisal/-a:Za stvari kot so obleke, razvajanja v savni in kakšna masaša ne rabim ravno šparat. Varčujem pa za kakšno potovanje, hkrati pa se dela kupček tudi za čas ko se bom odselila, torej za stanovanje.


Ne, ne, ni mišljeno zakaj bi šparala, ampak zakaj bi najrajši porabila denar, če bi ga vsak mesec imela možnost zafrčkat za uživancijo. O šparanju govorim samo v primeru, ko si s tem zneskom še ne moreš privoščit željenega. Recimo masažo imaš dovolj in lahko porabiš vsak mesec posebej, za potovanje bi pa morala par mesecev združit.
panterica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 6. 3. 2010
Kraj: Tam nekje

Neprebrana objavaNapisal/-a panterica » 02. Mar. 2011 14:37

2x
Zadnjič spremenil panterica, dne 03. Mar. 2011 16:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 02. Mar. 2011 19:35

Jaz ne bi prav dosti odstopala od svoje trenutne porabe. Nimam takšnega odnosa do denarja, da bi zasluženo prav šparala, kar mi je podarjeno (rojstni dnevi, morebitni dobitki na loteriji,...) bi pa takoj zapravila za traparije.
Denar je zame denar, ne glede na njegov izvor.
najstnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a najstnica » 02. Mar. 2011 21:43

..
Zadnjič spremenil najstnica, dne 23. Sep. 2011 10:55, skupaj popravljeno 1 krat.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 03. Mar. 2011 11:28

Ma vlada je vsaka ista. Ne bi bla druga čist nič drugačna, ker so vsi isti.

Drugač pa bi jaz ta denar najbolj verjetno porabila za kakšen dopust. Mislim, da je govora o tem, da se gre za porabo denarja za luksuz.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 03. Mar. 2011 12:57

A to bi prav načrtno teh dodatnih 50 evrov mesečno dajala na stran, da bi se ti potem na koncu leta nabralo za dopust? A že zdaj hodiš na dopust in bi si potem privoščila za 600 evrov boljši/dražji dopust? A zdaj ne hodiš na dopust, potem pa bi? A bi si dopust plačala iz tega denarja in bi ti potem nekje drugje 600 evrov viška hodilo?



Jaz bi mogoče povečala skupno porabo za teh 50 evrov (beri: bi si bolj sproščeno kupila novo maskaro, ker bi pač imela 50 evrov več na računu). mogoče ne bi naredila nič in bi imela ob koncu meseca 50 evrov več na računu.
Vsekakor pa to za moje pojme ni vsota, ob kateri bi bilo treba že prav načrtno razmišljat, kam jo boš vtaknil.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 03. Mar. 2011 15:19

Jaz pa že za (recimo) 20 eur trikrat premislim, če bi jih zapravila za neko stvar (če ni nujno potrebna), medtem ko čez vikend pri alkoholu sploh ne gledam na 20 eur tako racionalno. Vem ja, nimam vseh čistih. :D
Aja, pa upam, da se to zdaj ni slišalo oz. bralo kot da sem težki alkoholik. :oops:

Kar se pa tiče viška na računu... Kaj pa vem, verjetno bi del tega denarja na mesec zapravila za kakšne drobnarije, ki jih ni nikoli preveč, del pa bi dala na vstran (recimo 30 eur). To se sicer ne sliši veliko, je pa vsaj nekaj, ali pa preprosto nek ostanek, če pride do kakšnih nepričakovanih izdatkov, ki se jim ne moreš izogniti. :)
panterica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 6. 3. 2010
Kraj: Tam nekje

Neprebrana objavaNapisal/-a panterica » 03. Mar. 2011 16:36

Jaz sicer ne živim na kreditih, ampak kar si lahko privoščim, si privoščim. Tako, da na 20 evrov res ne gledam.
Zadnjič spremenil panterica, dne 03. Mar. 2011 16:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 03. Mar. 2011 16:39

^^ Js sm ista če te kaj potolaži. :D Škoda mi je dat za marsikaj tistih 10-20€ (reicmo mesečno za trolo), za alkohol pa brez slabe vesti (to pride šele drugi dan) tolko zapravim.
Js bi šparala za hude čase. Ponavadi mam obdobja v letu (recimo med izpiti) ko se mi nabere precej denarja, ker nč ne zapravljam in to potem porabim v kriznih časih, ko mi lih tisti € viška pridejo prou (predvsem v mesecih ko je ful rojstnih dnevou).
panterica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 6. 3. 2010
Kraj: Tam nekje

Neprebrana objavaNapisal/-a panterica » 03. Mar. 2011 16:43

Vidim, da ste precej šparovne ene. Vem, da ta denar ni težko porabit in treba posebej razmišljat kam ga dat, ampak recimo, da bi si toliko mesečno odmerili za uživancijo.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 03. Mar. 2011 17:12

jullia_ napisal/-a:A to bi prav načrtno teh dodatnih 50 evrov mesečno dajala na stran, da bi se ti potem na koncu leta nabralo za dopust? A že zdaj hodiš na dopust in bi si potem privoščila za 600 evrov boljši/dražji dopust? A zdaj ne hodiš na dopust, potem pa bi? A bi si dopust plačala iz tega denarja in bi ti potem nekje drugje 600 evrov viška hodilo?


Če je to vprašanje zame? Za ta denar bi si privoščila dodaten dopust.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 03. Mar. 2011 17:20

Torej bi teh 50 evrov prav načrtno dajala na stran celo leto nekam na en ločen kupček?
Te ne zajebavam, čisto resno sprašujem.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov