Kaj se zgodi po smrti?

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kaj se zgodi po smrti?

Čisto nič...pač umreš in je vsega konec
46
33%
Reinkarnacija (ponovno rojstvo)
76
55%
Greš v pekel ali nebesa
17
12%
Skupaj glasov : 139

Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 13. Dec. 2007 17:23

upam, da bom odšla v nebesa, sami raj :D
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 13. Dec. 2007 18:16

nevem kaj se zgodi po smrti..
vem samo da ko dobro pomislim na vse stvari ki so se mi dogajale
dobim občutek da me nekje nekdo varuje.. (vrjetno kdo od pokojnikov ki so mi bili blizu)
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
mgerdevi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 144
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mgerdevi » 13. Dec. 2007 18:52

js pa verjamem v reinarnacijo in da se duša rodi v drugačnem telesu ...
Uporabniški avatar
Madisson
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 10. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Madisson » 13. Dec. 2007 20:11

Jst verjamem v posmrtno življenje! Nekako sem prepričana, da človek ni le "fizično telo", ampak skupek neke "energije" ki preživi smrt. Jst mislim, da je to življenje le eno izmed mnogih in da mi samo potujemo skozi čas. Človekova identiteta in zavest se kljub smrti ohranita in tokom večih življenj nadgrajujeta. Nihče me ne more prepričat, da se življenje konča v smislu "the plug was pulled, you're gone" .... čist neverjetno. Ker če je tako, komu na čast je potem celo vesolje in kdo ga je postavil sem.

Mogoče je smrt samo neka preobrazba, prehod na drug energetski nivo, karkoli že....

Jst imam pač tako velik ego, da verjamem da bo preživel tudi mojo smrt :D
Uporabniški avatar
Black Amber
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 12. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Black Amber » 13. Dec. 2007 20:17

Madisson napisal/-a:Jst imam pač tako velik ego, da verjamem da bo preživel tudi mojo smrt :D

Hehe... enako tud jst :D Jst se v bistvu ravno zaradi tega ne bojim smrti, ker sem prepričana, da se takrat življenje šele začne. Sliši se čudno, ampak to je moje prepričanje. Ne vem kako lahko nekdo verjame, da je življenje kot nitka v žarnici, ko crkne pač crkne :roll: Življenje je nekaj mnogo globljega kot si mi predstavljamo... vse ima svoj namen in cilj... in dvomim da se karkoli zgodi naključno...
Uporabniški avatar
Lourd
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 18. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lourd » 13. Dec. 2007 20:23

Tud jst sem trdno prepričana da po smrti še zdaleč ni konec, temveč se energija le preobrazi.

Sicer pa, ko je že debata o prejšnjih življenjih... jst sem že dostikrat opazila, da se mi nekatere stvari in pojavi zdijo zelo domači. Recimo "Jump" od "Van-halena" (legendarna hard-rock skupina iz 80-ih)... jst imam dejansko občutek, da sem bila kot otrok v ZDA na njihovem koncertu :eek: :eek:
Uporabniški avatar
Letty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 6. 12. 2007
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Letty » 13. Dec. 2007 20:29

^^ LOL no :rofl:

Jst ne vem kako si nekateri predstavljate reinkarnacijo, ampak meni osebno se zdi ta zadeva močno za lase privlečena. Kako to mislite, da se človekova identiteta, zavest in spomini ohranijo??? Poglejte... spomini se shranjujejo v možganih... možgani pa prenehajo delovat takrat ko človek umre. Na kakšen način naj bi se potem spomini ohranili??? Kar tako iz odmrlih možganov??? Skrajno nelogična zadeva.

In če se dotaknem zgornjega primera glede tistega koncerta... kako so spomini tistega obiskovalca koncerta prišli v tvoje možgane?!

Razen če zagovarjaš neke "nadnaravne" zadeve o duši... in hkrati verjameš da so spomini prilepljeni na dušo... :?
Uporabniški avatar
Lourd
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 18. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lourd » 13. Dec. 2007 20:34

Kaj pa jst vem... vem samo to, da so mi nekatere stvari preveč "blizu" in preveč znane, da bi jih lahko označila za neke "naključne" zadeve.

Jst sem pač mnenja, da telo služi kot orodje za doseganje nekih ciljev, vendar so ti cilji tako oddaljeni, da jih nemogoče doseči v enem samem življenju. Zato se duša reinkarnira v drugo telo. Celotni svet obstaja zaradi ti. "energije", ki kroži in nam pred oči postavlja to kar vidimo. To je produkt osebkovega egota. Ego ali intelekt, je kot ogledalo, ki te popači. Ko se človek zbudi se svetloba, ki predstavlja to energijo projecira na ego, kateri nam pred oči postavi materialni svet. Torej smrt je začetek novega življenja. Mi, ki smo ujeti v iluziji materialnega sveta, gledamo na smrt kot konec življenja, konec vsega, nekaj najhujšega. Vendar smrt je smrt samo za fizično telo, duh ali energija ostaja in zavzame drugo obliko. Katero obliko zavzame, pa je odvisno od zakonov karme, oz. prejšnjih življenj. En Indijski modrec je lepo ponazoril reinkarnacijo. Imaš kozarec, ki je poln vode. Ko kozarec vržes po tleh, se razbije, torej nima več svoje oblike in zato ne more sluziti svojemnu namenu. Voda, po drugi strani, pa je še vedno voda, ki jo lahko ulovimo v drugi kozarec.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 13. Dec. 2007 20:37

^^ Zelo zanimivo razmišljanje!
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 13. Dec. 2007 20:40

Kaj se zgodi po smrti?

Mislim da nič. Ob smrti se srce ustavi, prenehamo dihat, možgani odmrejo, ena dva dni jokajo za nami, pol nas zemlja vzame nase in...that`s it...to je to...konc...pika....amen...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 13. Dec. 2007 22:07

McLarnovc napisal/-a:Kaj se zgodi po smrti?

Mislim da nič. Ob smrti se srce ustavi, prenehamo dihat, možgani odmrejo, ena dva dni jokajo za nami, pol nas zemlja vzame nase in...that`s it...to je to...konc...pika....amen...


se strinjam
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 13. Dec. 2007 22:10

kaj se zgodi po smrti?
Pokopljejo me :D
Kaj pa potem pa nebi vedela.Niti me ne mika o tem razmišljat, ker me živcirajo vprašanje brez odgovorov.
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 13. Dec. 2007 23:04

*purple* napisal/-a:kaj se zgodi po smrti?
Pokopljejo me :D
Kaj pa potem pa nebi vedela.Niti me ne mika o tem razmišljat, ker me živcirajo vprašanje brez odgovorov.



Mene tud Živcirajo ja in to fulll,a veste kakšna megla bi bla če bi neke duše pa energija plavala okol ns.

Drgač pa NIRVANA(rada bi bla delfinček) :zustimm: :zustimm:
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 13. Dec. 2007 23:09

rajsi ne razmisljam kaj se z osebo zgodi po smrti. ze o samem pojmu smrt nocem razmisljati. vse to je povezano s prebiranjem crne kronike in dejstvom koliko mladih vsak mesec umre. tako, da smrt ne hvala.. :?
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.
Uporabniški avatar
tejchaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 13. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tejchaaa » 13. Dec. 2007 23:39

mam bolj otroške sanje o tem :razz: po smrti bom skakala gor po oblakih, z enga na druzga :D in uživaaalaaaa kukrkol že :razz: :D

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]