Izpit za avto #2

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 02. Feb. 2012 15:04

Led Zeppelin napisal/-a:
purple_rain napisal/-a: z očetovim pa najraj ne bi, ker je "ladja" (karavan) in mi je sploh grozen.
No, sej imam še dobro leto in pol časa sicer.


Nauk te zgodbe purple je, da se ni treba bati karavanov od staršev, ker itak ni tvoj avto. In kakšna hčerka boš, če ne boš vsaj enkrat razbila očetovega vozila? Ti jaz povem: slaba. Jaz sem mamin avto razbil 3x, poleg vsega tega sem nekoč zapeljal na nekaj in odtrgal zaščito za motor...tako da nič bati, je le avto.

Aja pa nauk je še : ne parkirat zraven 130.000 EUR vrednih vozil.

Nauk zgodbe: nekateri izpit zadanejo na lotu..vsaj tako zgleda pri Zeppu
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 02. Feb. 2012 15:06

slovenc79 napisal/-a:ko sem jaz to varno vožnjo delal, dobro vem da je bila možnost sposoditi si avto za 60€
Hm, zanimivo. Fajn, če je res.
Ima pa valda smisel ta tečaj opravljat z vozilom, ki ga posameznik nameravam največ vozit, valda.

LZ: :P mulo, slaba tolažba tole.
Pa vseeno: mene bi manj "bolelo" poškodovat tist avto, sploh če je res tko neumno parkiral, kot pa družinskega.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 02. Feb. 2012 15:17

Avta ne moreš poškodovati na tem tečaju, razen če ne ubogaš inštruktorja. Če ti reče, da pelji 50 km/h, potem toliko pelješ in ne 70 km/h. Ne moreš ga poškodovati, če ga poslušaš. Ni varjante.
In samo s tistim vozilom, ki ga voziš, je smiselno delati ta tečaj.
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 02. Feb. 2012 15:33

Glede varne vožnje - priporočam. Pa tko kot so že rekl, pomen ima le, če to delaš s svojim avtom.

Meni tega sicer ni blo treba delat v okviru izpita, ampak ti zadeva da res ogromno koristnih iztočnic. Inštruktor je vsakega pregledal, če ima pravilno nastavljen sedež v avtu, gume. Šele na varni vožnji sm se zavedla, kok velik lahko gume prispevajo k ustavljanju. Avta pa definitivno ne moreš zbit, če upoštevaš omejitve hitrosti, ki ti jih inšturuktor govori.
Uporabniški avatar
Elinoir
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 12. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Elinoir » 14. Feb. 2012 11:18

njah, tisto speljavanje v hrib? z mojimi sposobnostmi sem samo molila, da se ne bom zapeljala rikverc v tistega za mano. Pa se nisem, no, tako :D
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 14. Feb. 2012 11:35

Speljevanje v hrib? Ne ne, tega na osnovnem tečaju nismo imeli :)
(za voznike začetnike je zgleda drugačen tečaj)
A goal without a plan is just a wish.
tinki.binki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 4. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a tinki.binki » 14. Feb. 2012 13:10

Elinoir najbrž misli to, ko čakaš v vrsti avtomobilov za spust s hriba in nato izogibanje vodnim oviram (vodnim topom) in nato zaviranje po mokri podlagi (al nekej tazga). Jest sm se tud bala, da bom namesto naprej šla nazaj pa se to ni zgodilo. =).
Ko sm čakala na predavanje pred vožnjo pa gledala skozi okna na poligon, me je kr strah ratal k sm vidla kk so se avtomobili vrtili tm po stezi... ojoooj. Ampak ni blo tuk hudo.
Sm pa za ta tečaj (2 leti nazaj) plačala samo 35€, ker je imel Triglav takrat neko akcijo.

Je pa fajn če imaš zaprta okna =) takrat sta bila v nekem avtu 2 frajerja, en je vozu, drug pa s kamero snemal. Sta se tako vživela v snemanje da sta pozabila okna zapret, tm so pa itak te "vodne ovire" tk da sta kr mal mokra ratala. haha
Uporabniški avatar
Elinoir
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 12. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Elinoir » 15. Feb. 2012 10:52

To, ja :) tud jaz sem šla prek Triglava, sicer si nisem nekej ful želela, samo sem dobila za darilo, pa.. Uživala res nisem, ampak ok, se kar veliko naučiš.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 17. Feb. 2012 15:48

Aja, ta vaja. Mene je bilo te najbolj groza, ampak na koncu je bila najenostavnejša (dobre gume in bremze).
Jaz sem pa tako uživala, da komaj čakam, da še enkrat grem. Še enkrat mislim it na osnovni tečaj, potem pa še na nadaljevalnega (v roku petih let (rabiš pavzo vmes)- skupaj pride čez 400€)
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 06. Jul. 2012 20:48

Evo js sm pa lih par dni pred občinskimi testi... a mi katera zna povedat kako se take zadeve računajo npr. :

Če je pri hitrosti 30km/h dolžina zavorne poti 5m, kolikšna je v enakih pogojih zavorna pot pri 60km/h?

-10m
-20m
-30m
-40m

ali pa tole:

Kolikšno razdaljo prepeljete pri vožnji s hitrostjo 90km/h v dveh sekundah?

-35m
-50m
-70m

Hvalaaaaa :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 06. Jul. 2012 23:13

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 9:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 06. Jul. 2012 23:21

Oooo hvalaaa :) zdej bom pa res znala :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
lesnik
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 264
Na forumu od: 27. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lesnik » 23. Jul. 2012 18:37

Zdravo!Lansko leto februrja sem naredila izpit,čez nekaj dni sem si kupila avto.Marca sem imela majhno nesrečo,avto dost uničen,policije ni bilo.
Že avto ko sem ga kupila se mi je zdelo da so bl slabe gume in volan-guma ko si ga držal se je premikal,sm se tolažla sej bom potrpela.15.3 sem mislila iti menjat gume in zjutraj grem na nasprotni pas in skor iz ceste.
Od takrat te nesreče nisem šla za volan,kdaj ko se vozim se mi zdi kod da bomo šli iz ceste ko je zame hitro pa gre voznik po omejitvah.
Zdaj bi rada kupila avto.Samo ne vem kaj naj naredim ko že dolgo nisem bila za volan in še varno vožnjo moram narediti.
Kaj predlagate naj grem v avto šolo še par ur prevozt,čeprav mi je nerodno.Fant mi je predlagal da bi šla na na en velik parking ko je zelo malo folka čez dan vozt samo mi je nerodno pred njim.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 23. Jul. 2012 18:46

^^ nič bati

Je razlog da se reče: ko enkrat znaš voziti, znaš vedno voziti

Tudi jaz sem imel podobno zadevo, ko se mi je moja samozavest v avtomobilu znižala po manjšem pripetljaju, potem pa še dolgo nisem vozil ker mi ni bilo treba in sem mislil da fak ne znam več dobro voziti.

Pojdi na lokalne ceste, malo parkiraj avto pred kakim Lidlom, pa daj v radio najljubšo glasbo, ter ne razmišljaj da ker nisi vozila nekaj časa ter si imela manjšo nesrečo. da boš sedaj zadela tovornjak-cisterno ki se bo zaletel v avtobus poln majhnih otrok...

Pojdi, malo vadi, bodi sproščena in si kupi avtomobil. Izpit imaš, znanje imaš le osveži ga in ne bodi živčna.

Vso srečo na cesti!
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 23. Jul. 2012 18:50

Moja mama ni vozila najmanj sedem, osem let..in danes se je spet usedla za volan in ji je šlo odlično.. :) predlagam isto kot zepp, parkirišče, akcija! :) Po kake pol urce boš spet stara ;)
It was forever..but it didnt last long..

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov